Úspešný plavecký oddiel UMB Banská Bystrica hľadá nové talenty

ŠPORT
0 /

Máte doma malý plavecký talent? Skúste mu poskytnúť možnosť rozvíjať svoje plavecké zdatnosti v radoch bystrického Plaveckého oddielu UMB.

Členovia Plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica nie sú v bazéne žiadnymi nováčikmi. Tento ambiciózny plavecký oddiel nedávno oslávil 25 rokov od svojho vzniku. Vychováva plavcov, ktorí od mládežníckych kategórií dosahujú výborné výsledky nielen v domácich ale aj v zahraničných bazénoch.

Vo všetkých vekových kategóriách vyplávali už množstvo medailí. Aby sa z banskobystrického plávania nevytratila kvalita, musí sa tento plavecký klub náležite starať aj o svoju budúcnosť, preto aj tento rok hľadá nové talenty plávania.

„Aj vaše dieťa sa môže stať úspešným športovcom v jednom z telesne najkomplexnejších a najzdravších športov. Môže sa výrazne zdokonaliť v plávaní, alebo postupne to dotiahnuť aj na popredné umiestnenia na stupňoch víťazov,“

hovorí Milan Záborský, predseda a hlavný tréner PO UMB Banská Bystrica.

Práve tento plavecký oddiel ponúka deťom, ktoré majú záujem zdokonaliť sa v plávaní výber do prípravky plávania, ktorý je určený pre všetky deti ročníkov narodenia 2009 a mladšie. Podmienkou je zaplávanie 25 metrov aspoň jedným plaveckým spôsobom.

Výber sa uskutoční v termíne od stredy 2. septembra 2020 do piatku  4. septembra 2020. Zraz záujemcov bude v stanovených dňoch vždy o 16:00 hod. vo vestibule krytej plavárne ŠTIAVNIČKY v Banskej Bystrici.

Každé dieťa si so sebou prinesie plavky, plaveckú čiapku a uterák. Tréningy sa budú uskutočňovať 2 x týždenne (v utorok a vo štvrtok od 16:00 do 17:00 hod.) počas 3 mesiacov v bazéne Filozofickej fakulty UMB, Tajovského 40 v Banskej Bystrici.

Po absolvovaní kurzu bude možné pokračovať v ďalšej športovej príprave.  Prípadné ďalšie informácie získate na telefónnom čísle 0903 504 713 a niečo viac o klube aj na stránke www.poumb.sk.

Zdroj: PO UMB, Foto: ilustračné