Rakytovce rozstrieľali Detvu, piata výhra Badína v rade, naplno bodovala i Šalková + HLASY

1 /

V 21. kole štvrtej futbalovej ligy vyhrali vedúce Rakytovce ôsmy duel v rade na nulu. Tentoraz hostili v sobotu dopoludní na domácej pôde o záchranu bojujúcu Detvu a nedali jej žiadnu šancu po výsledku 8:0. V sobotu večer hrala doma pod umelým osvetlením Šalková a tá po štyroch prehrách zaknihovala konečne výhru 3:1 nad Tornaľou po dobrom výkone. Badínčania v nedeľu a zdolali ambiciózneho nováčika z Príbeliec 3:1 hetrikom Ševčíka. Medzibrod sa predstavil v Pliešovciach a po bezgólovej remíze získal aspoň bodík.

Rakytovce sobotňajší zápas s Detvou rozhodli už v úvodnej osemminútovke, keď viedli 2:0. V 4. minúte našiel Kohút medzi obrancami Telúcha a ten nezaváhal – 1:0. V 8. minúte však zaváhal brankár hostí, jeho chybnú rozohrávku domáci zachytili, opäť Kohút vysunul Ďurtu a bolo 2:0. V 19. minúte po prieniku Podkonického a jeho centri Telúch netrafil ideálne loptu a hostia nebezpečenstvo zažehnali. V 24. minúte našiel Telúch Ondrejku, ten ešte loptu posunul na Gašpara, ktorý zblízka mieril len do brankára Lakotu. O dve minúty už náš celok viedol o tri góly. Po strele Kondera spoza šestnástky loptu do siete pohodlne dorazil Ondrejka – 3:0. V 33. minúte rozohrávku Detvy zachytili Rakytovce, Konder našiel dlhou loptou Ďurtu a ten pohodlne zvýšil už na 4:0. To však ešte nebolo všetko zo strany nášho mužstva z okrajovej časti Banskej Bystrice, v 41. minúte po centri Vozára sklepol loptu Ďurta na Telúcha a ten ju poslal do siete – 5:0. Hostia pohrozili v 43. minúte, keď po rohovom kope obrana domácich zabudla na Sekereša, no ten poslal loptu „koníčkom“ ponad bránku.

V druhom polčase tréner Rakytoviec prestriedal viacerých hráčov, domáci sa teda dlhšie nevedeli zohrať. Až v 66. minúte zbehol po pravej strane Podkonický, poslal prudký center, ktorý si vrazil za vlastného brankára Škopík6:0. V 70. minúte symbolicky na 7:0 upravil Konder po spätnej prihrávke Vozára, presnou strelou z hranice pokutového územia. Neskôr vystrašil po priamom kope domácich Tužinský, ale Vaník jeho strelu vyrazil na roh. Potom po strele Ďurtu zabránila pravá žrď tomu, aby tento útočník zaknihoval hetrik. V 81. minúte však našiel Konder voľného Vazhkyiho, ktorý pokojne uzavrel stav stretnutia na konečných 8:0. Ešte v 89. minúte nebezpečne strieľal Detvanec Šulek, jeho krížna strela preletela tesne vedľa, takže zostal v platnosti stav stretnutia 8:0.

Tréner Rakytoviec Andrej Dubovický po vysokej výhre na oficiálnej facebookovej stránke klubu uviedol: „Získali sme 24 bodov, máme skóre 20:0 ak sa nemýlim, je to fantastická vec. Tento zápas bol však jeden z najľahších na jar. Súper pôsobil odovzdane, možno aj tým, že sme premenili hneď úvodné šance, začalo nám to tam už v prvom polčase padať. Chlapcov môžem iba pochváliť, góly dávali po akciách, ktoré sa snažíme už na tréningu nacvičovať , čo ma teší. Nik sa dnes ani nezranil a ani nevykartoval. Čaká nás teraz oveľa ťažší oriešok, a to je zápas v Medzibrode. Musíme sa naň zodpovedne pripraviť a ísť tam uhrať čo najlepší výsledok.“

Dvojgólový Oliver Ďurta vo videu FK Rakytovce povedal: „Dal som dva góly, no mohlo byť ich aj viac. Chcel som pridať aj tretí, zaknihovať hetrik, no nevyšlo to. Trafil som tretí zápas po sebe do žrde. Som však spokojný aj s dvoma gólmi, schuti sme si zastrieľali, prehrali sme súpera v celom zápase, je to zaslúžené víťazstvo.“

FK Rakytovce – MFK Detva 8:0 (5:0)

Góly: 4. a 41. Telúch, 8.a 33. Ďurta, 26. Ondrejka, 66. Škopík (vlastný), 70. Konder, 81. Vazhkyi. Rozhodoval: Danko. ŽK: P. Šťastný (Detva). Diváci: 50.

