Kozmetička Lenka Žilková: Každá klientka je unikát a tak k nej aj pristupujem

ROZHOVOR
0 /

lenka1

Sympatická kozmetička, vizážistka a vlasová stylistka Lenka Žilková má svoj Salón krásy v centre Banskej Bystrice na Kapitulskej ulici 12. Svojmu koníčku a zároveň práci sa táto 33 – ročná Bystričanka venuje už 7 rokov.

Salón krásy Lenka ponúka široké spektrum služieb v oblasti prístrojovej kozmetiky, klasickej kozmetiky, vizáže, vlasového stylingu a mnohých ďalších. S Lenkou Žilkovou sme sa porozprávali o jej práci.

lenka2

Ako ste sa stali kozmetičkou a dostali k Salónu krásy Lenka?

Od detstva bolo mojím snom líčiť, starať sa o pleť a vlasy žien a tým ich robiť šťastnejšími  a spokojnejšími. V roku 2011 som absolvovala vzdelávanie v oblasti vizážistiky, koloristiky a vlasového stylingu, ale po skončení som líčila a česala známe a kamarátky len v rámci hobby. Že otvorímvlastný salón krásy som sa rozhodla až po pár rokoch, pretože ženy, ktoré som líčila a česala na rôzne príležitosti sa na mňa obracali opakovane a veľa z nich sa ma pýtalo, prečo si neotvorím salón, čo ma veľmi tešilo a zároveň to bola pre mňa najväčšia motivácia, aby som si splnila svoj  sen.

A čo na to rodina?

Veľmi ma v tom podporil manžel a moja blízka rodina. Iba vďaka nim som mohla absolvovaťdlhé a náročné vzdelávanie v oblasti kozmetiky a vo všetkom s tým súvisiacim. Vzdelávanie som ukončila úspešnými skúškami a mohla som sa pustiť do plnenia sna. Našla som priestor s krásnym výhľadom, na tichom mieste, kde si ženy naozaj oddýchnu v krásnom, čistom prostredí a vždy odchádzajú zrelaxované, spokojné a rady sa vracajú. To je pre mňa najväčšia motivácia a radosť. Neustále svoje služby rozširujem a vzdelávam sa v oblasti kozmetiky, aby ženy tu našli vždy služby na vysokej úrovni.

Splnil sa Vám teda sen. Čo všetko obnáša práca kozmetičky a vedenie salónu krásy?

Každodenná činnosť kozmetičky je hlavne nádherná práca, ktorú keď milujete a dáte do nej všetko, vidno za vami krásne výsledky.  Každá jedna klientka je unikát a tak sa snažím aj ku každej pristupovať. S každou jednou konzultujem jej stav pleti, typ pleti, vhodnosť ošetrení, ako aj použitie prípravkov.Dôležité je tu spomenúť slovíčko -pravidelnosť, to je to, čo by si mala každá žena, ktorá chce vidieť výsledky a mať stále krásnu, rozžiarenú a vypnutú pleť, uvedomiť.  Podarilo sa mi mnohým ženám zmeniť pleť s problematickej na normálnu, odstrániť vrásky, pigmentácie atď. A práve toto je na mojej práci to najúžasnejšie, keď pomôžem, vidíme spoločne výsledky a mám spokojné klientky.

Asi to však nebude len „prechádzka ružovým sadom“…

Okrem „príjemnej“ stránky, vedenie salónu v sebe zahŕňa aj menej príjemné záležitosti od manažmentu celého chodu salónu, až po plnenie prísnych hygienických kritérií, ktoré si táto práca vyžaduje. Samozrejmosťou je aj sledovanie trendov, noviniek v oblasti kozmetiky, ošetrení pleti a absolvovanie vzdelávacích školení – čo je ale opäť tá príjemnejšia časť práce (úsmev).

Aké typy klientiek k Vám chodia najčastejšie?

Medzi moju klientelu patria naozaj všetky vekové kategórie, pretože dnes už dbajú o svoju pleť tak teenageri,  ako aj mladé ženy a staršie dámy, ale keby som mala spriemerovať vek, tak sú to najčastejšie klientky zhruba okolo 35 rokov.

Čo všetko ponúkate vo Vašom salóne?

 V mojom salóne nájdu klientky široké spektrum služieb ako  klasickú kozmetiku, hĺbkové čistenie pleti, prístrojové ošetrenia pleti (mezoterapia, diamantová dermabrázia, kyslíková terapia, skin scrubber),masáže tváre, krku, dekoltu, ošetrenia rúk,  aplikácia 4D mihalníc, líčenia na všetky príležitosti, spoločenské účesy  a tak ďalej.

Po Troch kráľoch prichádzajú fašiangy a plesová sezóna. Pociťujete počas nej väčší záujem o Vaše služby?

