V piatej lige Podkonice zdolali Sásovú a Jakub deklasoval Lovču

0 /

Cez víkend bolo na programe prvé jarné kolo aj v piatej futbalovej lige, v ktorom sa predstavili tri mužstvá z bystrického okresu. Šláger sa hral v sobotu v Podkoniciach, kde prvý tím tabuľky hostil druhú Sásovú. Domáci vyhrali jasne 3:0. V nedeľu Jakub privítal Lovču a nedal jej žiadnu šancu po výsledku 6:1.

Vedúce Podkonice mali v prvom polčase prevahu. Sásová pricestovala bez troch hráčov základnej zostavy a nevedela sa dostať do typickej útočnej hry. Šance domácich sa rodili najmä po aktivite Rusnáka, dostali sa do nich Dlhoš či Barla, ale gólovo sa presadzoval Kostúrik. Najprv v 16. minúte, keď z ľavej strany z rohu ihriska dostal dobrú loptu na päťku a usmernil ju za brankára Čavoja – 1:0. Hostia mohli odpovedať Šimkom, ten tvrdo pálil z hranice šestnástky, no Gašperan medzi žrďami podržal svoj tím. A vyplatilo sa, lebo v 29. minúte centrovanú loptu parádne trafil hlavou v šestnástke Kostúrik a tá sa odrazila od brvna za bránkovú čiaru – 2:0. Znížiť potom mohol Kapusta, ale ani on gólmana Podkoníc nezaskočil tvrdou strelou. Viac príležitostí mal vedúci celok súťaže, ale stav do prestávky nemenil. V druhom polčase Sásovčania prejavili väčšiu snahu o zníženie a zdramatizovanie duelu, no v útoku to haprovalo a nedokázali sa presadiť. Naopak inkasovali v samom závere aj tretí gól, bodku za zápasom dal Dávid Selecký.

FK Podkonice – ŠK Sásová 3:0 (2:0)

Góly: 16. a 29. Kostúrik, 90. Selecký. Rozhodoval: Burger. ŽK: bez kariet. Diváci: 300.

Jakub privítal doma v nedeľu Lovču, ktorá odolávala nášmu celku len do 29. minúty, v ktorej sa presadil skúsený kapitán Michal Čief. Tento futbalista pridal o sedem minút neskôr aj druhý presný zásah a na polčasových 3:0 zvyšoval o ďalšie dve minúty Cimerman. Hosťom nevyšiel ani nástup do druhého dejstva. Hneď v úvode neustrážili kapitána Jakuba Michala Čiefa, ktorý zaznamenal hetrik a umlčal súpera gólom na 4:0. Následne sa presadili ešte aj striedajúci hráči nášho bystrického mužstva, konkrétne Kútik v 75. minúte a Knižka v 81-ej. Hostia iba znižovali nepriaznivé skóre na 5:1 v 76. minúte Žiakom. Prehrali však rozdielom triedy.

TJ ŠK Sokol Jakub – TJ Lovča 6:1 (3:0)

Góly: 29., 36. a 46. Čief, 38. Cimerman, 75. Kútik, 82. Knižka – 76. Žiak. Rozhodoval: Zemko. ŽK: Janík, Kútik – R. Neuschl, Tomáš, Žiak. Diváci: 100.

Zostávajúce výsledky: Prenčov – Lieskovec 0:5, Krupina – Bacúch 0:0, Dobrá Niva – Bzovík 1:2. Duely Hrochoť – Banská Štiavnica a Selce – Ladomerská Vieska preložili pre nespôsobilý terén na stredu 1. mája.

Najbližšie je na programe 15. kolo, v ktorom sa v sobotu 30. marca o 15.00 hodine predstavia Hrochoťania na pôde posledného Prenčova a Jakub sa pokúsi bodovať od 17.30 hodiny v Podbrezovej, v časti Skalica pod umelým osvetlením na umelej tráve v súboji s Bacúchom. V nedeľu 31. marca o 15.00 hodine privíta Sásová doma Dobrú Nivu, Selce sa predstavia v Bzovíku a vedúce Podkonice v Lieskovci.

1. Podkonice 33b, 2. Sásová 27b, 3. B. Štiavnica 26b*, 4. Jakub 24b, 5. Bacúch 23b, 6. Lieskovec 23b, 7. Selce 20b*, 8. Krupina 20b, 9. Lovča 19b, 10. L. Vieska 16b*, 11. Hrochoť 16b*, 12. Bzovík 13b, 13. D. Niva 9b, 14. Prenčov 4b.

Autor: (cb), Foto: autor (zo zápasu Podkonice - Sásová)