Vedúce Podkonice vyhrali šesťbodový duel v Tisovci, naplno bodovali Šalková i Badín + HLASY

0 /

V nedeľu sa hralo desiate kolo štvrtej futbalovej ligy a šláger bol na programe v dopoludňajších hodinách v Tisovci. Tamojší druhý celok súťaže privítal lídra z Podkoníc a tešili sa futbalisti z banskobystrického okresu. Vyhrali jasne 4:1 a zvýšili náskok na čele tabuľky. Z troch bodov má radosť i Šalková, vyhrala v Hriňovej a plný bodový zisk zaknihoval doma aj Badín v dueli so Slovenskými Ďarmotami. Prehral žiaľ Medzibrod na svojom ihrisku s Príbelcami, ktoré sa tak dostali na druhú priečku, predstihli o skóre Tisovec. V tretej lige Rakytovce nehrali, duel s Oravským Veselým museli preložiť pre veľkú maródku v našom mužstve.

III. LIGA

Rakytovce mali privítať v nedeľu predpoludním Oravské Veselé. No nestalo sa tak. Zápas 10. kola bol odložený z dôvodu rozsiahlej maródky v našom tíme. O novom termíne rozhodne SsFZ. Po vydaní nového termínu bude rakytovský klub informovať o dátume konania tohto stretnutia na svojej facebookovej stránke.

Najbližšie sa Rakytovce predstavia v utorok 9. októbra o 15.00 hodine vo Fiľakove a potom v nedeľu 13. októbra hrajú o 14.30 hodine v Kalinove.

IV. LIGA

Líder z Podkoníc prišiel na šláger 4. ligy do Tisovca s cieľom vyhrať a odpútať sa od domácich na rozdiel šiestich bodov. Na veľmi dobrom trávniku vstúpili hostia do zápasu sústredene a aktívne. Už v 3. minúte mohol otvoriť skóre Kostúrik, ktorého hlavička po centri Seleckého mierila medzi žrde, ale pozorný brankár domácich Košičiar ju vytlačil na roh. V 8. minúte sa však už kanonier hostí nemýlil a zužitkoval prihrávku Sedliaka na úvodný gól zápasu – 0:1. O dve minúty neskôr sa osmelili i domáci, ale strela Szczepaniaka spoza šestnástky mierila vedľa. Hostia i naďalej hýrili aktivitou, ale neujala sa hlavne strela Kostúrika a ani hlavička toho istého hráča o tri minúty neskôr. Gólom neskončila ani dorážka nášho Boboka, ktorú z bránkovej čiary vykopol domáci obranca Gálik. Až druhá polovica prvého polčasu patrila domácim, ktorí boli blízko k vyrovnaniu v 32. minúte. Halaj hlavičkou preveril pripravenosť Palidera v bránke hostí, ktorý sa vrátil medzi žrde po zranení. Z následného rohu opäť hlavou mieril Halaj tesne vedľa.

Tisovec sa napokon dočkal vyrovnania v úvode druhého polčasu. Halaj fantastickou kolmicou vysunul Szczepaniaka, ktorý bol v pokutovom území nedovolene zastavený a následne už Halaj pokutový kop s prehľadom premenil – 1:1. Paradoxne inkasovaný gól Podkoničanov naštartoval a o štyri minúty opäť viedli. Z pravej strany rohu šestnástky presne mieril Sedliak – 1:2. Domáci zvýšili aktivitu, ale do vyložených šancí sa nedostávali. V ďalšom priebehu zápasu prišli gólové chvíle Seleckého. Najskôr v 70. minúte si nabehol na odrazenú loptu po centri Boboka z pravej strany a exportným volejom upravil už na 1:3. Gólový účet zápasu uzavrel po úniku po pravej strane, keď dlho váhal s prihrávkou pred bránku na lepšie postavených spoluhráčov, až sa napokon dostal do bezprostrednej blízkosti bránky a pohotovou strelou k žrdi prekonal Košičiara – 1:4. V úplnom závere zápasu mohol zmierniť prehru domácich Szczepaniak, ale Palider bol pozorný.

