V nedeľu pokračovala tretia futbalová liga riadnym piatym kolom. Predstavili sa v nej naši traja zástupcovia a dá sa povedať, že boli úspešní. Kremnička doma vyhrala 3:2 nad Liptovským Hrádkom a v derby Brusno remizovalo s Rakytovcami 2:2. Nedarilo sa Badínu v štvrtej lige, ktorý dostal od béčka Podbrezovej poriadny debakel a to dokonca pred vlastným publikom!
Kremnička v predohrávke v piatok rozstrieľala Bytču po výsledku 4:3 a zdá sa, že sa gólmi nabudila. V nedeľu totiž nasúkala druhému súperovi Liptovskému Hrádku doma ďalšie tri kusy a vyhrala 3:2. Zápas pre nás tím nezačal najlepšie. Už v desiatej minúte otvoril skóre hosťujúci Babic a bolo 0:1. Kremnička má však kanoniera, ktorý sa konečne presadil. Je ním útočník Lukáš Laksík, ktorý v 24. minúte vyrovnal na 1:1 a o ďalšie štyri minúty sa mohol tešiť aj druhý Lukáš, konkrétne Ševčík, ktorý otočil nepriaznivé skóre na 2:1. Potom však úradoval rozhodca Gregorec, ktorý najprv vylúčil nášho Kamenského po druhej žltej karte v tridsiatej minúte a o minútu neskôr dal druhú žltú a zároveň stopku v stretnutí aj strelcovi gólu z Liptova Babicovi. Oba tímy tak hrali vo vyrovnanom počte hráčov na ihrisku aj naďalej. V druhom polčase, teda v jeho úvode v 51. minúte padla lopta do siete súpera aj tretí krát, ale zapríčinením hosťujúceho futbalistu Boreka, ktorý si dal tzv. vlastniaka – 3:1. Dvojgólové vedenie Kremnička udržala do 82. minúty, kedy znižoval Šupej. Na viac sa však futbalisti z L. Hrádku nezmohli a tak tri body zostali v Banskej Bystrici.
TJ ŠK Kremnička – ŠKM Liptovský Hrádok 3:2 (2:1)
Gól: 24. Laksík, 28. Ševčík, 51. Borek (vlastný) – 10. Babic, 82. Šupej. ŽK: 21. Kamenský, 27. Sádovský, 81. Kulík – 18. Babic. ČK: 30. Kamenský (po 2ŽK) – 31. Babic (po 2ŽK). Rozhodovali: Gregorec – Nemček, Hraško. Diváci: 80
Súpiska Kremničky a striedania: Peťko – Sádovský, Herich, Bíreš, Pikoš, Ševčík (65. Ďurič), Kočan (90. Kollár), J. Tóth, Sámel (78. Kulík), Kamenský, Laksík.
Prejdime na derby stretnutie Brusno – Rakytovce, ktoré sa hralo v nedeľu podvečer. Úvod zápasu patril domácim z Brusna. V 8. minúte prešiel až pred brankára Mráza Soják no jeho pokus vyrazil hosťujúci brankár. V 13. minúte sa po rohovom kope odrazená lopta dostala rovno na kopačku Miroslava Sokola a ten ju poslal do siete – 1:0. Postupne sa do zápasu dostávali aj hosťujúce Rakytovce a v 27. minúte po strele Kohúta a následnej prihrávke Gregora Murín mieril tesne vedľa. V 35. minúte po Turčanvom rohovom kope lopta pristála presne na hlave Daniela Kohúta a bolo 1:1. Hostia hrozili i naďalej a v 44.minúte opäť rohový kop tentokrát hlavičkoval Gašpar a lopta skončila vedľa pravej žrde domácej brány.
V druhom polčase pokračoval futbal solídnej úrovne. V 57. minúte sa do lopty oprel Giertl a jeho tečovaný pokus preletel tesne nad bránou Rakytoviec. V 64. minúte Hrabáč stiahol v pokutovom území Kohúta a bystrický klub z okrajovej časti mal výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Maroš Fojtík a pohodlne poslal svoj tím do vedenia – 1:2. To trvalo však veľmi krátko. Domáci totiž predviedli rýchlu akciu po pravej strane, Giertl poslal prudký center do pokutového územia, kde si naň nabehol Peter Szczepaniak a strelou pod brvno vyrovnal. Obe mužstva chceli ešte v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Blízko k tomu boli domáci v 82.minúte, ale strelu Giertla zastavila ľavá tyč. Gól teda do konca zápasu nepadol a tak sa body v Brusne delili.
