Barani zdolali aj ´ľadové medvede´ v Miškovci, vyhrali ôsmykrát v rade + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti po piatkovej výhre s podpolianskymi ´medveďmi´ si v nedeľu poradili v 40. kole Tipsport ligy aj s ´ľadovými medveďmi´ z Miškovca. Na ich ľade v Maďarsku triumfovali po výsledku 4:1. Stále si tak držíme druhú priečku v tabuľke, sme iba bod za vedúcimi Košicami.

Diváci videli v Miškovci zaujímavý hokej. V prvej tretine gól nepadol, domáci mali viac šancí. Beskorowany musel najprv zasahovať po dobrej strele Harrisona a potom čelil aj niekoľkým zakončeniam pri presilovke súpera. ´Ľadové medvede´ nepríjemne podkurovali našej obrane. Najväčšiu šancu mal v 15. minúte Vandane, ale brankár HC ´05 opäť podržal svoj tím. My sme mohli skórovať potom, čo Nemčík poslal tvrdú ranu od modrej čiary. Adorján puk vyrazil, no Gabor z dorážky neuspel.

Góly videli diváci až po prvej prestávke. Do vedenia išiel Miškovec v presilovke, keď sa pred bránkou najlepšie zorientoval v 26. minúte voľný Beauviller a bez prípravy zakončil – 1:0. Šance mali potom oba tímy, na našej strane Bubela, na strane domácich Beach, no skóre sa menilo až v 33. minúte. Timotej Šille tečoval puk vo vzduchu po nie príliš vydarenej strele Ďatelinku od modrej a bolo vyrovnané – 1:1. Bystričanov gól nakopol, o necelé dve minúty neskôr totiž Cason Hohman z druhej vlny i za pomoci obrancu súpera poslal náš tím do vedenia – 1:2. Hráči Miškovca zareagovali po chybe obrany Banskej Bystrice nájazdom Harrisona, ale Beskorowany vytiahol možno kľúčový zákrok zápasu. Vzápätí totiž Cason Hohman opäť mieril presne z dorážky, keď ťažil z dobrej práci Hickmotta, ten naviezol puk až pred bránkovisko a bolo teda 1:3. Maďarský tím mohol ešte pred druhou prestávkou znížiť na rozdiel gólu. Vandane sa dobre natlačil pred našu bránku, mal obrovskú šancu, no Beskorowany sa skvele presunul a opäť nás podržal.

V tretej tretine chceli domáci zvrátiť skóre, ale v presilovke Beauviller po prihrávke Magosiho nezakončil presne pred odkrytou bránkou. My sme početnú výhodu taktiež nevyužili, no hrali sme umne, súpera sme nepúšťali do vyloženej šance. Duel sa prakticky už len dohrával. My sme si pohodlne strážili náskok a napokon sme ho dokázali ešte zväčšiť. Necelé tri minúty pred koncom dal definitívnu bodku za zápasom po prihrávke Hohmanna nepokrytý Jordan Hickmott. Pekne si položil Adorjána a bekhendom ho prekonal – 1:4.

DVTK Miškovec – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 26. Beauviller (Rodman, Ross) – 33. Šille (Ďatelinka, Gabor), 34. Hohmann (Cardwell, Bubela), 38. Hohmann (Hickmott, Ďatelinka), 58. Hickmott (Hohmann). Rozhodovali: Korba, Kalina – Jobbágy, Beniač, vylúčenia na dve min.: 3:5, navyše: Nemčík (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, diváci: 1245.

DVTK: Adorján – Szirányi, Ross, Dudás, Göz, Vandane, Láda – Magosi, Galanisz, Rodman – Beauviller, Vas, Harrison – Kiss, Tousignant, Beach – Ritó, Miskolczi, Vojtkó

HC ’05: Beskorowany – Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Brejčák, Nemčík, Zubák – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Mlynarovič, Hrnka – Šille, Bubela, Bartánus – Gabor, Ihnačák, Kabáč – Fafrák

Marcel Rodman, tréner Miškovca: V prvej tretine sa nám darilo, hrali sme dobre, neboli sme však úspešní v koncovke. Veľmi dobre chytal brankár hostí. Vďaka jeho výkonu i dobrej obrannej hre súpera sme nemohli ísť do vyššieho vedenia v druhej tretine. Bohužiaľ, dnes nám šťastie neprialo, neodrážali sa k nám puky tak ako by sme chceli. Mám pocit, že by sme si zaslúžili dnes bodovať, ak nie aj vyhrať. Mali sme na to. Škoda, že sme aspoň nezdramatizovali v záverečných minútach toto stretnutie.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Nezačali sme zápas dobre. V prvej tretine a na začiatku druhej sme nehrali našu typickú fyzickú hru, ale skôr sme chceli hrať technicky. Musíme poďakovať nášmu brankárovi, pretože nás podržal a odviedol skvelú prácu. Potom sme mali jedno striedanie, kedy do toho štvrtá formácia dala veľa emócii. Odviedla skvelú prácu. Od toho sme sa ako keby odrazili a dali sme potrebné góly.“

Brian Ihnačák, prvý zápas za Banskú Bystricu: „Bolo to pre mňa trošku ťažšie, predsa len som osem mesiacov nehral. Iba som trénoval. Takže všetko bolo pre mňa takmer nové, ľad bol ťažší. Čím však išiel zápas ďalej, tým to bolo pre mňa ľahšie. Pozitívom je, že sme vyhrali. Vytvorili sme si šance a štyri sme aj premenili. Veril som, že i po inkasovanom góle môžeme výsledok otočiť. Nemal som o tom pochybnosť. Ľad bol však naozaj zlý. Puk skákal všade možne. Nebolo to ideálne. Verím, že v ďalších zápasoch výraznejšie pomôžem mužstvu a stanem sa platným hráčom v zostave. Všetko je to i o určitom pokoji. Popracujem ešte na kondícii a bude to určite lepšie.“

Autor: (bl), Foto: web DVTK Miškovec