Remízy RSC i Badína, do Medzibrodu súper nepricestoval + HLASY

4 /

Cez víkend boli na programe jarné zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy Banská Bystrica remizoval na umelej tráve v Rudlovej s Bánovou 1:1. V nižšie uvedenej súťaži odštartovala jarná časť. Badín sa predstavil v Tvrdošíne a odviezol si domov bod za bezgólovú remízu. Do Medzibrodu futbalisti Makova nepricestovali a tento duel bude skontumovaný v prospech domáceho mužstva.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica privítal v Rudlovej na umelej tráve Bánovú. Do vedenia mohli ísť domáci futbalisti po dvadsiatich minútach, keď po centri Janča z pravého krídla zakončoval zblízka Abrahám, ale brankár Bánovej Kosa ho výborne vychytal. Krátko nato pohrozili hostia zásluhou Gluvića, ktorý vypálil prudko z ľavého rohu šestnástky, no Slančík predviedol spoľahlivý zákrok. O pár desiatok sekúnd neskôr zas potiahol loptu pred pokutové územie na opačnej strane Jančo, ktorý len tesne minul ľavú žrď. Po polhodine hry po Jančovom rohu z ľavej strany hlavičkoval v päťke nad bránku Milovan Kapor. Hostia sa ujali vedenia v závere prvého polčasu zásluhou Jasenovského, ktorý si nabehol za obranu súpera na výborný pas Ďuranu a po trávniku prekonal Slančíka – 0:1.

V úvode druhého polčasu mohol vyrovnať Abrahám, keď si v šestnástke šikovne obhodil brániaceho hráča súpera, ktorého však následne trafil. Napokon RSC HA získalo aspoň bod. Tak ako pri výhre v Martine i teraz skóroval kapitán Patrik Abrahám, a to v 69. minúte z bieleho bodu strelou k pravej žrdi – 1:1. Penaltu mali ´Hamšíkovci´ k dispozícii po faule Káčera na Patrika Hanesa na pravej strane šestnástky.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Myslím si, že tie domáce zápasy sú stále o tom istom. Na to, že každý súper v lige je kvalitný, si vždy vieme vytvoriť veľa šancí, no trápime sa doma v koncovke. Aj dnes sme mali päť-šesť vyložených šancí, no bohužiaľ, nevyužili sme ich. Nezostáva nám nič iné, iba len ďalej na tom pracovať v tréningovom procese. Ja verím, že aj doma začneme strieľať góly. Musím ale pochváliť celé mužstvo za to, že sme všetci išli za víťazstvom do poslednej minúty. Veľmi ma teší, že do dnešného zápasu nastúpili dvaja hráči, ktorí sú vekom ešte dorastenci a podali výborný výkon. Toto je cesta, ktorou chceme ísť. Myslím si, že dnes chlapci dokázali, že si šancu zaslúžia.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

RSC Hamsik Academy – TJ Jednota Bánová 1:1 (0:1)

Góly: 69. Patrik Abrahám (z 11m) – 43. Jasenovský. ŽK: 39. P. Hanes, 78. Netolický, 81. Mlkvik – 57. Horecký, 59. Isaiah, 78. Zavadzan, 80. Ďurana. Rozhodovali: Parilák – Lenický, Dubravec. Diváci: 130.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Ždánsky, Jenat, Kapor, Netolický – Holub, P. Hanes (71. Mlkvik) – Somov (87. Beran), Jančo, Krištof (46. S. Hachek) – Abrahám

Zostava TJ Jednota Bánová: Kosa – Jasenovský (71. Bičan), Horecký (90. Osimý), Mráz, Gluvić (74. Sekerka), Zavadzan, Bielik, Ďurana, Chupáň, Káčer, Isaiah.

———————————————————————————-

Podkonice remizovali doma so Šaľou 0:0 a na jar ešte pod vedením trénera Róberta Ježa nevyhrali. Dvakrát prehrali a dvakrát remizovali. Informácie zo zápasov tohto tímu nám z klubu neposkytujú. Po nástupe trénera Petra Venglarčíka nastali totiž nečakané problémy so športovým manažérom klubu Romanom Patrášom. Po tom, čo ukončil spoluprácu s podkonickým klubom náš dopisovateľ, nenašla sa počas jesennej časti adekvátna náhrada. Texty k priebehu zápasu, ktoré nám boli posielané pánom Patrášom sa viackrát nepozdávali trénerovi Venglarčíkovi a keď sme text upravili, aby sme sa vyhli subjektívnym dojmom manažéra klubu, nepáčilo sa to pre zmenu samotnému pánovi Patrášovi. Čelili sme telefonátom z oboch strán, čo vyústilo do absurdnej situácie a stali sme sa hromozvodom medzi dvoma ľuďmi v tomto klube. Športový manažér FK Podkonice nám odmietol zabezpečiť relevantného dopisovateľa, takisto vyjadrenia hráčov. Keďže sme nechceli vyhrocovať situáciu, zverejňovať text k priebehu zápasu, ktorý bude namierený voči trénerovi, tak sme pristúpili k rozhodnutiu, že pokým sa nevyjasnia vzťahy v tomto klube, nebudeme informovať o dianí v Podkoniciach. Napokon to vyústilo do odvolania trénera Venglarčíka, dnes vedie tím spomínaný kouč Róbert Jež. Snažili sme sa pánovi Patrášovi vysvetliť, že Bystricoviny nie sú portál na vybavovanie si osobných účtov, že chceme priniesť nezaujatý priebeh zápasu a nevyhrocovať interné vzťahy v klube tým, čo sa do priebehu zápasu so šancami a gólmi subjektívne vsunie, no stretli sme sa s veľkým nepochopením a rozhorčením. Aj preto informácie o zápasoch Podkoníc nevieme relevantne sprostredkovať.

