1 /

V štvrtej a piatej futbalovej lige bolo na programe 11. kolo aktuálnej sezóny. Vo vyššej uvedenej súťaži sa darí Badínčanom. Bodovali v piatom zápase v rade, zdolali doma jasne Detvu 3:0. Vyhrala aj Šalková, keď na svojom ihrisku pokorila Pliešovce. Žiaľ Medzibrod tesne podľahol Slovenským Ďarmotám na ich horúcej pôde. V nižšie uvedenej súťaži vedúca Slovenská Lupča deklasovala poslednú Hrochoť, Jakub zdolal silné Brezno a vyšvihol sa na štvrté miesto. Selce podľahli Ladomerskej Vieske a klesli na piatu priečku, no a napokon šiesta Sásová ešte v sobotu remizovala v Hontianskych Nemciach.

IV. LIGA

Badínčania hrali doma s Detvou, ktorá sa prezentovali sympatickým výkonom. Nestiahla sa pred svoju šestnástku, práve naopak, hneď od začiatku bola aktívna s vysokým napádaním. Najviac z toho bol v permanencii asi domáci brankár, keď po jeho dvoch chybách mohli viesť hostia už po troch minútach o dva góly. Náš celok prebudili tieto momenty a začal hrať svoju hru. V 5. minúte mu vyšla pekná kombinácia na jeden dotyk, na konci ktorej bol Laksík, avšak pre ofsajd gól neplatil. Ten istý hráč mohol otvoriť  skóre v 13.min., keď najskôr dobre zasiahla obrana hostí a následne aj brankár. Detvania mali v 18.minúte tisícpercentnú šancu po chybe obrany súpera, ale na bránkovej čiare dobre zasiahol Výlupok a následná dorážka išla mimo priestoru troch žrdí. Toto bol zlomový moment zápasu, od tejto chvíle totiž už dominovali domáci. Najskôr sa Lukáš Laksík v 22. minúte presadil hlavou po rohovom kope – 1:0 a potom v 29. minúte zužitkoval pekný pas od Výlupka na zvýšenie na 2:0. Otrasený hráči Detvy začali robiť chyby, ktoré však Badínčania nedokázali využiť. Nadovšetko v 39. minúte sa po peknom prebratí lopty rútil sám na bránku Erik Hudec, hosťujúci Kluka zatiahol ručnú ´kľuku´, za čo videl od rozhodcu červenú kartu. O víťazovi zápasu bolo prakticky rozhodnuté.

Početnú výhodu mohli domáci využiť v druhom polčase už v 56. minúte, keď mali po faule na Viciana výhodu pokutového kopu, ktorý však Rafanides nepremenil. Potom mal veľkú príležitosť na hetrik Laksík, jeho strela skončila len na žrdi. O minútu neskôr sa domáci tešili z tretieho gólu, keď center Henricha Kollára na prekvapenie gólmana Sekereša skončil v sieti – 3:0. Žiaľ Laksíkovi nebolo súdené dať ďalší gól, keď sa v 75. minúte ocitol v ďalšej veľkej príležitosti, ale opäť dobre zasiahol brankár. Futbalisti Badína si už do konca zápasu postrážili výsledok a zaknihovali ďalšie domáce víťazstvo bez inkasovaného gólu, aj keď hostia boli k nemu veľmi blízko a treba ich pochváliť za predvedený výkon, najmä v prvej polhodine.

Ponúkame vám aj vyjadrenie trénera ŠK Badín Miroslava Hudeca: V úvode zápasu nás Detva prekvapila vysokým napádaním a chvíľu nám trvalo, aby sme sa s tým vysporiadali. Vedúci gól sme strelili po rohom kope, čo nás upokojilo a následne sme pridali aj druhý. Zvyšok zápasu sa niesol v našej réžii, keď sme súperovi mohli nastrieľať aj viac ako tri góly, lebo okrem nepremenenej penalty sme zahodili niekoľko ďalších dobrých gólových príležitostí. Podali sme dobrý kolektívny výkon a už sa tešíme na derby zápas so Šalkovou.“

Strelec dvoch gólov Lukáš Laksík pre bystricoviny.sk uviedol: Celý zápas sme mali hru pod kontrolou, až na jednu – dve situácie, keď sme skoro inkasovali. Čo sa týka mojich gólov, prvý som dal po rohovom kope Viciana, kde som nabiehal od brankára na prednú žrď a druhý gól som dal po výbornej prihrávke Výlupka za obranu Detvy, išiel som už sám na bránku. Sme všetci spokojní s víťazstvom i tromi bodmi a ideme ďalej.“

