Tri remízy našich mužstiev s kvalitnými súpermi, nebodoval iba Badín + HLASY

0 /

Cez víkend boli na programe zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige a ani jedno mužstvo z bystrického okresu duel v týchto súťažiach nevyhralo. Vo vyššie uvedenej RSC Hamsik Academy remizoval so Šaľou 2:2 a zosadil ju z čela tabuľky. Podkonice si merali sily s Račou Bratislava a gól v tomto stretnutí diváci nevideli. V Majstrovstvách regiónu Stred, čo je IV. liga, Badín doma podľahol Čadci a Medzibrod uhral na ihrisku nováčika v Zubrohlave bod za remízu 1:1, keď vyrovnávajúci zásah dal až na samom konci duelu.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica privítal v sobotu na štadióne v mestskej časti Rakytovce nezdolaného lídra Slovan Duslo Šaľa. V základnej zostave nášho tímu sa po prvýkrát objavil Marvellous Ewere Nketan, 19-ročný Nigérijčan, ktorý prišiel z lotyšského klubu Ogre United. Do vedenia išli už v 5. minúte po nedorozumení v defenzíve RSC hostia. Alex Holub posunul v našej šestnástke loptu brankárovi Samuelovi Dovcovi, ten zblízka trafil napádajúceho Thomasa Hučka a lopta sa odrazila pred bránu, kde ju dorazil do siete Michal Hudák0:1. Nasledovala pasáž, v ktorej diváci gólové príležitosti nevideli. Prevládal medzišestnástkový futbal. Až po polhodine hry pribudlo niekoľko zaujímavých momentov. ´Hamšíkovci´ mali k dispozícii štandardku z pravej strany, z blízkosti pokutového územia a Denis Jančo zvolil namiesto centra strelu, ktorou opečiatkoval ľavú žrď. Krátko na to sa už banskobystrickému tímu podarilo vyrovnať. V 31. minúte hodil Luka Novak aut z ľavej strany až k bližšiemu rohu päťky, kde kapitán Patrik Abrahám hlavičkoval chrbtom k bránke a prehodil gólmana Šale Gregora Tótha – 1:1. Hostia pohrozili v 36. minúte z priameho kopu z ľavej strany, keď Thomas Hučko vystrelil prudko, ale Dovec loptu vyboxoval.

V úvode druhého polčasu si mužstvo Šale vypracovalo tutovku. Hudák vyhral súboj v blízkosti bieleho bodu, prihral vľavo úplne voľnému Hučkovi, ktorého prízemnú strelu ale vyrazil nohou gólman Dovec. Futbalisti RSC HA rozvlnili sieť v 56. minúte, keď po Jančovom rohovom kope zľava hlavičkoval na zadnej žrdi presne Luka Novak, ale hlavný arbiter Ladislav Matej Vrábeľ odpískal útočný faul. O pár minút neskôr sa však už domácemu mužstvu podarilo pridať druhý gól, a to po peknej akcii. Matej Rosenberger vysunul z osi ihriska skvelou prihrávkou na pravú stranu šestnástky Savelilyho Somova, ktorý prihral z prvej po trávniku pred bránku a Patrik Abrahám v stopercentnej šanci bez prípravy nezaváhal, čím skóroval po druhýkrát v zápase – 2:1. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 70. minúte z priameho kopu z vyše 25-tich metrov, keď Thomas Hučko vystrelil povedľa múru z vnútornej strany k ľavej žrdi presne – 2:2. V záverečnej 20-minútovke diváci gólovú príležitosť, ktorou by jedno či druhé mužstvo mohlo strhnúť výhru na svoju stranu, nevideli.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Mali sme veľmi nešťastný vstup do zápasu. Inkasovaný gól hneď v úvode po nedorozumení s nami trošku zamával, no som rád, že chalani zdvihli hlavy a dokázali vyrovnať ešte v prvom polčase. Z môjho pohľadu sme v prvom polčase hrali výborne, kombinačne. Dokázali sme súpera prečíslovať v strede ihriska, kde na to tréner súpera ešte na konci prvého polčasu zareagoval zmenou rozostavenia a hra sa vyrovnala. V druhom polčase sme chceli ísť za víťazstvom. Aj sa nám podarilo streliť dva góly, no jeden nám nebol uznaný. Bohužiaľ, súper nakoniec vyrovnal z priameho kopu. Zápas hodnotím ako smolný, no to je futbal a ideme ďalej. Veľká vďaka chalanom za to, že nechali na ihrisku srdce a ľuďom, ktorí nás prišli povzbudiť. Teším sa, že ich je stále viac a spravíme všetko pre to, aby to bolo tak aj naďalej. Ďakujeme.“