Na lavičke Podkoníc sedel v pozícii striedajúceho hráča Roman Patráš, ktorý ako tréner doviedol tento tím do štvrtej ligy z pozície kouča. Pre bystricoviny.sk k zápasu dodal: „Podkonice odohrali jeden vynikajúci zápas. Mužstvo bolo organizované a kompaktné vzadu, prechodová fáza cez obe čiary bola veľmi dobrá. V strede poľa sme získali veľké množstvo odrazených lôpt a po ich získaní to už bolo na jeden dva dotyky vytváranie veľkého množstva príležitostí na skórovanie. Chceme pochváliť všetkých hráčov Podkoníc, všetci podali nadštandardné výkony. Ďakujeme fanúšikom z Podkoníc za podporu počas celého zápasu. Takisto treba pochváliť aj rozhodcov.“

K víťazstvu sa vyjadril aj obranca Podkoníc a zároveň hrajúci tréner v tomto zápase Robo Dlhoš: „Zápas sme začali so zdravým rešpektom, nakoľko Tisovec je v tabuľke tam kde je. Prvých dvadsať minút sme začali hrať svoju hru po krídlach a výsledkom toho bol gól na 0:1. Potom začali byt aktívnejší i domáci, ale do nejakej väčšej šance sa nedostali. Hneď na začiatku druhého polčasu sme inkasovali z penalty na 1:1 a začínalo sa odznova. Tento gól nás nakopol a hneď za 3 minúty sme sa dostali do vedenia. Ďalej sme pokračovali vo svojej hre a podarilo sa nám skórovať ešte dvakrát a to zásluhou Dávida Seleckého. Zaslúžene sme vyhrali 4:1 po veľmi dobrom kolektívnom výkone.“

K zápasu sa vyjadril aj záložník hostí Mišo Kubina: „Začiatok zápasu bol jasne v našej réžii. Nátlakovou hrou a množstvom centrov sa nám podarilo skórovať už v ôsmej minúte a zaskočiť tak súpera. Škoda bola len, že sa nám nepodarilo nadviazať na strelený gól. Príležitosti sme na to mali. Od 30-tej minúty začali preberať taktovku hry domáci, ale my sme našou kompaktnou hrou dokázali odvracať útoky súpera. Do druhého polčasu sme nastúpili s úlohou neinkasovať, čo sa nám na našu smolu nepodarilo. V 53-tej minúte súper skóroval z pokutového kopu. Môj pohľad je na to taký, že inkasovaný gól nám pomohol a nakopol nás k hraniu našej hry a prebratiu opratov zápasu na našu stranu. Podarilo sa nám streliť ešte 3 góly a zlomiť tak odpor Tisovca . Zaslúžene sme si odniesli tri body.“

MŠK Tisovec – FK Podkonice 1:4 (0:1)

Góly: 53. Halaj (z 11m) – 8. Kostúrik, 57. Sedliak, 70. a 84. D. Selecký. Rozhodoval: Dančo. Diváci: 170.

Šalková cestovala do Hriňovej a na ihrisku sa odohrával futbal iba priemernej štvrtoligovej úrovne. V prvom polčase mal náš celok miernu prevahu, ale z množstva rozohraných pekných akcií nedokázal skórovať. Až v 31. minúte si vymenili loptu Mikulec s Dobrotom, ktorý našiel na pravej žrdi Vučkoviča a ten v páde strelil otvárací gól stretnutia – 0:1. Neskôr nedotiahli samostatné nájazdy na domáceho brankára Bútora a Dobrota. Hriňovčania sa snažili o rýchlu kombináciu, no v prvom polčase stojí za zmienku len Purdekova hlavička tesne vedľa žrde a strela Malčeka, ktorú gólman Gnida vytlačil na roh.

V druhom polčase mali na začiatku územnú prevahu domáci futbalisti, čoho výsledkom bol gól Paprčku v 55. minúte na 1:1. O päť minút pohrozil náš celok. Peknú prihrávku Lašúta premenil na gól strelou popod domáceho Vreštiaka Chovanec1:2. Potom sa hralo hore – dole, útoky sa striedali na oboch stranách. Čisté šance si však vypracovali iba Šalkovčania. Nájazdy na brankára nepremenili postupne Dobrota, Bútora, Vučkovič a opäť Dobrota. Hriňovčania sa snažili o vyrovnávajúci zásah, ale spoľahliví hosťujúci zadáci ich do vyloženej šance nepustili. Navyše päť minút pred koncom dostal druhú žltú kartu Malček, takže domáci hrali záver duelu v oslabení. Tri body putovali zaslúžene do okrajovej časti Banskej Bystrice.

