V nedeľu oslávi Slovensko v Banskej Bystrici Olympijský deň

ŠPORT
0 /

Už túto  nedeľu 23. júna sa stretnú s rodinami a deťmi v banskobystrickom Parku pod Pamätníkom SNP športovci Anastasia Kuzmina, Róbert Vittek, Matej Beňuš, Adam a Andreas Žampovci, Zuzana Stromková a Klaudia Medlová. Olympijský deň v Banskej Bystrici sa bude konať v rámci série športových podujatí Športuj Slovensko, pod záštitou primátora Jána Noska.

Projekt Slovenského olympijského a športového výboru Športuj Slovensko, ktorý podporuje deti, mládež a celé rodiny v športových aktivitách, má za sebou prvé dve podujatia. V Prešove prišlo do Jazdeckého areálu takmer 4 000 ľudí a na megaihrisku na Štrbskom plese ďalších 3 000 ľudí. Tretie podujatie,ktorého generálnym partnerom je BILLA Slovensko,sa uskutoční už v nedeľu 23. júna v Banskej Bystrici.

Cieľom iniciatívy Športuj Slovensko je rozvíjať pozitívny vzťah detí k športu a inšpirovať ich k tomu, aby sa stal súčasťou ich každodenného života. Deti si budú môcť vyskúšať rôzne športy a športom osláviť Olympijský deň, ktorý pripadá v kalendári práve na 23. júna. Vstupné na toto najväčšie športové podujatie svojho druhu je úplne zadarmo.

„Naším cieľom je budovať lepšie podmienky pre šport na Slovensku. Je veľmi dôležité, aby si už najmenšie deti postupne vytvorili športový návyk a prostredníctvom športu sa formovali detské osobnosti a utužovali sa vzťahy v rodinách,“

vyjadril hlavnú myšlienku projektu výkonný riaditeľ Slovenského olympijského a športového výboru Gábor Asványi.

Svojich malých športovcov môžu rodičia prihlásiť aj do súťažných disciplín, a to v behu či jazde na bicykli alebo odrážadle. Registrácia, ktorá je podmienkou zapojenia sa do súťaží, prebieha na stránke www.sportujslovensko.sk.

Na víťazov čakajú hodnotné ceny a každý malý športovec dostane aj medailu a špeciálne tričko Športuj Slovensko. Štartovné je vo výške 5 eur. Najlepší traja z každej kategórie budú odmenení vecnými cenami, ktoré venoval generálny partner projektu BILLA Slovensko.

Organizátori podujatiasľubujú opäť deň plný športu, zábavy a zdravého súťaženia a autogramiádu olympionikov.Deti sa budú môcť stretnúť s úspešnou olympioničkou Nasťou Kuzminovou, „strieborným“ kanoistom z Ria Matejom Beňušom, futbalistom Robom Vittekom, s akrobatickou lyžiarkou Zuzanou Stromkovou, snoubordistkou Klaudiou Medlovou, motocyklovým pretekárom Ivanom Jakešom či alpskými lyžiarmi Adamom a Andreasom Žampovcami.

Vyskúšať si budú môcť golf, k dispozícii bude aj špeciálna futbalová miniaréna a ďalšie zaujímavé športové aktivity.Tešiť sa môžu aj na vystúpenie známej detskej skupiny PACI PAC, ktorá malých návštevníkov roztancuje i rozospieva.

Chýbať nebude ani tradičné žrebovanie špeciálnej ceny – kvalitných športových bicyklov CTM pre celú rodinu. Šancu vyhrať bude mať každý, kto sa zúčastní aspoň jednej zo súťažných disciplín.

Podujatie v Banskej Bystrici bude predposledným zo série Letných olympijských podujatí, ktoré zavŕši septembrový event v Bratislave. Príďte osláviť Olympijský deň športom na Športuj Slovensko do Banskej Bystrice aj Vy. Viac informácií na www.sportujslovensko.sk.

Program Olympijského dňa v Banskej Bystrici

08:00 Registrácia športovcov do súťažných disciplín a prevzatie štartových balíkov

09:30 Slávnostné otvorenie podujatia

10:00 Otvorenie Olympijskej dediny športu

10:00 Joga v dennom živote (cvičenia pre zdravý chrbát, pre všetkých)

10:00 Beh olympijského dňa PropozícieRegistrácia

11:30 Bicykel olympijského dňa PropozícieRegistrácia

13:00 Vystúpenie PACI PAC

13:45 Vyhlásenie výsledkov

14:15 Autogramiáda olympionikov

14:15 Žrebovanie o bicykle pre celú rodinu

16:30 Uzatvorenie Olympijskej dediny športu

17:00 Ukončenie podujatia

Zdroj: Dália Hagarová, Foto: ilustračné