Peter Výlupok zabránil úvodnému gólu súpera a na druhý Laksíkov dôležitý prihral. Po zápase povedal: „Vedeli sme, že k nám príde Detva, ktorá nedostáva veľa gólov, ale ani veľa nedáva. Na začiatku zápasu sme boli zaskočení ako napádali, lebo väčšina mužstiev, ktorá príde do Badína, tak musíme otvárať veľkú bránku, aby mohli zaparkovať autobus pred šestnástku (úsmev). S 15 minútovým presingom hostí sme sa napokon vysporiadali a začali hrať svoju hru. Gólmi Lukáša Laksíka sme viedli do polčasu 2:0. Druhý polčas sme súpera prakticky do ničoho nepustili a pridali sme ešte jeden gól. Teší nás ďalšia nula na domácom ihrisku, kde mame skóre 27:0!“

(ih + cb)

ŠK Badín – MFK Detva 3:0 (2:0)

Góly: 22. a 29. Laksík, 62. H. Kollár. Rozhodoval: Barboriak. ČK: 40. Kluka (Detva) za držanie súpera v jasnej gólovej príležitosti.

—————————————————————————————————————————————–

Šalková privítala v sobotu na svojom ihrisku pri Hrone Pliešovce a zápas začali obaja súperi veľmi opatrne. Sústredili sa ma bránenie vlastnej polovice. Hneď v úvode sa domácim podarila výborná kombinácia na pravej vertikále a prízemnú prihrávku popred bránku Šimčík z uhla usmernil k žrdi, no gólman Rabota stihol zasiahnuť. Potom sa hralo medzi 16-kami veľmi zodpovedne z oboch strán. V 25. minúte však opäť Šalkovčanom vyšla kombinácia v pravej vertikále, no na výborný center Mesíka nedosiahol Pánik. O malú chvíľu mohol Pánik otvoriť skóre, keď naopak prišiel center z ľavej strany a sám na zadnej žrdi mieril nedôrazne brankárovi do rúk. Inak sa v prvom polčase už nič významné neudialo a tak išli oba tímy do kabín za nerozhodného stavu.

V druhom polčase sa obraz hra nezmenil, ale šance si vytvárali najmä domáci. Po kombinácii stredom ihriska mohol ísť Binder sám na bránku, no nepochopiteľné spomalil a stopér mu loptu vypichol. V ďalšej šancí sa po nacvičenej situácii a krásnej prihrávke Štubniaka dostal za obranu Pliešoviec Pánik, avšak zaváhal v zakončení. V 68. minúte po prenesení hry na pravú stranu a prihrávke popred bránku od Mesíka zakončoval opäť Šimčík, ale brankár si so strelou poradil a striedajúci Tuček už nestihol dorážať odrazenú loptu. Prišla však 70. minúta a po prihrávke Mesíka pred bránku sa presadil Tuček po dvoch minútach na ihrisku – 1:0. Hosťami otriasol gól a za malú chvíľu dostali aj druhý, keď po Štubniakovej prihrávke za obranu Tuček nádherné prelonoval k vzdialenejšej žrdi bezmocného brankára Rabotu – 2:0. Trénerovi teda vyšiel jediný striedajúci žolík na lavičke náhradníkov, viac ich Šalková k dispozícii v oklieštenej zostave nemala. Následne sa teda sústredila na defenzívu a rýchle protiútoky. Hostia hrozili zo štandardných situácii, keď po jednej z nich lopta tesne minula bránku a po druhej obtrela žrď Gnidovej svätyne. Futbalisti Pliešoviec sa však dočkali kontaktného gólu, keď strela jedného z ich hráčov sa odrazila od brvna priamo k Vronskému a ten nemal problém znížiť na 2:1. Domáci bránili zodpovedne vlastnú polovicu a vyrážali do brejkov. Po jednom z nich po osi Binder – Tuček – Bútora šiel posledné menovaný sám na bránku v 90. minúte a popri gólmanovi Rabotovi uzavrel skóre zápasu na 3:1.