Denis Jančo, stredopoliar RSC Hamsik Academy: „V prvom polčase sme asi boli o niečo lepší, boli sme viac na lopte. Mali sme tam aj zaujímavé situácie, lopty za obranu. Myslím si, že sme boli proste dominantnejší v tom prvom polčase. Dali sme im darček, ten prvý gól je proste chyba, ktorá by sa nemala stávať. Potom sme vyrovnali, čo bolo fajn. Boli sme na emócii, že sme si išli za víťazstvom. Cez prestávku sme si povedali, že chceme šliapať ďalej a vyhrať. Úvod druhého polčasu ale nebol dobrý, zatlačili nás na pár minúť, ale trošku sme sa potom oklepali. Podarilo sa nám skórovať, čo bolo super. Mal som dobrý pocit z toho, že by sme už mohli ten zápas ustáť. Potom ale prišiel priamy kop z diaľky… Nemali by sme dostávať takéto góly. Povedzme si na rovinu, mali tam aj oni tutovku, ktorú mohli premeniť. Ako hovorím, my sme im dva góly darovali, takže si myslím, že sme mohli vyhrať, ale asi to tak malo byť. Po góle na 2:2 sme si už nevypracovali gólovú šancu, možno nám trošku dochádzala para. Nepodržali sme hore loptu, takže sme sa tým pádom ani nemohli dostať do nejakej šance. Stále sa nám to valilo naspäť.“

Marvellous Ewere Nketan, nová posila RSC Hamsik Academy: „Celkom slušný, náročný zápas. Som rád, že som mohol byť jeho súčasťou, je to pre mňa nová skúsenosť. Remíza však nie je úplne dobrým výsledkom, pretože sme mali zápas vo svojich rukách, mali sme šance. Pokiaľ ide o môj príchod sem, tak sa udial z ničoho nič, ďakujem zaň Bohu. Banská Bystrica je úžasná, ľudia sú tu veľmi milí a mesto je krásne. Spoluhráči sú ku mne veľmi priateľskí a vyzerajú byť radi, že ma tu majú. Už teraz tento tím milujem, všetko je fajn.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

RSC Hamsik Academy – FK Slovan Duslo Šaľa 2:2 (1:1)

Góly: 31. a 62. Abrahám – 5. Hudák, 70. Hučko. ŽK: 87. Nketan – 40. Šarmír (tréner), 64. Krivošík, 67. Delov. Rozhodovali: Vrábeľ – Cirsko, Havira. Diváci: 150.

Zostava RSC Hamsik Academy: Dovec – Netolický, Holub, Jenat, Novak – A. Jackuliak, Nketan, Jančo, Rosenberger (86. Výbošťok) – Somov (71. Faleye), Abrahám

zo zápasu RSC HA proti Šali

Podkonice privítali v nedeľu na svojom ihrisku Raču Bratislava a na výbornom trávniku sa odohral veľmi dobrý treťoligový zápas. Domáci mali hneď v 4. minúte šancu, keď po prihrávke Lovyniuka sa Kostúr natlačil pred obrancu a sám išiel na bránku, no loptu poslal vedľa pravej žrde. Hostia len ľahkou strelou v 8. minúte neohrozili Petrika. O malú chvíľu Rusko získal loptu na hranici šestnástky, prihral Seleckému, ktorý z uhla netrafil bránku. Bratislavčania veľmi dobrú organizovanú obranu Podkoníc v prvom polčase nepreverili, možno len ľahkými strelami, ktoré Petrík chytil. Do polčasu gól nepadol, keď ani Lovyniukova strela a ani Hudákova nedôrazná dorážka z rohu skóre nemenila.

