V Spojenej škole v Kremničke oceňovali najlepších športovcov

2 /

V utorok 10. decembra sa už po 22-krát stretli v Spojenej škole v Kremničke pedagógovia a žiaci školy spolu s mladými atlétmi zo Základnej školy v Rabči, reprezentujúcimi AK Svetlošák na domácich atletických podujatiach, na vyhlásení najlepších športovcov školy a atletického klubu Svetlošák.

Škola za uvedených 22 rokov vychovala úspešných športovcov v atletike, futbale a iných športoch. Z nich stačí spomenúť futbalistov Martina Poljovku, súčasných reprezentantov Juraja Kucku, Norberta Gyömbéra či Karola Breznaníka. V úvodnom príhovore riaditeľ školy Milan Ponický vyzdvihol a poďakoval žiakom školy za vzornú reprezentáciu nielen školy, mesta Banská Bystrica ale i Slovenska – a to tak na domácich ako i zahraničných športových podujatiach. Vo svojom príhovore poďakoval a zablahoželal k 75. narodeninám i športovému inštruktorovi a súčasnému atletickému trénerovi na tejto škole Eduardovi Földvárimu .

Najlepším športovcom Spojenej školy v Kremničke sa stal vzpierač, reprezentant banskobystrickej Dukly Tomáš Romaňák, ktorý na majstrovstvách Slovenska vo váhovej kategórii do 96 kilogramov získal titul majstra Slovenska tak v kategórii juniorov ako i mužov. Na majstrovstvách sveta vo Fiji obsadil v dvojboji vynikajúce  siedme miesto a toto umiestnenie zopakoval i v nadhode. Utvoril niekoľko slovenských rekordov .V trhu 151 kilogramov, v nadhode 185 kilogramov a v dvojboji 336 kilogramov. Tohto roku splnil limit a na budúci rok sa predstaví i na majstrovstvách sveta tak juniorov ako i mužov.

Najlepším športovcom Atletického klubu Svetlošák sa po vlaňajšom prvenstve opätovne stal atlét Filip Révaj. Okrem zisku troch zlatých medailí na majstrovstvách Slovenska v hale i na dráhe bol úspešný i na EYOF v Baku, kde v behu na 800m obsadil vynikajúce štvrté miesto v novom osobnom rekorde 1:52,75 a dosiahol najlepšie umiestnenie z pomedzi všetkých slovenských atlétov. V kategórii do 17 rokov patrí do európskej  špičky a Slovenský olympijský výbor ho zaradil medzi športové nádeje a schválil mu i olympijské štipendium na atletickú prípravu.

V súťaži družstiev si víťazstvo medzi najmladšími žiakmi odniesli žiaci zo ZŠ v Rabči, v štafete na 4x60m v zložení Skočík, Mulinta, Gužík, Meškocič, ktorí sa stali majstrami kraja. Medzi ďalšími ocenenými boli futbalisti Nikolas Pliešovský, Dominik GajdošPatrik Palko, atléti Denis Deil, Kristian Saluga, Viktória Futáková, Michal Medveď, Marko MeškoRichard Domiňák a vzpierač Vladimír Škapec.

Autor: Jozef Ivan (+cb úprava), Foto: Peter Kurčík