Prehra Rakytoviec vo Zvolene, vysoké výhry Badína a Šalkovej + HLASY

3 /

V treťom kole tretej futbalovej ligy hrali už v sobotu Rakytovce vo Zvolene a žiaľ neuspeli tam. Prehrali tesne o gól. V nedeľu hrali aj naše mužstvá v štvrtej lige a potešili nás iba dva tímy. Badín vysokým víťazstvom 6:0 doma s Poltárom a Šalková po výhre 6:2 v Detve. Podkonice prehrali v Pliešovciach a Medzibrod na svojom ihrisku podľahol Hriňovej.

III. LIGA

Zvolenčania sa pustili do nováčika z Rakytoviec s chuťou. Už v 4. minúte po strate lopty mal šancu Neušel, ale Vaník jeho strelu vyrazil. Potom vysunul Slovák Suju, no pred domácim útočníkom včas vybehol Vaník a loptu odkopol. Plodnú desaťminútovku domácich uzavrel z priameho kopu Slovák, gólman Rakytoviec bol opäť proti. V 13. minúte po rohovom kope hostí podnikli futbalisti Zvolena rýchlu akciu, Slovák vyhral hlavičkový súboj a Tannhauser sa rútil sám na Vaníka, ktorý však svoje mužstvo opäť podržal a strelu domáceho hráča nohou vyrazil na roh. V 17. minúte prišiel trest pre hráčov spod Pustého hradu, pretože center Telúcha aj s prispením teču domáceho obrancu upratal do siete Miroslav Debnár0:1. Zvolenčania mohli vyrovnať v 28. Minúte, keď po centri Tannhausera hlavičkoval do brvna Slovák. Záver polčasu patril Rakytovciam, v 36. minúte po prihrávke Ďurtu pálil spoza pokutového územia Debnár a lopta letela len tesne nad bránku. V 40. minúte po peknej akcii Bača dobrou strelou natiahol brankára Mráza, lopta sa odrazila k Debnárovi ten ju napálil pod brvno do siete, žiaľ gól pre ofsajdové postavenie hosťujúce hráča správne neplatil.

V druhom polčase museli diváci čakať na prvú šancu až do 57. minúty, keď po priamom kope Antala a jemnom teči lopty v múre opäť zasahoval Vaník. Neskôr po strieľanom centri opečiatkoval domáci Antal len žrď. V 70. minúte prešiel po ľavej strane hosťujúci Hudek, no loptu poslal len do brankára Mráza a s následnou dorážkou Ďurta až príliš dlho váhal. V 72. minúte mal domácich na lopate Telúch, keď sa k nemu dostala lopta po peknej akcii a prihrávke Solivajsa, avšak šancu trestuhodne zahodil a Raky to mrzelo dvojnásobne. V 75. minúte totiž po strele Antala sa lopta v skrumáži odrazila najskôr do brvna a potom ju dokopol Psársky do bránky – 1:1. O dve minúty na to hostia stratili pred vlastným pokutovým územím loptu, Pšida následne fauloval v pokutovom území a Zvolen mal výhodu penalty. Loptu si na biely bod postavil Antal a hoci Vaník smer strely vystihol a na loptu si siahol, tá predsa len skončila v sieti – 2:1. Nášmu tímu tak uleteli body pomedzi prsty.

Tréner Rakytovce Daniel Vernarský pre bystricoviny.sk na margo prehry uviedol: „Dobre rozohraný zápas sme nezvládli po našich zbytočných chybách. Súper za dve minúty otočil stav stretnutia z 0:1 na 2:1. Treba však športovo uznať, že Zvolen bol o ten gól lepší.“

