Podkonice už na čele súťaže, víťazne Medzibrod i Šalková, nedarí sa Rakytovciam + HLASY

3 /

Cez víkend sa hralo siedme kolo tretej i štvrtej futbalovej ligy a z našich tímov z bystrického okresu nebodovali iba Rakytovce. U druhého celku súťaže v III. Lige – stred v Bánovej nestrelili gól a inkasovali až tri. V štvrtej lige, skupine juh, sa darí nášmu nováčikovi z Podkoníc. Ten vyhral aj v Čiernom Balogu a keďže Medzibrod zdolal lídra z Tisovca, práve Podkonice sa vyšvihli vďaka lepšiemu skóre na prvé miesto v tabuľke! Vyhrala aj Šalková jednoznačne v Hájnačke a je už štvrtá. Badín uhral cennú remízu v Pliešovciach, ktorým patrí tretia priečka.

III. LIGA

Rakytovce odohrali v nedeľu o 10.30 hodine zápas u druhého celku súťaže v Bánovej a v súboji dvoch nováčikov boli v prvom polčase jednoznačne lepším tímom na ihrisku domáci. Náš tím vysoko napádali a nedovolili mu kombinovať. Na druhej strane sa dokázali dostávať do šancí alebo ich náznakov. Prvú vážnejšiu príležitosť zneškodnil ešte brankár Ďurčo, no v 25. minúte si za obranu hostí nabehol Kucian a hoci jeho postavenie zaváňalo ofsajdom poslal loptu ponad gólmana do siete a domáci išli do vedenia 1:0.

V druhom polčase Rakytovce preskupili rady, začali sa postupne nadychovať k tlaku, ale prišla silná päťminútovka domácich a bolo po nádejách. Najskôr v 61. minúte využil pošmyknutie hosťujúceho obrancu Bielik, loptu si potiahol na stred ihriska a strelou k žrdi upravil na 2:0. O päť minúte po ďalšej strate lopty si na center nabehol Jasenovský a zvýšil na 3:0. Hostia svoje náznaky šancí nedotiahli do konca a tak si Bánovčania pripísali zaslúžené tri body.

Stredopoliar Rakytoviec Lukáš Pšida pre facebookovú stránku FK Rakytovce na margo prehry v Bánovej uviedol: „Prehrávali sme veľa súbojov, všade sme boli o krok neskôr. Nevytvárali sme si šance tak ako v iných zápasoch. Súper bol aktívny, hral nepríjemne do tela, napádal nás, my sme mali veľký problém s rozohrávkou. Teda plynule nejako prejsť na polovicu domácich. Často sme to tým pádom riešili nákopmi, no súboje sme následne prehrávali. Mrzí nás táto prehra, no musíme uznať, že bola zaslúžená. Súper bol lepší. My sa musíme z tohto zápasu poučiť, zamakať v tréningoch a dobre sa pripraviť na ďalší duel doma, nebude totiž o nič ľahší, ale chceme ho vyhrať a polepšiť si postavenie v tabuľke.“

TJ Jednota Bánová – FK Rakytovce 3:0 (1:0)

Góly: 25. Kocian, 61. Bielik, 66. Jasenovský. Rozhodoval: Foltán. ŽK: Bielik – Telúch, Veselovský. Diváci: 170.

Zostava RAKY podľa fb stránky nášho klubu: Ďurčo – Podkonický, Pavlík, Gašpar, Pšida – Telúch (72. Debnár), Ďurta, Veselovský, Konder (46. Bača), Kohút – Hudek (62. Duvnjak)

Ostatné výsledky: Lučenec – Oravské Veselé 0:1, Martin – Lip. Hrádok 2:1, Fiľakovo – Čadca 4:0, Námestovo – R. Sobota 2:1, Kalinovo – Zvolen 1:2, Lip. Štiavnica – Kováčová 1:0, Krásno n. Kys. – Žarnovica 1:1.

Najbližší zápas hrajú Rakytovce doma v sobotu 21. septembra o 15.00 hodine, kedy hostia na svojom štadióne Žarnovicu.

1. Martin 19b, 2. Bánová 16b, 3. Zvolen 15b, 4. Fiľakovo 13b, 5. Oravské Veselé 13b, 6. Kalinovo 13b, 7. Kováčová 12b, 8. Lip. Hrádok 10b, 9. Námestovo 10b, 10. Krásno n. Kys. 9b, 11. Lip. Štiavnica 7b, 12. Lučenec 7b, 13. RAKYTOVCE 5b, 14. Žarnovica 5b, 15. Čadca 3b, 16. R. Sobota 2b.