Ostatné výsledky: Veľké Ludince – Zvolen 3:1, Beluša – Dubnica 3:1, Sereď – Galanta 0:1, Častkovce – Lehota p. V. 0:0, Nové Mesto n. V – Rača Bratislava 0:1, Martin – Malacky 1:0.

Najbližšie sa predstavia futbalisti  RSC Hamsik Academy v sobotu 30. marca o 15.00 hodineŠali.

1. Zvolen 37b, 2. Galanta 35b, 3. Šaľa 34b, 4. Sereď 33b, 5. Martin 32b, 6. Beluša 31b, 7. RSC HA 30b, 9. Lehota p. V. 29b, 9. Podkonice 25b, 10. Malacky 25b, 11. Rača 24b, 12. Bánová 22b, 13. Častkovce 21b, 14. V. Ludince 18b, 15. Nové Mesto n. V. 10b, 16. Dubnica n. V. 6b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín absolvoval prvé jarné kolo v Tvrdošíne, kde tamojší tím prešiel počas zimy turbulentným obdobím a svoj káder pozliepal na poslednú chvíľu. Favoritom zápasu boli hostia, ale vďaka zle pripravenej hracej plochy a hrboľatým terénom bol rozdiel v kvalite súperov eliminovaný. Celý zápas bol poznačený nemožnosťou presných prihrávok, a keď sa k tomu pridal silný vietor, diváci videli len množstvo pokazených ľahkých prihrávok a naopak veľké množstvo osobných súbojov. Prvý polčas nepriniesol žiadny vzruch na oboch stranách. Domáci sa zamerali na pozornú obranu a prechod do rýchlych protiútokov, ktoré vedeli Badínčania počas celého zápasu eliminovať. Futbalisti z bystrického okresu mali prvý polčas väčšie problémy s hrboľatým terénom než so súperom. Všetka ich snaha o kombináciu a futbalové riešenie situácií končila mimo ihriska. Už aj keď sa konečne dostali do nádejnej situácie, lopta im odskočila, čo výrazne uľahčovalo bránenie domácim.

Druhý polčas priniesol viac vzruchu. V 55. minúte sa po pravej strane presadil Caban, jeho prízemný center však Studený poslal len do žrde a následnú dorážku Rafanidesa obrana Tvrdošína zblokovala. O dve minúty napriahol z hranice šestnástky Kolláti, jeho gólový strelu vytlačil domáci brankár excelentným zákrokom na roh. Aj v ďalšom priebehu druhého polčasu vyvinuli hostia veľkú snahu o strelenie gólu, no súper svojom veľkou bojovnosťou a obetavosťou držal nerozhodný výsledok. V samom závere mal Badín ešte jednu veľkú príležitosť, keď si na center na vzdialenejšej žrdi počkal Slovák, ale lopta z jeho hlavy len tesne minula bránku. Oba tímy sa tak rozišli zmierlivo po bezgólovej remíze, nášmu mužstvu z banskobystrického okresu sa však bod z ihriska súpera málil.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil duel nasledovne: „Počas celého zápasu sme mali prevahu a hralo sa prakticky len na polovici Tvrdošína. Domáci sa zamerali hlavne na bránenie vlastnej šestnástky a nakopnutie lopty na jediného vysunutého útočníka. V prehustenom priestore sme sa veľmi ťažko presadzovali a keď sme sa aj dostali do dobrej pozície, zle sme to vyriešili, chýbala presnosť a rozvaha. V Tvrdošíne sme dva body stratili.“

ŠK Tvrdošín – ŠK Badín 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Kuteľ. Diváci: 100.

———————————————————————

Medzibrod mal privítať doma v nedeľu druhý celok tabuľky Makov. Hostia však neprišli, v sobotu večer, necelý deň pred zápasom oznámili SsFZ, že majú k dispozícii nedostatočný počet hráčov. Keďže sa kluby nedohodli na náhradnom termíne a Makovčania nechceli prísť s hráčmi dorastu, duel bude skontumovaný výsledkom 3:0 pre Medzibrod. Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik k tomu pre bystricoviny.sk poznamenal: Chceli sme hrať, ihrisko, na to že je koniec marca, bolo parádne. Tešili sme sa na zápas, no bohužiaľ…“

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Lip. Štiavnica – Kysucké N. Mesto 0:1, Zubrohlava – Stráňavy 1:0, Krásno n. Kys. – Kováčová 3:1, Bešeňová – Staškov 1:1, Príbelce – Čadca 1:2.

Najbližšie sa v druhom jarnom kole Badín predstaví doma a v sobotu 30. marca o 15.00 hodine privíta Stráňavy. Futbalisti Medzibrodu cestujú v nedeľu 31. marca do Kováčovej, kde je plánovaný výkop takisto o 15.00 hodine.

1. Krásno n. K. 36b, 2. Makov 25b, 3. Bešeňová 23b, 4. Kysucké N. Mesto 23b,  5. BADÍN 21b, 6. Staškov 21b, 7. MEDZIBROD 20b#, 8. Zubrohlava 20b, 9. Stráňavy 18b, 10. Kováčová 16b, 11. Čadca 14b, 12. Tvrdošín 13b, 13. Lip. Štiavnica 12b, 14. Príbelce 9b.