Diváci nevideli gól ani v druhom polčase, hoci šance nechýbali. V 51. minúte hostia faulovali Ruska a následný priamy kop Kukoľa len tesne minul bránku. Po hodine hry sa v šestnástke s loptou pohral Rusko, lopta sa dostala k Lovyniukovi, ktorý na nešťastie domácich trafil len žrď. Podkoničania v tejto fáze duelu vyvinuli tlak, pritlačili súpera v šestnástke, ale ani Turňova strela gólom neskončila. Aj futbalisti Rače sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu v 75. minúte po štandardnej situácii, keď lopta iba tesne minula Petríkovu svätyňu. Do konca zápasu sa hral zápas už bez vyloženej šance. Podkoniciam sa bod málil. Zatiaľ v súťaži nevyhrali, tri body z piatich zápasov a skoré 7:17 je neuspokojivé.

(rp + cb úprava)

K remíze sa pre bystricoviny.sk vyjadril tréner Podkoníc Peter Venglarčík: „Odohrali sme zápas proti najsilnejšiemu súperovi, čo sme doposiaľ v lige hrali. Som rád, že sme vzadu uhrali nulu. Náš brankár mal jeden zákrok za 90 minút po jednej nebezpečnej strele, potom ďalšia nebezpečnejšia išla vedľa. S defenzívou som bol naozaj spokojný. Pripomínalo mi to trochu utorňajší zápas s RSC, aj keď rozdiel medzi prvým a druhým polčasom nebol taký markantný ako v utorok. Druhý polčas bol však identický. Prezentovali sme sa nátlakovou hrou a ňou sme sa snažili získať tri body. Chýbajú nám centimetre, či už pri tej žrdi alebo vo finálnej prihrávke. Prevláda smútok, že sme nezískali tri body, ale neberie nám to chuť do ďalšej práce, zápasov i tréningov. Dúfam, že budeme ocenení v ďalších kolách za výkon aj tromi bodmi. “

Zápas zhodnotil aj domáci stredopoliar Vlado Kukoľ: „Bol to typický zápas o jednom góle. Išli sme do zápasu s tým, aby sme predišli inkasovaným gólom ako to bolo doteraz, čo sa nám aj podarilo a berieme to ako veľké pozitívum. Na druhej strane sme sklamaní, že tri body nezostali doma, pretože sme mali viac gólových príležitostí ako súper. Mrzi nás aj to, že sme si gólovo nepomohli štandardnými situáciami ako tomu bolo doteraz. Stále túžime po prvom víťazstve a verím, že čoskoro sa z neho budeme tešiť!“

FK Podkonice – FK Rača Bratislava 0:0

Góly: žiadne. ŽK: D. Selecký, Očenáš – Madubuegwu, Bellás. Rozhodoval: Janček. Diváci: 200.

Zostava Podkonice: A. Petrík – Hudák, Turňa, Očenáš – D. Selecký (46. Mózer), Kukoľ, Melich (64. D. Gonda), Lovyniuk, Patrnčiak – Kostúr, D. Rusko

zo zápasu Podkoníc s Račou

Ostatné výsledky: Veľké Ludince – Lehota p. V. 1:2, Sereď – Malacky 0:1, Beluša – Galanta 0:1, Nové Mesto n. V. – Zvolen 0:3, Častkovce – Dubnica n. V. 4:2, Martin – Bánová 1:1.

sobotu 9. septembra o 16.00 hodine sa Podkonice predstavia u lídra súťaže vo Zvolene, o deň neskôr v nedeľu 10. septembra si zmeria sily RSC Hamsik Academy s Račou Bratislava, duel má výkop o 10.30 hodine.

