Podkonice potvrdili postup do 3. ligy, Rakytovce a Badín si držia druhé priečky + HLASY

0 /

V nedeľu odohrali futbalové mužstvá z banskobystrického okresu zápasy predposledného kola sezóny 2020/2021 a zväčša nás potešili. V tretej lige Rakytovce zdolali Kováčovú a potvrdili druhú pozíciu v súťaži. V štvrtej lige nesklamali vedúce Podkonice, ktoré majú už prvé miesto isté. Výhrou v Poltári potvrdili postup do tretej ligy. Badínčania rozstrieľali Hájnačku a patrí im druhá pozícia za Podkoničanmi. Šalkovčania sú na piatom mieste i po ´spornej´ prehre v Tornali a Medzibrod po remíze v Čiernom Balogu poskočil na desiatu priečku. V piatej lige nás potešili výhrami v boji o záchranu Jakub i Priechod, derby s Hrochoťou zvládla Sásová a Selce remizovali.

III. LIGA

Zápas sa odohral na výborne pripravenom trávniku, ale vo veľkom teple. Už v 4. minúte mali prvú šancu domáci, keď po zblokovanej strele Lukáčika sa lopta dostala k Vavákovi, no jeho strelu vyrazil skvelým zákrokom brankár Tuček. V 9. minúte to skúšal spoza pokutového územia hosťujúci Turák, jeho strela išla vedľa bránky. Neskôr vyšiel Kováčovej rýchly brejk a po strele Hrica sa triaslo brvno za Högerovým chrbtom. V 22. minúte centrovaná lopta nášho Kohúta narobila gólmanovi starosti a ten ju s námahou vyrazil na brvno. Potom súper zaútočil po ľavej strane a po centrovanej lopte Žilinec poslal loptu tesne vedľa žrde. O štyri minúty neskôr sa opäť do dobrej šance dostal Žilinec, ale jeho strelu Höger vyrazil na roh. V 36. minúte to boli znovu hostia, ktorí sa dostali do šance. Po strate lopty domácich vysunul Duda Hrica, jeho prvý pokus zblokoval Pollák a následnú druhú strelu tečoval Gaško na roh.

Do druhého polčasu vstúpili Rakytovčania aktívnejšie. V 59. minúte po prieniku Lukáčika sa lopta dostala k striedajúcemu Gondovi, jeho strelu chytil brankár Tuček. Postupom času však tempo hry opadalo a šancí už bolo pomenej. Až v závere diváci videli vzruch pred oboma bránkami. V 80. minúte sa dostal do úniku Greško, jeho strelu z vnútra pokutového územia však Tuček vyrazil. Domáci sa nakoniec dočkali gólu v 88. minúte, keď si lopta po rohovom kope našla hlavu Gaška a skončila v sieti – 1:0. V 90. minúte podržal naše mužstvo ešte brankár Höger, keď zneškodnil stopercentnú šancu Žilinca.

Rakytovce si tak pripísali tri body a definitívne si zabezpečili druhé miesto pred posledným zápasom, ktorý odohrajú na ihrisku v Žabokrekoch, kde svoje domáce zápasy hráva Martin. Výkop je naplánovaný na sobotu 26. júna o 17:30 hodine.

HLASY PO ZÁPASE:

Peter Venglarčík, tréner FK Rakytovce: Mimoriadne ťažké poveternostné podmienky pre obe mužstvá, veľmi neprajné počasie pre futbal. Ale nič to neubralo na kvalite zápasu. Predstavil sa u nás húževnatý súper, ktorý prišiel trošku defenzívne naladený, čo aj dokazoval v prvom polčase. Kováčová hrozila z takých brejkových situácii, nastrelili brvno. My sme možno viac držali loptu, ale to nebolo efektívne, pretože sme si nevypracovali nejaké šance. Ako som povedal, súper veľmi kvalitne bránil a my sme mali len jednu šancu Vavákom. Druhý polčas sme zrýchlili hru. Prestriedali sme krídelných hráčov, čo prinieslo oživenie. Naša dominancia bola o niečo väčšia, ale vo finálnej fáze nám stále chýbal o jeden dotyk menej, jeden krok dopredu a nebola efektívna naša dominancia. Nakoniec sme to zlomili gólom po rohovom kope. Chcel by som sa poďakovať a zároveň pochváliť aj nášho hospodára, ktorý pripravil naše ihrisko a odviedol parádnu robotu. Čo sa týka druhého miesta, tak sme s ním spokojní. Samozrejme, že prevláda smútok, lebo stále sme chceli byť vyššie. Zápas v Námestove nás ešte bude asi dlho mátať. Ale myslím si, že druhé miesto je v takejto konkurencii veľkých miest a konkurencii tretej ligy pre rakytovský futbal výborné umiestnenie a dobrý úspech.“

