Bystrickí futbalisti remizovali v Maďarsku s Budafoki, s Katovicami bez divákov

10 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali tretí prípravný zápas pred nastávajúcou sezónou 2022/2023. Tentoraz vycestovali do Maďarska, kde si zmerali sily v meste Telki s Budafoki MTE. Po bezgólovom polčase sa napokon zrodila remíza 1:1. Najbližšie sa Duklisti predstavia doma na Štiavničkách v súboji s Katovicami, ale nemôžu hrať s divákmi.

V úvode duelu sa oba tímy iba zastreľovali, míňali bránku o centimetre, napríklad domáci Csonka, či náš Willwéber. O niečo lepšie situácie pribúdali až postupne. Dukla dobre kombinovala v strede ihriska, ale bola nedôsledná vo finálnej fáze. Ihrisko bolo dobre pripravené, čo viac vyhovovalo nášmu tímu. Súper hrozil strelami spoza šestnástky, Bystričania využívali krídla a zakončovali z vnútra pokutového územia. Gólmana Budafoki však nedokázali pokoriť.

V druhom dejstve si Duklisti miestami vytvorili tlak, ale po prestriedaní produkovali viac chýb než domáci, ktorí sa dožadovali aj penalty po zákroku Pišoju. Trest napokon prišiel v 75. minúte. Po bystrickej chybnej rozohrávke v zálohe na pravej strane sa k lopte dostal domáci Péter Beke, zvládol bežecký súboj s Pišojom, svojim pohybom oklamal aj brankára Hrušku a zakončil pohodlne do jeho protipohybu – 1:0. Na tento zásah dokázala Dukla odpovedať o desať minút neskôr. Lopta putovala za našu ľavú diagonálu na Slaninku, ten si ju výborne prebral v pohybe, prečíslili sme tým súpera, nasledoval center na zadnú žrď, kde René Holáň (na skúške u nás z Púchova) bez problémov zakončil z hranice päťky na 1:1. V závere Banskobystričania ešte mali možnosti aj na strelenie druhého gólu, ale futbalisti BMTE zložité situácie napokon ustáli. V dobrom svetle sa okrem skúsených hráčov Dukly ukázali Kandala a najmä Köröš, ďalšieho mladíka Jackuliaka trápil nakopnutý členok, ale duel dohral.

Budafoki MTE – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 75. Beke – 85. Holáň.

Zostava a striedania Dukla: Hruška – Pišoja, Kupčík, Uhrinčať (46. Prikryl) – Kojnok (46. Migaľa), Willwéber (46. Richtárech), B. Ľupták (60. Kandala), Záhumenský (46. Slaninka) – Hanes (46. Holáň), Polievka (46. Köröš), Depetris (46. Jackuliak)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Odohrali sme celkom dobrý zápas. Hralo sa za ťažkých podmienok v úmornom teple. Po našich nevyužitých našich príležitostiach v prvom polčase sme v druhom síce prehrávali 0:1 z nášho pohľadu, ale som rád, že sa mojim zverencom podarilo vyrovnať na 1:1, dobre zareagovali na daný stav a v závere mali aj ďalšie šance na druhý gól, čo ma taktiež potešilo.“

Martin Slaninka, prihrával na gól nášho tímu: „Bol to dobrý prípravný zápas. Hralo sa síce vo veľkom teple, ale bolo to celkom vyrovnané, výsledok si myslím, že tomu zodpovedá. Čo sa týka nášho gólu, na ktorý som prihrával, Joži Kandala mi tam dobre stiahol hráča a ´Piky´ videl, že nabieham za obranu súpera, dal mi to tam, dobre som si loptu prebral pred seba, jedným dotykom som to dal pred bránku a na zadnej žrdi to skvele zatváral René a iba presne zakončil.“

Matúš Köröš, mladík nášho tímu: „Podľa mňa sa hralo vo vysokom tempe i napriek tomu, aké počasie bolo. Strašné teplo… Prvý polčas bol skôr medzišestnástkový, mali sme tam však zopár šancí. V druhom polčase sa prestriedalo veľmi veľa hráčov, vytvorili sme si aj tlak, ale súper dal z brejku gól, hoci sme my hrali v podstate celý polčas na ich bránku. Z hry sme mali podľa mňa o niečo viac, ale remíza je vcelku zaslúžená.“

Najbližší zápas hrá mestská futbalová Dukla doma na Štiavničkách v sobotu 2. júla proti GKS Katowice o 11.00 hodine bez divákov.

Klub MFK Dukla ponúkol aj nasledovné vysvetlenie:

„Vojenské športové centrum VŠC Dukla Banská Bystrica nám tento duel nepovolilo hrať s divákmi z bezpečnostných dôvodov, aby nedošlo k akémukoľvek poškodeniu štadióna pred začiatkom Európskeho olympijského festivalu EYOF 2022. Keďže Úsek rozvoja rozhodcovstva a Konvencie UEFA musí na banskobystrickom štadióne SNP vyskúšať systém VAR a aj my sme chceli aspoň jeden prípravný zápas odohrať pred ostrými ligovými duelmi práve na Štiavničkách, nič iné nám nezostávalo a museli sme pristúpiť na tieto požiadavky. Veľmi nás mrzí, že sobotňajšie prípravné stretnutie odohráme bez divákov. Žiaľ iná možnosť nebola.“

Autor: (job), Zdroj: MFK Dukla