Rakytovce tesne vyhrali v Hriňovej, Badín deklasoval Balog, druhá prehra Šalkovej

0 /

V 18. kole štvrtej futbalovej ligy potvrdili dobrú jarnú formu Rakytovce. Vyhrali v Hriňovej jediným gólom Arvensisa z predposlednej minúty stretnutia! Stále tak držia krok s vedúcou Kováčovou. Potešil nás i Badín vysokou výhrou 7:1 doma s Čiernym Balogom. Šalkovej žiaľ výsledkovo nevyšiel ani duel v Príbelciach, prehrala tam tesne o gól. Rovnako o gól prehral aj Medzibrod v Tornali.

Rakytovčania odohrali zápas v Hriňovej na ťažkom teréne a nepriniesol veľa futbalovej krásy. Prvú šancu mal v 10. minúte náš celok, keď lopta po priamom kope Kohúta letela tesne nad brvno. Po štvrťhodine hry Gašpar kolmou prihrávkou vysunul Kondera, ktorý sa do lopty oprel z 20 metrov a jeho strelu s námahou vyrazil domáci gólman Vreštiak na roh. Neskôr po rohovom kope najskôr Vreštiak vyrazil strelu Vozára na ďalší roh, po jeho zahraní lopta po hlavičke Gašpara skončila priamo na brvne. Hriňovčania pohrozili v 31. minúte, keď veľa času dostal pred pokutovým územím Pohorelec, no jeho strela išla vedľa. Potom mal šancu hosťujúci Ďurta, ktorého vysunul Konder, ale opäť úradoval gólman súpera, loptu vyrazil. Tá sa ešte dostala k Markovičovi, ktorý ju pre zmenu poslal vedľa odkrytej bránky. V 42. minúte pohrozili domáci po priamom kope Pohorelca, Vaník vyrazil na roh.

Druhý polčas odštartovala chyba nášho Kondera, keď jeho malú domov vystihol Bambura, no našťastie pre RAKY zakončil slabo do rúk Vaníka. V 73. minúte opäť po priamom kope Kohúta zasahoval domáci Vreštiak. V 82. minúte sa domáci dostali do rýchleho brejku, ale Marcinek trafil len do nôh brankára. Hosťujúci gólman sa vyznamenal aj o štyri minúty neskôr po centri Gombalu, keď zakončoval opäť Marcinek, loptu tentoraz Vaník zastavil na bránkovej čiare. Rozhodla napokon až predposledná minúta. Po rohovom kope Kohúta sa trafil presnou hlavičkou k žrdi Arvensis 0:1. Najbližší zápas odohrajú domáce Rakytovce v sobotu netradične o 10.00 hodine proti Tisovcu.

Tréner Rakytoviec Andrej Dubovický hodnotil pre facebookovú stránku FK Rakytovce duel nasledovne: „Bol to taký zvláštny zápas. prvý polčas bol bez šťavy, hoci sme si vytvorili tri šance, ale neskončili góly. Boli tam aj dobré veci, no aj tie zlé, takže som cez polčas hríčom vysvetlil čo majú zlepšiť. Druhé dejstvo už bolo lepšie z našeej strany, no stále to nebolo ono. Ťažko sa mi to hodnotí, pretože na jeden gól potrebujeme päť čistých šancí., chvalabohu nám to tam aspoň padlo v samom závere po rohovom kope a vyhrali sme 1:0. Doivolím si poivedať, že vyhtralo lepšie mužstvo na ihrisku, i keď hra nebola idálna. V´daka teda za tri body i ďalšie čisté konto, ktoré sme dosiahli.“

Daniel Kohút, autor finálnej prihrávky na gól pre oficiálnu fb stránku FK Rakytovce povedal: „Bol to ťažký zápas u súpera, ktorý potrebuje na jar body. Tým pádom hryzie a ak nedáte gól, tak vycíti šancu, hrá o všetko, nemá už na čo čakať. A to je vždy pre mužstvo, ktoré chce hrať futbal, ťažšie. To sa potvrdilo i teraz. Nemali sme to s našou kombinačnou hrou ľahké, práve naopak. Natrápili sme sa teda, ale takýto výsledok môže pre nás znamenať oveľa viac ako keby sme vyhrali 3:0. Boli sme lepší, mali sme šance, ale vždy tomu niečo chýbalo. Preto to bolo napokon nervózne a dostavili sa emócie. Nebol to až taký pekný zápas, ale naše víťazstvo je zaslúžené.“

MFK Spartak Hriňová – FK Rakytovce 0:1 (0:0)

Gól: 89. Arvensis. Rozhodoval: Maslen. ŽK: Pšida (Rakytovce). Diváci: 200.

