Barani hlásia štvrtú posilu, je ňou obranca Branislav Pavúk

ŠPORT
6 /

Po navrátilcovi Matoušekovi a nových posilách Štrauchovi a Macekovi prichádza pod Urpín ďalšia nová tvár, ktorou bude obranca Branislav Pavúk. Ide o pravorukého zadáka, ktorý je odchovancom košického hokeja, kde zároveň dostal aj prvú príležitosť v rámci seniorskej kariéry.

Branislav Pavúk bol na prelome rokov 2014 a 2015 súčasťou reprezentačného výberu do 20 rokov, kde sa mu podarilo po boku ďalších našich hráčov vybojovať bronzové medaily.

Následne obliekal dresy rôznych slovenských tímov, od Košíc cez Humenné, Prešov, Trenčín, Nové Zámky a Skalicu, kde krátko hosťoval. Okrem toho však hrával aj v poľských tímoch Zaglebie Sosnowiec a STS Sanok. V drese rodných Košíc zasiahol aj do šiestich duelov hokejovej Ligy majstrov a v sezóne 2014/2015 bol súčasťou majstrovského tímu “oceliarov”.

Jeho posledným pôsobiskom bol tím MHk 32 Liptovský Mikuláš, kde sa prezentoval veľkou bojovnosťou a obetavosťou. V rámci najvyššej slovenskej súťaže má na konte už 244 stretnutí, v ktorých získal 25 kanadských bodov (7+18). K podpisu novej zmluvy sa vyjadril nový muž v tíme Banskej Bystrice pre klubový web HC ´05 nasledovne:

„Po minulej sezóne prebehol kontakt medzi mnou a pánom Pisárom. Následne prebral komunikáciu môj agent až to dospelo k vzájomnej dohode na zmluve. Je to pre mňa nová výzva a zároveň česť hrať za klub, ktorý má takú bohatú históriu akú má Banská Bystrica. Čo sa týka ambícií pred novou sezónou, fanúšik Banskej Bystrice je zvyknutý na úspešné sezóny a preto verím, že sa nám v novom ročníku podarí s tímom uhrať také výsledky, po ktorých budeme spokojní ako tím, tak aj fanúšikovia. Moje osobné očakávania sú, aby som podal čo najlepší výkon, ktorým môžem dopomôcť k tímovému úspechu.“

Na margo novej akvizície generálny manažér pre športovú časť v HC ´05 Banská Bystrica Ľuboš Pisár povedal:

„V Branislavovi prichádza do nášho tímu obranca s dobrou mobilitou, skúsenosťami a pracovitosťou. Verím, že bude pre náš klub platným členom a že zapadne do našej kabíny a aktívneho štýlu hry.”

Autor: (bl, web HC ´05), Foto: HC ´05 + ilustračné