Erik Gaško, strelec jediného gólu v zápase: „Začiatok zápasu bol z našej strany nervózny, kazili sme ľahké lopty. Cez polčas sme si povedali, že to musíme spresniť a zrýchliť. To nám v druhom polčase zafungovalo, trošku sme súpera zatlačili. Prinieslo to svoje ovocie, hoci až na konci, ale po rohu Roba Greška som sa dokázal presadiť a som rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca. Čo sa týka druhého miesta, pred sezónou by sme ho určite brali. Škoda, že to takto dopadlo. Chceli sme zabojovať o prvé miesto, aj keď postúpiť sme nemohli, no určite sme chceli ligu vyhrať.“

(fb FK Rakytovce + cb úprava)

FK Rakytovce – ŠK Prameň Kováčová 1:0 (0:0)

Gól: 88. Gaško. Rozhodoval: Herdel. ŽK: Pollák (Raky)

ZOSTAVA RAKY: Höger – Lukáčik, Pollák, Gaško, Kohút – Neušel, Sojka – Vavák (59. Gonda), Konder, Marchuk (59. Kolláti) – Greško

Ostatné výsledky: Čadca – Zvolen 2:1, Oravské Veselé – Krásno n. Kys. 4:1, Kalinovo – Martin 1:0, Bánová – Lip. Štiavnica 4:0, R. Sobota – Lučenec 4:0, Námestovo – Fiľakovo 1:0, Lip. Hrádok – Žarnovica 3:0.

1. Námestovo 38b, 2. RAKYTOVCE 34b, 3. Oravské Veselé 30b, 4. R. Sobota 28b, 5. Martin 25b … 15. Čadca 9b, 16. Zvolen 4b.

IV. LIGA

V štvrtej lige majú už istý postup do tretej najvyššej súťaže na Slovensku Podkonice. Tie sa predstavili v Poltári a potvrdili svoju rolu i definitívne prvé miesto v tabuľke. Na ihrisku v Cinobani, kde sa zápas hral, mali od úvodu územnú prevahu naši hostia. Aj napriek tomu sa do náznakov šancí dostávali domáci. V 4. min. na center do šestnástky nedočiahol Škalák. V 7. min. nebezpečne strieľal Čonka, ale Gábriš v bránke Podkoníc bol pripravený. V 10. min. po rýchlom protiútoku po ľavej strane Husaník našiel na hranici šestnástky Berkyho, ktorého strela tesne minula priestor troch žrdí. Prvá strela hostí na bránku prišla v 14. min. Po rozohratí priameho voľného kopu nakrátko z 30 m strieľal Selecký len do protihráča, od ktorého sa lopta odrazila k Bobokovi, ktoré ho však zakončenie nemalo razanciu a nenarobilo Šagovi v svätyni domácich výraznejšie problémy. Osmelení Podkoničania začali postupne zvyšovať aktivitu. Cez obranu súpera sa predral Baliak, centrom našiel Seleckého, ale jeho zakončenie bolo zo záklonu a nemalo potrebnú razanciu. Prvý gólový moment zápasu priniesla 34. minúta, v ktorej hosťujúci kanonier Kostúrik bezpečne premenil pokutový kop nariadený po faule na Seleckého – 0:1. Faulu predchádzal pohotový a presný výkop Gábriša, ktorým do brejku poslal Seleckého. V závere polčasu sa dopredu tlačili domáci, ale okrem priameho kopu a dvoch rohov zo svojej aktivity nič nevyťažili. Pred prestávkou ešte po druhej žltej karte oslabil Poltárčanov vylúčený Skýpala. Už v nadstavenom čase tohto dejstva sa individuálnou zručnosťou presadil Baliak, ktorý si prevzal loptu na polovici ihriska a prekľučkoval sa až k šestnástke, nahral Kostúrikovi, na ktorého strelu si síce Šága siahol, ale nedokázal zabrániť jej ceste do siete 0:2.

