Výhry Badína a Šalkovej, Selce remizovali u lídra, do Sásovej súper neprišiel + HLASY

0 /

V štvrtej a piatej futbalovej lige bolo cez víkend na programe 24. kolo aktuálnej sezóny a vo vyššej súťaži naplno bodovali dve mužstvá z banskobystrického okresu. Badín v Detve a Šalková v Pliešovciach. Medzibrod žiaľ podľahol doma Slovenským Ďarmotám. V nižšej súťaži Selce uchmatli bod na pôde lídra v Ladomerskej Vieske, čo mohla využiť druhá Slovenská Lupča, lenže tá prehrala derby duel v Hrochoti. Jakub neuspel v Brezne a Sásová nehrala, pretože posledné Hontianske Nemce do Banskej Bystrice jednoducho nepricestovali.

IV. LIGA

Badín je v tabuľke na druhom mieste a predstavil sa na pôde predposlednej Detvy. Náš celok vstúpil do zápasu aktívne a už v 3.min mal príležitosť na otvorenie výsledku Malík, avšak center A. Urgelu poslal hlavou nad brvno. Ten istý hráč sa mohol presadiť aj v 9. min, keď center Kollára aj tentoraz hlavou usmernil len nad bránku súpera. Ďalšiu veľkú príležitosť mali hostia v 11. min. Cez obranu domácich sa presadil Malík, našiel A. Urgelu, ten si počkal na nabiehajúceho Hudeca, ale jeho strelu brankár Lakota s námahou vytlačil na roh. Ani v štvrťhodine hry sa hostia nedočkali gólu, keď pohotový pokus Viciana výborným zákrokom zlikvidoval gólman Detvy. Tlak Badínčanov vyvrcholil v 22. min, keď zahrávali rohový kop, ktorý obrana súpera odvrátila len na kopačky Bíreša a jeho strelu smerujúcu do šibenice dokázal Lakota vytlačiť na roh. Za nepremenené príležitosti mohlo naše mužstvo z bystrického okresu pykať, pretože domáci zahrávali rohový kop a Sekereč hlavičkoval tesne nad brvno. Na ďalší vzruch pred oboma bránkami nemuseli diváci dlho čakať. Najskôr v 31. min Bíreš dlhým pasom za obranu súpera vysunul A. Urgelu, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, ale svojím lobom neprehodil len brankára, ale aj jeho svätyňu. O minútu neskôr zahrávali Detvanci priamy kop, na loptu si nabehol Sekereš a jeho pokus skončil len vedľa žrde. Keď sa zdalo, že sa do šatní pôjde za bezgólového stavu, v nadstavenom čase zakombinovali na pravej strane hostia a center Pavlíka tentoraz už hlavičkoval Malík presne do siete a bolo 0:1.

Druhý polčas začali domáci dobrou príležitosťou Solinu, jeho strelecký pokus tesne minul bránku. V 58. min. mali Badínčania možnosť za zvýšenie stavu, keď Pavlík našiel voľného Malíka, ale ten nepridal svoj druhý gól v zápase. V ďalšom priebehu sa hral prevažne medzišestnástkový futbal a napriek tomu, že sa obidve mužstvá dostávali do náznakov príležitostí, nedokázali ich doviesť do úspešného konca. Rozhodnutie prišlo v 89. min., keď Bíreš našiel na pravom krídle A. Urgelu a jeho prízemný center doklepol do domácej siete striedajúci Mesiarik 0:2. Hostia tak zaknihovali štvrté víťazstvo za sebou a dotiahli sa na vedúci Banskú Štiavnicu len na rozdiel troch bodov.

Pre bystricoviny.sk zhodnotil víťazný duel tréner ŠK Badín Miroslav Hudec: „Od úvodnej minútu sa zápas niesol v našej réžii a do pätnástej minúty sme nevyužili tri gólové príležitosti, keď sme sa boli ako tím nebezpečný hlavne z krídelných priestorov. Do prestávky sme si vypracovali ďalšie príležitosti, ale gólom sa skončila až tá posledná v 45. min. Domáci nás dokázali ohroziť jedine zo štandardných situácií. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, opäť sme svoje šance pozahadzovali a tak bol výsledok zápasu zbytočne otvorený až do záverečných minút, keď sme pridali druhý gól.“

(ih + cb úprava)

MFK Detva – ŠK Badín 0:2 (0:1)

Góly: 45+ Malík, 89. Mesiarik. Rozhodoval: Markovič.