Badínčania hostili doma Čierny Balog a veľmi rýchlo inkasovali. V prvej minúte zle odohrali loptu na svojej polovici, získal ju Mózer, vyhral bežecký súboj a krížnou strelou otvoril skóre stretnutia – 0:1. V tretej minúte naše mužstvo kopalo roh, ale hostia sa dostali k lopte, išli do protiútoku a M. Auxt spoza šestnástky strieľal do brvna. Do desiatej minúty sa dostali Horehronci ešte do ďalšieho brejku, ktorí nevyužili. Namiesto 0:3 teda bolo 1:1. Pretože v osemnástej minúte Hudec predĺžil loptu na Ševčíka, ktorý svoj únik premenil. Od tohto momentu už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo, a to domáce, ktoré sa snažilo rýchlo získať vedenie na svoju stranu. Podarilo sa to ešte do polhodiny, keď Medveď vysunul za obranu hostí Kollára, ten si naviedol loptu do šestnástky, našiel voľného Ševčíka a bolo 2:1. Badín vo svojom úsilí nepoľavoval a tešil sa i z tretieho gólu v 33. minúte. Kollár poslal z rohu loptu do šestnástky, kde ju upratal nohou do bránky Jakub Tóth3:1. To však nebolo všetko, pretože o tri minúty neskôr Kollár zahrával priamy kop z asi 35 metrov a centrovanú loptu si nešťastne zrazil k zadnej žrdi do vlastnej bránky P. Pečovský4:1. Do prestávky ešte zaknihoval hetrik Lukáš Ševčík. Po víťaznom hlavičkovom súboji Hudeca išiel sám na brankára Bubelínyho a poradil si s ním – 5:1.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Badínčania mali jasne navrch a pridali šiesty gól pomerne skoro, už v 51. minúte. Plško vysunul na pravej strane Hudeca, ten si zasekol dvoch obrancov súpera, prihral na päťku Rafanidesovi, ktorý sa nemýlil – 6:1. Ubehli iba tri minúty a bolo dokonca 7:1. Plško opäť našiel Hudeca a jeho spätnú prihrávku si tentoraz zrazil do vlastnej bránky Daxner. Domáci potom prestriedali troch hráčov, no i napriek tomu mali stále tlak. Hostia hrozili len sporadicky, nevytvorili si šance. Tie mal naopak náš celok. Napríklad v 69. minúte, kedy Gajan pätou vysunul Plška, ale skákajúcu loptu na päťke neupratal do bránky striedajúci Balšianok. O minútu na to predviedli Badínčania peknú akciu stredom ihriska, ale strelu Gajana spoza šestnástky zneškodnil Bubelíny a dokázal bravúrne reagovať aj na dorážku Hudeca. Neskôr Rafanides vysunul Balšianoka, ktorý mieril do gólmana z Balogu. Poslednú šancu nevyužil Hudec, ktorého vysunul Gajan, pretože triafal iba do Bubelínyho. Akcie nášho celku za stavu 7:1 boli už exhibičného charakteru.

Autor hetriku Lukáš Ševčík Bystricovinám povedal: „Zápas sa neodvíjal v našej réžii od začiatku, pretože súper mal viac šancí. Ak by bolo 0:3, nemôže nič povedať. Nakopol nás až môj gól na 1:1. Nabehol som si na loptu, brankár vybehol a to som využil. Odvtedy sme prebrali iniciatívu a už to išlo. Pridal som aj ďalšie góly, mali sme kombinačnú prevahu. Druhýkrát som skóroval prakticky do prázdnej bránke, tretí som dal po brejkovej situácii, ktoré sa snažíme využívať. Som spokojný s výkonom, všetci odviedli to, čo od nás tréner chce. Dnes nám to vyšlo.“

ŠK Badín – ŠK Partizán Čierny Balog 7:1 (5:1)

Góly: 18., 29. a 40. Ševčík, 33. J. Tóth, 36. P. Pečovský (vlastný), 51. Rafanides, 54. Daxner (vlastný) – 1. Mózer. Rozhodoval: Kováč. ŽK: Medveď – Cibula, P. Pečovský . Diváci: 200.

