Volejbalisti Tatranu vo Svidníku neuhrali set, nabrali cenné skúsenosti + HLASY

ŠPORT
0 /

Banskobystrickí volejbalisti sa v 8. kole Niké extraligy predstavili na palubovke súpera na východe Slovenska. Domáci Svidníčania sa príliš nenatrápili s tímom spod Urpína a duel vyhrali na sety 3:0.

Svidník od začiatku nenechal nič na náhodu a od začiatku zápasu tlačil na Bystričanov tvrdým podaním. Prvý set vyhral 25:17. V druhom a treťom sete sa hráči Tatranu zorientovali vo svidníckej športovej hale a zlepšenou komunikáciou medzi hráčmi na ihrisku sa snažili vzdorovať rozbehnutému súperovi. Druhý set bol najvyrovnanejší zo všetkých troch a skončil 25:18 v prospech domáceho tímu. Hra stredom siete sa ukázala pre Bystričanov ako najúčinnejšia, no kompaktná obrana súpera znemožňovala nášmu celku spod Urpína presadiť sa útokmi cez kolík. Tretí set skončil výhrou Slávie 25:16 a celý zápas výsledkom 3:0.

Fakty o zápase:

TJ Slávia Svidník – ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča 3:0 (17, 18, 16)
Rozhodovali:
Dunčko a Soták. Útoky: 35 – 25, esá: 7 – 3, bloky: 11 – 5, chyby súpera: 22 – 18. Hráči zápasu: Damián Hnát (TJ Slávia Svidník) – Daniel Kalina (ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča). Diváci: 150.

TJ SLÁVIA: R. Vitko 2, De Sousa 11, De Moraes 8, Salton 16, M. Sopko ml. 2, Šellong 6, libero M. Vitko (Jurko 3, Damián Hnát 6, Genco 0, Bognár 0).

ŠVK TATRAN: Baslar 7, Hlaváč 0, A. Veselý 15, Machovec 7, Badáň 1, M. Veselý 1, liberá Priškin a Kalina (Urbančok 0, Uhrin 0).

Hlasy po zápase:

Martin Nemec, tréner ŠVK Tatran: Čakali sme veľmi ťažký priebeh zápasu, lebo vieme, že vo Svidníku sa nehrá ľahko. My sme sa snažili každým bodom naučiť niečo nové a naberať skúsenosti do ďalšej časti sezóny.“

Alex Veselý, kapitán ŠVK Tatran: „V prvom sete sme sa opäť trápili na prihrávke a dobre postavené dvojbloky nám robili veľký problém. Časom, keď sme si zvykli na prostredie, viac komunikovali a zlepšili príjem, trápili sme súpera až do konca. Mrzí nás, že sme si zo zápasu nedoniesli ani set, ale teší nás, že sme nazbierali opäť cenné skúsenosti a postrehy. Máme stále na čom pracovať a som rád, že môžeme každým zápasom sledovať zlepšenia po každej stránke.“

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: „Pre nás to bolo povinné víťazstvo a sme radi za tri body. Priestor dostali aj hráči z lavičky. Pracujeme tvrdo ďalej a v budúcom týždni sa pripravujeme na Bratislavu.“

Hráči zápasu D. Hnát a D. Kalina

Program:

Najbližšie sa volejbalisti Tatrana Banská Bystrica predstavia na domácej palubovke v piatok 17. novembra o 19.00 hodine a sily si zmerajú s Komárnom.

Autor: (job, ŠVK Tatran), Foto: ŠVK Tatran + svf.sk