Medzibrod zakopol na pôde poslednej Liptovskej Štiavnice

0 /

Cez víkend sa z banskobystrických mužstiev v tretej a štvrtej lige predstavil iba Medzibrod, ktorý cestoval na pôdu poslednej Liptovskej Štiavnice. A prekvapivo tam neuspel. Duel prehral o gól 1:2. Ostatné tímy si svoje zápasy odložili.

V úvode stretnutia v Liptovskej Štiavnici pohrozili hostia z Medzibrodu, ale domáci brankár Slušňák kryl strelu Pliešovského.  Na druhej strane sa po zbytočnej strate lopty hosťujúcej obrany dostali do tutovky domáci, Sekereš však výborne zasiahol. V závere polčasu sa ocitol po štandardke v príležitosti Belluš, ktorý pätou usmernil loptu do náručia brankára. Trest tak prišiel zo strany domáceho tímu, keď kapitán Mihálik strelou zo šestnástky prekonal Sekereša tesne pred odchodom na prestávku – 1:0.

Po zmene strán vyrovnal na 1:1 pomerne rýchlo v 52. minúte striedajúci Pánik, ktorý využil zaváhanie obrany súpera a zo samostatného úniku nedal brankárovi šancu. Povzbudení hostia prevzali iniciatívu, ale Pánik v ďalšej šanci napálil loptu iba do brankára. O víťazstve domácich rozhodol v závere Trnkócy, keď sa po zbytočnej strate pri rozohrávke Medzibrodu najlepšie zorientoval v následnej skrumáži a umiestnil loptu do siete – 2:1. V zostávajúcom čase sa snažili hostia o vyrovnanie, ale napriek tlaku si už nevypracovali vážnejšiu gólovú príležitosť a tak prekvapujúco na pôde posledného celku dovtedy bez bodu prehrali.

K prehre sa vyjadril pre bystricoviny.sk tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik: „Na takýto zápas sa veľmi ťažko hľadajú slová, pretože odhodlanie a všetko, čo sme si povedali pred zápasom, zostalo v šatni. V prvom rade by som sa chcel ospravedlniť všetkým našim fanúšikom, ktorí merali cestu do Liptovskej Štiavnice. Bol to po trištvrte roku, čo som v Medzibrode, najhorší výkon. Prvý polčas určite, iným slovom ako hanba sa to nedá komentovať. Teda to, čo sme predviedli na ihrisku. Vyvrcholilo to smolným gólom pre nášho brankára, ktorého za túto vec neviním. Chyby sa bohužiaľ stávajú. V druhom polčase sme to chceli zmeniť, úvod bol solídny, vyrovnali sme na 1:1. Mali sme tam náznaky šancí aj nejaké šance, nevyužili sme ich a po našej chybe v pokutovom území sme inkasovali druhý gól. Pred pohárovým zápasom je to dobrá facka. Verím, že nás nakopne a takisto verím, že takýto prístup a výkon niektorých hráčov sa už nebude opakovať, pretože je to neakceptovateľné. Takto sa futbal v tejto súťaži určite hrať nedá.“

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – TJ Sokol Medzibrod 2:1 (1:0)

Góly: 45. Mihálik, 80. Trnkócy – 52. Pánik. Rozhodoval: Matula. ŽK: Huba (L. Štiavnica). Diváci: 160.

Autor: (bl, hut), Foto: (hut)