FOTO: Aktívni Radvančania cez víkend vyčistili Evanjelický cintorín v Radvani

SPRÁVY
0 /

O aktívnych Radvančanoch a ich verejnoprospešných akciách pre občanov tejto mestskej časti sme informovali už viackrát. V sobotu využili slnečný deň a zorganizovali jesennú brigádu na miestnom Evanjelickom cintoríne.

Hlavný organizátor Marek Ondráš a jeho priatelia boli opäť v akcii:

„Jesenná brigáda v našej Radvani bola úspešná. Slnečnú sobotu sme využili k tomu, aby sme urobili niečo zmysluplné. A  tak sme spolu s farníkmi a občanmi vyčistili Evanjelický cintorín.“

Tak ako pred rokom  očistili  a upravili pamätný hrob Andreja Sládkoviča aj jeho manželky, ktoré  sa nachádzajú na tomto cintoríne.

Aktívni Radvančania, ktorí zbytočne nepolitizujú ale pracujú pre svojich spoluobčanov, sa okrem hrabania lístia, polámaných konárov, čistenia hrobových miest od odpadu pustili aj do opravy hrobky Radvanských, ktorú začali maľovať a obnovovať.

„Som veľmi rád, že sa ku nám pridala aj naša mládež. Mladí ľudia nám  okrem udržiavacích prác na cintoríne pomohli v prácach a maľovaní plota okolo ihriska Kalinčiakova, kde chystáme nový projekt,“

dodal Marek Ondráš.

Spolu so svojimi aktívnymi priateľmi sa poďakovali cca  tridsiatke zúčastnených brigádnikom, ktorí prišli počas dňa a všetci spoločnými silami opäť raz prispeli ku skvalitneniu života na sídlisku Radvaň.

O skvelé občerstvenie sa postarali Olivero Grill Bar a Zákuskáreň BB. Celá akcia je zdokumentovaná v priloženej fotogalérii.

Autor: (tom), Foto: Aktívni Radvančania