Hamšíkovci vyhrali v Šali, remízy Badína a Medzibrodu + HLASY

5 /

Cez víkend boli na programe zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy Banská Bystrica vyhral na pôde tretej Šali a priblížil sa jej tak v tabuľke na rozdiel bodu. V nižšie uvedenej súťaži sa predstavil doma Badín a remizoval so Stráňavami 1:1. Medzibrodu cestoval na veľkonočnú nedeľu do neďalekej Kováčovej a delilo ho 9 až 10 minút od výhry, napokon aj tento náš celok z banskobystrického okresu remizoval.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica sa predstavil na ihrisku dovtedy tretieho celku tabuľky FK Slovan Duslo Šaľa. Domáci mali ideálnu príležitosť na otvorenie skóre po tom, čo Milovana Kapora v 11. minúte v šestnástke zasiahla do ruky centrovaná lopta. Loptu si na biely bod postavil Tomáš Hučko, ktorý ale trafil ľavú žrď. Skóre sa napokon menilo až v 68. minúte. Brankár Šale Gregor Tóth v pokutovom území chytil malú domov, a tak malo mužstvo RSC k dispozícii nepriamy kop. Patrik Abrahám posunul loptu Denisovi Jančovi, ktorý vystrelil presne k pravej žrdi – 0:1. Na konečných 0:2 zvýšil v 82. minúte len po piatich minútach na ihrisku striedajúci mladík Marek Puškár, ktorý zakončil rýchly protiútok z blízkosti bieleho bodu po prihrávke Mareka Netolického z ľavého krídla. ´Hamšíkovci´ sa tak po cennom víťazstve na ihrisku silného súpera v tabuľke posunul na 6. miesto, pričom na prvý Zvolen strácajú iba 7 bodov.

Rastislav Kollár, asistent trénera: „Prvý polčas sme hrali proti vetru. Domáci sa snažili nás napádať viacerými hráčmi pri kopoch od bránky, preto sme útoky zakladali dlhými prihrávkami, prevažne po pravom krídle, kde s obrancami súpera zvádzal hlavičkové súboje Abrahám. Súper sa snažil útočiť po krídlach a po jednom z útokov nastrelil v pokutovom území ruku Kapora. Penaltu ale strelil súper do žrde. Súperovi sme dovolili útočiť po nepresných prihrávkach a po nedotiahnutí útočných akcií na našej ľavej strane. V útočnej fáze sa k zakončeniu dostal Abrahám a Somov nastrelil práve Abraháma. Pohrozili sme aj z priamych kopov Janča. V druhom polčase sme sa nespoliehali na pomoc vetra, ale snažili sme sa optimálne striedať postupné útoky s rýchlymi. Domáci nás po prvom góle zatlačili a odvtedy sme hrali na brejky. Výborne zahrali striedajúci hráči, z ktorých Puškár poistil víťazstvo druhým gólom a v úplnom závere Hreha minul zblízka.“

Denis Tomaškovič, hlavný tréner: „Ja som sa zápasu nezúčastnil, keďže hneď v sobotu ráno som dostal informáciu o zhoršenom zdravotnom stave mojej sestry a musel som vycestovať do Prahy. Ďakujem hráčom a trénerom za to, že to zvládli a ukázali, aký silný je náš kolektív. A chcel by som poukázať na fakt, že vo víťaznom zápase zasiahlo do hry šesť hráčov do dvadsať rokov, čo je niečo perfektné.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

FK Slovan Duslo Šaľa – RSC Hamsik Academy 0:2 (0:0)

Góly: 68. Jančo, 82. Puškár. ŽK: 14. Hučko, 34. Rodriguez, 83. Krivošík – 44. Holub. Rozhodoval: Janček. Diváci: 255.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Ždánsky (60. S. Hachek), Jenat, Kapor, P. Hanes – Netolický, Holub, Jančo (86. Beran) – Somov (77. Puškár), Abrahám (86. Hreha), Krištof (77. Y. Hachek).

———————————————————————————-

Podkoniciam sa na jar nedarí. Zdolala ich Rača Bratislava na svojom domácom ihrisku 2:0. Mužstvo tak pod vedením trénera Róberta Ježa zatiaľ nevyhralo a s aktuálnou bilanciou tri prehry a dve remízy sa zosúva v tabuľke nadol. Bližšie informácie nám z tohto klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

Ostatné výsledky: OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – TJ Družstevník Veľké Ludince 0:0, TJ Jednota Bánová – MŠK Fomat Martin 1:2, FC Slovan Galanta – FK Beluša 2:1, MFK Zvolen – AFC Nové Mesto nad Váhom 3:1, FC Žolík Malacky – ŠKF Sereď 1:0, FK Dubnica nad Váhom – OK Častkovce 3:3

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalisti  RSC Hamsik Academy v sobotu 6. apríla o 16.00 hodine doma na mestskom mládežníckom štadióne Radvaň a privítajú tam Raču Bratislava.

