Podkonice vyučovali v Banskej Štiavnici, vyhral i Jakub, debakel utrpela Sásová

0 /

Cez víkend bolo na programe 22. kolo piatej futbalovej ligy, v ktorom sa vedúce Podkonice predstavili v Banskej Štiavnici. Tamojšiemu mužstvu tam nedal náš celok žiadnu šancu. Líder súťaže zvíťazil 8:2. Podobný vysoký výsledok sa zrodil aj v Ladomerskej Vieske. Domáci pre zmenu nadeľovali góly bystrickému mužstvu zo Sásovej. Duel sa tam skončil 9:1. Dobrú jarnú formu potvrdil Jakub. Na jar ešte neprehral a tentoraz zdolal na svojom ihrisku bez problémov Dobrú Nivu. Vyhrali aj Hrochoťania doma so Bzovíkom, žiaľ nedarilo sa Selciam, ktoré neuspeli v Krupine.

Vedúce Podkonice cestovali ešte v sobotu do Banskej Štiavnice, kde má domovský stánok zlúčené A mužstvo FK Sitno Banská Štiavnica a TJ Baník Štiavnické Bane. Náš celok rozhodol o troch bodoch v podstate už v prvom polčase. Skóre otvoril v štrnástej minúte z priameho kopu Lihan, na 0:2 zvyšoval ešte do polhodiny kanonier Kostúrik a gól do šatne obstaral v 45. minúte D. Selecký. Po zmene strán futbalisti spod Sitna na chvíľu zdramatizovali duel. Znížili Beňadikom na 1:3 a po faule Libiča stiahli náskok súpera gólom z penalty v podaní Budinského na 2:3. Následne sa snažili o vyrovnanie, avšak štvrtým gólom ich umlčal znovu Kostúrik v 68. minúte a o štyri minúty neskôr sa k nemu pridal Martin Sedliak – 2:5. Záver patril jednoznačne Podkoniciam. Na 2:6 zvýšil Kostúrik, dosiahol tak hetrik a potom ešte siedmy zásah svojho mužstva zariadil striedajúci Dubašák a o ôsmy posledný sa postaral Dávid Selecký.

FK Sitno B. Štiavnica/TJ Baník Š. Bane – FK Podkonice 2:8 (0:3)

Góly: 53. Beňadik, 56. Budinský (z 11m) – 14. Lihan, 29., 68. a 76. Kostúrik, 45. a 89. D. Selecký, 72. Sedliak, 83. Dubašák. Rozhodoval: Konček. ŽK: Michalek, Beňadik, Chmelina, Drexler, Číž – Kostúrik, Libič. Diváci: 50.

Jakub potvrdil doma v zápase s Dobrou Nivou jarnú dobrú formu a súpera v oklieštenej zostave umlčal už v prvom polčase. V dvanástej minúte poslal náš celok do vedenia Klinec, o dve minúty na to pridal druhý gól Porubský a v dvadsiatej minúte bolo už 3:0 po zásahu Kútika. Polčasových 4:0 zariadil druhým gólom v stretnutí Klinec v 38. minúte. Po prestávke si domáci kontrolovali viac menej zápas, súperovi dovolili iba raz znížiť. Po hodine hry sa presadil Molnár. Prekvapenie sa však nekonalo, tri body zostali podľa očakávania v Banskej Bystrici.

TJ ŠK Sokol Jakub – OŠK Dobrá Niva 4:1 (4:0)

Góly: 12. a 38. Klinec, 14. Porubský, 20. Kútik – 61. F. Molnár. Rozhodoval: Kúchen. ŽK: Vidhold (D. Niva). Diváci: 150.