Od úvodu druhého polčasu hýrili aktivitou hostia. V 47. min. zaujal priamy kop Turčana. O minútu neskôr Baliak centroval do šestnástky, ale dobre postavený Sedliak nedokázal zakončiť. Z následného útoku sa do gólovej šance dostal domáci Škalák, ktorý zoči-voči Gábrišovi neuspel. Následne na opačnej strane spoza šestnástky strieľal síce razantne, ale nepresne Selecký. V 54. min. sa do gólovej šance dostal Poltárčan Husanik, ktorý sa snažil lobom prekonať vybiehajúceho Gábriša, ten bol pripravený. Ak by si Husanik všimol lepšie postaveného Berkyho, mohli domáci znížiť. V tejto fáze zápasu nebolo na ihrisku vidieť rozdiel jedného hráča. Postupne však zrejme Sklotatranu dochádzali vo veľmi teplom a dusnom počasí sily a Podkonice kontrolovali zvyšok zápasu, v ktorom sa pokúšali zveľadiť svoj náskok. Nepodarilo sa to Seleckému ani Sedliakovi, ktorí v dobrých pozíciách netrafili bránku, alebo našli veľmi dobre chytajúceho brankára Šágu. Napokon sa však naše mužstvo dočkalo. V úplnom závere zápasu center z pravej strany na prvej žrdi umiestnil Kostúrik do siete a skompletizoval tak hetrik – 0:3. Hoci výsledok zápasu vyznieva jednoznačne, domáci sa prezentovali otvorenou a kombinačnou hrou podporenou výborným výkonom brankára Ságu.

Z tohto duelu sú aj fotografie.

Ján Kostúrik, strelec hetriku: „Všetci sme sa konečne tešili na ligový zápas po dlhej pauze, bol to dobrý zápas, či zo strany súpera alebo od nás. To, čo nám malo pomôcť, že sme o jedného viac, nám trošku uškodilo, ale podržal nás veľmi dobre chytajúci brankár Gábriš, keď chytil minimálne tri čisté šance, ale zase je tam na to, aby niečo chytil (úsmev). Kolektívne sme to zvládli, lebo to nás najviac zdobí a posúva tam – kde sme. Pozývame všetkých fanúšikov na zápas s Tornaľou, osláviť postup s nami, historický do 3. ligy. PODKONICE DO TOHO!“

Tréner Podkoníc František Kunzo ml.: „Chcem sa v prvom rade poďakovať hráčom za prístup v zápase proti kvalitnému súperovi pre futbal v nie ideálnom počasí. Súper mal tri veľké príležitosti po našich individuálnych chybách, ale podržal nás brankár Paťo Gábriš. Napriek tomu si myslím, že okrem hetriku Jana Kostúrika sme si vypracovali dostatok stopercentných šancí na zveľadenie výsledku a myslím si, že sme zvíťazili úplne zaslúžene.“

K zápasu sa vyjadril brankár Podkoníc Patrik Gábriš„Tak majstrovský zápas sme hrali po veľmi dlhej prestávke a konečne sme sa ho dočkali. Aj keď už sme istý postupujúci do 3. ligy, chceme každý zápas vyhrať a hrať na 100%. V Podkoniciach diváci nie sú zvyknutí na prehry (úsmev), takže sme išli do zápasu naplno. Súper chcel hrať futbal, čo nám vyhovovalo, že neodkopávali lopty, len prvý polčas bol vyrovnaný. Vytvorili sme si aj my šance, aj oni, my sme využili dve, prvý gól sme dali z penalty a potom dostal súper červenú kartu a hneď sme využili presilovku a pridali sme do polčasu druhý gól. Druhý polčas sme chceli hneď zatvoriť nejakým gólom, aby sa súper nedostal do zápasu. Už sa nám to nepodarilo a oni aj o jedného menej si vytvorili nejaké príležitosti, ktoré sme dokázali ustáť. Dosť šancí sme si vytvorili, no až na konci sme dali tretí gól, ktorým si spečatil hetrik ´Kosťo´. Na záver by som to zhodnotil, že nebol to náš najlepší výkon, ale počíta sa výsledok, body a zároveň nás teší, že sme udržali vzadu nulu. A týmto chcem pozvať aj divákov v nedeľu na posledný zápas v 4. lige, po ktorom budú oslavy určite (úsmev).“

