Prieskum Polis Slovakia: Pellegriniho Hlas jasne vedie, Matovičovci tesne pred Sulíkovcami

SPRÁVY
7 /

Z prieskumu Polis Slovakia pre TV JOJ, ktorý agentúra vykonala v dňoch 20. až 25. novembra na vzorke 1 021 respondentov, vyplýva, že do parlamentu by sa dostalo  osem politických subjektov.

Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, zvíťazila by strana HLAS – sociálna demokracia Petra Pellegriniho so ziskom 21,3 percenta. Na druhom mieste by skončilo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorému by svoj hlas odovzdalo 15,8 percenta oslovených.

„Ďakujeme za Vašu dôveru, záleží nám na každom z vás. Vaša dôvera je pre nás záväzkom pre ďalšiu prácu v týchto zložitých a neľahkých časoch. Ďakujeme,“

reagoval líder Hlasu Peter Pellegrini.

Tretie miesto by obsadila Sulíkova strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 14,2 percenta účastníkov prieskumu. V porovnaní s predchádzajúcim prieskumom z 15. októbra Matovičovcom preferencie ďalej klesajú, naopak Sulíkovcom rastú, Pellegriniho Hlas stále jasne vedie.

Na ďalších miestach sa v prieskume Polis umiestnili Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (8,1 percenta), Smer – sociálna demokracia (7,9 percenta), Progresívne Slovensko (5,5 percenta), hnutie Sme rodina (5,3 percenta) a Strana maďarskej komunity (5,2 percenta).

Pred bránami slovenského parlamentu by zostali politické strany v poradí: KDH (4 %), Za ľudí (3,8 %), Dobrá voľba (2,7 %), Vlasť (2,2 %), SNS (2,1 %), Spolu (1,3 %) či Most-Híd (0,6 %).

Zdroj: TV JOJ, Foto: ilustračné