Tréner Šalkovej Marek Jobko hodnotil duel pre bystricoviny.sk nasledovne: S tromi bodmi sme samozrejme spokojní, s predvedenou hrou len čiastočne. Striedali sme veľmi dobré fázy zápasu so zlými. Množstvo pekných kombinačných akcií sme nedotiahli do konca. Súper nás hlavne na začiatku druhého polčasu pritlačil a vyrovnal. Našťastie o chvíľu Paťko Lašút našiel Ďuriho Chovanca, ktorý opäť ukázal, že góly vie strieľať. Do konca zápasu sme mohli a mali pridať tretí aj štvrtý gól. Takto sme tŕpli až do samého záveru. Dnes musím pochváliť hlavne našu stopérsku dvojicu, ktorá hrala prvýkrát v tomto zložení a spoľahlivo. O týždeň chceme 3 body potvrdiť na domácom trávniku proti Poltáru.

MFK Spartak Hriňová – FK Šalková 1:2 (0:1)

Góly: 55. Paprčka – 31. Vučković, 60. Chovanec. Rozhodoval: Slovák. ČK: 85. Malček (Hriňová) po 2ŽK. Diváci: 80.

V nedeľu Badín na svojom štadióne privítal Slovenské Ďarmoty. Od úvodných minút sa hral vyrovnaný futbal. Prvých 15 minút to bol skôr medzišestnástkový futbal a s náznakmi príležitostí si obe obrany dokázali poradiť. Ako prvý vážnejšie pohrozili hostia, keď na vlastnej polovici stratil loptu Rafanides, súper ju dokázal dostať za obranu domácich, tam si ju prebral Berec, ale zoči – voči brankárovi neuspel. Badínčania odpovedali v 23. minúte. Keď Ševčíkova polostrela – polocenter z pravej strany mierila na zadnú žrď, no brankár hostí sa nenechal zaskočiť a loptu vyrazil na roh. Potom to spoza 16-ky skúšal k ľavej žrdi hosťujúci Bubenčík,  no gólman Höger jeho strelu kryl. Naše mužstvo udrelo v 33. minúte. Pri poliacej čiare zakombinovala trojica Kollár, Rafanides, Dian, posledne menovaný loptu posunul na os ihriska Tóthovi, ktorý oblúčikom našiel za obranou Ševčíka, ten si ju pekne prebral a po nešťastnom obrannom zákroku Horvátha sa domáci dostali do vedenia 1:0.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia. V strede ihriska boli silnejší na lopte, ale pozorná obrana Badína ich do vážnejšej streleckej príležitosti nepúšťala. Naopak prvá vážnejšia príležitosť domácich v druhom polčase skončila gólom. V 58. minúte Rafanides loptou za obranu hostí vysúval Ševčíka, ten sa dobre zorientoval a povedľa vybiehajúceho brankára poslal svoj tím do dvojgólového vedenia – 2:0. O desať minút na to gólovo udreli aj Slovenské Ďarmoty. Center z pravej strany si na zadnej žrdi prebral P. Nilaš, spätnou prihrávku našiel Bereca, ktorý prudkou strelou k ľavej žrdi nedal Högerovi šancu – 2:1. Od tohto momentu sa hral futbal hore – dole. V 67. minúte mohol domáce vedenie poistiť striedajúci Král. Vnikol do 16-ky, no jeho strelu zblokovala obrana súpera a následne si dokázala poradiť aj zo spätnou prihrávkou. Hostia mohli vyrovnať v 70. minúte, keď vyhrali súboj na polovici ihriska, do nájazdu sa dostal aktívny P. Nilaš, v pokutovom území ešte v dobrej pozícii hľadal Bereca, no tomu v poslednej chvíli vypichol loptu domáci stopér Medveď. Ďarmoty s pribúdajúcimi minútami vrhli všetka sily do útoku a tak sa Badínčanom otváral priestor na rýchle kontry. Tretí gól mohli pridať po štandardke. Na krátko ju rozohral Rafanides, kolmo do 16-ky našiel Sršňa, ktorý v páde a z uhla mieri len do nôh brankára. Potom to spoza 16-ky skúšal Ševčík a gólman Kaczorek musel loptu vyraziť na roh. Poslednú šancu zápasu si vypracovali domáci v 86. minúte, keď Kollár na hranici veľkého vápna prestrčil loptu na Sršňa, ale jeho prudkú strelu vyrazil brankár hostí.

