Podkonice na jar stále bodujú, Sásová ešte nevyhrala, darí sa Jakubu

0 /

Cez víkend bolo na programe 17. kolo piatej futbalovej ligy, v ktorom sa hralo okresné derby v Podkoniciach. Zavítala tam Hrochoť, ale rolu favorita potvrdil domáci celok, ktorý je na čele tabuľky a na jar ešte neprehral. Sásová remizovala doma s Krupinou a na jar ešte nevyhrala. Darí sa však Jakubu, naplno tentoraz zabodoval v Bzovíku. Selce neuspeli v Lieskovci.

Vedúce Podkonice privítali doma Hrochoť a v prvom polčase to bol vyrovnaný zápas. Šance mali oba tímy, ale neboli z kategórie vyložených. Góly napriek tomu padli, avšak z penált. Najprv sa po faule hostí radovali domáci, keď pokutový kop premenil v 26. minúte Kostúrik. O tri minúty však faul na opačnej strane potrestal z nariadenej penalty skúsený exekútor štandardiek Sláva – 1:1. Podkoniciam vyšiel famózne začiatok druhého dejstva. Barla našiel Kostúrika, ktorý prehodil brankára a zariadil vedenie 2:1. O ďalších desať minút bolo 3:1, pretože Rusnák poslal loptu do vinkla. Líder súťaže mal už jasne navrch, nevyužil ďalšie šance, ale zranil sa im kanonier Kostúrik, takže musel byť striedaný. Hrochoťania vpredu veľa vody nenamútili, snažil sa hlavne Škamla niečo vymyslieť. V 82. minúte pridal štvrtý domáci gól Lihan, keďže mu lopta dobre sadla na kopačku, brankár Rusko bol bez šance. Nováčik a zároveň vedúci celok tabuľky na jar ešte neprehral.

FK Podkonice – ŠK Hrochoť 4:1 (1:1)

Góly: 26. a 46. Kostúrik (prvý z 11m), 56. Rusnák, 82. Lihan – 29. Sláva. Rozhodoval: Gombala. ŽK: Tkáč – Škamla, Baitar, Zátroch. Diváci: 250.

Sásová privítala vo svojej aréne Krupinu pred najslabšou diváckou návštevou sezóny (50 divákov). A prvý polčas prespala. Rovnako ako v minulom domácom stretnutí. Inkasovala gól po nakopnutej lopte do šestnástky, kde Bohuš prehlavičkoval stopérov i brankára. Domáci potom zapli na vyššie obrátky, ale do polčasu nevyrovnali. V druhom začala Sásová konečne hrať, čoho výsledkom bolo niekoľko šancí, ale tie zostali nevyužité. V 75. minúte hostia vo vlastnom pokutovom území faulovali a nariadenú penaltu premenil Choma – 1:1. V závere mal bystrický celok niekoľko dobrých príležitostí, ale Rabotu medzi žrďami neprekonal. Zaknihoval tak po dvoch prehrách druhú remízu v rade. Zo štyroch dueloch má Sásová len dva body a z druhej priečky klesla už na štvrtú.

ŠK Sásová – MFK Strojár Krupina 1:1 (0:1)

Góly: 75. Choma (z 11m) – 17. Bohuš. Rozhodoval: Babinský. ŽK: Gibala, Kapusta (obaja Sásová). Diváci: 50.

Jakub rovnako ako Podkonice nepozná na jar chuť prehry. Tentoraz vyhral v Bzovíku, keď základ úspechu položil už prvým gólom v siedmej minúte Klinec. Po zmene strán si dali domáci vlastný gól Hudecom v 50. minúte. Museli teda ešte viac otvoriť hru, čo bola voda na mlyn pre náš celok. V 86. minúte toho využil Klinec a zariadil tak výhru svojho tímu 3:0.

TJ Bzovík – TJ ŠK Sokol Jakub 0:3 (0:1)

Góly: 7. a 86. Klinec, 50. J. Hudec (vlastný). Rozhodoval: Matula. ŽK: bez kariet. Diváci: 200.

Selce cestovali v nedeľu do Lieskovca s cieľom bodovať, čo s im však neporadilo. V prvom polčase nevyužilo príležitosti ani jedno mužstvo, takže skóre sa menilo až po zmene strán. V 52. minúte sa presadil z priameho kopu z vyše dvadsiatich metrov Vrana, keď mieril do ľavého dolného rohu bránky povedľa múru. Náš celok sa potom snažil vyrovnať, ale recept na brankára Kováča v oklieštenej zostave nenašiel, takže domov odchádzal bez bodu.

OŠK Lieskovec – ŠK Selce 1:0 (0:0)

Gól: 52. Vrana. Rozhodoval: Lisý. ŽK: Blaško, Kľačan, J. Mesík. Diváci: 150.

Zostávajúce výsledky: Prenčov – Dobrá Niva 1:3, L. Vieska – B. Štiavnica/Š. Bane 3:0 a Bacúch – Lovča 4:2.

Najbližšie je na programe 19. kolo, v ktorom sa v nedeľu 21. apríla o 16.00 hodine stretnú v susedskom mestskom derby Jakub so Sásovou. Selce hostia doma posledný Prenčov, Hrochoť privíta Bacúch a vedúce Podkonice hrajú v Dobrej Nive.

1. Podkonice 40b, 2. Jakub 31b, 3. Lieskovec 30b, 4. Sásová 29b, 5. B. Štiavnica 29b*, 6. Bacúch 27b, 7. Selce 24b*, 8. L. Vieska 22b*, 9. Lovča 22b, 10. Krupina 22b, 11. Hrochoť 20b*, 12. D. Niva 15b, 13. Bzovík 14b, 14. Prenčov 5b.