Banská Bystrica je hokejové mesto, potvrdila to aj UMB tretím miestom v EUHL

ŠPORT
1 /

Hokejový tím Univerzity Mateja Bela, ktorý je súčasťou Európskej univerzitnej hokejovej ligu (EUHL) skončil svoju púť za titulom Sekeras trophy v semifinále. V rámci EUHL sa však už o tretie miesto nesúťaží ale určuje ho pre nepostupujúcich semifinalistov pozícia v tabuľke po základnej časti.

Štvrtkový zápas UK Praha s tímom z Noweho Targu zaručil UMB aj tento rok medailovú pozíciu. Kým minulý rok po finálových zápasoch hráči UMB obsadili celkové 2. miesto v sezóne EUHL, tento rok si pripisujú 3. miesto a bronzové medaile. V rámci 2-ročného pôsobenia UMB v EUHL je úžasný výkon oba roky obsadiť stupienok víťazov, pričom každým rokom je súťaž náročnejšia a nevyspytateľnejšia.

Celkové poradie sezóny 2015/2016 od 3. miesta je už dané. Kto bude ale víťazom je ešte otázne. Finálové zápasy medzi UK Praha a Paneuropa KINGS začínajú už v utorok 12.4.

O tom, že Banská Bystrica je skutočné hokejové mesto svedčia napokon aj úspechy klubu HC’05, ktorého juniori obsadili podobne 3. miesto a muži hrajú o titul.

Zdroj: UMB