Tréner Šalkovej Daniel Vernarský sa pre bystricoviny.sk vyjadril nasledovne: Som rád, že po odovzdanom výkone v Medzibrode mužstvo reagovalo doma zodpovedným a disciplinovaným výkonom. Pri kladnom nasadení od prvej minúty zaslúžene zvíťazilo. Vytvorili sme si niekoľko dobrých príležitosti na skórovanie a súpera sme prakticky takmer k ničomu nepustili. Tento výkon a prístup by si mali hráči zapamätať a osvojiť si ho, opakovať ho pravidelne, aby sme mohli byť úspešnejší.“

Bystricoviny nemohli neosloviť strelca dvoch gólov Šalkovej, pričom na tretí prihral, striedajúceho Tomáša Tučeka, ktorý uviedol: „Zápas bol dosť vyrovnaný. V prvom polčase sme si vytvorili možno o jednu – dve príležitosti viac. V druhom polčase pokračoval bojovný zápas medzi šestnástkami. S pribúdajúcim časom bolo jasné, že zápas rozhodne mužstvo, ktoré dá prvý gól. Našťastie sa to podarilo nám a doviedli sme zápas do víťazného konca. Čo sa týka mojich zásahov, v prvom rade ma teší, že sme získali dôležité tri body. Samozrejme potešili ma i strelené góly. Pri prvom mi pekne prihral Jožko Mesík a ja som loptu usmernil so šťastím od kolena do bránky. Pri druhom ma pekne videl v nábehu Denis Štubniak a ja som prehodil brankára. Ešte raz, ako som povedal, góly potešili, ale viac nás zahriali tri body, zvýšená bojovnosť a chuť pobiť sa o lepší výsledok, z čoho sa môžeme odraziť do ďalších zápasov.“

FK Šalková – TJ Tatran VLM Pliešovce 3:1 (0:0)

Góly: 70. a 78. Tuček, 90. Bútora. Rozhodoval: Števček.

Medzibrod sa predstavil v Slovenských Ďarmotách a tie dostali do vedenia už v úvode zápasu, keď po nakrátko zahranom rohovom kope umiestnil loptu do siete Horváth1:0. Vzápätí mohol na opačnej strane odpovedať Banáš, ale Kaczorek jeho strelu kryl. O pár minút už však na ďalšiu strelu toho istého hráča bol prikrátky a náš celok z bystrického okresu tak vyrovnal na 1:1. Po hektickom úvode sa v ďalšom priebehu hralo vyrovnané stretnutie, predovšetkým medzi šestnástkami, ktoré viac vzruchu prinieslo až pred prestávkou. Najskôr postupoval sám na bránku domáci Berec, ale prekopol Sekerešovu bránku. Na druhej strane mohol dostať do vedenia Medzibrod Samuelčík, ale jeho strelu v tutovke brankár  Kaczorek vyrazil.

Po zmene strán začali lepšie hostia, ale hlavička Schütza po rohovom kope skončila vedľa a Trégera v tutovke vychytal Kaczorek. Trest tak prišiel na opačnej strane. Po centri a sklepnutí lopty sa z bezprostrednej blízkosti presadil striedajúci B. Tóth2:1. Futbalistov Medzibrodu tento gól nezlomil a naďalej sa pokúšali urobiť niečo so zápasom. Kaczorek si poradil aj s hlavičkou Milráda. Slovenské Ďarmoty už v závere nepustili náš celok do ďalších vyložených príležitostí a z rýchlych protiútokov mohli poistiť svoje vedenie. Sekereš už však tiež nepustil žiadnu loptu do siete a tak sa domáci mohli radovať zo zisku troch bodov i keď zápasu by viac svedčila remíza.

(hut + cb úprava)

Strelec gólu Badína Adam Banáš pre náš portál povedal: „Prvý polčas bol výborný, hrali sme útočne, nemali sme žiadne problémy vzadu. Súpera sme nepustili do šance a hlavne smerom dopredu sme hrali kvalitne. Trošku nám nevychádzal prechod do obrannej fázy, na tom musíme ešte popracovať. Do druhého polčasu sme však nastúpili inak, to sa musí zmeniť do budúcich zápasov. Čo sa týka môjho gólu, ani som pred tým netušil, že sa k lopte vôbec dostanem, stalo sa však. A keďže päť minút predtým mi to nevyšlo, brankár ma vychytal, tak teraz som si povedal, že to už vyjde a vyšlo to. Dobre som to umiestnil. Aj v druhom polčase som mal dve možnosti, najprv hlavičkou, lopta išla pomaly, snažil som sa ju nejako umiestniť v tej situácii, ale nevyšlo to, hráč to vystihol, čo ma mrzí. A čo sa týka môjho úniku, prvý dotyk nebol dobrý, bol taký splašený. Išiel som viac do kraja, chcel som to nacentrovať, ale ani kondícia už nebola najlepšia, to zohralo svoju rolu a to bol asi najväčší problém.“

FK Slovenské Ďarmoty – TJ Sokol Medzibrod 2:1 (1:1)

Góly: 5. D. Horváth, 63. B. Tóth – 9. Banáš. Rozhodoval: Remeň.

