EYOF 2022 v Banskej Bystrici bude pod záštitou prezidentky republiky Zuzany Čaputovej

ŠPORT
10 /

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prevzala záštitu nad XVI. letným Európskym olympijským festivalom mládeže (EYOF). Podujatie bude od 24. do 30. júla 2022 hostiť Banská Bystrica.

Prezidentka vyhovela prosbe organizátorov. Najvyšší predstavitelia organizačného výboru zároveň pozvali Zuzanu Čaputovú aj na osobnú účasť na budúcoročnom najväčšom multišportovom podujatí v doterajšej histórii samostatného Slovenska. Zástupcovia prezidentskej kancelárie už listom informovali organizačný výbor o rozhodnutí hlavy štátu.

Anton Siekel

Anton Siekel

V žiadosti o prevzatie záštity primátor Banskej Bystrice a prezident organizačného výboru EYOF 2022 Banská Bystrica Ján Nosko, prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel a výkonný riaditeľ EYOF 2022 Banská Bystrica Peter Hamaj vyzdvihli význam podujatia, zameranie na celý región stredného Slovenska a predovšetkým pozitívne vplyvy predošlých Európskych olympijských festivalov mládeže na športovanie a pohybové aktivity detí v organizujúcich mestách.

V liste pre prezidentku vyjadrili odhodlanie, aby z podujatia profitovali nielen Banská Bystrica a jej región, ale aby sa posilnil aj význam športu a pohybových aktivít na Slovensku. Najvyšší predstavitelia organizačného výboru okrem pozvania prezidentky ju požiadali o podporu nielen slovenských športovcov, ale aj pretekárov z celej Európy či stovky dobrovoľníkov.

Peter Hamaj

Peter Hamaj

„Som rád, že pani prezidentka Zuzana Čaputová prevzala záštitu nad najväčším multišportovým podujatím v histórii samostatného Slovenska. Pre celý organizačný tím je to veľký záväzok a zároveň motivácia, aby sme Európsky olympijský festival mládeže pripravili na kvalitnej úrovni. Verím, že pani prezidentke sa podarí prísť na podujatie aj osobne a podporí nielen športovcov z rôznych krajín Európy, ale aj všetkých dobrovoľníkov, ktorí na EYOF 2022 participujú. Ďakujeme,“

zareagoval na prevzatie záštity primátor Banskej Bystrice a prezident organizačného výboru EYOF 2022 Ján Nosko.

Ján Nosko

Ján Nosko

Zdroj: Peter Pašuth , Foto: ilustračné