1. Zvolen 13b, 2. Lehota p. Vt. 13b, 3. Šaľa 11b, 4. Galanta 10b, 5. Malacky 9b, 6. Rača 8b, 7. RSC HA 8b, 8. Martin 7b, 9. Beluša 6b, 10. Sereď 6b, 11. Častkovce 5b, 12. Bánová 5b, 13. V. Ludince 3b, 14. PODKONICE 3b, 15. Nové Mesto n. V. 3b, 16. Dubnica n. V. 0b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín privítal v sobotu doma Čadcu a vstúpil do zápasu aktívne. Častejším držaním lopty a vyšším napádaním nútil súpera odovzdávať lopty. Z tejto aktivity nevyťažili takmer nič, keďže viazla finálna fáza a gólové príležitosti neprichádzali. Strelecké pokusy Žilinca a Slováka vážnejšie neohrozili bránku Kysučanov a centrované lopty nenachádzali adresátov v pokutovom území. Na konci polčasu udrelo na druhej strane, keď v 42. minúte z nevinne vyzerajúcej situácie po nakopnutej lopte za obranu zle vybehol domáci gólman a Práznovský nemal problém poslať loptu do opustenej bránky – 0:1.

Tento moment  z konca prvého dejstva otriasol Badínčanmi natoľko, že v druhom polčase hrali v kŕči a keď sa k tomu pridala aj nervozita, na ich hre to bolo cítiť. Napriek veľkej snahe zmeniť výsledok, nevedeli dotiahnuť svoje akcie do úspešného konca. Hostia sa zatiahli do hlbokej defenzívy a dokázali odolávať domácemu tímu, niekedy aj so šťastím, keď jeden z nespočetných centrov nášho celku z bystrického okresu skončil na žrdi. Kysučania si tak odviezli domov všetky body po bojovnom výkone. Badín bude mať možnosť odčiniť neúspešný výsledok už najbližšiu sobotu, keď sa opäť predstaví na domácom ihrisku, keďže sa vymenilo poradie zápasov s Kysuckým Novým Mestom.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil prehru nasledovne: „Zápas nám vôbec nevyšiel. Súper prišiel s čisto defenzívnou taktikou a pred vlastnú šestnástku zaparkoval autobus. Počas celého zápasu sme sa proti prehustenej a dobre organizovanej obrane nedokázali presadiť. Našej hre chýbala myšlienka a keď sme sa aj dostali do náznaku gólovej šance, tak zlyhávala nám už predfinálna fáza, takže sme si nevytvorili prakticky žiadnu čistú gólovú príležitosť. Momentálne sa ako mužstvo trápime hlavne v ofenzíve a keď v obrane v každom zápase vyrobíme nejakú hrúbku, body nám utekajú.“

Tréner Čadce Štefan Kavuliak: „Do zápasu sme šli uhrať dobrý výsledok a hlavne už dať aj prvý gól v sezóne. Domáci začali zápas miernym tlakom, vytvorili si zopár rohových kopov, ale od 20-tej minúty sme prebrali iniciatívu a mali sme hernú prevahu my. Gól padol po kolmej prihrávke za obranu a dravosť i Práznovského. Druhý polčas nás super tlačil na polovici a centrami zo strán sa snažili prekonať náš obranný val, chalani patrične zabojovali, odolali tlaku súpera a získali sme víťazstvo.“

ŠK Badín – FK Čadca 0:1 (0:1)

Gól: 42. Práznovský. Rozhodoval: Valíček. Diváci: 80.

———————————————————————

Medzibrod sa predstavil v nedeľu podvečer u nováčika v Zubrohlave. Domáci sa dostali do vedenia zásluhou Svetláka, ktorý prekonal Holka prudkou strelou zo šestnástky už v dvanástej minúte – 1:0. Medzibrod sa následne snažil o rýchlu odpoveď, ale pri viacerých krídelných akciách chýbala finálna prihrávka a tak brankára ohrozili iba strelami spoza šestnástky Rajčok a Belko. Zubrohlava mohla navýšiť svoje vedenie pred prestávkou, ale Ratičák z penalty prekopol bránku.

