Rakytovce a Šalková s plným bodovým ziskom, Badín nezvládol ani druhé derby

2 /

Cez víkend sa hralo tretie kolo štvrtej ligy skupiny juh a v ňom potvrdili dobrú formu Rakytovce a Šalková. Badínčania hrali druhé okresné derby v rade. To prvé prehrali doma so susednými Rakytovcami a to druhé tentoraz v Šalkovej. Medzibrod sa doma vytrápil s Hriňovou, ale vyhral 2:1. Rovnaký výsledok zaknihovali Rakytovčania s Novou Baňou.

V sobotu večer privítala Šalková pod umelým osvetlením v derby stretnutí Badín. Domáci sa predstavili pred svojimi priaznivcami v tejto sezóne v ligovom dueli po prvýkrát a hneď od úvodu sa do Badínčanov zahryzli. Mali niekoľko rohov a štandardných situácii, vďaka čomu držali súpera pred ich vlastnou bránkou. Paradoxne sa však ujali vedenia hostia.  V 17. minúte ponúkol dlhý nákop dopredu Kollár, domáci Smerek a Pavol Dobrík sa nedohodli a lopta od domáceho stopéra skončila za čiarou – 0:1. Šalkovčania však dokázali po desiatich minútach vyrovnať. Z priameho kopu strieľal Zimnikoval, obrana Badína loptu zblokovala, no rovno na nohu voľného Vučkoviča a ten zblízka nedal Škubákovi šancu – 1:1. V 39. minúte po centri mal ďalšiu možnosť Zimnikoval, ale hlavičkoval nad bránku. Pred prestávkou pohrozili aj hostia, keď sa krížny pas od Medveďa dostal ku Kollárovi, no jeho strelu Smerek vyrazil na roh.

Prvú šancu druhého polčasu mala opäť Šalková, po autovom vhadzovaní to skúšal Debnár, ale Škubáka neprekonal. V 53. minúte takisto po autovom vhadzovaní pohrozil Badín. Kohút prihral Kollárovi a jeho strelu aj s prispením brvna vyrazil Smerek na roh. Po jeho zahraní však loptu získali domáci, podnikli rýchly brejk a hoci boli v pokutovom území v podčíslení o jedného hráča menej Lašút našiel úplne voľného Vučkoviča a bolo 2:1. Po góle boli o niečo častejšie na lopte hosťujúci futbalisti, ale ich centrované lopty málo kedy našli adresáta. Navyše sa im zranil brankár Škubák, takže ho musel nahradiť Höger. V 68. minúte po priamom kope Ševčíka lopta skončila tesne nad bránkou domácich a pokus V. Giertla zo 73. minúty kryl Smerek. O minútu na to Šalkovčania opäť udreli, keď podnikli rýchlu kontru, pred pokutovým územím dostal kreatívny Miroslav Debnár dostatok času i priestoru aby si loptu pripravil a presnou strelou k žrdi poslal svoj tím do dvojgólového vedenia 3:1. Definitívu výsledku dali domáci v 88. minúte. Chovanec mal pred šestnástkou dostatok času aby sa s loptou otočil, jeho strelu hostia zblokovali rovno na nohu voľného Pavla Dobríka, ktorý zo situácie zaváňajúcej ofsajdom odčinil svoju chybu z úvodu zápasu a loptu poslal do tej správnej siete – 4:1.

Šalkovčania mali na lavičke iba štyroch náhradníkov do poľa. Badín disponuje so širokým kádrom, no v sobotu večer zvíťazila aj kvalita nad kvantitou.

FK Šalková – ŠK Badín 4:1 (1:1)

Góly: 28. a 53. Vučković, 74. Debnár, 88. Pav. Dobrík – 17. Pav. Dobrík (vlastný). Rozhodoval: Ligas. ŽK: Bútora – Kohút, Medveď, Höger, Nemčík. Diváci: 250.