K zápasu sa vyjadril aj už bývalý tréner Podkoníc, aktuálne hrajúci asistent Braňo Slobodník: „Čo dnes povedať? Je to 0:3, no veľmi dobre hralo aj domáce mužstvo. Po vylúčení hrali lepšie a organizačne, na parádu, radosť pozerať. Ale i náš tréner ´Feri´ a celé mužstvo to zvládlo veľmi dobre. Bolo dobre organizované, okrem toho, že sme spravili tri individuálne chyby v obrane, ale náš najlepší hráč zápasu Paťo Gábriš v bránke bol taký pokojný, že domácich hráčov vychytal. A za Poltár tiež brankár si riadne zachytal a hlavne podržal svoje mužstvo, lebo podľa šancí by to skončilo 3:7. Tešíme sa, že ideme s tromi bodmi a všetkých srdečne pozývame na nás posledný zápas s Tornaľou v 4. lige.“

(mrp + cb úprava)

TJ Sklotatran Poltár – FK Podkonice 0:3 (0:2)

Góly: 34, 45+, 90. Kostúrik. Rozhodoval: Konček. ČK: 42. Skýpala (Poltár) po 2 ŽK.

Badínčania chcú skončiť v súťaži na druhom mieste a nič nenechali na náhodu v domácom dueli s Hájnačkou.  Nastúpili s jasným cieľom plne bodovať. Už v 3. minúte sa v šestnástke najlepšie zorientoval Výlupok a popri brankárovi otvoril skóre zápasu – 1:0. O minútu neskôr sa hosťom zranil brankár a keďže prišli len s jedenástimi hráčmi, medzi žrde musel ísť hráč z poľa. Oslabení hostia sa stiahli pred svoju šestnástku a do konca zápasu sa zamerali len na bránenie a zdržiavanie hry. Domáci sa im v prvom polčase prispôsobili a okrem striel z diaľky si nevypracovali žiadne šance. K zmene skóre prišlo až v 43. minúte, keď z pokutového kopu upravil polčasový stav opäť Výlupok2:0. Do druhého polčasu vstúpili Badínčania oveľa aktívnejšie, v 48. minúte zahrávali rohový kop, na ktorý si nabehol Giertl a hlavou upravil na 3:0. Proti odovzdaným hosťom sa presadili ešte v závere stretnutia striedajúci Malík (dal na 5:0 zo štandardky) a hetrikom po druhom premenenom pokutovom kope Peter Výlupok, ktorý po skončení duelu pre bystricoviny.sk uviedol: „Hostia prišli v oklieštenej zostave a po zranení brankára dohrávali v desiatich. Cely zápas sme dominovali, získali sme zaslúžene tri body, ktoré sú pre nás dôležité pre udržanie si druhého miesta.“

(ih)

ŠK Badín – FC 98 Hájnačka 5:0 (2:0)

Góly: 3., 43. a 79. Výlupok (posledné dva z 11m), 48. M. Giertl, 89. Malík. Rozhodoval: Remeň. Bez kariet.

Šalková sa predstavila v ´divokej´ Tornali, kde sa hosťom ťažko hrá a iba málokedy tam dokážu vyhrať proti neprajným divákom a neraz ´bojazlivým´ rozhodcom. V nedeľu sa tam odohral bojovný štvrtoligový zápas. Mužstvá si nič nedarovali a bojovalo sa o každý meter ihriska. Už v piatej minúte sa rútil na bránku hosťujúci Dobrota, domáci zadák na hranici jedenástich metrov zatiahol ručnú brzdu a jednoznačne stiahol hráča, ale hlavný arbiter (asi jeden z tých bojazlivých) nepochopiteľne nechal pokračovať v hre. Potom sa hra prelievala z jednej strany na druhú bez výraznejších šancí. V 30. min. udreli domáci a po peknej narážačke otvoril skóre krížnou strelou Drnaj1:0. Na konci prvého polčasu mohla Šalková vyrovnať, no Lašut v šanci zvolil zlé riešenie.

V druhom polčase Šalková zvýšila úsilie a postupne trestuhodne pozahadzovali čisté šance Dobrota, Lašut a Zimnikoval. Domáci z ojedinelej príležitosti zvýšili na 2:0. Na konci zápasu vznikla nervozita, čoho výsledkom boli žlté karty na oboch stranách. Pre Šalkovú to bola veľmi krutá prehra. Ešte ani počas pondelka sa neobjavil na oficiálnej stránke SFZ a SsFZ oficiálny výsledok a ani žiadne štatistiky k tomuto duelu.

