Jakub rozdrvil Prenčov 10:0! Vyhrali aj prvé Podkonice a o záchranu bojujúca Hrochoť

V. LIGA
0 /

Cez víkend bolo na programe 20. kolo piatej futbalovej ligy, v ktorom sa udiala nevídaná vec. Druhý Jakub hostil posledný Prenčov a v tomto stretnutí sa zrodil výsledok 10:0 s piatimi gólmi Tomáša Klinca a tromi Roba Kútika. Vyhrali aj vedúce Podkonice, jednoznačne 4:0 v Krupine. Z víťazstva sa tešili aj na Hrochoti, kde zdolali tesne 1:0 Ladomerskú Viesku. Selce doma remizovali s Dobrou Nivou 2:2 a žiaľ Sásová prehrala v Lovči. Na jar zaknihovala doposiaľ len jedinú výhru.

Vedúce Podkonice sa predstavili v okresnom meste Krupina. Domáci Strojár bol odhodlaný bodovať, ale náš celok nič neponechal na náhodu. Nastúpil v silnej zostave a potvrdil svoju kvalitu. Presadil sa dvoma gólmi po polhodine hry. Skóre najprv otvoril Selecký a hneď na to o tri minúty neskôr zvýšil na 0:2 Sedliak. Hostia do druhého polčasu poslali miesto Baliaka Michala Rusnáka a aj tento futbalista sa dokázal presadiť. V 62. minúte sa postaral o trojgólové vedenie. Krupinčanov to zlomilo a o štyri minúty lovil brankár Rabota loptu zo siete aj štvrtýkrát. Zásluhu má na tom Dávid Selecký. Ten ako zápas strelecky začal tak ho aj ukončil po výsledku 0:4.

MFK Strojár Krupina – FK Podkonice 0:4 (0:2)

Góly: 35. a 66. D. Selecký, 38. Sedliak, 62. M. Rusnák. Rozhodoval: Laššák. ŽK: Pálka, Bohuš (obaja Krupina). Diváci: 100.

Jakub jasne potvrdil dobrú jarnú formu, keď vyhral už šiesty zápas so siedmich v rade (jeden remizoval). Tentoraz privítal doma posledný Prenčov. Hostia pricestovali bez jediného náhradníka iba v oklieštenej zostave, no nečakali, že utŕžia poriadnu hanbu. Už v prvom polčase v chladnom počasí zahriala 50 divákov päťgólová nádielka. Načal ju v dvanástej minúte Klinec, v trinástej zvýšil na 2:0 Cimerman a potom pridal čistý hetrik za desať minút Robert Kútik. Presadil sa v 30., 39. a 40. minúte. Do šatní sa išlo na prestávku za stavu 5:0. A v druhom polčase zaknihoval Jakub rovnaký výsledok ako v prvom. Veľkú zásluhu má na tom Tomáš Klinec. Dal štyri góly v rade. Konkrétne v 50., 55., 63. a 79. minúte. Konečnú bodku za stretnutím obstaral v 83. minúte Mišány. Jakub rozdrvil Prenčov 10:0 a to ešte v druhom dejstve pošetril niektorých kľúčových hráčov.

TJ ŠK Sokol Jakub – OFK Štart Prenčov 10:0 (5:0)

Góly: 12., 50., 55., 63. a 79. Klinec, 13. Cimerman, 30., 39. a 40. Kútik, 83. Mišány. Rozhodoval: Hones. ŽK: žiadne. Diváci: 50.

Sásová na jar nemá dobré výsledky, vyhrala len jeden duel a neuspela v nedeľu ani v Lovči. Inkasovala tam rýchly gól už v druhej minúte, skóre otváral Páleník. Uplynulo iba dvadsať minút a bolo 2:0. Presadil sa Bien. Domáci po polhodine hry nepremenili nariadenú penaltu. Neúspešným exekútorom bol R. Neuschl. Chuť si však tento hráč napravil v druhom polčase. V 61. minúte zvýšil z hry vedenie svojho mužstva na pohodlných 3:0. Sásovčania korigovali nepriaznivý stav až v samom závere. V 88. minúte dal gólovú bodku za stretnutím Vidiečan.

TJ Lovča – ŠK Sásová 3:1 (2:0)

Góly: 2. Páleník, 22. Bien, 61. R. Neuschl – 88. Vidiečan. Rozhodoval: Kaliňák. ŽK: R. Turčan, Marko, Vidiečan (všetci Sásová). Diváci: 60.

Selce privítali na svojom obecnom štadióne Dobrú Nivu a duel rozohrali veľmi zle. V prvom polčase inkasovali gól v 21. minúte. Presadil sa Ján Kucbel a po prestávke zvýšil na 0:2 v 57. minúte Babiak. Následne o päť minút na to videl druhú žltú kartu a tým pádom aj červenú domáci Peter Matonok. Náš celok z bystrického okresu tento moment akoby nakopol a v oslabení dokázal vyrovnať! V 71. minúte znížil Kľačan a v 82. minúte zariadil konečnú remízu 2:2 legionár v drese Seliec Mohamed Lasheen.

ŠK Selce – OŠK Dobrá Niva 2:2 (0:1)

Góly: 71. Kľačan, 82. Lasheen – 21. J. Kucbel, 57. M. Babiak. Rozhodoval: Dobrík. ŽK: P. Matonok, Túry, Koctúr – M. Kyslý, M. Kucbel, Korpáš, M. Babiak. ČK: 63. P. Matonok po 2ŽK. Diváci: 150.

Hrochoťania privítali doma Ladomerskú Viesku. Hosťom sa zranil hneď v štvrtej minúte Turkota, museli ho vystriedať, ale na lavičke nemali potrebnú kvalitu. Bolo to ich napokon jediné striedanie v celom zápase. Do prestávky nedokázalo ani jedno mužstvo skórovať. V druhom polčase to haprovalo pred oboma bránkami naďalej, no väčšiu vôľu za víťazstvom ukázali domáci futbalisti, ktorí sa napokon presadili. V 85. minúte zlomil odpor súpera Zátroch a postaral sa o jediný a zároveň trojbodový presný zásah v stretnutí.

ŠK Hrochoť – FK Filjo Ladomerská Vieska 1:0 (0:0)

Gól: 85. Zátroch. Rozhodoval: Procházka. ŽK: Sláva, Zátroch, M. Poliak (všetci Hrochoť). Diváci: 150.

Zostávajúce výsledky: Bacúch – Bzovík 7:0 a B. Štiavnica – Lieskovec 2:0, .

Najbližšie je na programe 21. kolo, v ktorom sa hrá v nedeľu 12. mája o 17.00 hodine okresné derby a šláger kola v Podkoniciach. K vedúcemu mužstvu tabuľky pricestuje Jakub. Oba tímy na jar ešte neprehrali. Sásová privíta vo svojej aréne suseda v tabuľke Bacúch a druhé okresné derby obstarajú SelceHrochoťou.

1. PODKONICE 47b, 2. JAKUB 40b, 3. B. Štiavnica 35b, 4. Bacúch 32b, 5. SÁSOVÁ 32b, 6. Lieskovec 31b, 7. Lovča 29b, 8. SELCE 29b, 9. L. Vieska 27b, 10. HROCHOŤ 27b, 11. Krupina 26b, 12. D. Niva 19b, 13. Bzovík 14b, 14. Prenčov 5b.

Autor: (bl), Foto: archív Bystricoviny