Sásová na jar vyhrala len jeden duel, bojuje so zraneniami a absenciami hráčov, čo sa naplno prejavilo v Ladomerskej Vieske. Odcestovala tam iba s jedným náhradníkom a vyfasovala poriadny debakel. Ten sa začal rodiť už v prvom polčase. V 11. minúte otváral skóre stretnutia Hudec, o minútu na to zvýšil na 2:0 Arvaj a v 24. minúte zariadil vedenie 3:0 Henžel. Sásovčania znížili po faule Macejka z penalty Turčanom, no to bolo z ich strany všetko. O dve minúty po tomto zásahu sa presadil domáci Hanus, ten pridal aj piaty gól svojho mužstva v 36. minúte a o pár sekúnd na 6:1 zvýšil ešte opäť Hudec. V druhom polčase pridala Ladomerská Vieska ďalšie tri góly. Postarali sa o ne Dobrota, Kováč a v závere duelu Macejko. Výsledok 9:1 bol tak na svete.

FK FILJO Ladomerská Vieska – ŠK Sásová 9:1 (6:1)

Góly: 11. a 37. R. Hudec, 12. Arvaj, 24. Henžel, 32. a 36. P. Hanus, 60. Dobrota, 61. L. Kováč, 88. Macejko – 30. R. Turčan (z 11m). Rozhodoval: Matula. ŽK: Macejko (L. Vieska). Diváci: 50.

Selce sa predstavili v Krupine s cieľom bodovať, čo sa im však nepodarilo. Domáci išli rýchlo do vedenia. V štrnástej minúte sa postaral o otvárací gól stretnutia S. Selecký. Hostia potom chceli vyrovnať, do prestávky sa im to však nepodarilo. Do druhého dejstva poslali až troch nových hráčov, no inkasovali aj druhýkrát. V 57. minúte zvýšil na 2:0 pre Krupinu Križan. Domáci si potom vedenie ustrážili, v závere bojovali až na hranici únosnej miery a tri body tak už i za cenu žltých kariet nepustili.

MFK Strojár Krupina – ŠK Selce 2:0 (1:0)

Góly: 14. S Selecký, 57. Križan. Rozhodoval: Kelemen. ŽK: T. Murín, Lietava, Valica, Kindernaj (všetci Krupina). Diváci: 150.

Hrochoť mala na programe zápas doma so Bzovíkom a prvý polčas nehrala dobre. Dôsledkom toho bol gól hostí z 23. minúty. Do streleckej listiny sa zapísal Augustín. Na prestávku sa teda išlo za stavu 0:1. Druhé dejstvo bolo už v réžii nášho celku z bystrického okresu. Pomohla k tomu premenená penalta Slávu v 47. minúte. Zlomový bol gól Berkyho na 2:1 v sedemdesiatej minúte. Hosťom snahu uprieť nemožno, chceli aspoň vyrovnať, ale v 84. minúte ich definitívne umlčal Zátroch a zariadil tak konečný výsledok 3:1.

ŠK Hrochoť – TJ Bzovík 3:1 (0:1)

Góly: 47. Sláva (z 11m), 70. S. Berky, 84. J. Zátroch – 23. Augustín. Rozhodoval: Kyzek. ŽK: Poničan – J. Hudec, Dedok. Diváci: 100.

Zostávajúce výsledky: Bacúch – Lieskovec 0:1, Lovča – Prenčov 7:3 .

Najbližšie je na programe 23. kolo, v ktorom hrajú v nedeľu 26. mája o 17.00 hodine svoje duely štyri naše tímy. Vedúce Podkonice majú voľno, zápas s Lovčou (6:2) si totiž predohrali ôsmeho mája. Doma bude hrať Sásová so Bzovíkom a Selce privítajú v derby Jakub. Hrochoť sa predstaví v Krupine.

1. PODKONICE 54b*, 2. JAKUB 44b, 3. B. Štiavnica 36b, 4. Bacúch 35b, 5. Lieskovec 35b, 6. Lovča 33b*, 7. SELCE 32b, 8. SÁSOVÁ 32b, 9. L. Vieska 30b, 10. HROCHOŤ 30b, 11. Krupina 30b, 12. D. Niva 20b, 13. Bzovík 17b, 14. Prenčov 6b.