Prieskum agentúry FOCUS potvrdzuje trendy: Hlas naďalej vedie pred Smerom a SaS

SPRÁVY
0 /

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali začiatkom septembra, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 18,5 percenta hlasov. Na druhom mieste je strana Smer-SD s podporou 14,4 percenta a tretia SaS by získala  11,7 percenta hlasov.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza, ktorý sa uskutočnil  od 1. do 9. septembra na vzorke 1 002 respondentov.

„Ďakujeme za každý prejav podpory. V centre nášho záujmu bol a bude človek a jeho lepší život. Chceme, aby sa moc na Slovensku vrátila do rúk ľuďom a urobíme pre to maximum,“

uviedol k výsledkom posledného prieskumu preferencií predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini.

Peter Pellegrini

Peter Pellegrini

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽaNO s 8,2 percenta, nasleduje Progresívne Slovensko so 7 percentami, Republika (6,8 percenta) a hnutie Sme rodina (6,7 percenta). So ziskom 6,1 percenta by sa do NR SR dostalo aj KDH a poslednou stranou by bola Aliancia (5,5 percenta).

Pred bránami slovenského parlamentu by zostali ĽSNS (4,6 percenta), SNS (3,6 percenta), Za ľudí (2,2 percenta) a Dobrá voľba (2,1 percenta).

V NR SR by podľa prieskumu Focusu bolo 9 strán. Hlas by v parlamente obsadil 33 kresiel, Smer 25, SaS 21, OĽaNO 14 mandátov,  Sme rodina, PS a Republika by mali zhodne po 12 poslancov, KDH 11 a Aliancia maďarských strán 10 kresiel.

Súčasná vládna koalícia by mala v parlamente miesto súčasnej ústavnej väčšiny  92 poslancov zo 150 iba 47 poslaneckých mandátov, čo je necelá tretina…

Zdroj: TASR, Markíza a (tom), Foto: ilustračné