IV. LIGA

Nováčik z Podkoníc cestoval do Čierneho Balogu. Už od úvodu zápasu sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V 3. minúte po kombinácii hosťujúceho Turčana a Kostúrika nepresne pálil Sedliak. O minútu na opačnej strane ani na dva razy nedokázali z bezprostrednej blízkosti prekonať Palidera hráči Balogu. Potom domáci Mózer krížnou strelou natiahol Palidera, ktorý jeho strelu vytlačil na roh. Z následného rohu Mózer hlavičkoval nad bránku. V ďalšom priebehu zápasu zaujala strela hosťujúceho Dlhoša z priameho kopu, ktorú domáci Hermanský bez väčších problémov kryl. Skóre sa menilo v 39. minúte. Najskôr domáci Mózer z priameho kopu mieril do rúk Palidera. Ten rýchlo rozohral a po prihrávke Markoviča Sedliak strieľanou prihrávkou našiel dobre postaveného Kostúrika, ktorý presne zakončoval do protipohybu domáceho brankára a otvoril skóre zápasu –0:1. V 44. minúte pohrozili aj domáci, no pred dobiedzajúcim Betkom zasiahol Palider.

V úvode druhého polčasu opäť pohrozili Baločania, krížna prihrávka Mózera smerovala do pokutového územia, konkrétne do priestoru, kde sa nachádzala až dvojica nekrytých domácich hráčov. Iba vďaka skvelému čítaniu hry hosťujúceho gólmana sa skóre nemenilo. Podkonice udreli v 53. min, strelu Sedliaka nešťastne tečoval jeden z domácich hráčov tak, že lopta krásnym lobom ponad domáceho brankára skončila v sieti 0:2. Martin Sedliak sa predviedol aj v 65. minúte, ale jeho prudkú a dobre mierenú strelu vytlačil Hermanský na roh. Domáca snaha o kontaktný gól slávila úspech v 85. minúte – po rohovom kope nechytateľne hlavičkoval Mózer 1:2. Horehronci cítili šancu aj na vyrovnávací gól, ale ich pokusy už neboli presné a tak plný počet bodov si z Balogu odvážajú Podkoničania. Vyhrali štvrtý zápas v rade.

Ofenzívny futbalista Podkoníc Dávid Selecký po zápase uviedol: „Bol to ťažký zápas na malom ihrisku, ktoré nám nevyhovuje – súboj na súboj. Domáci vstúpili do zápasu agresívne. Prvý polčas bol opticky vyrovnaný, ale na šance sme vyhrávali, mali sme viacero gólových príležitostí, ktoré sme však nepremenili. Druhý polčas sme začali aktívnejšie. Zaklincovali sme to gólom Sedliaka. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene.“

ŠK Partizán Čierny Balog – FK Podkonice 1:2 (0:1)

Góly: 85. Mózer – 39. Kostúrik, 53. Sedliak. Rozhodoval: Škvarel. Diváci: 200.

Šalková sa predstavila v Hájnačke a v prvom polčase to bol vyrovnaný duel. Domáci zahodili dve dobré šance, keď náš tím podržal brankár Gnida. Na opačnej strane Vučkovič trafil brvno a Lašút v nájazde vyprášil rukavice Vargu. V druhom polčase sa Šalkovčania viac tlačili do šestnástky súpera a výsledkom toho bol krásny gól striedajúceho Chovanca, ktorý v 58. minúte vymietol pavučinu Vargovej svätyne – 0:1. Postupom času hostia úplne demontovali obranu Hájnačky. Vučkovič najprv zvýšil v 79. minúte hlavou na 0:2 a o osem minút neskôr asistoval na tretí gól. Predviedol prihrávku, ktorá mala oči, a Bútora si už poradil s loptou ako na podnose – 0:3. V 90. minúte sa pohral s obranou súpera Mikulec, prihral Chovancovi, ktorý prestrelil hradbu tiel a zariadil konečný výsledok 0:4! Domácim nemožno uprieť snahu, ale okrem nastrelenej žrde a jednej veľkej príležitosti, po ktorej Gnida vytlačil loptu smerujúcu presne k žrdi, už nemali veľa síl, aby ukopali priaznivejšie skóre.

Tréner Šalkovej Marek Jobko sa k zápasu pre bystricoviny.sk vyjadril nasledovne: „V prvom polčase som absolútne nebol spokojný s aktivitou našich krajných stredových hráčov. Súper to dobre prehusťoval a do šancí sme sa dostávali sporadicky. Po prestriedaní a preskupení sme v druhom polčase domácich predčili. Aj keď musím priznať, že Hájnačka za stavu 1:0 pre nás trafila žrď a pri ďalšej strele k žrdi nás podržal Gnida. Naše víťazstvo je však plne zaslúžené.“

FC 98 Hájnačka – FK Šalková 0:4 (0:0)

Góly: 58. a 90. Chovanec, 79. Vučković, 87. Bútora. Rozhodoval: Oružinský. Diváci: 150.

