V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo cez víkend šieste kolo a v ňom sa bystrickým klubom darilo. Prehrala iba Sásová, avšak u lídra súťaže v Štiavnických Baniach to mala ťažké, napriek tomu tesný výsledok o gól nie je rozhodne zahanbujúci. Futbalistov spod Sitna stíha až štvorica tímov z nášho okresu. Konkrétne Šalková po výhre nad Hontianskymi Nemcami, Brusno po víťazstve nad Čiernym Balogom, Hrochoť po zdrvujúcom výsledku 8:0 s Braväcovom a Rakytovce, ktoré vyhrali v Lovči. V derby mužstiev zo spodku tabuľky Priechod – Selce sa zrodila remíza.
Šláger kola sa hral už v sobotu v Šalkovej. Náš tím bol v tabuľke tretí a súper z Hontianskych Nemiec druhý. Domáci teda chceli vyhrať, no zaskočil ich úvodný inkasovaný gól. Hostia išli do vedenia v sedemnástej minúte Vaškorom. Vyrovnať sa podarilo v 24. minúte Tomášovi Mikulcovi a minútu pred prestávkou otáčal skóre Lukáš Palovič, keď premenil pokutový kop. Šalkovčania išli teda na prestávku spokojnejší a po nej stav 2:1 navýšili na 3:1 pomerne rýchlo – už v 53. minúte. Presadil sa znovu Tomáš Mikulec. Náš tím mal iba dvoch strelcov zápasu. Hontianskym futbalistom sa nedarilo znížiť a v závere prišiel aj štvrtý úder domáceho mužstva, o ktorý sa postaral v 86. minúte Lukáš Palovič.
FK Šalková – OTJ Hontianske Nemce 4:1 (2:1)
Góly: 24. a 53. Mikulec, 44. a 86. Palovič (prvý z 11m) – 17. Vaškor. Rozhodoval: Kuchárský. ŽK: Pet. Dobrík, Mesík – Kocka. Diváci: 150.
Sásová mohla vyniesť Šalkovú na prvé miesto ak by u lídra pod Sitnom vybojovala aspoň bodík za remízu. Štiavnické Bane však boli zásadne proti, no príliš to na ihrisku čo sa týka streleckého apetítu neukázali. Náš celok vzdoroval a nerozhodný výsledok trval do 53. minúty. Brankára Majera prekonal Michalek. Ďalší domáci hráč to už nedokázal, no čo je podstatné, čisté konto si udržal gólman Š. Baní Blaško, pretože žiadny Sásovčan na neho recept nenašiel a vytúžené vyrovnanie tak neprivolal.
TJ Baník Štiavnické Bane – ŠK Sásová 1:0 (0:0)
Gól: 53. Michalek. Rozhodoval: Sitár. ŽK: Čamaj – Dubovický, Turčan, Ondrejka. Diváci: 150.
Ďalším prenasledovateľom Štiavnických Baní a Šalkovej je Brusno-Ondrej. To zvládlo domáci zápas s Čiernym Balogom. Už v šiestej minúte upokojil celok z bystrického okresu premenený pokutový kop, exekútorom bol Matej Parobek. Po polhodine vedenie zvýšil Tomáš Šagát, takže na prestávku išli tímy za stavu 2:0. V druhom polčase sa žiadny obrat nekonal. Hostia nedokázali ani znížiť a domáci s prehľadom udržali dvojgólový náskok, ktorý znamená tri body do tabuľky a priebežné tretie miesto.
FK 34 Brusno-Ondrej – ŠK Partizán Čierny Balog 2:0 (2:0)
Góly: 6. Parobek (z 11m), 34. Šagát. Rozhodoval: Hucák. ŽK: Lehocký – Peťko. Diváci: 100.
Vynikajúci zápas odohrala doma Hrochoť. Tá si schuti zastrieľala a súper z Braväcova bude musieť na tento duel rýchlo zabudnúť. V prvom polčase vyšli nášmu tímu štandardky. Z prvej dal gól v desiatej minúte Iosif Baitar a z druhej na konci polčasu v 41-ej minúte skúsený Marek Bažík. Priame kopy tak zabezpečovali Hrochoťanom vedenie 2:0, ktoré hneď po prestávke navýšil tretím gólom Michal Poliak. V 51. minúte už bolo 4:0 zásluhou striedajúceho Martina Seleckého a o dve minúty neskôr stav 5:0 zariadil Ján Poničan. To však zďaleka nebolo všetko, pretože o slovo sa prihlásil aj trojgólový Ján Dorotovič. Ten skóroval v 55., 72. a 73. minúte. Hetrikom uzavrel skóre na 8:0.
ŠK Hrochoť – FK Sokol Braväcovo 8:0 (2:0)
Góly: 10. Baitar, 41. Bažík, 47. Poliak, 51. Selecký, 53. Poničan, 55., 72. a 73. Dorotovič. Rozhodoval: Kúchen. ŽK: Poničan (Hrochoť). Diváci: 200.