Ostatné výsledky: Hajnáčka – Tornaľa 1:0, Čierny Balog – Málinec 0:4, Príbelce – Poltár 0:0, B. Štiavnica – Zvolen 3:1.

PROGRAM:

V sobotu 16. októbra 14.00 hodine je v čase, keď hrá banskobystrická Dukla na vynovených Štiavničkách duel so Slovanom Bratislava B, naplánované derby BadínŠalková. V nedeľu 17. októbra o 14.00 hodine hrá Medzibrod doma a privíta Čierny Balog.

1. Banská Štiavnica 29b, 2. BADÍN 25b, 3. Poltár 23b, 4. S. Ďarmoty 21b, 5. Tornaľa 18b, 6. Málinec 16b, 7. Príbelce 16b, 8. Detva 13b, 9. ŠALKOVÁ 13b, 10. Hajnáčka 12b, 11. MEDZIBROD 10b, 12. Pliešovce 7b, 13. Č. Balog 7b, 14. Zvolen 6b.

* – mužstvo má jeden zápas k dobru

V. LIGA

V piatej lige sa hralo okresné derby. Líder zo Slovenskej Lupče privítal poslednú Hrochoť a nič súperovi z dna tabuľky nedaroval. Už v prvom polčase rozhodol o víťazstve, keď súkal jeden gól za druhým. Skóre otvoril v piatej minúte Hermánek a následne pridal čistý hetrik skúsený Tomáš Klinec, na 2:0 zvýšil v štrnástej minúte, na 3:0 hneď o minútu na to a na 4:0 po polhodine hry. Gól do šatne dal Hrochoťanom tesne pred prestávkou Pipich a bolo vymaľované – 5:0. V druhom polčase upravil na 6:0 Vaňo, hostia teda boli zrelý na uterák, na žiadnu odpoveď sa už nezmohli.

Potešili nás aj futbalisti Jakuba. Vyhrali doma so silným Breznom. Ten prišiel do banskobystrickej mestskej časti v pozícii druhého mužstva v tabuľke a náš celok ho z tohto miesta zosadil po veľmi dobrom a kvalitnom, bojovnom výkone. Hostia síce išli do vedenia v štrnástej minúte, keď ťažili z chybnej rozohrávky domácich a z rýchleho protiútoku sa v úniku presadil Szczepaniak, no tento moment ich príliš nerozhodil. Pokračovali vo svojej hre a ešte do prestávky vyrovnali. Po rohovom kope sa presadil hlavou pred bránkou Pavol Poljovka a vyrovnal na 1:1. Po zmene strán otočil duel na 2:1 kapitán Jakuba Peter Vajda. Čiefovi síce nevyšla strela, ale dostal sa ešte k lopte, ´našteloval´ si ju k centru, čo dobre očakával spomínaný Vajda a hlavou sa presadil. Domáci sa potom spoliehali na rýchle kontry, snažili sa hrať spoľahlivo vzadu, no súper predsa len mohol vyrovnať. Po centri Pribulu z pravej strany hlavičkoval v šestnástke Szczepaniak, no brankár Pecho zasiahol, síce s problémami, ale dôležitým zákrokom podržal svoj tím. V samom závere mohol pridať tretí gól z priameho kopu Kútik, mieril parádne k žrdi (zachytené vo fotogalérii), ale gólman a kapitán hostí Giertl výborne zasiahol. V nadstavenom čase Jakub umne držal loptu na polovici súpera v kúte ihriska a mohol sa tešiť z troch bodov, piatej výhry v rade, pričom sedemkrát po sebe bodoval. Vďaka tomu sa vyšvihol na štvrté miesto v tabuľke.