Tréner Šalkovej Marek Jobko pre bystricoviny.sk uviedol: Dnešný zápas sa mi ťažko hodnotí. Doplatili sme na slabý dôraz a agresivitu pri premieňaní šancí, ktoré sme si vypracovali požehnane. Mohol by som sa vyhovoriť na ovplyvnenie zápasu, keď na začiatku sme mali kopať jasnú penaltu, lenže mali sme pred sebou ešte celý zápas. Chalanom nemám veľmi čo vyčítať, dreli, snažili sa s výsledkom niečo urobiť, no dnes nám to bohužiaľ nepadalo. Niekedy je futbal krutý a nie vždy vyhrá lepšie mužstvo.

FK Mesta Tornaľa – FK Šalková 2:0 (1:0)

Rozhodca Procházka si nesplnil so svojimi asistentmi svoju povinnosť, resp. bolo mu v tom zamedzené, alebo sa vyskytli ´objektívne´ príčiny, prečo nie je v pondelok, teda deň po zápase uvedený výsledok a ani žiadne štatistiky k tomuto duelu.

Medzibrod privítal doma Čierny Balog a v úvode stretnutia bol aktívny hlavne domáci Podmanický, no jeho únik v úvodnej minúte a ani strela o pár minút gól nepriniesli. Do vedenia sa tak dostali hostia, keď vyrazenú loptu po centri umiestnil do siete Samuel Belko 0:1. Ďalší gól Balogu mohol pridať Auxt, ale jeho strela skončila na žrdi Sekerešovej svätyne. Do kabín odchádzali tímy za nerozhodného stavu, pretože hlavičkou vyrovnal Flaška po Pšidovom centri – 1:1.

Hneď na úvod polčasu sa dostali do vedenia opäť hostia zásluhou Auxta z rýchleho brejku do otvorenej obrany – 1:2. Domáci sa však nezlomili a zásluhou hetriku Filipa Flašku otočili vývoj stretnutia na 3:2. Zaslúženú remízu však strelou z 25 metrov zabezpečil Balco a nič už na tom nezmenili ani šance striedajúcich hráčov na obidvoch stranách, keďže Škubák ani Peťko netrafili bránku.

(hut + cb úprava)

Hrajúci tréner Medzibrodu Dominik Škubák pre bystricoviny.sk zhodnotil prehru nasledovne: „Od úvodu to bol zaujímavý zápas pre divákov. Obe mužstvá sa snažili hrať futbal i napriek dlhej prestávke, ktorá všetkých postihla. Prvý gól sme dostali po našej chybe, ale pred polčasom sa nám podarilo vyrovnať, po veľmi peknej akcii sa hlavou presadil Flaška. Druhý polčas sme začali aktívne, mali sme v krátkom úseku väčší počet rohov, no paradoxne sme z jedného dostali gól, keď sme nezvládli zakončiť odrazenú loptu ani bránenie súperovho hráča na polovici ihriska. Ďalej sme sa snažili hrať smerom dopredu aktívne a podarilo sa nám otočiť výsledok. Keďže aj súper nechcel prehrať, nakoniec sa zrodila remíza a myslím si, že zaslúžená. Chlapcom musím poďakovať za bojovný výkon, ku ktorému pridali aj futbalovosť vo viacerých fázach.“

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Partizán Čierny Balog 3:3 (1:1)

Góly: 44., 54., a 62. Flaška – 23. S. Belko, 46. M. Auxt, 73. Balco. ČK: 90. Pšida (Medzibrod) za držanie súpera vo vyloženej šanci. Rozhodoval: Foltán.

Ostatné výsledky: Tisovec – Hriňová 1:3, Pliešovce – Slovenské Ďarmoty 5:2, Detva – Príbelce 0:3.

PROGRAM: V poslednom kole sezóny 2020/2021 sa v sobotu 26. júna stretnú v derby stretnutí Šalková s Badínom o 18.00 hodine, pol hodinu predtým hrá Medzibrod v Hájnačke, no a v nedeľu 27. júna o 17.30 hodine vedúce Podkonice oslávia postup do tretej ligy v dueli s Tornaľou (azda bez hosťujúcich priaznivcov a zbytočnej nervozity)

1. PODKONICE 33b, 2. BADÍN 26b, 3. Príbelce 24b, 4. Tornaľa 24b, 5. ŠALKOVÁ 21b, 6. S. Ďarmoty 20b, 7. Pliešovce 18b, 8. Č. Balog 17b, 9. Poltár 15b, 10. MEDZIBROD 13b, 11. Hájnačka 12b, 12. Detva 7b, 13. Tisovec 6b, 14. Hriňová 3b.

V. LIGA

V piatej lige sa definitívne vyhol záchranárskym prácam Jakub. Vyhral v dôležitom a divokom zápase v Lieskovci 5:4 a dal ešte malú šancu aj na záchranu i Priechodu, ktorý si poradil s posledným Prenčovom doma 4:1.