FK 34 Brusno-Ondrej – FK Rakytovce 2:2 (1:1)
Góly: 13. Sokol, 65. Szczepaniak – 35. Kohút, 64. Fojtík (11m). ŽK: Furman, Hrbáč – Bánovský, Kohút. Rozhodoval: Hrivík. Diváci: 100
Zostava RAKY: Mráz – Fojtík, Bánovský, Gašpar, Kaľavský – Gregor(84. Záhradník), Kohút, Cimerman, Greško, Turčan – Murín
Zostava BRUSNO: Škubák – Giertl, Hrabáč, Borbély, Kováčik – Bošela (56. Furman), Soják, Kukula, Szczepaniak (83. Bobok) – Púchy, Sokol
Ostatné výsledky: Kalinovo – Čadca 3:1, Martin – Teplička 2:1, Lučenec – Námestovo 1:0, Pohronie B – N. Baňa 1:0, Krásno – Makov 0:2, Žarnovica – Bytča sa hrá zajtra.
Najbližšie sa hrá 6. kolo v sobotu a nedeľu. Naše mužstvá hrajú nasledovne: 6.9 v sobotu Rakytovce hostia doma o 15.30 hodine Bytču a v nedeľu 7.9 je na programe ďalšie derby bystrického okresu Brusno – Kremničia s výkopom taktiež o 15.30 hodine.
Poradie:
- 1. Makov 13b (17:3), 2. Martin 12b (18:5), 3. Teplička n. Váh 12b (8:02, 4. Kalinovo 11b (10:4), 5. Námestovo 11b (8:4), 6. Lučenec 10b (8:11), 7. Lip. Hrádok 9b (14:113), 8. Žarnovica 9b (7:10), 9. Kremnička 9b (10:18), 10. N. Baňa 8b (8:6), 11. Bytča 7b (7:9), 12. Pohronie B 6b (4:10), 13. Brusno – Ondrej 4b (6:7), 14. Krásno n. Kys 4b (4:10), 15. Rakytovce 4b (6:16), 16. Čadca 1b (4:11)
V štvrtej lige skupine juh sa nedarilo Badínčanom. Doma prehrali vysoko béčku Podbrezovej 1:9 (0:4). O úvodné dva góly sa postaral v 26-tej a 27-mej minúte Štefan Gerec. V 39-tej zvýšil na 3:0 pre Podbrezovú Kochan a o dve minúty neskôr pridal štvrtý zásah Adam Petrík. Iskierku nádeje vykresal pre Badín po prestávke v 47. minúte Ľubomír Wilwéber, keď znížil na 1:4, no to bolo zo strany domáceho tímu všetko. Po hodine hry sa totiž opäť presadil Petrík a potom v rozmedzí troch minút pridal ďalšie dva góly kanonier Štefan Gerec. V 82. minúte zaknihoval Petrík hetrik – to už bolo 1:8, a na konečných 1:9 uzavrel skóre v 87. minúte Harvilko. Na takýto debakel si veru sotva niekto v Badíne spomenie…
Jupie Badín – ŽP Šport Podbrezová B 1:9 (0:4)
Góly: 47. Wilwéber – 26., 27., 72. a 75. Gerec, 41., 64. a 82. Petrík, 39. Kochan, 87. Harvilko. ŽK: Jakuba, Nosko. Rozhodoval: Valentýni. Diváci: 150
Súpiska Badína a striedania: Polóny – Poliak, Výlupok, Homola (46. Kováč), Willwéber, Prikryl, Lešťák, Maľa, Konder (74. Dubovický), Ďurta (63. Švec), Hroš
Ostatné výsledky: Vinica – Zvolen B 4:0, Tisovec – Kováčová 4:0, Divín – Revúca 0:0, Málinec – Poltár 1:0, Fiľakovo – Slov. Ďarmoty 7:2, Detva – Hriňová 4:0.
Najbližšie hrá Badín v šiestom kole v nedeľu 7.9 o 15.30 hodine v Poltári.
Poradie:
- 1. Detva 11b, 2. Podbrezová B 10b, 3. Poltár 10b, 4. Málinec 10b, 5. Vinica 9b, 6. Tisovec 8b, 7. Slov. Ďarmoty 8b, 8. Revúca 8b, 9. Fiľakovo 4b, 10. Badín 4b, 11. Hriňová 4b, 12. Zvolen B 3b, 13. Kováčová 3b, 14. Divín 2b.
Autor: Jozef Balko, Foto: archív Bystricoviny