V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo cez víkend riadne 18. kolo. V ňom vedúci Medzibrod zakopol v Repišti, kde neskóroval, ale ani neinkasoval. V derby zdolala Šalková Sásovú po góle z penalty, Podlavičania si poradili s Hrochoťou a Priechod s Lieskovcom. Slovenská Lupča uhrala doma remízu s Čiernym Balogom.
Bystricoviny zavítali na sobotňajšie večerné derby do Šalkovej, kde pod umelým osvetlením hostili Sásovú. Domáci mali celý zápas navrch, ale dobrá defenzíva hostí odolávala plnú hodinu. V 59. minúte však prišiel faul brankára Čavoja v šestnástke na útočiaceho hráča Šalkovej v šanci a nariadenú penaltu premenil Juraj Chovanec. Bol to jediný gól stretnutia, pretože Sásovčania i napriek snahe nevyrovnali, nedostávali sa do vyložených gólových príležitostí a domáci i keď šancu mali, tak ju nedokázali využiť.
Spokojnejší tak mohli byť po stretnutí Šalkovčania, autor gólu Juraj Chovanec nám povedal:
„Bol to zápas o jednom góle. Tlačili sme a hrali do plných, hostia sa zamerali na obranu a snažili sa hlavne zo štandardky skórovať, no to sa im nepodarilo. My sme mali náznaky šancí do odpískanej penalty, ktorá chvalabohu napokon zápas rozhodla. Ponaháňať Medzibrod na čele je už pre nás asi nereálne, ale vynasnažíme sa im u nás pripraviť prvú prehru v súťaži.“
Tréner Sásovej Peter Venglarčík chcel s mužstvom v Šalkovej bodovať, čo sa mu nepodarilo, ale na svojich zverencov mohol byť aj po prehre hrdý. Pre Bystricoviny uviedol:
„Zápas bol veľmi dobrej piatoligovej úrovne. Šalková disponuje s kvalitným kádrom, v ktorom sú šikovní i skúsení futbalisti. My sme prišli s defenzívnou taktikou, už dlhodobo nám chýbajú hlavne mladší hráči v zostave. Darilo sa nám duel držať až na nešťastný pokutový kop. Šalková si v závere vypracovala jednu gólovú šancu. Netajím, že sme chceli hlavne bod, reálne sme zhodnotili naše sily. Máme dvoch – troch dlhodobo zranených hráčov, čo je na piatu ligu veľa. Káder je oklieštený aj z rôznych iných dôvodov, napríklad zamestnanie niektorých hráčov, no musíme sa s tým popasovať a hrať dôstojne počas 90-tich minút. Na jar nám treba šesť – sedem bodov aby sme boli v pokojných vodách. Ukázali sme však v Šalkovej, že vieme hrať srdcom, zodpovedne i organizovane.“
FK Šalková – ŠK Sásová 1:0 (0:0)
Gól: 60. Chovanec (z 11m). Rozhodoval: Hanuska. ŽK: Dobrík – Ondrejka, Dočkal, Čavoj. Diváci: 150.
Vedúci Medzibrod cestoval na Repište, kde neprehral, ale ani nevyhral. Stále však platí, že líder súťaže nepozná chuť prehry. Na svojom konte má iba tri remízy a samé výhry. Domáci boli blízko k tomu, aby Medzibrodčanov zdolali, no to by museli streliť gól. Diváci sa ho nedočkali počas celého zápasu. Nevideli ani jednu žltú kartu, rozhodca ju v slušnom zápase nemusel vytiahnuť. Derby Sokolov sa teda skončilo zmierlivo.
TJ Sokol Repište – TJ Sokol Medzibrod 0:0
Góly: žiadne Rozhodoval: Tutura. ŽK: žiadne Diváci: 150.
Priechodčania hostili nováčika z Lieskovca a napokon si s ním poradili. Polčas skončil bezgólovo, no po zmene strán v 53. minúte rozvlnil sieť súpera Michal Molnár. Jeho zásluhou domáci získali cenné tri body do tabuľky. Rozhodca Machyniak udeľoval žlté karty iba Priechodu, červenú našťastie nevytiahol.
OFK 1950 Priechod – OŠK Lieskovec 1:0 (0:0)
Gól: 53. Molnár Rozhodoval: Machyniak. ŽK: Šinkovkin, Čabala, Gardošík (všetci Priechod). Diváci: 150.
O záchranu bojujúce Podlavice ešte v sobotu privítali Hrochoť. O víťazstve rozhodli domáci v prvej polhodine. V piatej minúte skóroval Polák a v 29-tej pridal druhý gól Glovňa. Hostia sa snažili dostať do zápasu, ale nedokázali znížiť nepriaznivý stav a v závere inkasovali aj tretí zásah, keď sa v 89. minúte presadil striedajúci Schmidtmayer. Hrochoťania prišli do Podlavíc iba s jedným náhradníkom, ktorý išiel na ihrisko už v 24. minúte. Zraneného Michálika striedal S. Selecký.
Jupie Podlavice – ŠK Hrochoť 3:0 (2:0)
Góly: 5. Polák, 29. Glovňa, 89. Schmidtmayer. Rozhodoval: Ďurkovič. ŽK: Zehnal – Berky, Škamla, Sláva. Diváci: 160.
Na záver sme si nechali zápas Slovenskej Lupče, ktorá sa stretla doma s Čiernym Balogom. Polčas zvládla dobre, išla do vedenia po faule hosťujúceho Očenáša, keď sa z penalty presadil v 40. minúte Ján Urbančok. Desať minút po prestávke domáci viedli už 2:0 po presnom zásahu Dávida Seleckého. Lupčania však nedoviedli dobre rozohraný duel do úspešného konca, pretože v 63. minúte Pobožný znížil (striedal v deviatej minúte zraneného Kováčika) a o päť minút na to Mózer vyrovnal. Výsledok 2:2 sa už nemenil, takže domáci napokon získali iba bod.
OFK Slovenská Lupča – ŠK Partizán Čierny Balog 2:2 (1:0)
Góly: 40. Urbančok (z 11m), 50. Selecký – 63. Pobožný, 68. Mózer. Rozhodoval: Šmidriak. ŽK: Turčan – Auxt, Očenáš, Pobožný. Diváci: 150.
Ostatné výsledky: Voznica – Bacúch 3:2, Štiavnické Bane – Pliešovce 1:2.
Budúci víkend sa stretnú v 19. kole v nedeľu 25. apríla o 16.00 hodine Slovenská Lupča s Podlavicami, Sásová so Štiavnickými Baňami, Medzibrod s Hrochoťou, Bacúch privíta Priechod a Lieskovec Šalkovú.
Poradie:
- 1. Medzibrod 45b, 2. Pliešovce 38b, 3. Šalková 31b, 4. Hrochoť 28b, 5. Sásová 24b, 6. Repište 24b, 7. Lieskovec 22b, 8. Č. Balog 22b, 9. Priechod 20b, 10. Podlavice 18b, 11. Bacúch 16b, 12. Slovenská Lupča 14b, 13. Štiavnické Bane 14b, 14. Voznica 11b.
Autor: (bl), Foto: autor


