V Lieskovci to bolo ako na hojdačke, do vedenia išiel náš tím gólom Čiefa, no do prestávky domáci vyrovnali Vronským. Po zmene strán Jakub znovu viedol Kútikom, Lieskovec odpovedal opäť Vronským. Na 2:3 dával v 73. minúte náš Medveď, na 3:3: vyrovnal o tri minúty neskôr Marek Borgoň. Za naše mužstvo sa v osemdesiatej minúte druhýkrát presadil Kútik – 3:4, no proti bol tri minúty pred koncom Filip Sylvester. Napokon sa však tešili Jakubčania, pretože v samom závere si dal vlastný gól domáci Štefan Marko a konečným rezultátom bol teda výsledok 4:5.

O tom, či sa zachráni Priechod sa rozhodne v poslednom kole. Nemá to však iba vo svojich rukách. Potrebuje vyhrať v Dobrej Nive, alebo sa spoliehať na pomoc Seliec a samozrejme najmä Detvy v štvrtej lige, ktorá bojuje o záchranu. Ak to Detvania zvládnu, postačí Priechodčanom dvanásta priečka na záchranu, ako ich teda nepredstihnú Lieskovčania.

Čo sa týka nedeľného duelu s Prenčovom, nezačal sa vyvíjať pre domácich ideálne, pretože hostia viedli gólom Rasťa Blahúta zo sedemnástej minúty. O dve minúty vyrovnal síce Rakyta, ale na prestávku sa išlo za nerozhodného stavu 1:1. Až po zmene strán prejavili Priechodčania väčšiu vôľu za víťazstvom a rozhodili hetrikom Tomáša Mihálika, ten sa presadil totiž trikrát, konkrétne v 68., 69. a 86. minúte. Náš celok z bystrického okresu vyhral 4:1 a živí ešte šancu na spomínanú záchranu v piatej lige.

Atraktívne bolo derby v Sásovej, kam zavítala Hrochoť. Hostia išli do vedenia po premenenej penalte, pričinil sa o to skúsený Sláva. Domáci však ešte do prestávky vývoj otočili, pričinili sa o to gólmi Markovič a dvakrát sa nemýlil Ďurta – 3:1. V druhom polčase sa presadil i hrajúci tréner a útočník Dubovický (4:1) a hetrik skompletizoval v 53. minúte Oliver Ďurta – 5:1. Hrochoťania ešte zdvihli hlavy. Znížili na 5:3 po zásahoch J. Mihálika a Slávu. Ich chúťky na drámu pribrzdil minútu pred koncom druhým gólom Andrej Dubovický, duel sa teda skončil tenisovým výsledkom 6:3.

Selce sa predstavili v Ladomerskej Vieske a prehrávali od ôsmej minúty gólom J. Dobrotu. Dve minúty pred polčasom však vyrovnal Koctúr a v druhom polčase poslal náš celok do vedenia Peter Ondrejka v 71. minúte. Škoda vlastného gólu Mateja Mesíka v 88. minúte. Zápas sa tak skončil nerozhodne 2:2.

Výsledky: Sásová – Hrochoť 6:3, B. Štiavnica – Krupina 6:0, L. Vieska – Selce 2:2, Brezno – H. Nemce 6:0, Bacúch – D. Niva 7:2, Priechod – Prenčov 4:1, Lieskovec – Jakub 4:5.

PROGRAM: V poslednom kole sezóny 2020/2021 sa v nedeľu 27. júna hrá mestské derby v Jakube, kam zavíta Sásová. Selce hostia Lieskovec a Priechod hrá v Dobrej Nive. Hrochoťania privítajú Banskú Štiavnicu, ktorá ak chce postúpiť, musí na pôde nášho celku z bystrického okresu vyhrať! Všetky stretnutia majú výkop o 17.30 hodine.

1. B. Štiavnica 31b, 2. Brezno 30b, 3. Bacúch 26b, 4. SELCE 24b, 5. SÁSOVÁ 23b, 6. Hontianske Nemce 20b, 7. L. Vieska 15b, 8. HROCHOŤ 14b, 9. Krupina 14b, 10. D. Niva 14b, 11. JAKUB 12b, 12. PRIECHOD 8b, 13. Lieskovec 6b, 14. Prenčov 3b.

Autor: (job), Foto: (mr) zo zápasu Poltár - Podkonice