Šalková odohrala duel v Príbelciach v peknom počasí. Hral sa tam futbal slušnej štvrtoligovej úrovne. Domáci mali veľmi dobrú šancu hneď v úvode, ale Ursínyho neprekonali. Na opačnej strane gólovú príležitosť spálil Peter Dobrík, keď mu nesadla dobre lopta. V poli mali miernu prevahu hostia, lenže boli to domáci, ktorí dávali góly. V 25. minúte po chybe nášho celku Kurák vedel ako naložiť s ponúknutou šancou a otvoril skóre duelu – 1:0. V 44. minúte nedorozumenie v obrane Šalkovej využil pre zmenu Santoris a zariadil gólom do šatne polčasový stav 2:0.

V druhom dejstve sa obraz hry výrazne nemenil. Na ihrisku začali dominovať hostia, a to ešte výraznejšie. V 50. minúte sa rútili na bránku až dvaja naši hráči, ale jeden z domácich zadákov sklzom zabránil istému gólu. Bezmocný bol až pri hlavičke Pavla Dobríka po rohovom kope v 55. minúte – 2:1. Šalkovčania cítili šancu na obrat a neúnavne búšili do súpera. Domáci však hrali umne, kúskovali hru, nepúšťali súpera do čistých šancí, strážili si tesný výsledok. Ukopali tak napokon výhru 2:1 a získali cenné tri body do tabuľky.

Tréner Šalkovej Marek Jobko pre bystricoviny.sk uviedol: „Sme smutní z toho, že z Príbeliec sme odišli naprázdno. Mohli sme tam a mali bodovať. Trpíme hlavne na nedostatočný dôraz a agresivitu v šestnástke súpera. Napriek tomuto aspektu však musím pochváliť chalanov za predvedený výkon hlavne v druhom polčase.“

TJD Príbelce – FK Šalková 2:1 (2:0)

Gól: 25. Kurák, 44. Santoris – 55. Pav. Dobrík. Rozhodoval: Bálint. ŽK: Hriň, Pagáč – Zimnikoval, Mikulec, Dobrota, Pet. Dobrík. Diváci: 250.

Medzibrod sa predstavil v Tornali. Domáci mohli ísť do vedenia už úvode stretnutia. Brankár Škubák si však poradil s efektným volejom domáceho hráča. V polovici polčasu z hranice šestnástky strieľal Belluš, ale domáci gólman jeho strelu zneškodnil. Vzápätí na druhej strane vytlačil Škubák nebezpečnú loptu nad brvno. V závere polčasu mohol Medzibrodčanov poslať do vedenia Karman, ale triafal iba hornú žrď.

Po prestávke začali domáci optickým tlakom, ale gólom smrdela na opačnej strane hlavne strela Belluša, ktorú domáci brankár očami vytlačil mimo bránku. Rozhodujúci okamih tak prišiel v 70.minúte, keď sa po nepresnej finálnej prihrávke od hostí dostala Tornaľa do rýchleho protiútoku. Škubák si dokázal ešte s prvou strelou súpera poradiť, ale osamotený Duczman otvoril do opustenej bránky skóre stretnutia – 1:0. Následne sa náš celok z bystrického okresu snažili o vyrovnanie, ale domáci gólman si poradil aj s dorážkou Samuelčíka. V poslednej minúte ešte pri vabanku hostí mohla Tornaľa poistiť svoje víťazstvo, no Škubák vytlačil loptu na žrď.

FK Mesta Tornaľa – TJ Sokol Medzibrod –1:0 (0:0)

Gól: 70. Duczman. Rozhodoval: Danko. ŽK: Szuhay, Gazda – Majerník. Diváci: 320.

Ostatné výsledky: Kováčová – Detva 6:0, Tisovec – Pliešovce 2:0, N. Baňa – S. Ďarmoty 0:0.

Najbližšie v 19. kole sa už v sobotu 27. apríla netradične o 10.00 hodine hrá duel Rakytovce – Tisovec na štadióne nášho mužstva. Ten istý deň hrá doma aj Šalková, o 16.00 hodine privíta Hriňovú. V nedeľu 28. apríla o 16.00 hodine Badín privíta na svojom ihrisku v susedskom derby lídra súťaže Kováčovú a Medzibrod hostí v tom istom čase Detvu.

1. Kováčová 43b, 2. RAKYTOVCE 43b, 3. MEDZIBROD 36b, 4. ŠALKOVÁ 33b, 5. Príbelce 33b, 6. BADÍN 28b, 7. Č. Balog 28b, 8. Tornaľa 27b, 9. S. Ďarmoty 25b, 10. Pliešovce 19b, 11. Hriňová 12b, 12. Detva 12b, 13. Tisovec 11b, 14. N. Baňa 6b.

Autor: (job), Foto: fb FK Rakytovce (Samo Telúch)