Priestory Robotníckeho domu privítajú 21. marca 2018 desiatky známych športových osobností, ktoré úspešne reprezentovali Európske mesto športu 2017 v olympijských i neolympijských športoch. Mesto hľadá aj víťaza internetového hlasovania.
Za vynikajúce výsledky ocení primátor Ján Nosko jednotlivcov a kolektívy v deviatich kategóriách. Už dnes môžu o víťazoch jednej z nich rozhodnúť samotní Banskobystričania.
„Vyzývame všetkých športových fanúšikov, aby sa zapojili do online hlasovania a z nominovaných športovcov vybrali najlepšieho jednotlivca a športový kolektív mesta pod Urpínom,“
uvádza hovorkyňa primátora mesta Zdenka Marhefková.
Internetové hlasovanie sa už začalo na webe mesta http://www.banskabystrica.sk/?id_menu=109824, kde je zároveň zverejnený zoznam nominovaných športovcov aj s výsledkami, za ktoré boli navrhnutí na ocenenie. Online hlasovanie potrvá do 12. februára.
Nominovaní športovci v jednotlivých kategóriách
Kategória juniori – olympijské športy
1. Hektor Kapustík – skoky na lyžiach / Klub priateľov skoku na lyžiach BB
2. Michaela Kadlečková – tenis / TK TENNis FUN Banská Bystrica
3. Filip Révaj – atletika / AK Svetlošák B. Bystrica
4. Peter Perašín – plávanie / ŠK Dukla Banská Bystrica
5. Andrej Siklenka – plávanie / ŠK Dukla Banská Bystrica
6. Tomáš Romaňák – vzpieranie / ŠK Dukla Banská Bystrica
7. Kristína Pýchová – športová gymnastika / GK ŠK UMB Banská Bystrica
8. Adam Antalec – športová gymnastika / GK ŠK UMB Banská Bystrica
9. Jakub Kubinec – atletika / VŠC Dukla Banská Bystrica
10. Patrik Nemčok – atletická chôdza / ŠK BCF Dukla Banská Bystrica
11. Slavomír Adam – triatlon / TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica
12. Šimon Paulíny – plávanie / TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica
13. Aurel Barto – akvatlon / TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica
Kategória juniori – neolympijské športy
1. Jakub Dekrét – orientačný beh / TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica
2. Šimon Bartko – letný biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
3. Carla Reistetterová – skijoring / Slovenský zväz psích záprahov
4. Kristína Lapinová – duatlon / TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica
Kategória seniori – olympijské športy
1. Viktória Vydúreková – športová gymnastika / GK ŠK UMB Banská Bystrica
2. Stanislava Lajčáková – atletika / ŠK Dukla Banská Bystrica
3. Dominika Tatárová – karate / VŠC Dukla Banská Bystrica
4. Anastasia Kuzmina – biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
5. Michal Faško – futbal / Grasshoppers Zürich
6. Martin Chrien – futbal / Benfica Lisabon
Kategória seniori – neolympijské športy
1. Ing. Jaroslav Paľa – kickbox / ŠKP Banská Bystrica
2. Katarína Dovalová – kickbox / ŠKP Banská Bystrica
3. Tomáš Hasilla – letný biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
4. Paulína Fialková – letný biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
5. Roman Reistetter – skijoring / Slovenský zväz psích záprahov
Kategória telesne postihnutí športovci
1. Marián Kuřeja – paralympionik, atletika / ŠK SPORTLIFE Banská Bystrica
2. Tomáš Král – boccia
Kategória veteráni
1. Jaroslav Chebeň – vzpieranie / JIM klub Banská Bystrica
2. Vladimír Výbošťok – atletika
Kategória športové kolektívy
1. BK ŠKP 08 Banská Bystrica
2. Prvý Florbalový klub Banská Bystrica
3. ŠK BCF Dukla Banská Bystrica
4. HC ´05 iClinic BANSKÁ BYSTRICA, hokejové seniorské mužstvo
5. Klub slovenských turistov Lokomotíva Banská Bystrica
6. Tím mužov TC BASELINE Banská Bystrica
Zdroj: mesto BB, Foto: ilustračné