Rakytovce cestovali do Lovče a začali duel veľkým tlakom z čoho vyťažili úvodný gól. V 14. minúte prešiel po ľavej strane Schmidtmayer a loptu pripravil ako na podnose Petrovi Murínovi, ktorý presnou strelou zariadil vedenie svojho tímu. Potom sa zo zápasu vytratili šance, náš tím bol aktívnejší, no chýbal mu väčší pokoj vo finálnej fáze. Lovča mohla za to Rakytovce vytrestať pred koncom prvého polčasu. Najskôr v 35. minúte strelu Rapčana zastavil pred čiarou Dušan Kvasna a následnú dorážku Šebeňa brankár Gardošík bravúrne zneškodnil. V 39. minúte mali domáci obrovskú šancu na vyrovnanie, ale odrazenú loptu poslal Urgela z hranice bieleho bodu vedľa brány. Do druhého polčasu vstúpili hostia presne podľa plánu. V 50. minúte Kohút vysunul Daniela Schmidtmayera a bolo 0:2. Potom Murín mieril vedľa a podobne sa medzi tri žrde nezmestila ani Turčanova strela. V 59. minúte to skúšala i Lovča, no pokus Budinského vyrazil Gardošík na rohový kop. V 66. minúte našiel Turčan voľného Murína a jeho strela skončila na žrdi domácej brány! Rakytovciam sa podarilo zvýšiť na 3:0 v 76. minúte, keď prihrávku Murína zužitkoval striedajúci Maroš Fojtík. V 80. minúte opäť pokus Turčana po peknej Murínovej prihrávke gólom neskončil, takže výsledok 0:3 zostal v platnosti. Domáci už v závere nehrozili, až na pokus Beňa, s ktorým si náš gólman poradil.
TJ Lovča – FK Rakytovce 0:3 (0:1)
Góly: 14. Murín, 50. Schmidtmayer, 76. Fojtík. Rozhodoval: Kyzek. ŽK: Neuschl, Urgela – Sylvestr. Diváci: 90.
Na záver sme si nechali derby v Priechode, kam si odskočili susedné Selce. Súboj predposledného tímu s posledným bol od začiatku pomerne nervózny. Pod agresívnu hru mužstiev sa najviac sa pričinil slabučký výkon hlavného arbitra. Prvú polhodinu bol herne lepší Priechod, čistejších šancí mali viac hostia. Domáci sa ujali vedenia v 17. minúte, keď priamy kop pekne umiestnil k žrdi Andrej Chrobák – 1:0. Selce mohli vyrovnať Vladimírom Túrym, ktorý v samostatnom úniku nechal vyniknúť nováčika v priechodskej bráne Dávida Vesela. Dlho však útočník Túry smútiť nemusel, pretože v 39. minúte sa k nemu so šťastím dostal predĺžený rohový kop a zblízka hlavou nemal problém zakončiť na 1:1. Do druhého polčasu vstúpili mužstvá herne vyrovnane. Avšak v momente, kedy sa zdalo, že Priechodčania začnú preberať taktovku, prišiel po netradične rozohratej rozhodcovskej lopte útok Seliec, po ktorom nasledovala penalta, ktorú skúsený kapitán Miroslav Mořingl s prehľadom premenil na 1:2. Následne bol vylúčený hosťujúci Karol Rakyta za udretie lakťom do tváre protihráča a začala sa totálna hra na jednu bránu. Domáci však z enormného polhodinového tlaku dokázali vybojovať iba vyrovnanie, keď po faule na Penova v šestnástke premenil jedenástku v 85. minúte Andrej Chrobák a zabezpečil tak spravodlivú deľbu bodov.
OFK 1950 Priechod – ŠK Selce 2:2 (1:1)
Góly: 17. a 85. Chrobák (druhý z 11m) – 39. Túry, 57. Mořingl (z 11m) . Rozhodoval: Gajdošík. ŽK: Čabala, Šinkovkin, Kollár – I. Rakyta, Strečok, Číž, Koctúr, Mořingl. ČK: 62. K. Rakyta (udretie lakťom do tváre v prerušenej hre), 86. Mořingl (po 2 ŽK) – obaja Selce. Diváci: 100.
Zostávajúci výsledok: Repište – Lieskovec 3:4
V siedmom kole v sobotu 12. septembra privítajú Rakytovce o 15.30 hodine Priechod V nedeľu 13. septembra taktiež 15.30 hodine Sásová hostí Repište a Selce vedúce Štiavnické Bane. Hrochoť sa predstaví v Lieskovci, Šalková v Braväcove a Brusno v Hontianskych Nemciach.
1. Štiavnické Bane 14b, 2. Šalková 13b, 3. Brusno-Ondrej 13b, 4. Hrochoť 12b, 5. Rakytovce 12b, 6. Hontianske Nemce 11b, 7. Lovča 9b, 8. Lieskovec 8b, 9. Repište 7b, 10. Sásová 6b, 11. Braväcovo 4b, 12. Č. Balog 3b, 13. Priechod 2b, 14. Selce 2b.
Autor: (cb), Foto: archív Bystricoviny + facebook