Víťazne iba RSC HA, Medzibrod aj Badín prehrali 0:2 + HLASY

0 /

Cez víkend boli na programe zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy Banská Bystrica vyhral na MMŠ Radvaň nad Račou Bratislava presvedčivo 3:0, v tabuľke postúpil vyššie a na druhú Galantu stráca už iba dva body po štyroch dueloch v rade bez prehry. V nižšie uvedenej súťaži Medzibrod doma nestačil na lídra z Krásna nad Kysucou a prehral 0:2 a rovnakým výsledkom podľahol aj Badín v Zubrohlave.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica hostil v mestskej častí Kráľová na MMŠ Radvaň Raču Bratislava a v prvom polčase diváci stopercentné gólové príležitosti nevideli. V 12. minúte mal v domácej šestnástke dostatok priestoru na zakončenie Dalibor Gonda, ktorému ale odrazená lopta nesadla a z prvej vystrelil veľmi nepresne. Prvú zaujímavú strelu tímu RSC HA sme evidovali v 24. minúte, keď Jakub Krištof vystrelili tiesnený po trávniku z pravej strany pokutového územia vedľa vzdialenejšej žrde. Krátko na to sa domácim na opačnej strane ihriska podarilo zblokovať dva streleceké pokusy hostí z nádejných pozícii vo vnútri šestnástky. Hráči Rače výborne bránili a pri brejkoch súpera sa stíhali vracať včas do obrany. V 38. minúte ešte pohrozil po výbornom pase Denisa Janča a dobrom prebratí lopty Krištof, lenže jeho strelu z 15 metrov zblokoval obranca Rače na roh.

Hamšíkovci vstúpili do druhého polčasu výborne. Hneď v úvode sa brankár hostí Milošovič zaskvel pri hlavičke Alexa Holuba po rohovom kope. Z následného rohu zľava v podaní Janča už ale na zadnej žrdi hlavičkoval gólovo Milovan Kapor1:0. V 51. minúte sa Krištof dostal k lopte na pravej strane pokutového územia a vrátil ju pred bránku, kde najlepší strelec III. ligy Západ a kapitán RSC HA Patrik Abrahám pridal svoj pätnásty gól v sezóne – 2:0. V 57. minúte mohol pridať tretí gól Krištof, keď ho nákopom za obranu vysunul na pravé krídlo Jenat, ale z uhla tesne minul vzdialenejšiu žrď. Ďalšiu šancu mali domáci v 60. minúte, keď po Krištofovej spätnej prihrávke z pravej strany veľkého vápna zakončil Jančo, Milošovič loptu vyrazil a Patrik Hanes z dorážky minul odkrytú bránku. V 79. minúte pohrozil po Abrahámovom predĺžení hlavou striedajúci Marek Puškár, keď z ľavého krídla potiahol loptu bližšie k osi ihriska a vystrelil tesne vedľa bližšej žrdi. Puškár sa ale napokon do streleckej listiny zapísal, a to už v druhom zápase po sebe. V 89. minúte po Krištofovej prihrávke strelou po trávniku z ľavej strany šestnástky zvýšil na konečných 3:0. Hamšíkovci štvrtýkrát v rade bodovali, z toho trikrát vyhrali a v tabuľke strácajú na druhú Galantu iba dva body a na vedúci Zvolen päť bodov. Práve na jeho pôde si najbližšie zmerajú sily.

Denis Tomaškovič, hlavný tréner: „V prvom polčase sme boli trošku nervózni, hlavne v kombinácii cez stred ihriska. Potom sme si cez prestávku niečo povedali, že ako by sme mohli hrať. Pomohol nám veľmi prvý gól, v podstate dva rýchle góly, potom sa už zápas dohrával. Som veľmi spokojný, lebo hráme s extrémne mladým kádrom, ktorému pomáhajú dvaja-traja starší hráči. Paťo Abrahám je najlepší strelec, za čo tiež klobúk dole. Super, že aj dnes nastúpil na pravej obrane hráč (Stanislav Hachek), ktorý len nedávno dovŕšil osemnásť rokov. Takto by sme sa chceli prezentovať aj naďalej. Do druhého polčasu sme išli s inými taktickými pokynmi. Chceli sme hrať cez iné priestory, to sa nám podarilo, aj to bolo vidieť. O tom to je, ten zápas má nejaký vývoj. V prvom polčase hral súper takisto dobre, treba uznať aj silu súpera. Do druhého polčasu sme zmenili niektoré veci, ktoré nám vyšli.“

