Od nedele platia zmeny v cestovnom poriadku železníc

SPRÁVY
1 /

Riaditeľka odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko (ŽSS) Jana Morháčová k zmenám cestovného poriadku týkajúceho sa Banskobystrického regiónu uviedla:

„Naša  spoločnosť  vyhovela  požiadavkám obyvateľov obcí Hronsek a Veľká Lúka v okresoch Banská Bystrica a Zvolen. Zlepší im cestovanie cez víkend. Zabezpečí sa tak  maximálne dvojhodinový interval jázd vlakov aj cez víkendy.Vo Zvolene vzniknú prípoje medzi vlakmi z Kremnice do Zvolena a zo Zvolena do Banskej Bystrice alebo medzi vlakmi z Banskej Bystrice do Zvolena a zo Zvolena do Novej Bane.“

Na trati 170  medzi Banskou Bystricou a Zvolenom od 28. februára platia tri dôležité zmeny.

Vlak Os 7308 Zvolen osobná stanica. (7:00 hod.) do Banskej Bystrica (7:29 hod.)  jazdí počas víkendov pod číslom Os 7358 so zastávkami aj vo  Veľkej Lúke a Hronseku.Vlak Os 7312 Zvolen osobná stanica (8:01 hod.) do Banskej Bystrice(8:31 hod.) jazdí počas víkendov pod číslom Os 7362 a zastavuje aj vo Veľkej Lúke. Nedeľný vlak Os 7354 odchádza zo Zvolena  osobnej stanice o 17:21 hod. s príchodom do Banskej Bystrice o 17:52 hod.

Podľa Morháčovej ŽSS  vytvorila lepšiu možnosť prestúpiť z osobného vlaku 7509 z Vrútok cez Kremnicu, ktorý prichádza do Zvolena o 17:18 hod. Cestujúci budú môcť prestúpiť a pokračovať až do Banskej Bystrice, čo doteraz nebolo možné.Rieši sa aj prípadné desaťminútové čakanie osobného vlaku 7354 do Banskej Bystrice v prípade meškania osobného vlaku 7509 v smere z Kremnice.

Zmeny v cestovnom poriadku sa týkajú aj rýchlikov. Nočný lôžkový vozeň z Prahy  do Banskej Bystrice  s príchodom 6:24 hod. jazdí až do Zvolena osobnej stanice. V pracovných dňoch je príchod do Zvolena o 8:21 hod., počas víkendov a štátnych sviatkov o 8:50 hod.

Cestujúci v lôžkových vozňoch si môžu vybrať, či z Banskej Bystrice do Zvolena  prídu rýchlejšie prípojným vlakom R 832 „Tajov“ s odchodom o 6:35 hod. alebo docestujú pohodlnejšie v lôžkovom vozni až do Zvolena s neskorším príchodom.

Zdroj: ŽSS, Foto: ilust.