Cyklobusom do štyroch lokalít v okolí Banskej Bystrice alebo Turbusom na Kráľovu studňu

SPRÁVY
7 /

Aj tento rok sa môžu priaznivci turistiky a cykloturistiky tešiť na tradičné letné autobusy, ktoré pripravuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko v spolupráci s partnermi. Už najbližšiu sobotu 14. mája 2022 začína premávať Cyklobus a Turbus.

Jedenásty ročník banskobystrického Cyklobusu prichádza s ponukou štyroch cieľových destinácií: dlhoročne najobľúbenejšia lokalita Donovaly, sedlo Malý Šturec, odkiaľ je možné podniknúť cyklotúry vo Veľkej Fatre, prímestské stredisko Šachtičky vhodné pre cyklistov preferujúcich kratšie výlety alebo vzdialenejšie Strelníky, ktoré prinášajú možnosť lepšie spoznať cyklotrasy v okolí Poľany.

Cyklobus prevádzkuje OOCR Stredné Slovensko v spolupráci s mestom Banská Bystrica a Banskobystrickým samosprávnym krajom. Premávať bude počas víkendov a sviatkov do konca septembra.

„Cyklistika je z roka na rok masovejším športom Banskobystričanov. Popri budovaní nových cyklotrás bude pre obyvateľov i návštevníkov mesta k dispozícii opäť obľúbený Cyklobus, ktorý začne premávať už tento víkend. Práve vďaka podpore samosprávy ostáva cestovné nezmenené v symbolickej výške 1 resp. 2 eur,“

hovorí zástupca primátora mesta Jakub Gajdošík.

Jakub Gajdošík

Jakub Gajdošík

Rovnako bude premávať už tradičný Turbus, ktorý odvezie peších turistov z centra mesta až ku horskému hotelu Kráľova studňa, ktorý sa nachádza len na skok od slávnej Krížnej a je tak východiskovým bodom pre túry vo Veľkej Fatre. Turbus bude premávať počas víkendov a sviatkov do konca októbra.

Autobusy nepremávajú v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok. Aktuálne informácie OOCR Stredné Slovensko zverejňuje na svojej facebookovej stránke https://www.facebook.com/centralslovak/.

Tipy na cyklotrasy alebo pešie turistické trasy nájdu záujemcovia na portáli www.zahoramizadolami.sk cez platformu Outdooractive.

Ďalšie tipy na výlety a letné zážitky v regióne Stredné Slovensko nájdete na www.centralslovakia.eu. Uskutočňuje sa s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Zdroj: Barbora Rekšáková , Foto: OOCR Stredné Slovensko