Milovan Kapor, obranca a strelec prvého a napokon víťazného gólu RSC HA: „Bol to bojovný zápas. V prvom polčase sme hrali dobre, ale nevyužili sme príležitosti, ktoré sme mali. V druhom polčase sme dali hneď dva góly, to nám pomohlo. Oni nás tlačili, ale dobre sme to ubránili a ten tretí gól to upokojil. Áno, posledné zápasy hráme tak, ako by sme chceli. Chceme skončiť čo najvyššie, máme dobrú kabínu, dobré mužstvo. Tak prečo by sme nešli do každého zápasu s cieľom vyhrať? Mladí chalani hrali výborne. Mladý „Pušky“ nastúpil veľmi dobre, nielen ten gól, ale párkrát prešiel aj jeden na jedného. Stanislav hral tiež veľmi dobre. Keď budú mladí hráči takto využívať príležitosti, ktoré dostanú, tak to je ten smer, ktorým sa chceme v klube uberať. Čisté konto je vždy dobré. Teraz dobre bránime, udržali sme nulu v druhom zápase po sebe, takže dúfam, že to bude takto pokračovať.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

RSC Hamsik Academy – FK Rača Bratislava 3:0 (0:0)

Góly: 48. Kapor, 51. Abrahám, 89. Puškár. Rozhodoval: Židišin. ŽK: 83. Puškár, 89. Slančík – 50. Sekera, 61. Sokol, 68. Hargaš, 81. Milošovič. Diváci: 140.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – S. Hachek, Jenat, Kapor, Ždánsky – Holub, Netolický – Krištof (90. Kukučka), Jančo (83. Beran), P. Hanes (72. Puškár) – Abrahám

zo zápasu RSC HA s Račou

Podkoniciam sa na jar nedarí. Nevyhrali ani šiesty duel v rade, tentoraz remizovali doma so Zvolenom 3:3. Domáci sa ujali vedenia v piatej minúte Patrnčiakom, no po dvadsiatich minútach vyrovnal Matej Starší. Následne premenil pokutový kop podkonický kapitán Matúš Turňa, ale na tento zásah znovu odpovedal exbystričan Starší – 2:2. V 39. minúte putoval pod sprchy po červenej karte za kopnutie súpera nadmernou silou v prerušenej hre domáci Gábriš, ale jeho tím sa presadil v nadstavenej druhej minúte prvého polčasu zo štandardnej situácie Očenášom – 3:2. V druhom polčase Zvolenčania pretavili presilovku len do vyrovnania Matejom Starším už v 49. minúte na 3:3, ktorý zaknihoval hetrik. Víťazný zásah v početnej výhode už líder nepridal, takže z bodu mohli byť spokojnejší Podkoničania, ktorí pod vedením trénera Róberta Ježa zatiaľ nevyhrali. Bližšie informácie nám z tohto klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

Ostatné výsledky: Veľké Ludince – Dubnica 4:1, Beluša – Sereď 2:4, Noví Mesto n. V. – Lehota p. V. 3:2, Bánová – Malacky 1:1, Častkovce – Galanta 4:2, Martin – Šaľa 1:1.

Najbližšie sa predstavia futbalisti  RSC Hamsik Academy v sobotu 13. apríla o 16.30 hodine na pôde lídra tabuľky vo Zvolene.