Pre facebookovú stránku FK Rakytovce tréner Vernarský vo videu ešte hovoril: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, keďže sme ho mali výborne rozohraný. Veci, ktoré sme si povedali nám aj vyšli. Dokázali sme streliť gól a držať súpera na dištanc. Mali sme aj ďalšie príležitosti po brejkových situáciách, no nedokázali sme ich premeniť. Zase sme pykali po dvoch individuálnych našich chybách. Stále si nevieme zvyknúť, že táto súťaž je rýchlejšia, niektoré lopty či už v obrane alebo v útočnej fáze zle riešime, dlho hráčom trvá, pokým sa rozhodnú a rozdajú loptu, nabehnú si. Dúfam, že to nepotrvá celú jeseň. Body nám utekajú, dnes sme mali aspoň jeden bod vo Zvolene uhrať. Súper však šiel za tým víťazstvom a napokon si ho aj zaslúžil.“

MFK Zvolen – FK Rakytovce 2:1 (0:1)

Góly: 75. Psárský, 77. Antal (z 11m) – 17. Debnár. Rozhodoval: Herdel. ŽK: Tannhauser – Bača, Telúch, Gašpar. Diváci: 200.

ZOSTAVA RAKY: Vaník – Solivajs, Gašpar, Riška, Pšida – Bača (74. Veselovský), Konder, Kohút – Ďurta, Debnár (66. Hudek), Telúch

Ostatné výsledky: R. Sobota – L. Hrádok 1:3, Martin – Žarnovica 4:0, Bánová – Čadca 3:0, Námestovo – Kováčová 0:3, Kalinovo – Oravské Veselé 2:1, L. Štiavnica – Lučenec 0:3, Fiľakovo – Krásno n. Kys. 4:0.

IV. LIGA

Šalková hrala tretie kolo štvrtej ligy v Detve, kam odcestovala s jasným cieľom zvíťaziť. V prvom polčase to bol nemasný – neslaný zápas, aj keď v ňom padli štyri góly. Najskôr v pätnástej minúte po nedorozumení v obrane hostí otvoril skóre duelu Mičo1:0. V 29. minúte po spätnej prihrávke Dobrotu však vyrovnal Chovanec na 1:1. Tento stav platil iba osem minút, pretože domáci Sekereš strieľal pod brvno Gnidovej bránky a znovu dostal svoj tím do vedenia 2:1. Onedlho sa však presadili aj Šalkovčania. Konkrétne v štyridsiatej minúte Pavol Dobrík, ten sa najlepšie zorientoval v skrumáži a zariadil polčasový stav 2:2.

V druhom polčase už jasne dominovali hostia. Tí postupne nasúkali Detvancom štyri góly. V 55. minúte Mikulec peknou strelou z voleja dostal bystrické mužstvo do vedenia – 2:3 a v 69. minúte zvyšoval na 2:4 hlavou Libič. Uplynulo iba šesť minút a bolo 2:5. Tentoraz úradovala hlavička Zimnikovala. Šiesty gól pridal v 81. minúte z dorážky Mikulec – 2:6. Domáci sa v tomto druhom dejstve prevažne iba bránili, bránku Šalkovej ohrozovali sporadicky. Naše mužstvo okrem gólov zahodilo ešte minimálne päť vyložených šancí. Víťazstvo Šalkovčanov bolo zaslúžené.

Tréner Šalkovej Marek Jobko sa k zápasu pre bystricoviny.sk vyjadril nasledovne:

„V prvom polčase sme boli málo aktívni, hra bola statická, čo súper potrestal dvomi gólmi. Našťastie sme odpovedali vyrovnávajúcimi gólmi po pekných akciách. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, súpera predčili vo všetkých herných činnostiach a pomerne jednoznačne sme zápas zvládli. Víťazstvo potešilo, ale nepreceňujeme ho, nakoľko Detva má svoje problémy. Držím domácim palce, aby sa dali dokopy a boli dôstojným účastníkom štvrtej ligy.“

MFK Detva – FK Šalková 2:6 (2:2)

Góly: 15. Mičo, 37. Sekereš – 29. Chovanec, 40. Pav. Dobrík, 55. a 81. Mikulec, 69. Libič, 75. Zimnikoval. Rozhodoval: Holas. Diváci: 100.