———————————————————————————————————————–

Šalková hrala v Pliešovciach, ktoré sú na treťom mieste od konca v tabuľke, takže náš celok bol miernym favoritom duelu okupujúc dovtedy šiestu priečku. Zápas začal lepšie pre hostí, ktorí od začiatku diktovali tempo hry, držali sa na lopte a po kombináciách hrozili aj brankárovi. Prvú veľkú šancu mal Pázmány, keď po vystúpení domáceho stopéra sa dostal sám až pred brankára, ale neprekonal ho. Domáci hráči sa vôbec nedostávali na polovicu súpera, len vyčkávali na svoju šancu. Šalková opäť po krídelných akciách hrozila, jej finálna fáza však bola nedôrazná. Ďalšiu veľkú šancu mal Šimčík, ten pekne zakrútil priamy kop a lopta išla tesne vedľa bránky. Nakoniec sa podarilo Šalkovej otvoriť skóre duelu, keď po krídelnej akcii po osi Lašút, Šimčík, Chovanec, posledne menovaný uspel a bolo 0:1. Pliešovčania aj po inkasovanom zásahu naďalej pokračovali v rovnakej hre, v ojedinelej šanci sa dostali na polovicu hostí a po odrazenej lopte od Libiča na prekvapenie všetkých, vyrovnali skóre zápasu, išlo o vlastný gól – 1:1. V prvom polčase sa už nič iné neudialo a tak sa išlo do šatní za remízového stavu.

Druhý polčas začali s väčším odhodlaním domáci, boli viac na lopte, ale k šanci sa nedostali. Šalková sa zo začiatku tohto dejstva zamerala na pozornú obranu a čakala na rýchle protiútoky, ktorý jej jeden aj vyšiel. Lašút išiel sám na brankára a s prehľadom strelil gól na 2:1. Domáci vrhli všetko do útoku, snažili sa hlavne nakopávanými loptami, štandardnými situáciami, z nich však nič vážne nevzniklo, ani náznak šance. Naopak ešte futbalisti Šalkovej si vypracovali dobré možnosti, ktoré zostali nepremenené, takže sa zápas skončil tesným víťazstvom hostí. A to zaslúžene.

(zm + cb úprava)

Tréner Šalkovej Daniel Vernarský pre bystricoviny.sk zhodnotil výhru svojho mužstva: „Domáci sa sústredili na prehustenie vlastnej polovice a my sme, ako sa hovorí, hrali do plných. Napriek tomu sme si vytvorili šance a náznaky šancí, ktoré sme nevyužili. Najväčší problém bola pre nás finálna prihrávka. V druhom polčase sme si boli istý tým, že šance prídu len ich musíme premeniť. Lašút jednu s prehľadom premenil a zápas sme doviedli do víťazného konca. Mohli sme ho viac kontrolovať hrou s loptou, no chýbal nám väčší pokoj.“

TJ Tatran VLM Pliešovce – FK Šalková 1:2 (1:1)

Góly: 42. Libič (vlastný) – 41. Chovanec, 57. Lašút. Rozhodoval: Fúsek.

—————————————————————————————————————————

Medzibrod privítal na svojom štadióne silné Slovenské Ďarmoty a na domácich bola od začiatku badateľná absencia viacerých skúsených hráčov. Hostia boli dominantnejší na lopte. Svoju aktivitu dokázali pretaviť do vedúceho gólu Pétera, ktorý sa presadil strelou zo šestnástky už pred štvrťhodinou hry – 0:1. Ďarmoty naďalej pokračovali v nastúpenom trende a ďalšia strela iba tesne minula Sekerešovu bránku. Naše mužstvo z bystrického okresu do prestávky vôbec neohrozilo Kaczorekovu svätyňu.

Aj preto Medzibrodčania nastúpili do 2 .polčasu viac aktívnejšie a snažili sa o vyrovnanie. Hostia sa už viac zamerali na pozornú defenzívu a snažili sa hroziť predovšetkým z rýchlych protiútokov. Najväčšia šanca domácich prišla v 66. minúte, keď sa po centri Milráda ocitol v sľubnej príležitosti Matis, ale netrafil bránku. Následne si do konca zápasu Medzibrod vytvoril optický tlak, ktorý však nedokázal pretaviť do ďalších gólových príležitostí. Aj preto si hostia pripísali tesné, ale zaslúžené víťazstvo.

(hut + cb úprava)

Prostredníctvom trénera Attilu Domíka sa vyjadril po remíze pre bystricoviny.sk Dominik Škubák: „Na tento zápas sme museli nastúpiť v oklieštenej zostave. Použili sme aj hráčov z dorastu. Žiaľ postihli nás zranenia i iné veci. Duel bol tak pre súpera jednoduchší, bol lepší počas celého stretnutia z hľadiska hernej stránky. Aj keď si hostia nedokázali vypracovať žiadnu vyloženú príležitosť, tak i napriek tomu sa im podarilo skórovať po našej chybe. Nepritlačili sme totiž súpera v súbojoch, čo vyústilo do strely spoza pokutového územia. Nedokázali sme ju už zablokovať. Okrem tejto strely už Ďarmoty veľkú šancu nemali, ale boli lepším tímom, aktívnejším. Nám chýbal väčší pohyb a absentovala i väčšia aktivita stredových hráčov. Ukázalo sa, že ak tím nemá dobrých stredových hráčov, ťažko sa hrá kvalitný futbal či smerom dopredu alebo dozadu. Je to pre nás poučenie, hlavne pre mladých chlapcov, ktorí nastúpili, keďže až traja boli v dorasteneckom veku. Nič na tom však nemení to, že sme mohli tento zápas zvládnuť po hernej stránke lepšie. Súperovi gratulujem. My musíme tvrdo pracovať a ísť do ďalšieho zápasu s cieľom zvládnuť ho lepšie herne i výsledkovo.“

TJ Sokol Medzibrod – FK Slovenské Ďarmoty 0:1 (0:1)

Gól: 14. Péter. Rozhodoval: Herdel.