1. Zvolen 41b, 2. Galanta 38b, 3. Martin 36b, 4. Sereď 36b, 5. RSC HA 36b, 6. Šaľa 35b, 7. Beluša 31b, 8. Lehota p. V. 30b, 9.. Malacky 29b, 10. Rača 27b, 11. Podkonice 26b, 12. Častkovce 25b, 13. Bánová 23b, 14. V. Ludince 22b, 15. Nové Mesto n. V. 13b, 16. Dubnica n. V. 7b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín sa predstavil u nováčika v Zubrohlave a začal svoju sériu štyroch zápasov na ihrisku súperov. Na Orave nastúpil proti ambicióznemu mužstvu. Napriek počiatočným problémom s dopravou na zápas, keď sa vinnou pokazenému autobusu začal zápas s miernym oneskorením, tento fakt nemal vplyv na výkon Badínčanov. Hneď od úvodu sa pustili do svojho súpera, mali častejšie loptu na svojich kopačkách  a postupne si vypracovali aj gólové príležitosti. Tú najväčšiu mali v 27. minúte, keď Vician krásnou kolmicou vysunul Koctúra, ten si obhodil brankára, ale pri zakončení trafil vracajúceho sa domáceho obrancu. Ako sa majú premieňať príležitosti ukázali domáci v 37. minúte, náhodne nakopnutá lopta sa dostala až k Čiernikovi, ktorý ani na sekundu nezaváhal a z diaľky poslal loptu za chrbát gólmana – 1:0. Hostia sa nechceli zmieriť s výsledkom, v závere polčasu zahrávali priamy kop, ale Caban namiesto dôrazného zakončenia volil len slabú dorážku do rúk pohotového brankára.

Aj druhý polčas sa niesol v intenciách prvého polčasu. Badín bol aktívny a domáci čakali na svoje príležitosti. V 73. minúte opäť školili domáci hostí ako sa premieňajú náznaky príležitostí, keď sa v šestnástke dostala lopta k Tomaštíkovi a ten ju bez rozmýšľania poslal za chrbát bezmocného gólmana – 2:0. Badínčania napriek nepriaznivému výsledku chceli spraviť niečo s osudom zápasu, ale keď ani vo vyloženej situácii neuspel Mesiarik, nemali nárok na čo len bod. Tento zápas ukázal nášmu mužstvu z bystrického okresu nekompromisné zrkadlo, aký je veľký rozdiel medzi chcením a reálnym výsledkom na ihrisku.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil duel nasledovne: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Prvý polčas bol z našej strany v poriadku, ale rovnako ako v dvoch predchádzajúcich dueloch sme zlyhali v koncovke, za čo nás súper potrestal. V druhom polčase sme hrali do plných. Domáci prehusťoval stred ihriska a ťažšie sme sa presadzovali a opäť nás súper vyškolil z efektivity. Útočníci Zubrohlavy ukázali našim ofenzívnym hráčom ako sa správať v súperovej šestnástke, keď chce mužstvo streliť gól. Trpíme na efektivitu a nedôraz v súperovej šestnástke, niečo sa musí zmeniť.“

TJ Sokol Zubrohlava – ŠK Badín 2:0 (1:0)

Góly: 37. Čiernik, 73. Tomaštík. Rozhodoval: Valíček. Diváci: 400!

———————————————————————

Medzibrod privítal vedúci celok súťaže Krásno nad Kysucou, teda tím, ktorý zatiaľ nepozná chuť prehry. Domáci vstúpili do zápasu s nezdolaným lídrom súťaže bez rešpektu. V úvode pekne prenikol Čilík, ale obrana hostí v poslednej chvíli zblokovala jeho finálnu prihrávku pred bránuk. Na opačnej strane pohrozil Tvrdý, ale Holko si z jeho strelu poradil.  V  21.minúte prišiel pekný okamih, keď Šimuthovu krížnu strelu Beňo bravúrne vyrazil. Brankár hostí sa vyznamenal aj krátko pred polčasom,  keď dokázal zlikvidovať tutovku z Pánikovej hlavy.