Badín privítal v nedeľu na svojom štadióne Poltár a zápas potreboval vyhrať, čomu podriadil aj taktiku. Už v tretej minúte zahrávali domáci štandardku. Z pravej strany Rusníák poslal center na hlavu Výlupka, ktorý mieril nad brvno. V siedmej minúte opäť Rusnák unikol po pravej strane, centroval na Malíka, no ten zakončoval vedľa. V dvanástej minúte konečne padol gól. Malík našiel v šestnástke Gajana a jeho strela povedľa brankára znamenala vedenie 1:0. Badín naďalej pokračoval v tlaku. V 20. minúte Rusnákov center prešiel na zadnú žrď k Malíkovi, ktorý pálil do žrde. V 29-ej minúte Rusnák zahrával rohový kop, našiel voľného Ševčíka, ale ten hlavičkoval vedľa. Vynahradil si to až o minútu neskôr. Domáci zahrali štandardku z ľavej strany, Rusnák posunul loptu Kollárovi a jeho center našiel na zadnej žrdi Ševčíka, ktorý pohodlne zakončil – 2:0. Naše mužstvo do polčasu pridalo i tretí gól, keď paradoxne štandardku zahrávali Poltárčania, ich centrovanú loptu si Výlupok zrazil na brvno vlastnej bránky, no odrazenej lopty sa následne zmocnil Tóth a jeho odkop našiel za obranou hostí Ševčíka. Tento futbalista išiel sám na bránku, obišiel gólmana Királyho a bez problémov loptu zasunul – 3:0. Udialo sa tak v poslednej minúte prvého dejstva, gól do šatne poriadne podlomil súpera.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 50-tej minúte brankár Badína Sršeň krásnym nákopom našiel Malíka, ktorý ušiel hosťujúcej obrane, na päťke našiel voľného Hudeca, no ten zakončil vedľa bránky. O necelých desať minút na to Malík dobrým napádaním získal loptu, posunul ju na voľného Gajana, ktorý povedľa vybiehajúceho brankára upravil na 4:0. Po hodine hry Kollárov center našiel aktívneho Malíka, ale volej vyslal vedľa. V 68. minúte sa Oto Malík konečne presadil. Dobrou prihrávkou ho našiel Rafanides a Királyho pokoril zoči–voči. Malík dosiahol prvý gól v drese Badína – 5:0. Prešli iba tri minúty a Erik Hudec to vyskúšal z asi 25 metrov. Jeho pokus skončil v bránke, keďže mieril presne k pravej žrdi – 6:0. Domáci mali aj ďalšie príležitosti, najväčšiu na konci stretnutia v 90-tej minúte. Rafanides ušiel po ľavej strane, loptu posunul Malíkovi, ale ten triafal do brankára hostí.

Asistent trénera Badína Miroslav Hudec Bystricovinám po zápase povedal: „Dnes sme chceli zápas vyhrať, vedeli sme proti komu hráme, i to že súper má určité problémy. Od prvej minúty sme išli za svojim cieľom zvíťaziť, počas celého zápasu sme boli jednoznačne lepším mužstvom a pri našej lepšej efektivite sme mohli vyhrať i vyšším výsledkom. Je to naše prvé víťazstvo v tejto sezóne. Verím, že sa to odzrkadlí aj v ďalších zápasoch.“

ŠK Badín – TJ Sklotatran Poltár 6:0 (3:0)

Góly: 12 a 59. Gajan, 30 a 45. Ševčík, 68. Malík, 71. E. Hudec. Rozhodoval: Valentýni. Diváci: 250.

Nováčik z Podkoníc sa predstavil v Pliešovciach a v zápase doteraz neporazených tímov mali hostia úvod snov. Z prvej akcie po nakopnutí lopty z hĺbky obrany a prihrávke Boboka pohotovo skóroval Kostúrik – 0:1. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, pretože v 8. minúte po priamočiarej akcii vyrovnal na 1:1 Kudlík. Už z následného útoku mohli ísť Podkoničania opäť do vedenia. Po centri Boboka preveril pozornosť brankára Kostúrik. Náš tím aj naďalej búšil do domácej obrany. V 26. minúte po rohovom kope hlavičku Lihana vyrazil brankár Sekula. Pliešovce hrozili z rýchlych protiútokov. V 44. minúte mal dobrú možnosť z priameho kopu Vreštiak.