———————————————————————————————————————

Ostatné výsledky: Málinec – Čierny Balog 4:1, Tornaľa – Hajnáčka 1:1, Poltár – Príbelce 1:1, Zvolen – Banská Štiavnica 3:0.

V najbližšom kole sa v nedeľu 12. júna 17.30 hodine hrá okresné derby Šalková Badín. Vonku hrá Medzibrod, konkrétne sa v tento deň a v tom istom čase predstaví v Čiernom Balogu.

1. Banská Štiavnica 53b, 2. BADÍN 50b, 3. Poltár 41b, 4. S. Ďarmoty 40b, 5. ŠALKOVÁ 40b, 6. Príbelce 39b, 7. Zvolen 37b, 8. Málinec 32b, 9. Tornaľa 29b, 10. MEDZIBROD 27b, 11. Hajnáčka 27b, 12. Pliešovce 20b, 13. Detva 20b, 14. Č. Balog 14b.

V piatej lige sa hral šláger kola v Ladomerskej Vieske, kam na pôdu lídra súťaže pricestovali v tabuľke štvrté a vonku veľmi dobre hrajúce Selce. A potvrdili dobrú formu už v ôsmej minúte, keď sa presadil útočník Koctúr. Domáci však pomerne rýchlo odpovedali a v rozpätí trinástej a sedemnástej minúty otočili stav na 2:1 po zásahoch Oťapku a Tužinského. Tieto dve góly však naše mužstvo z bystrického okresu nepoložili a za necelých desať minút bolo 2:2, keď sa znovu presadil Filip Koctúr. Na začiatku druhého polčasu išli Selčania do vedenia v 52. minúte Túrym. Domáci po hodine hry striedali Hanusa za Dobrotu a tento ťah im vyšiel dokonale. Dobrota vyrovnal na 3:3 po troch minútach pobytu na ihrisku. Následne sa už stav v závere duelu nemenil, hostia tak získali cenný bod z ihriska vedúceho mužstva súťaže. Z tohto stretnutia sú aj fotografie.

Okresné derby sa hralo medzi o záchranu bojujúcou Hrochoťou a druhou Slovenskou Lupčou. V prvom polčase gól nepadol a na prestávku išli oba tímy za nerozhodného stavu. Po zmene strán prišiel hvizd rozhodcu Čutku, ktorý posúdil hru hostí v šestnástke za nedovolenú a z nariadenej penalty skóroval skúsený domáci kapitán Róbert Sláva – 1:0. Lupča sa následne snažila vyrovnať, oživiť hru striedaniami, lenže umne striedal i súper a nervózny záver duelu zvládli Podpoľanci z bystrického okresu lepšie. Červenú kartu vyfasoval dve minúty pred koncom Ľuptovčiak z Ľupče a bolo prakticky po nádejach.

Jakubu vôbec nevyšiel duel v Brezne. V prvom polčase bol ešte náš celok vyrovnaným súperom, inkasoval však gól v 36. minúte, keď sa presadil Pribula. Po zmene strán prišli chvíle domáceho Trajteľa, ktorý dal tri góly v rade, za dvadsať minút skompletizoval hetrik a umlčal tým pádom bystrický tím. Ten ešte inkasoval aj piaty gól v závere, postaral sa oň Szczepaniak – 5:0.

Sásová chcela odohrať duel s poslednými Hontianskymi Nemcami. Vyhovela súperovi aj k zmene času na nepopulárnych 10.30 hod. v sobotu, ale hostia sa napokon neskompletizovali a do Banskej Bystrice nepricestovali. Čo oznámili už v piatok večer. Duel bude skontumovaný v prospech Sásovej – 3:0. H. Nemce už sezónu zrejme ´zabalili´.

Všetky výsledky: Hriňová – Dudince 0:2, Dobrá Niva – Krupina 2:1, Bacúch – Hliník n. Hr. 3:0, L. Vieska – Selce 3:3, Hrochoť – S. Ľupča 1:0, Brezno – Jakub 5:0, Sásová – H. Nemce 3:0 – kont.

V najbližšom 25. kole je v nedeľu 12. júna o 17.30 hodine na programe okresné derby SelceSlovenská Ľupča, na svojom ihrisku hrá aj Jakub a privíta Hriňovú, Sásová cestuje do Krupiny a Hrochoť do Dobrej Nivy.

1. L. Vieska 54b, 2. S. LUPČA 51b, 3. SÁSOVÁ 46b, 4. SELCE 43b, 5. Brezno 43b, 6. JAKUB 34b, 7. Hliník n. Hr. 30b, 8. Krupina 29b, 9. Bacúch 28b, 10. Dudince 25b, 11. HROCHOŤ 24b, 12. D. Niva 22b, 13. Hriňová 21b, 14. H. Nemce 18b.

Autor: (cb), Foto: fb FK Selce zo zápasu v L. Vieske