Po zmene strán prevzali iniciatívu Kysučania, ktorí sa dostali do vedenia zásluhou Macuru, keď využil zaváhanie domácich v rozohrávke – 0:1. Medzibrod sa snažil o vyrovnanie, ale väčšiu gólovú príležitosť si nevypracoval a tak na druhej strane poistil víťazstvo hostí po brejku do otvorenej obrany delovkou  Krela0:2. Následne sa už zápas iba dohrával a líder si pohodlne postrážil svoje víťazstvo.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „Diváci hlavne v prvom polčase videli výborný štvrtoligový zápas. A to prispením oboch tímov, ktoré chceli hrať futbal. My sme nastúpili v improvizovanej zostave, chýbali nám traja hráči. Chalani to aj za nich odbojovali. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, najmä čo sa týka šancí, vytvorili sme si dve tutovky, ale brankár hostí pri nich skvele zasiahol. Hostia hlavne v závere prvého polčasu mali dve šance, prvú zachránil stopér Belko, druhú vyrazil brankár Holko. Treba priznať, že v druhom polčase nám dochádzali sily a hostia to využili. Najviac ma mrzí, že sme im prihrali na prvý gól, ten sme im v podstate darovali. Takáto chyba by sa skúsenému mužstvu nemala stávať. Potom, keď sme hrali vabank, tak pri druhom góle došlo k strate lopty. Boh vie, ako by sa zápas vyvíjal, ak by sme chybu nespravili. Možno by sme to ubojovali, možno nie. Súper mal potom fyzicky navrch, ukázal, prečo je prvom mieste. Hostia boli efektívni a odniesli si tri body. Ja musím mojich chalanov pochváliť, zápas oddreli. Ďakujem aj divákom, ktorí prišli na zápas, nebolo ich málo. Chcem pochváliť aj rozhodcovskú trojicu. Musíme sa teraz pripraviť na ďalšieho ťažkého súpera Zubrohlavu, ktorá je iným tímom než na jeseň. Verím však, že už doma zabodujeme.“

Jakub Šimúth, hráč Medzibrodu: „Zápas sa mi nehodnotí ľahko, keďže sme ho výsledkovo nezvládli. V prvých desiatich minútach sme sa oťukali , začali sme hrať, to čo sme chceli a s tým prišli aj šance, či už moja alebo hlavička Maťa Pánika. Túto snahu sme nepreniesli do druhého polčasu. Tam sme toho veľa nepredviedli. Začali sme lopty nakopávať a nevedeli sme sa dostať do vyložených situácii. Čo sa týka mojej vyloženej šance, som rád, že som sa do nej dostal. Nezostávalo mi nič iné ako vystreliť, keďže som bol už blízko bránky. Strela mi sadla, ale šikovný brankár to vytlačil na roh. Keďže to bol náš prvý zápas na živej tráve v jarnej časti sezóny, zároveň hneď s lídrom tabuľky, tak isto sa máme v čom zlepšovať. Máme celý týždeň na to, aby sme potrénovali a pripravili sa dobre na Zubrohlavu. Chceme ukázať ešte lepší výkon ako v tomto zápase.“

TJ Sokol Medzibrod – TJ Krásno nad Kysucou 0:2 (0:0)

Góly: 52. Macura, 74. Krela. Rozhodoval: Jančo. Diváci: 250.

Ostatné výsledky: Lip. Štiavnica – Makov 3:1, Bešeňová – Kováčová 0:2, Stráňavy – Čadca 0:2, Tvrdošín – Kysucké N. Mesto 0:1, Príbelce – Staškov 3:1.

Najbližšie sa Badín predstaví v sobotu 13. apríla o 15.30 hodine na ihrisku v Čadci. Futbalisti Medzibrodu hrajú znovu doma, keď v nedeľu 14. apríla v tom istom čase hostia Zubrohlavu.

1. Krásno n. K. 42b, 2. Kysucké N. Mesto 29b, 3. Bešeňová 26b, 4. Makov 25b, 5. Staškov 24b, 6. Zubrohlava 23b, 7. BADÍN 22b, 8. MEDZIBROD 21b, 9. Kováčová 20b, 10. Čadca 20b, 11. Stráňavy 19b, 12. Lip. Štiavnica 15b, 13. Tvrdošín 13b, 14. Príbelce 12b.

Autor: (cb), Foto: web a ig RSC HA, fb Tatran KNK