4 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v predohrávke 11. kola Fortuna ligy remizovali v piatok večer na Štiavničkách v súboji nováčikov so Skalicou 0:0. Gól takmer tisíc päťsto divákov nevidelo, obaja brankári si udržali čisté konto.

Pred zápasom si prevzal náš kapitán Róbert Polievka cenu Únie ligových klubov pre VOYO Hráča mesiaca august za najlepšieho hráča mesiaca august. V prvom polčase viac hrozili hostia, ale prvú strelu na bránku mal náš tím. V desiatej minúte po prihrávke Rymarenka šikovne prepustil loptu Polievka Faškovi, ktorý zakončoval z dobrej pozície spoza šestnástky, ale so slabšou strelou su brankár Záhorákov Junas poradil. O niečo väčšiu možnosť mali po štvrťhodine Skaličania. Po aktivite Yaoa zakončoval Fábry z asi siedmich metrov z voleja priamo do žrde, ktorá sa triasla ešte pár sekúnd. My sme mohli odpovedať po prihrávke Záhumenského Slávikom, ocitol sa voľný na chvíľu v šestnástke, ale premárnil moment na strelu z prvej. Po  polhodine mal veľkú príležitosť na opačnej strane po Fábryho výpade a prihrávke Baumgartner, ocitol sa zoči – voči nášmu gólmanovi Hruškovi a neuspel.

Po zmene strán bola aktívnejšia Dukla a skóre mohol otvoriť Rymarenko, žiaľ pred odkrytou bránkou v päťke netrafil loptu. Willwéber potom z priameho kopu z takmer tridsiatich metrov parádne vypálil, brankár Junas mal čo robiť, aby loptu vyrazil. Následne šancí ubudlo, boli to len náznaky, na jednej aj druhej strane dobre pracovali defenzívni hráči, ktorí niekoľko lôpt po strelách súpera zblokovali. Brankári si aj ich zásluhou udržali čisté konto a body sa teda pod Urpínom delili.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, E. Weiss, ŽK: Černek (Skalica). Diváci: 1352.

Zostavy a striedania:

B. Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský – B. Ľupták (72. Gašparovič), Richtárech (46. Franko) – Slávik, Faško, Rymarenko (72. Hanes) – Polievka (86. Depetris)

Skalica: Junas – Čögley, Blažek, Podhorin, Hurtado – Nagy, M. Hollý (81. Václav) – Fábry (81. Kousal), Baumgartner (72. Černek), Yao (90+2 Mášik) – Haša (72. Šebesta)

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Prvý polčas mala lepší Skalica. Robil nám problém ich herný systém. Odskakovanie, diagonálne lopty, chvalabohu, že sme to uskákali. My sme si nevytvorili nič. Nebol to dobrý výkon ani v ofenzíve a ani v defenzíve. Musím povedať, že aj kvalitou súpera. Nebolo to tým, že by sme my hrali zle, ale aj súper nás k tomu donútil. Druhý polčas sme to zmenili, chceli sme, aby sa Skalica nedostávala toľko pred našu obranu alebo za našu obranu. Chceli sme byť aktívnejší aj smerom vyššie, ale nevytvorili sme si vyloženú šancu. Bol to z našej strany nudný zápas. Z hľadiska toho, aký výkon sme podali, tak bod je dobrý.“

Róbert Polievka, kapitán Banskej Bystrice, hráč mesiaca august, stý zápas vo Fortuna lige: „Teší ma ocenenie, ale pre mňa je to ocenenie celého mužstva, ktoré v niektorých zápasoch neskutočne pracuje na tom, aby som mohol mať vpredu voľnosť. Preto som mohol v zápasoch ukázať to najlepšie, čo môžem. Určite týmto ocenením pre mňa nič nekončí. Chceme pokračovať v tom, čo sme robili. Ja osobne sa chcem ešte zlepšovať, vydolovať zo seba viac. Sám cítim, že ani dnes to nebolo úplne ideálne. Uvedomujem si, že vieme hrať lepšie a chcem byť ešte lepší. Nevedel som o tom, že hrám už stý zápas v najvyššej súťaži, nesledujem tieto štatistiky. Je to už pekné číslo na to, že nepatrím medzi najstarších hráčov, ale pevne verím, že ešte jednu stovku pridám.“