 Áno, určite. Jednak chcú mať klientky peknú pleť po sviatkoch, kedy sme jej dali zabrať nejakými koláčikmi a podobne (úsmev). Čo sa týka samotných plesov, každá žena chce byť v ten deň výnimočne krásna. Každá dáma si vyberá nádherné šaty a k nim líčenie a spoločenský účes dotvárajú na celom looku najdôležitejšiu časť.  Pri týchto príležitostiach je ideálny čas urobiť z krásnej ženy dokonalú femmefatale a to, keď sa pozrie po nalíčení a učesaní do zrkladla a je šťastná a spokojná, to je pre mňa najkrajší pocit. Práve ples je udalosť, kedy by šaty, líčenie a účes mali byť dokonalé a preto sa netreba báť zveriť do rúk  odborníka, aby výsledok bol dokonalý, ničím nerušený. Čo sa týka záujmu, tak ten je veľký a už mám niekoľko víkendov na túto príležitosť zaplnených, čo ma nesmierne teší.

 Je zima, ako by sa mali ženy starať o pleť práve v tomto ročnom období?

Starostlivosť o pleť v zime je veľmi dôležitá, pretože pleť je vplyvom striedania teplôt suchšia, citlivejšia a mazové žľazy pracujú menej, produkcia lipidov klesá, čím klesá aj prirodzený ochranný film pokožky. Pleť treba v zime hlavne viac vyživovať, hydratovať a zásobiť vitamínmi , hlavne A, D, E.

Pristupujete ku svojim klietkami individuálne, alebo preferujete štandardné postupy?

Jednoznačne individuálne, pretože každá klientka má iný typ pleti, iný problém, požiadavky, zdravotný stav a to všetko beriem do úvahy a konzultujem pred každým ošetrením a podľa toho vyberieme vhodné ošetrenie a kozmetické prípravky, ktoré použijem.

lenka13

Viaceré ženy trápia pigmentácie. Čo by ste im poradili?

Dámy, ktoré trápia pigmentové škvrny by mali určite celoročne používať krémy s vyšším  ochranným faktorom (30), pri pobyte v zahraničí a na horách (50), ostatným dámam postačí faktor (15-20). V zime je ideálny čas na odstránenie týchto nežiadúcich pigmentácií. Na riešenie týchto problémov ponúkam v salóne viacero ošetrení, od prístrojových ako je diamantová dermabrázia, cez ošetrenie AHA, alebo BHA kyselinami, kde dosahujeme naozaj krásne výsledky.

Čo žiadajú od Vás  najčastejšie návštevníčky Vášho salónu?

Klientky  si u mňa doprajú najčastejšie diamantovú dermabráziu, čo je neinvazívny peeling , ktorý odstráni odumreté bunky pokožky, vyhladí nedokonalosti, vrásky, pigmentácie a pleť krásne zjednotí a rozžiari. Veľmi obľúbená je aj neinvazívna mezoterapia – metóda, ktorá  pomocou elektroporácie umožní prienik účinných látok do hlbokých vrstiev pokožky, priamo do bunky a toto ošetrenie má hlavne výrazný liftingový efekt – vyhladí aj hlbšie vrásky.

A čo si doprajú teraz v zime?

Hlavne diamantovú dermabráziu,  rôzne peelingy, ako AHA a BHA peeling, retinolovú kúru (vitamín A), ktorá má protivráskový efekt a dbáme na dopĺňanie kolagénu, elastínu, kyseliny hyaluronovej  a vitamínov aplikovaním kvalitných sér počas ošetrenia a v neposlednom rade veľmi obľubujú masáž tváre, krku a dekoltu výživnými olejmi,  pri ktorej si nejedna zákazníčka zdriemne a vtedy viem, že si oddýchla a zrelaxovala na maximum.

 Aká kozmetika je pre ženy najlepšia?

Na toto jednoznačná odpoveď nie je, pretože najlepšia je pre každú ženú taká kozmetika, ktorá jej hlavne pomôže a udržiava jej pleť krásnu, mladistvú a vyživenú. Určite však treba vyhľadávať kvalitnú kozmetiku, kde nepredáva iba obal, parfém atď, ale skutočne pomôže.  S výberom kvalitnej kozmetiky svojim klientkam vždy rada poradím, sú s ňou veľmi spokojné a ktorú si samozrejme môžu u mňa zakúpiť.

A ako potom reaguje pleť?

Keď jej dámy doprajú profesionálnu starostlivosť aspoň raz za mesiac a používajú kvalitnú a vhodnú kozmetiku práve pre ich typ pleti, pleť sa im odvďačí hebkosťou, pružnosťou a jednotným tónom.

Ďakujeme za rozhovor.

lenka15

Autor: Miro Toman, Foto: ilustračné FB