Bystričania vyhrali v Nových Zámkoch a zvýšili náskok na čele súťaže + HLASY

1 /

Banskobystrickí hokejisti v 48. kole Tipsport ligy zvládli duel v Nových Zámkoch a vyhrali tam 2:0. Čisté konto si udržal brankár Beskorowany, góly zaznamenali útočníci Jääskeläinen a Mlynarovič. Keďže bratislavský Slovan nečakane stratil bod s Budapešťou, náš náskok na čele Tipsport ligy narástol na tri body a to máme ešte jeden zápas k dobru. Tretie Košice majú na ´baranov´ šesťbodové manko.

Zápas začal svižným tempom. Domáci boli opticky aktívnejší, ale prvú vážnejšiu príležitosť vyslal spomedzi kruhov Lamper. Hral sa rýchly hokej a boli to ´barani´, ktorí išli do vedenia. Z útočného rohu vykorčuľoval Joona Jääskeläinen, Ordzovenský sa ho snažil brániť, no nepodarilo sa mu to a náš útočník napokon zasunul puk za Pavlasa – 0:1. Aj Zámčania mali možnosť skórovať, keď Obdržálek priťukol puk Števuliakovi, ale jeho pokus náš gólman Beskorowany zneškodnil. V 16. minúte hrali Bystričania presilovku. Do dvojgólového vedenia nás mohol posunúť po Žiakovej polostrele Lamper. Domáci brankár si situáciu postrážil.

Svižný hokej pokračoval aj v druhej tretine. V 27. minúte si sadol na trestnú lavicu Števuliak, ale Pavlas podržal svoj tím pri šanciach našich hokejistov Hickmotta i Mlynaroviča. V polovici stretnutia sa strhla na ľade menšia šarvátka, ktorú si odsedeli Rogoň s Kabáčom. V následnej presilovke 4 na 3 to skúšal domáci Bajtek, avšak z pravého kruhu neuspel a Šillemu strela nesadla. Pred koncom tretiny priniesla vzruch bystrická akcia, Šoltésova kombinácia s Ihnačákom napokon gólom neskončila. Rovnako ako Mikušova spolupráca s Rogoňom na druhej strane.

Tretiu tretinu začali Zámčania presilovkou, no nevyšla im podľa predstáv. Po jej skončení sa ocitol vo vyloženej príležitosti náš Hohmann, ale zoči-voči Pavlasovi nepochodil. V oslabení mohol pridať druhý gól Bystrice Kriška, jeho pokus smeroval do žŕdky. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo Samuelovi Mlynarovičovi v 51. minúte, ktorý sa presadil v rovnovážnom stave 4 na 4, zakončoval spoza protihráča a puk prešiel pomedzi betóny Pavlasa – 0:2. Barani si už potom svoje vedenie postrážili, keď umne bránili čoraz ojedinelejšie útoky súpera.

HC Nové Zámky – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 0:2 ( 0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Jääskeläinen (Hickmott, V. Mihálik), 51. Mlynarovič (Bartánus, Nemčík). Rozhodovali: Snášel ml. (SR), Juhász (Maď.) –  Stanzel (SR), Soltész (Maď.), vylúčení na dve min.: 8:6, presilovky a oslabenia: 0:0, diváci: 1054.

Nové Zámky: Pavlas – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, P. Mikuš, Magovac – Rogoň, Bajtek, Stupka – Obdržálek, Šille, J. Jurík – Števuliak, Fábry, Andrisík – Holovič, D. Mikula

Banská Bystrica: Beskorowany – Cardwell, V. Mihálik, Žiak, Ďatelinka, J. Brejčák, Nemčík, Maier – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Ihnačák, Šoltés – Kriška, Mlynarovič, Bartánus – Róth, Gabor, Kabáč

Vyjadrenia po zápase:

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, moji zverenci dobre korčuľovali. Snažili sa byť súperovi vyrovnaným partnerom. Chýbal nám dnes gól, bez neho sa vyhrať nedá. Mali sme veľa vylúčených hráčov, až osem. To boli negatíva tohto zápasu. Musím však povedať, že chalani to oddreli, hrali veľmi slušne. Jednoducho, chýbajú nám góly. Bolo to aj vidieť v závere, keď sme v takom kŕči nastrelili padajúceho hráča. Chcelo to trochu viac chladnokrvnosti v zakončení. Ohľadom výkonu však nemôžem nič namietať, chalani hrali dobre a treba ich zato pochváliť.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Bol to výborný zápas. Dali sme do toho srdce a kopec energie. Dnes to bola fakt tvrdá „bitka“. Veľa sme o tom hovorili. Nenechávali sme súpera hrať svoju hru v strednom pásme, išli sme po pukoch. Myslím, že sme spravili dnes celkom dobrú robotu, súpera sme nepustili do veľa šancí. Chránili sme dobre i našu bránku. V defenzíve sme hrali dobre, v útoku sme neboli až tak ostrí, no pravdou je aj to, že súper hral fakt dobre. Treba oceniť nasadenie Zámčanov a množstvo energie, ktoré do zápasu dali. Sú to pre nás dôležité tri body.“

Ivan Ďatelinka, kapitán Banskej Bystrice, osemstý zápas v lige: „V prvej tretine sme síce išli do vedenia, ale súper hral aktívne od začiatku, napádal nás. Nehralo sa nám ľahko, no kontrolovali sme vývoj. Až tretia tretina bola z našej strany najlepšia. V nej sme dali druhý gól a výsledok sme si poistili. Sme prví, ale cesta k víťazstvu po základnej časti je ešte ďaleká, nie je medzi mužstvami na čele súťaže veľký bodový rozdiel. Nič nie je zďaleka isté. Čo sa týka osemstého zápasu v lige, je to veľké číslo, ale na toto som sa nepozeral, nijako extra som to nebral. Sú v lige aj chalani, čo majú na svojom konte väčšie čísla. Neradím sa ešte medzi takéto legendy. Ja som predovšetkým rád, že som tieto zápasy mohol odohrať v zdraví a verím, že ešte nejaké to okrúhle číslo na moje konto pribudne.“

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny