Čakanie na príchod babieho leta sa počas tejto jesene predlžuje. Aj keď v novom týždni bude v Banskej Bystrici cez deň zväčša slnečno, teploty neprekročia 18°C, v noci už môžeme očakávať aj prízemný mráz.
V pondelok bude nad Slovensko od severu zasahovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu. V meste pod Urpínom by malo byť cez deň zväčša zamračené s dennou teplotou 16°C, nočná teplota klesne na 3°C.
V utorok sa vyjasní.Ráno môže byť hmla, denná teplota dosiahne 18°C, v noci bude okolo 0°C.
V stredu začne od severovýchodu nad naše územie prúdiť chladný vzduch. Bude premenlivá, prevažne malá oblačnosť s dennou teplotou 15°C. V noci už trochu primrzne na mínus 2°C.
Vo štvrtok bude jasno až polojasno. Denná teplota dosiahne iba 13°C, v noci môžeme očakávať prízemný mrazík okolo mínus 2°C.
V piatok bude mať počasie v Banskej Bystrici podobný ráz, ako vo štvrtok. Cez deň bude okolo 15°C, v noci klesne teplota na 0°C.
Cez víkend sa začne postupne mračiť. V sobotu bude ešte polooblačno s dennou teplotou maximálne 15°C a nočnou okolo 1°C. V nedeľu na oblohe pribudne oblakov a miestami môžeme očakávať aj prehánky. Cez deň bude do 15°C, v noci okolo 5°C.
Napriek tomu, že nás čaká o niečo chladnejší týždeň, ako by sme si priali (najmä v noci), jeseň k nám prichádza pozvoľna bez veľkých extrémov. Pozor však na nočný prízemný mrazík, aby neprekvapil záhradkárov a pestovateľov kvetín na balkónoch.
Zdroj: SHMÚ

