Rakytovce hostili v sobotu Novú Baňu a hoci hrali v prvom polčase o niečo lepšie, gólové šance si nevypracovali. Naopak skóroval súper po chybe a strate lopty domácich v strede ihriska, čo využil z rýchleho brejku v 22. minúte Pacalaj0:1. Následne náš celok zatlačil hostí, ale bolo to bezzubé, chýbala vyložená príležitosť. V prestávke cez polčas bol v kabíne Rakytoviec krik, pretože tréner Dubovický nebol spokojný hlavne s pohybom hráčov. Nová Baňa vycítila šancu, že by mohla v okrajovej časti Banskej Bystrice bodovať, takže úvodných pätnásť minút druhého dejstva vysoko napádala, hrala presing a mala ďalšie dve čisté šance, pri ktorých sa zaskvel brankár Kvasna. Dôležité bolo, že domáci sa chytili hneď prvou peknou akciou po krídle. Klačan poslal dobrú loptu na zadnú žrď Považanovi a ten už nemal problém pred odkrytou bránkou skórovať – 1:1. ´Raky´ mali následne hernú prevahu, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí, príkladne bojovali a odmenou im bol víťazný gól po ďalšej peknej akcii. Spätná prihrávka putovala v 83. minúte na Michala Pavlíka, ktorý krížnou strelou z ľavej strany k vzdialenejšej žrdi rozhodol o triumfe svojho mužstva 2:1. Autor víťazného gólu po zápase pre facebookovú stránku klubu uviedol: „Pocity po víťaznom góle som mal dobré, nakoľko mám dnes narodeniny. Po prvom góle bolo naše herné predstavenie počas prvých 20-30 minútach dosť prispaté. Kopilo sa nám veľa chýb, strácali sme lopty. Víťazný gól vždy poteší, ale dôležité sú 3 body, ktoré sme opäť získali. Málo ľudí by pred sezónou verilo tomu, že po 3. kole budeme mať na konte 9 bodov. Myslím si, že dlhodobé ciele nemáme. Musíme ísť krôčik, po krôčiku a snažiť sa v každom zápase bodovať.“

FK Rakytovce – MFK Nová Baňa 2:1 (0:1)

Góly: 61. Považan, 83. Pavlík – 22. Pacalaj. Rozhodoval: Petrinec. ŽK: Klačan – Bartoš, Vlčko. Diváci: 100.

Medzibrod privítal v nedeľu Hriňovú a hneď v úvode mohol ísť do vedenia ak by premenil šancu Pipich. Bol však tiesnený obrancom súpera a mieril iba do bočnej siete. Následne si gólman hostí poradil s Vančovou strelou . Domáci napokon išli do vedenia v 35. minúte. Center Boboka umiestnil hlavou medzi žrde účinne Pipich1:0. V druhom polčase Hriňovčania vyrovnali. Po faule v šestnástke totiž nasledoval pokutový kop, ktorý premenil Purdek1:1. Následne mal tento futbalista veľkú šancu otočiť výsledok, no z päťky netrafil bránku. Dôležitý moment sa udial v 64. minúte. Hosťujúci Jablonský fauloval, no pri tomto nedovolenom zákroku sa zranil, vyskočilo mu koleno a pokyn zo záchranky znel s hráčom nehýbať. Dvadsať minút sa v Medzibrode nehralo a čakalo na príchod rýchlej zdravotnej služby. Po naložení futbalistu do sanitky zahrávali domáci priamy kop a po ňom zasadili súperovi aj rozhodujúci úder. Center Rajčoka putoval k nohe striedajúceho Belluša, ktorý prvým dotykom s loptou skóroval – 2:1. Následne prevzala iniciatívu Hriňová, ale náš celok z bystrického okresu hrozil z protiútokov. Najväčšiu možnosť na poistenie vedenia mal Matis, no v tutovke netrafil loptu. Potom ešte Vančo mieril do žrde. Hostia mohli vyrovnať Purdekom, ten si však hodil príliš dlhú loptu, čo si všimol brankár Petrík, ktorý dobre vybehol a odkopom zažehnal veľmi nebezpečnú situáciu. Body tak zostali v Medzibrode.

TJ Sokol Medzibrod – MFK Spartak Hriňová 2:1 (1:0)

Góly: 35. Pipich, 65. Belluš – 56. Purdek (z 11m). Rozhodoval: Botka. ŽK: Pipich, Selecký,  Belluš – Miklian. Diváci: 250.

Ostatné výsledky: Tornaľa – Kováčová 0:3, Detva – Tisovec 3:0, Pliešovce – Príbelce 3:1, Slovenské Ďarmoty – Čierny Balog 3:5.

V štvrtom kole v nedeľu 26. augusta sa predstaví doma iba Badín. O 16.00 hodine si zmeria sily so Slovenskými Ďarmotmi. Šalková sa predstaví v Novej Bani a Medzibrod sa pokúsi bodovať v Tisovci. Rakytovce v tom istom čase ale o deň skôr, teda v sobotu 25. augusta hrajú v Príbelciach.

1. Kováčová 9b, 2. Šalková 9b, 3. Rakytovce 9b, 4. Medzibrod 7b, 5. Hriňová 6b, 6. Pliešovce 6b, 7. Príbelce 4b, 8. Č. Balog 3b, 9. Badín 3b, 10. Detva 3b, 11. Tornaľa 3b, 12. N. Baňa 0b, 13. Tisovec 0b, 14. S. Ďarmoty 0b.

Autor: (job), Foto: Zdroj facebook FK Rakytovce