7 /

V nedeľu bolo na programe 23. kolo piatej futbalovej ligy, v ktorom sa hralo okresné derby v Selciach. Zavítal tam Jakub, ktorý na jar ešte neprehral. A nestalo sa tak ani tentoraz. Mužstvo z Banskej Bystrice totiž zvíťazilo 2:0. Líder z Podkoníc si duel s Lovčou predohral už ôsmeho mája s výsledkom 6:2. Takže hrali už iba Hrochoťania, remizovali v Krupine 1:1 a Sásová, tá doma hostila predposledný Bzovík a prehrala s ním nečakane 1:3.

Jakub má výbornú jarnú fazónu. V desiatich stretnutiach jari iba dvakrát remizoval a všetky ostatné vyhral, podarilo sa mu to aj v derby dueli v Selciach. Domáci boli síce v úvodných desiatich minútach aktívnejší, ale nič im to nebolo platné, pretože inkasovali už v ôsmej. Po peknej kombinačnej akcii hostí sa presadil pred bránkou skúsený kanonier Klinec – 0:1. Viac sa hralo potom medzi šestnástkami, šancí bolo na oboch stranách pomenej, vyloženejšie prakticky žiadne. Taktovku zápasu mali v rukách futbalisti Jakuba. Čakali na svoju možnosť a tá prišla v druhom polčase. Predtým ešte domáci Blaško mal sľubnú koncovku z rohu šestnástky, ale chýbala jej patričná razancia. Na opačnej strane sa mohol šikovne spoza protihráča presadiť matador Bednár. Nestalo sa tak, no mrzieť ho to nemuselo, pretože v 82. minúte poslal z pravej strany parádnu loptu do šestnástky Vajda priamo na nohu Čiefa a ten poľahky zvýšil na 0:2. Následne podlomení Selčania mohli inkasovať aj tretí gól. Zoči – voči gólmanovi Faltánimu neuspel Mišány, domáci brankár zneškodnil aj dve tutovky Pavlovi Poljovkovi a zaskvel sa i pri prudkej strele Kútika. Víťazstvo hostí teda bolo zaslúžené. Hralo sa slušne, bez kariet. Z tohto duelu je aj naša fotogaléria.

ŠK Selce – TJ ŠK Sokol Jakub 0:2 (0:1)

Góly: 8. Klinec, 82. Čief. Rozhodoval: Horný. ŽK: žiadne. Diváci: 300.

Sásová na jar vyhrala iba jeden duel a v domácom dueli s predposledným Bzovíkom si chcela pripísať aj druhé víťazstvo. Do stretnutia však vstúpila ľahkovážne, mala síce miernu prevahu, ale nevyužila tri dobré šance, takže hostia trestali. V 28. minúte smerovala nakopnutá lopta dopredu, brankár Čavoj si s ňou neporadil a jeho chybu využil na strelenie gólu Augustín – 0:1. Bystrický celok mohol vyrovnať o desať minút neskôr z pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil René Turčan, no mieril vedľa žrde. V druhom polčase si Sásová vytvárala tlak, zvýšila aktivitu a v 64. minúte sa predsa len tešila. Po peknej akcii smeroval center na Smekala a jeho hlavička bola presná – 1:1. Domáci naďalej dominovali na ihrisku, ale Bzovík hral na brejky a po jednom z nich zazmätkoval brankár Čavoj, zle vybehol, takže ho z vyše dvadsiatich metrov preloboval v 74. minúte Dvorský – 1:2. Náš celok v závere ešte viac zvýšil obrátky, mal niekoľko šancí, ale nevyužil ich a znovu pykal. Z ďalšieho ojedinelého brejku skóroval znovu Augustín. Hostia vyťažili z minima maximum, prišli do Banskej Bystrice presne s jedenástimi hráčmi, nemali ani koho striedať, napriek tomu si nečakane vzali tri body. Sásovčania sa prepadli na ôsme miesto v tabuľke. Po jeseni boli pritom druhí.

ŠK Sásová – TJ Bzovík 1:3 (0:1)

Góly: 64. Smekal – 28. a 79. Augustín, 74. Dvorský. Rozhodoval: Sitár. ŽK: žiadne. Diváci: 120.

Hrochoť hrala v okresnom meste Krupina proti tamojšiemu Strojáru a už v jedenástej minúte musela striedať. Zraneného Uhliara nahradil Michálik. Do polčasu stovka divákov gól nevidela. Domáci do druhého dejstva poslali až troch nových hráčov a napokon otvorili skóre. V 57. minúte ich poslal do vedenia 1:0 Haško. Hostia sa však nevzdávali a hlavne v závere všetko vsadili na jednu kartu. Vyšlo im to, pretože v 89. minúte zariadil remízu 1:1 Michal Poliak.

MFK Strojár Krupina – ŠK Hrochoť 1:1 (0:0)

Góly: 57. Haško – 89. M. Poliak. Rozhodoval: Truban. ŽK: S. Selecký, T. Murín – Pádár, T Uhliar. Diváci: 100.

Zostávajúce výsledky: Prenčov – Bacúch 1:3, D. Niva – B. Štiavnica 4:2, Lieskovec – L. Vieska 2:1, Podkonice – Lovča 6:2 – predohrané 8. mája .

Najbližšie je na programe 24. kolo, v ktorom sa už v sobotu 1. júna o 17.30 hodine vedúce Podkonice predstavia v Bacúchu a Selce odohrajú duel v Banskej Štiavnici. V nedeľu 2. júna o 17.30 hodine sa hrá okresné derby v Hrochoti, kde zavíta Sásová. Doma hrá aj Jakub, ktorý privíta Krupinu.

1. PODKONICE 54b, 2. JAKUB 47b, 3. Bacúch 38b, 4. Lieskovec 38b, 5. B. Štiavnica 36b, 6. Lovča 33b, 7. SELCE 32b, 8. SÁSOVÁ 32b, 9. HROCHOŤ 31b, 10. Krupina 31b, 11. Ladomerská Vieska 30b, 12. D. Niva 23b, 13. Bzovík 20b, 14. Prenčov 6b.

Autor: (bl), Foto: autor zo zápasu Selce - Jakub