Robo Polievka prevzal ocenenie VOYO HRÁČ MESIACA AUGUST FORTUNA LIGY

Matúš Hruška, brankár Dukly: „Chalani dobre bránili a to, čo išlo na bránku, tak najprv sa triasla žrď, zazvonilo to. A pri tej šanci Baumgartnera, už som bol blízko pri ňom, mal to sťažené a trafil ma do nohy. Nám chýbal ten jeden gól, aby sme vyhrali, nedostávali sme sa do fináliek, čo sme chceli. Skaličania mali nejaké šance, my sme mali náznaky šancí, napríklad Ľubo Willwéber z priameho kopu fantasticky zakončil. Je to zaslúžená remíza. Chalani odviedli dobrú robotu a myslím si, že je na čom stavať. “

Ľubomír Willwéber, stopér Dukly: „Chceli sme viac, určite tri body, ale keď sa pozrieme na priebeh celého zápasu, tak remíza je pre obe strany zaslúžená. Po tom prvom polčase sme sa dali znovu dokopy, ale v prvom polčase nemali Skaličania nejaké vyložené šance, to si nemyslím. V druhom polčase sme to preskupili, hrali sme lepšie, no je to zaslúžená deľba bodov. Čo sa týka môjho priameho kopu, škoda, ak by to išlo o niečo ešte viac do strany, tak to padne dnu, ale chytil to dobre, neboli sme tam na dorážku, takže klobúk dole aj pred brankárom Junasom. Radi sme, že v obrane to bolo bez inkasovaného gólu. Škoda len, že sa nám nepodarilo streliť gól.“

Timotej Záhumenský, krajný obranca Dukly, stý zápas v najvyššej súťaži: „Nejako som to nepočítal. Viem, že spolu s českými zápasmi to bolo už cez sto. Pre mňa nie je dôležité toto číslo, pre mňa je dôležité každé jedno víťazstvo a tímová hra. Na počet zápasov sa vôbec nesústredím. Škoda, že sme nezískali tri body. Boli by dobré na pohodu a aj na najbližšie dva týždne bez ligového zápasu, keďže máme reprezentačnú prestávku. Bola by lepšia nálada v mužstve. Každý zápas chceme doma vyhrať, ale hlavne, že sme nedostali gól. Treba sa sústrediť na najbližší duel, ktorý príde. Bohužiaľ, dnes sa nám nepodarilo premeniť šance. Menej sme sa do nich dostávali, teda do tých vyložených. Vynasnažíme sa zlepšiť v priebehu dvoch týždňov, musíme zrýchliť hru.“

Juraj Jarábek, tréner Skalice: „Škoda bezgólového stavu, lebo góly sú korením futbalu. Dukla je veľmi dobá v útoku, má veľmi dobrý priemer v počte gólov. Pripravili sme sa na to. V prvom polčase sme mali aspoň jednu z vyložených šancí premeniť. Stopéri Dukly Willwéber s Uhrinčaťom to pred bránkou dobre uskákali, respektíve sme my centre zle riešili. S prvým polčasom som spokojný, len sme nedali gól. V druhom polčase som vedel, že domáci to preskupia, zjednodušili hru. Chcel som od chalanov, aby boli trpezliví a počkali si na šancu. Škoda, že sme už neboli nebezpeční v brejkoch. Bod berieme, ale mohli sme získať aj tri.“

Najbližší ligový zápas odohráme opäť doma, a to až v sobotu 1. októbra18.00 hodine, keď si na Štiavničkách zmeriame sily s Michalovcami. Ešte predtým sa predstavíme v stredu 21. septembra Rimavskej Sobote, kde odohráme pohárový duel 3. kola Slovnaft Cup-u.

1. Slovan 22b**, 2. Trnava 18b*, 3. Podbrezová 17b**, 4. D. Streda 16b*, 5. Žilina 15b*, 6. Ružomberok 14b*, 7. DUKLA 13b, 8. Skalica 12b, 9. Trenčín 11b*, 10. Michalovce 8b**, 11. Z. Moravce 7b**, 12. L. Mikuláš 4b*.