Po zmene strán začali hostia veľkým tlakom, ale Šimúth netrafil bránku v dobrej príležitosti a strelu Kohúta domáci gólman Jendrol vyrazil. V závere stretnutia najskôr Pánik vpáde napálil loptu iba do brankára Zubrohlavy a vyzeralo to, že vyrovnávajúci gól Medzibrodu nie je súdený. Nakoniec však hostia boli predsa odmenení za svoju aktivitu v poslednej minúte! Po rohovom kope umiestnil odrazenú loptu do siete strelou k žrdi Michal Milrád a zariadil tak zaslúženú remízu 1:1.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „Zápas sa odohral v krásnom areáli s vynikajúcimi podmienkami na futbal. Myslím si, že aj tímy z vyšších súťaží by závideli, ako to majú v Zubrohlave spravené. Do zápasu sme dobre vstúpili. V úvodnej desaťminútovke sme mali dva náznaky šancí, nevyužili sme ich. Potom sme sa nezmyselne zatiahli, začali sme kopiť chyby a z prvej strely na našu bránku nás domáci vytrestali. Postupne sme sa do zápasu dostávali, aj keď to nebolo ideálne. Bolo tam veľa nevynútených chýb, domáci nás trošku tlačili. Prišla však pasáž, počas ktorej sme mali veľké množstvo štandardných situácií, ale bohužiaľ sme sa z nich nepresadili. Boli sme napokon potrestaní penaltou po nezmyselnom faule. Našťastie domáci hráč poslal loptu vysoko nad bránku. Cez polčas sme museli v šatni zvýšiť hlas, pretože takto sme ďalej nemohli hrať. Chalani si to očividne zobrali za svoje a druhý polčas bol z našej strany doposiaľ asi najlepší, i keď tam boli chyby. Mali sme tlak, šance, ale trápili sme sa v koncovke. Domáci iba vyčkávali na brejkovú situáciu, no to sa nám podarilo pokryť. V závere sme po rohovom kope a odrazenej lopte dokázali vyrovnať, keď to Mišo Milrád spoza šestnástky napálil priamo k žrdi. Takže máme aspoň bod. Vzhľadom na priebeh hry, držanie lopty a šance je to možno málo, ale berieme ho, bod z vonku sa vždy ráta. Musíme sa teraz pripraviť na kvalitného a ťažkého súpera z Bešeňovej.“

Michal Milrád, strelec Medzibrodu: „Prvý polčas sa nám príliš nedarilo, bolo tam z našej strany priveľa nepresností, nerozumeli sme si ani v obrane, nedostupovali sme hráčov. Mali sme tam však aj pasáž, kde sme dobre dotlačili, vytvorili si nejaké kombinácie. Do druhého polčasu sme nastúpili lepšie, spresnili sme hru i prihrávky, hoci tam boli aj chyby, či vpredu alebo vzadu. Nejaké strely nám nevyšli, no podarilo sa nám vyrovnať v poslednej minúte. Dal som gól ľavou nohou po rohu. Som veľmi rád, že sa mi to podarilo takto na konci zápasu. Výsledok síce nie je podľa našich predstáv, pretože chceme vyhrávať. Snažíme sa aj na tréningoch zlepšovať našu hru.“

TJ Sokol Zubrohlava – TJ Sokol Medzibrod 1:1 (1:0)

Góly: 12. Svetlák – 90. Milrád. Rozhodoval: Halfar. Diváci: 200.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Lip. Štiavnica – Kováčová 1:2, Bešeňová – Krásno n. Kys. 1:3, Príbelce – Makov 0:2, Tvrdošín – Staškov 1:1, Stráňavy – Kysucké N. Mesto 1:3.

V štvrtom kole v sobotu 9. septembra o 16.30 hodine Badín privíta doma Kysucké Nové Mesto. V nedeľu 10. septembra v rovnakom čase Medzibrod nastúpi na svojom ihrisku a zmeria si sily s Bešeňovou.

1. Staškov 10b, 2. Krásno n. K. 10b, 3. Stráňavy 9b, 4. Makov 9b, 5. Kysucké N. Mesto 8b, 6. Kováčová 7b, 7. Tvrdošín 5b, 8. Čadca 4b, 9. BADÍN 4b, 10. Zubrohlava 3b, 11. Bešeňová 3b, 12. MEDZIBROD 2b, 13. Príbelce 2b, 14. Lip. Štiavnica 0b.

Autor: (cb), Foto: FK Podkonice (M. Budaj) zo zápasu s Račou