Medzibrod hostil doma lídra súťaže Tisovec a hneď v  úvode mohol ísť náš tím z bystrického okresu do vedenia. Studený postupoval sám na gólmana Draka, ale netrafil bránku. Vzápätí sa však v rovnakej situácii už Matis zachoval lepšie a ponad vybehnutého Draka otvoril v §smej minúte skóre stretnutia – 1:0. O rýchle vyrovnanie sa mohol postarať Husanik, ale z 5 metrov hlavičkou netrafil priestor medzi žrďami. Následne sa hra odohrávala skôr v strede poľa a gólovú príležitosť priniesla až 36. minúta. Domáci Belko hlavou dobre netrafil loptu a tá skončila mimo.

Po prestávke ako prvý pohrozil Studený, no brankár si s jeho strelou poradil. Gól tak prišiel na druhej strane. Švantner bol skôr v 58. minúte pri lopte ako ďaleko z bránky vybiehajúci Škubák a po jeho obídení pohodlne vyrovnal na 1:1. V zostávajúcom priebehu sa hralo hore – dole, oba tímy hrali na víťazstvo a tým sa otvárali šance na rýchle protiútoky. Rozhodnutie nakoniec priniesla 83. minúta, keď Peter Haviar spoza šestnástky krásne vystrelil do vinkla a pripravil Tisovcu tak trochu aj nečakane prvú prehru v aktuálnej sezóne.

TJ Sokol Medzibrod – MŠK Tisovec 2:1 (1:0)

Góly: 8. Matis, 83. Haviar – 58. Švantner. Rozhodoval: Mosor. Diváci: 200.

Badín cestoval do Pliešoviec, ktoré sú v tabuľke na treťom mieste, a začal u súpera aktívnejšie. Hrozil hlavne z krídelných priestorov, ale Hudec ani Beňuš dobre rozbehnuté akcie nedotiahli do finálnej fázy. Domáci sa zamerali na pozornú defenzívu, z ktorej sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. Na prvú strelu sa tak čakalo do 19. minúty keď na pravej strane zakombinovali Badínčania, konkrétne Gajan s Hudecom, ten v 16-ke domácich našiel Tótha , ktorého strela smerovala len do stredu bránky a gólman si s ňou ľahko poradil. O tri minúty to bola opäť akcia hostí z pravej strany. Beňuš prihráva Hudcovi, ten do 16-ky Gajanovi , ktorý strelou z otočky mieri len do pravej žrde! Až po polhodine sa dostavila prvá vážnejšia akcia domácich. Na ľavej strane centroval Jamnický, k odrazenej lopte sa dostal Kudlík, no mieri tesne vedľa pravej žrde. V 36. minúte domáci zahrali rohový kop, obrana hostí odvrátila loptu len na kopačky domácich, tí dostali loptu naspäť do pokutového územia, k hlavičke dostal Kudlík a k ľavej žrdi nedal šancu Högerovi – 1:0.

Do druhého polčasu mali lepší vstup Badínčania. V 49. minúte Kollárov center našiel Hudeca a ten hlavou vyrovnal na 1:1. Od tohto momentu sa Pliešovce stiahli ešte viac, vpredu zostával len osamotený Kudlík cez ktorého sa snažili podnikať nebezpečné protiútoky. Obrana hostí si s nimi dokázala poradiť. Náš tím mal územnú prevahu, no proti prehustenej obrane sa presadiť nedokázal a tak sa hral futbal bez šancí. Aké – také príležitosti si Badínčania vypracovali až v 77. minúte keď si na hranici 16-ky vypracoval streleckú pozíciu Tóth, avšak mieri len vysoko nad a o minútu na to sa ho napodobnil Hudec, ku ktorému sa lopta odrazila po rohovom kope. Narastajúci tlak hostí prerušil v 80. minúte hlavný rozhodca nezmyselnou občerstvovacou prestávkou. V záverečných minútach sa už nič závažnejšie neudialo a tak zápas sa skončil remízou.

TJ Tatran VLM Pliešovce – ŠK Badín 1:1 (1:0)

Góly: 36. Kudlík – 49. Hudec. Rozhodoval: Žeriava. Diváci: 100.

Ostatné výsledky: Príbelce – Poltár 5:1, Detva – Tornaľa 2:1, S. Ďarmoty – Hriňová 0:0.

štvrtej lige sa predstavia naše mužstvá najbližšie v nedeľu 22. septembra v dueloch o 15.00 hodine. Nový líder súťaže z Podkoníc privíta doma Hájnačku, štvrtá Šalková sa pokúsi bodovať u druhého tímu tabuľky v Tisovci, Badín hostí na svojom štadióne Detvu a Medzibrod tretie Pliešovce.

1. PODKONICE 18b, 2. Tisovec 18b, 3. Pliešovce 13b, 4. ŠALKOVÁ 12b, 5. Príbelce 12b, 6. Hriňová 12b, 7. S. Ďarmoty 11b, 8. BADÍN 8b, 9. Tornaľa 7b, 10. MEDZIBROD 7b, 11. Detva 7b, 12. Č. Balog 6b, 13. Hájnačka 4b, 14. Poltár 3b.

Autor: (bl), Foto: ilustračné