Obraz hry sa ani v druhom polčase nezmenil. Hostia mali viac z hry. Väčšinou sa všetko podstatné dialo na polovici domácich, ktorí sa spoliehali na rýchle protiútoky. V 68. minúte zaujala hlavička Kostúrika, ktorá však išla nad brvno. Potom po rýchlom prenesení hry a snahe odkopnúť loptu spred vlastnej bránky ju trafil lobom podkonický obranca Dlhoš do vlastnej bránky a tento nešťastný moment znamenal nečakanú zmenu stavu na 2:1. Snaha nášho mužstva z bystrického okresu už nepriniesla gólovú radosť. V 78. minúte hostí ešte oslabil Tkáč, keď držal súpera rukou vo vyloženej šanci. V Pliešovciach zvíťazil šťastnejší tím.

TJ Tatran VLM Pliešovce – FK Podkonice 2:1 (1:1)

Góly: 8. Kudlík, 73. Dlhoš – 1. Kostúrik. Rozhodoval: Maslen. ČK: 78. Tkáč (Podkonice) za zmarenie vyloženej šance súpera rukou. Diváci: 200.

Medzibrod chcel získať úvodné body doma s Hriňovou a už na začiatku zápasu sa mohol ujať vedenia zásluhou Belka, ktorý však z priameho kopu netrafil bránku. Takisto aj Kelemachov pokus skončil mimo. V priebehu prvého polčasu sa hralo väčšinou medzi šestnástkami bez výraznejších príležitostí . Vzrušenie prichádzalo jedine po štandardných situáciách a po jednej z nich sa dostali napokon hostia do vedenia. Bariak z priameho kopu umiestnil v 35. minúte loptu pod brvno – 0:1.

Po prestávke začali domáci veľkým náporom, ale strela Trégera skončila na brvne. Neskôr Šípka nemieril presnejšie medzi žrde a aj zakončenie Rajčoka bolo nepresné. Hostia sa len sporadicky dostali za polovicu. Vytúžené vyrovnanie neprinieslo ani zakončenie Studeného, ktorého strelu vytlačil brankár hostí na konštrukciu svojej svätyne. V závere mohol domácich vykúpiť zo streleckého trápenia Mišiak, no jeho dorážka skončila opäť na gólmanovi Hriňovej. Medzibrod si tak napriek drvivej prevahe hlavne v druhom polčase musí ešte počkať na prvé body v sezóne.

TJ Sokol Medzibrod – MFK Spartak Hriňová 0:1 (0:1)

Gól: 35. Bariak. Rozhodoval: Škvarek. Diváci: 200.

Ostatné výsledky: Príbelce – Hájnačka 1:1, Tornaľa – Tisovec 0:5, Č. Balog – S. Ďarmoty sa hrá 21. augusta.

tretej futbalovej lige sa v stredu 21. augusta predohráva piate kolo. Rakytovce cestujú do Rimavskej Soboty s cieľom prekvapiť a zaknihovať si prvú tohtosezónnu výhru v tejto súťaži. V riadnom štvrtom kole sa už predstavia Rakytovčania doma, konkrétne v sobotu 24. augusta o 16.00 hodine, kedy hostia Lučenec.

V štvrtej lige sa hrá štvrté kolo cez víkend, v sobotu 24 augusta Šalková na svojom ihrisku pod umelým osvetlením o 19.00 hodine privíta Príbelce. V nedeľu 25. augusta už o 16.00 hodine si Podkonice zmerajú na svojom štadióne sily s Detvou, Badínčania sa predstavia v Tornali a Medzibrod sa pokúsi bodovať v Poltári.

Autor: (job), Foto: Samo Telúch (fb FK Rakytovce)