Šalková privítala v sobotu večer na svojom ihrisku pod umelým osvetlením zdatného súpera z Tornale. Od úvodu sa náš celok zahryzol do súpera a peknou kombinačnou hrou ho dostával pod súvislý tlak. Hostia však v prvom polčase organizovanou obranou len ťažko púšťali domácich do čistých šancí. Až v dvadsiatej minúte sa dostal do tutovky Zimnikoval, no prehodil brankára i jeho bránku a neskóroval. Platilo teda pravidlo nedáš – dostaneš. Hrubú chybu v obranných radoch Šalkovej využil Juhász zasunutím lopty do prázdnej svätyne Smereka – 0:1. Naši futbalisti z okrajovej časti Banskej Bystrice ešte viac pridali, čoho výsledkom bola veľká šanca Dobrotu. Ten žiaľ pálil len do brankára.

V druhom polčase hneď na jeho začiatku Chovanec nádhernou ranou do šibenice vyrovnal na 1:1 a naznačil ako sa bude uberať dej stretnutia. Šalkovčania sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Debnár išiel v 55. minúte sám na brankára, ale nedal gól. Až po hodine hry prestrelil hradbu tiel súpera dobre hrajúci Mikulec a otočil výsledok na 2:1. Na to už o dve minúty ušiel obrane hostí rýchlonohý Dobrota a nekompromisne k žrdi zvýšil stav na 3:1. Do konca zápasu potom domáci zahodili ešte minimálne štyri tutovky. Hostia mali tiež dve veľké príležitosti na zníženie skóre po brejkoch, no výborný Smerek medzi žrďami podržal svoj tím. Duel napokon dotiahla Šalková do zaslúženého víťazstva.

Tréner Šalkovej Marek Jobko pre bystricoviny.sk uviedol: „V tomto zápase sme podali zatiaľ najlepší výkon v jarnej časti. Hlavne prechod do útoku sme mali veľmi dobrý. Som spokojný s výsledkom i s prístupom všetkých hráčov k tomuto stretnutiu. Víťazstvo sme dosiahli po dobrom výkone celého mužstva.“

FK Šalková – Fk Mesta Tornaľa 3:1 (0:1)

Góly: 49. Chovanec, 62. Mikulec, 64. Dobrota – 23. C. Juhász. Rozhodoval: Zemko. ŽK: Lašút, Štubniak – A. Molnár. Diváci: 52.

Medzibrod sa predstavil v Pliešovicach a prvú vážnejšiu šancu zápasu si pripísali domáci, s ktorou si v 7. minúte brankár Škubák poradil. Prvý polčas sa niesol najmä pološancami. V 39. minúte po troch väčších chybách nášho celku z bystrického okresu sa do samostatného nájazdu dostal Vilhan, ten obišiel Škubáka, no jeho strelu do odkrytej bránky vykopol Rajčok na roh. O pár minút neskôr zabojoval futbalista Medzibrodu Studený, jeho center sa však nedostal po skrumáži k Pipichovi. V závere prvého polčasu mali Pliešovce ďalší samostatný únik. Vilhan tentoraz vystrelil nebezpečne cez dotieravého Belka, ale Škubák i s prispením žrde strelu zneškodnil. Prvý polčas sa teda skončil nerozhodným výsledkom 0:0.

V druhom polčase sme videli iba jednu gólovú šancu, ktorú si až v 84. minúte vypracovali domáci. Po dobrom pase sa ocitol Kudlík sám pred vybiehajúcim Škubákom, snažil sa ho prelobovať, ale lopta skončila opäť len na žrdi hosťujúceho tímu. Diváci tak gól nevideli a zápas sa nepopulárnym výsledkom pre divákov 0:0. Môžeme konštatovať, že územnú prevahu a viac z hry mal Medzibrod. Tomuto duelu chýbal predposledný a najmä posledný krok. Viac čistejších a gólových príležitostí mali Pliešovce. Zápas sa teda skončil spravodlivou remízou.

TJ Tatran VLM Pliešovce – TJ Sokol Medzibrod 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Valíček. ŽK: žiadne. Diváci: 120.

Badín má dobrú formu, vyhral piaty duel v rade, tentoraz doma s ambicióznym nováčikom z Príbeliec. Ten pohrozil už v ôsmej minúte. Kurák sa dobre zorientoval medzi obrancami nášho tímu a z približne dvadsiatich metrov strieľal presne k žrdi do dolného rohu, Höger však loptu vyrazil na roh. Domáci odpovedali v trinástej minúte. Na ľavej strane zakombinovali Plško s Kollárom, druhý menovaný sa dostal do blízkosti bránky, ale nedokázal ani na dvakrát skórovať, dobre zasiahli obrancovia súpera i brankár. Badín mal v prvom polčase viac z hry, držanie lopty bolo na jeho strane, Príbelce sa spoliehali na rýchle protiútoky, lopty hrali prevažne na Kuráka. Po polhodine zakombinovali na pravej strane naši hráči, konkrétne Ševčík s Beňušom, ktorý posunul loptu na oblúk šestnástky, ale Rafanides triafal vedľa. Hostia kontrovali o minútu na to. Santoris sa presadil cez stopérov a ocitol sa sám pred brankárom, ktorý jeho strelu chytil. V 42 minúte domáci neodvrátili loptu pred šestnástkou, tá sa dostala na Kuráka, v dobrej pozícii ho fauloval Beňuš a nariadenú penaltu premenil Skabella0:1.