Asistent trénera Badína Miroslav Hudec k zápasu pre bystricoviny.sk uviedol: Odohrali sme ťažký zápas proti dobre pripravenému súperovi, ktorý prišiel hrať futbal a nielen brániť. Nemali sme tak často loptu v držaní ako tomu bolo v predchádzajúcich zápasoch. Keďže niektorí hráči nastúpili na dnešný zápas so sebazaprením, tak to bolo z našej strany viac o chcení, o bojovnosti a o ochote urobiť pre výsledok niečo na viac a práve preto sú tri body z tohto zápasu pre nás veľmi cenné a dôležité. Chalani ukázali svoj charakter, za predvedený výkon im patrí veľká vďaka.

ŠK Badín – FK Slovenské Ďarmoty 2:1 (1:0)

Góly:33. Horváth (vlastný), 58. Ševčík – 68. Berec. Rozhodoval: Lisý. Diváci: 120.

Medzibrod privítal na svojom ihrisku Príbelce a už na začiatku zápasu pohrozil Belko, ale jeho hlavička minula bránku. Na druhej strane si gólman Škubák poradil s nebezpečnou strelou Balíka. V priebehu prvého polčasu sa hra odohrávala predovšetkým v strede poľa a pohrozili jedine domáci futbalisti Samuelčík s Giertlom, ktorých strely však nešli do priestoru bránky.

Po prestávke sa hostia spoliehali na pevnú obranu, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich bol faulovaný striedajúci Hriň a nariadenú penaltu bezpečne premenil v 58. minúte Kurák 0:1. Už o dve minúty domáci stratili loptu, čo dokázal využiť Hriň a po nájazde od polovice ihriska zvýšil vedenie hostí – 0:2. Futbalisti Medzibrodu sa nevzdávali a ich bodové nádeje zvýšil Mišiak, ktorý pri žrdi dorazil do bránky v 71. minúte hlavičku Petra Haviara – 1:2. Pri snahe o vyrovnanie nechával náš celok z bystrického okresu otvorenú obranu a v závere po úniku Kuráka a jeho nezištnej prihrávke rozhodol definitívne o víťazstve Príbeliec do prázdnej bránky Hriň1:3.

TJ Sokol Medzibrod – TJD Príbelce 1:3 (0:0)

Góly: 71. Mišiak – 58. Kurák (z 11m), 60. a 88. Hriň. Rozhodoval: Maslen. Diváci: 200.

Ostatné výsledky: Poltár – Hájnačka 0:2, Tornaľa – Čierny Balog 1:3, Pliešovce – Detva 4:0.

Najbližšie sa hrá v štvrtej lige v sobotu 12. októbra o 14.30 hodine, kedy Šalková na svojom ihrisku privíta Poltár. V nedeľu 13. októbra o 14.30 hodine vedúce Podkonice hostia Hriňovú, Badín sa predstaví v Čiernom Balogu a Medzibrod v Slovenských Ďarmotách.

1. PODKONICE 27b, 2. Príbelce 21b, 3. Tisovec 21b, 4. Pliešovce 20b, 5. Č. Balog 15b, 6. S. Ďarmoty 15b, 7. ŠALKOVÁ 15b, 8. BADÍN 14b, 9. Hriňová 12b, 10. MEDZIBROD 11b, 11. Hájnačka 10b, 12. Tornaľa 7b, 13. Detva 7b, 14. Poltár 4b.

Autor: (job), Foto: (rp) zo zápasu Tisovec - Podkonice