My sme po stretnutí oslovili kapitána Jakuba Petra Vajdu, ktorý nám povedal: „Bol to ťažký zápas na ťažkom teréne. Vedeli sme, že Brezno nebude ľahký súper, no snažili sme sa hrať zodpovedne zozadu a hroziť z brejkov. Myslím si, že o ten jeden gólik sme boli lepší. Ja som sa presadil hlavou. ´Čiefko´ síce zakončil prvú strelu, ale lopta sa k nemu znovu odrazila, prebral si ju a už som vedel, že bude dakoho hľadať pred bránkou, tak som tam išiel viac menej na náhodu a bol som tam, kde som mal byť. Vyhrali sme piatykrát po sebe, siedmy duel v rade bodujeme, za čo sme radi. Zo začiatku súťaže sme mali slušný lazaret v tíme, nedarilo sa, no teraz sa obávam, že sa to vracia. Nemáme až tak široký káder, ak nám vypadnú dvaja – traja hráči, je to cítiť. Dnes sa Luky Kupec zranil, bolo to cítiť. Už polovica mužstva dnes hrala na iných postoch. Napriek tomu sme to ukopali a v tom je naša sila, že sa vieme zomknúť, aj keď máme užší káder.“

Z DUELU JAKUB – BREZNO SÚ NAŠE FOTOGRAFIE

V nedeľu chceli Selce preskočiť v tabuľke tretiu Ladomerkú Viesku v prípade výhry, no stal sa úplný opak. Hostia sa vďaka výhre dostali na druhú priečku a domáci sa prepadli na piatu. Do vedenia išli hráči z Viesky v desiatej minúte Arvajom, lenže naše mužstvo odpovedalo v 25. minúte útočníkom Koctúrom. Stav 1:1 dlho netrval, pretože už o tri minúty skóroval Tužinský, vďaka čomu išli futbalisti od Žiaru spokojnejší na prestávku, bolo 1:2. Po zmene strán sa opäť presadil útočník Seliec Filip Koctúr, premenil v 71. minúte penaltu po tom, čo Lehocký fauloval v šestnástke, keď mal náš celok jasnú gólovú príležitosť, bolo teda 2:2. Lenže záver domáci nezvládli . V predposlednej minúte neustrážili v koncovke Čierťaského, ktorý rozhodol duel v prospech svojho tímu. Prehra Seliec 2:3 bola trpká.

Ešte v sobotu hrala Sásová duel v Hontianskych Nemciach a dokázala u súpera bodovať. V prvom polčase však pykala. Domáci sa presadili z rýchlej akcie, keď Dávid Rerich dostal prihrávku medzi stopérov a únik zakončil gólom na 1:0 v osemnástej minúte. Náš celok sa nepoddával, snažil sa vyrovnať a podarilo sa mu to v druhom polčase po hodine hry. Hrajúci tréner hostí Dubovický vyčíhal malú domov na brankára, zmocnil sa lopty, prihral ju šikovne kapitánovi Savičovi, ten si zasekol parádne brankára, následne aj dvoch ďalších hráčov, ktorí preleteli a posadali si na zem a napokon zakončil do prázdnej bránky – 1:1. V zostávajúcich minútach už gól nepadol, takže Bystričania zo Sásovej získali cenný bod.

Výsledky: Krupina – Dobrá Niva 3:0, Slovenská Lupča – Hrochoť 6:0, Dudince – Hriňová 0:1, Selce – Ladomerská Vieska 2:3, Jakub – Brezno 2:1, Hontianske Nemce – Sásová 1:1, Hliník n. Hr. – Bacúch – zrušený z karanténnych dôvodov.

PROGRAM:

V nasledujúcom kole najprv v sobotu 16. októbra14.00 hodine hrá Sásová doma duel s Krupinou v čase, keď sa po dlhom čase bystrická Dukla predstaví doma na Štiavničkách v súboji so Slovanom Bratislava B. V nedeľu 17. októbra o 14.00 hodine je na programe derby, prvá Slovenská Lupča privíta piate Selce. Doma hrá posledná Hrochoť s Dobrou Nivou a štvrtý Jakub cestuje do Hriňovej.

1. S. LUPČA 29b, 2. L. Vieska 23b, 3. Brezno 21b, 4. JAKUB 19b, 5. SELCE 18b, 6. SÁSOVÁ 17b, 7. Krupina 16b, 8. H. Nemce 16b, 9. Dudince 15b, 10. Hriňová 13b, 11. Hliník n. Hr. 9b*, 12. Bacúch 8b*, 13. D. Niva 5b, 14. HROCHOŤ 3b.