Do druhého polčasu nastúpili Badínčania odhodlaní niečo s výsledkom spraviť a už v 47. minúte naznačili, že to myslia skutočne vážne a pôjdu za tromi bodmi. Po centri Beňuša loptu na zadnej žrdi Kollár hlavou posunul k Rafanidesovi, ktorý z jedenástich metrov strieľal nad brvno. Ďalšia vyložená šanca sa dostavila v 68. minúte. Stredom ihriska si Tóth naviedol loptu, následne si ju narazil s Rafanidesom, dostal sa do pokutového územia a ľavačkou zakončoval. Geregai bol však medzi žrďami pozorný. Domáci stupňovali tlak a v 71. minúte sa po rohovom kope tešili. Kollár ho zahral po zemi, na prednej žrdi Bíreš pustil loptu medzi nohy, tá prešla popred bránku a na zadnej žrdi číhal Ševčík – pohodlne skóroval a vyrovnal na 1:1. Následne hneď po rozohrávke zahrali hostia malú domov, dôsledne dosledoval loptu  M. Giertl a tesne pred brankárom ju posunul do priestoru, kde nabiehal Ševčík, no a pre neho už nebol problém presadiť sa pred prázdnou svätyňou súpera – 2:1. V ďalšej sedemminútovke viac hrozili hostia, snažili sa rýchlo vyrovnať, ale to sa im nepodarilo. Naopak vo svojej šestnástke sa dopustili faulu, konkrétne Skabella zastavil nedovolene Rafanidesa a nasledovala penalta. Ševčík z nej pálil do brvna, lopta sa však od brankára ešte odrazila k nemu a upratal ju napokon úspešne do siete – 3:1. Tento futbalista teda zaknihoval hetrik. V závere sa už nič významné neudialo, takže Badín sa mohol tešiť z troch bodov.

Trojgólový strelec Badína Lukáš Ševčík pre Bystricoviny uviedol: „Mali sme hru od začiatku vo svojich rukách, ale Príbelce nás vedeli prekvapiť dlhými loptami. Išli napokon do vedenia. Povedali sme si v prestávke, aby sme druhý polčas hrali tak ako v prvom a ešte viac sa tlačiť do koncovky. Prišli rohy a z tlaku po jednom z nich som zavrel zadnú žrď a do prázdnej bránky skóroval. Druhý gól som dal tiež prakticky do prázdnej, Giertl vystihol prihrávku súpera, rozbehol som sa s ním a kričal, aby mi to nahral. Vyšlo to. Potom som z penalty trafil brvno, ale od brankára sa našťastie lopta odrazila naspäť ku mne a už som nezaváhal. Minule ma stál hetrik bedničku piva, takže som zvedavý, čo mi chlapci v tíme určia teraz. Som však hlavne rád, že sme hrali dobrý futbal, čo sa ukázalo aj na výsledku.“

ŠK Badín – TJD Príbelce 3:1 (0:1)

Góly: 71., 72. a 80. Ševčík – 42. Skabella (z 11m). Rozhodoval: Batiz. ŽK: Beňuš, Medveď – Ondrejkov, Fridrich. Diváci: 115.

Ostatné výsledky: N. Baňa – Kováčová 1:3, Č. Balog – Hriňová 1:1, S. Ďarmoty – Tisovec 3:2.

Najbližšie v 22. kole už v sobotu 18. mája o 17.30 hodine hrá okresné derby a šláger kola zároveň, v ktorom Medzibrod privíta na svojom obecnom štadióne lídra súťaže Rakytovce. V nedeľu 19. mája o 17.00 hodine sa Šalková predstaví v Detve a Badín pre zmenu iba o kúsok vzdialenej Hriňovej.

1. RAKYTOVCE 52b, 2. Kováčová 48b, 3. MEDZIBROD 41b, 4. ŠALKOVÁ 36b, 5. Príbelce 36b, 6. BADÍN 35b, 7. S. Ďarmoty 31b, 8. Č. Balog 29b, 9. Tornaľa 28b 10. Pliešovce 22b, 11. Hriňová 19b, 12. Tisovec 14b, 13. Detva 13b, 14. N. Baňa 9b.

Autor: (job), Foto: archív fb FK Rakytovce