Bystrický džudista Benjamín Maťašeje strieborný na Európskom pohári dorastencov

ŠPORT
0 /

Dorastenecký reprezentant v džude a odchovanec Banskobystrickej Dukly Benjamín Maťašeje si opäť posunul svoje výsledkové maximum. Po marcovom bronze z Európskeho pohára dorastencov v ruskej Tule vydoloval tento víkend v rumunskej Cluj-Napoce ešte leskejší kov –  striebornú medailu za 2.miesto vo váhovej kategórii do 90 kilogramov.

V tejto kategórii turnajový pavúk zviedol dokopy 32 mladých džudistov z 15 krajín, takže na postup do finále boli potrebné štyri víťazné zápasy. ´Beny´ postupne zdolal Moldavca BURAGU pred časovým limitom a BASANETSA z Ukrajiny, na ktorého naopak potreboval aj čas v predĺžení, až kým sa časomiera nezastavila na siedmej minúte a dvadsiatej sekunde. Potom nasledoval rýchly zápas o víťaza skupiny s Maďarom TURANSZKIM a samotné semifinále proti jeho reprezentačnému kolegovi od našich južných susedov IJJASOVI.

Postupom do finále si talent z pod Urpína Benjamín Maťašeje posunul svoje najlepšie umiestnenie v doterajšej kariére a domáce obecenstvo v prekrásnej športovej hale Cluj-Napoca čakalo na strhujúce finále banskobystrického džudistu proti domácemu miláčikovi publika a viacnásobnému víťazovi Európskych dorasteneckých pohárov CRETOVI.

Náš ´Beny´ sa nezľakol zvučného mena a od začiatku sa pustil s nasadením do svojho súpera. Zviedol s domácim šampiónom vyrovnanú prvú polovicu zápasu a nedal domácemu publiku možnosť na radosť. Až po jeho nahromadených troch chybách, ktoré boli právom potrestané a v zmysle pravidiel džuda znamenali jeho prehru v stretnutí hansoku-make. Zostal teda jediným, ktorého svetová trojka  – Rumun Cret nedokázal na turnaji poraziť prevedenou technikou.

Na turnaji zaznamenal pekný výsledok aj ďalší Banskobystričan Samuel Ret z ŠKP Banská Bystrica, ktorý v kategórii do 81 kilogramov obsadil piate miesto.

Autor: (bs, cb), Zdroj: TS ŠK Dukla