1. Zvolen 40b, 2. Galanta 38b, 3. Martin 35b, 4. Šaľa 34b, 5. Sereď 33b, 6. RSC HA 33b, 7. Beluša 31b, 8. Lehota p. V. 30b, 9.. Malacky 28b, 10. Rača 27b, 11. Podkonice 25b, 12. Častkovce 22b, 13. Bánová 22b, 14. V. Ludince 19b, 15. Nové Mesto n. V. 10b, 16. Dubnica n. V. 7b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín za príjemného jarného počasia privítal na svojom trávniku hostí zo Stráňav. Hŕstka prítomných divákov videla zaujímavý, ale na šance chudobný zápas. Od začiatku sa hralo v dobrom tempe, hra sa prelievala z jednej strany na druhú, no obom mužstvám viazla finálna fáza a tak k vážnejšiemu vzruchu pred bránkami dlho neprichádzalo. Na prvú gólovú príležitosť sa čakalo až do 37.min, keď si po pravej strane zbehol domáci Výlupok a jeho prudký center usmernil jeden z hosťujúcich hráčov do žrde. O dve minúty neskôr nechali v šestnástke voľného Viciana, jeho strela išla tesne nad brvno. Aj v tomto zápase platilo staré známe „nedáš, dostaneš“. V samom závere prvého polčasu zahrávali Stráňavy rohový kop, na loptu si nabehol Janči a hlavou poslal loptu do siete – 0:1.

Gól do šatne neotriasol s domácimi, skôr naopak, do druhého polčasu nastúpili aktívne a už v 49. minúte sa dočkali vyrovnania, keď od rohovej zástavky zahrávali priamy kop, hostia loptu odvrátili len k Vladislavovi Slovákovi, ktorý z hranice šestnástky poslal loptu za chrbát bezmocného brankára – 1:1. V 55. minúte mohol výsledok otočiť Koctúr, ktorý sa pekne uvoľnil cez stred obrany súpera, pred sebou mal už len brankára, ale slabou strelou zmaril svoju veľkú príležitosť. Stráňavy sa v druhom polčase len zriedkavo dostávali pred bránku Badína, jedinú vážnejšiu príležitosť mali v 67.min, keď sa peknou strelou prezentoval striedajúci Becík. Domáci stupňovali svoju snahu o strelenie víťazného gólu, skúšali to rôznymi spôsobmi, ale nie a nie im to tam padnúť. Nevyšiel im ani nájazd dvoch na jedného, keď finálnu Vicianovu prihrávku dobre vystihol Janči. V závere mali na svojich kopačkách rozhodnutie  znovu Badínčania, keď do rozhodenej obrany vnikol Mesiarik, našiel voľného Kollátiho, no obetaví hostia dokázali jeho gólovú strelu zblokovať. Súperi sa tak rozišli zmierlivo po remíze 1:1.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil duel nasledovne: „Myslím si že to bol dobrý štvrtoligový zápas. Začali sme aktívne a kombinačnou hrou sme sa snažili dostať za obranu súpera, ale neboli sme efektívni a tak nás súper po rohu v závere polčasu potrestal. Na gól do šatne mužstvo dobre zareagovalo a od úvodu druhého polčasu išlo za vyrovnaním, čo sa nám aj pomerne rýchlo podarilo. Škoda že sme víťazstvo nestrhli na našu stranu, lebo príležitosti na to boli. Naša hra trpí na efektivitu a na gól sa neskutočne nadrieme, body nám zbytočne utekajú.“

ŠK Badín – OŠK Baník Stráňavy 1:1 (0:1)

Góly: 49. V. Slovák – 45. Janči. Rozhodoval: Kyseľ. Diváci: 100.

———————————————————————

Medzibrod cestoval do Zvolena, kde na tamojšej umelej tráve si meral sily s Kováčovou. Na začiatku zápasu si oba tímy zvykali na umelú trávu. Ako prví pohrozili domáci, ale brankár Sekereš si so strelou poradil. Postupne bol na lopte viac Medzibrod a svoju aktivitu pretavil do vedúceho gólu Daniela Kohúta, ktorý prekonal gólmana peknou strelou z 20 metrov – 0:1. Pred polčasom mohli hostia ešte navýšiť svoje vedenie, ale sľubné akcie nedotiahli do gólu.

Po prestávke nastúpili futbalisti Kováčovej s cieľom vyrovnať a Vronský v čistej šanci netrafil bránku. Na  druhej strane mohol pridať poisťovací gól Neušel, ale brankár jeho hlavičku vyrazil. Domáci tím sa tak dočkal vyrovnania z rýchleho brejku v 81. minúte, keď Vronský unikol medzibrodskej obrane, obhodil si vybiehajúceho Sekereša a loptu umiestnil do prázdnej bránky – 1:1. V zostávajúcom čase sa oba tímy snažili o víťazstvo, ale hlavička hosťujúceho Hámorníka minula priestor troch žrdí a tak sa zápas skončil zaslúženou deľbou bodov.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „Po dlhom čase sme odohrali zápas, keďže aj generálka pred ligou sa nám zrušila a na prvé jarné kolo k nám súper nepricestoval. Bolo vidno, že po dlhej dobe sme nastúpili na zápas. Prvý polčas sme boli o niečo lepší ako domáci, častejšie sme mali loptu na kopačkách a vytvorili sme si dve – tri pološance. Len škoda, že sme ich neriešili lepšie. Do vedenia sme išli po peknej strele Dana Kohúta. Prvý polčas bol dobrý z našej strany, druhý bol už značne rozkúskovaný. Hra sa asi nikomu po zmene strán nepáčila, ani nám trénerom a ani divákom. Bol to medzišestnástkový futbal. Domáci potom preskupili rady, robili nám problémy a gól sme inkasovali z nenápadnej akcie po kolmej lopte medzi obranu, to by sa nám nemalo stávať. Hneď po góle sme mohli ísť do vedenia, škoda nevyužitej obrovskej šanci Hámorníka, z päťky hlavičkoval a netrafil priestor bránky. Kováčová potom mala dve šance na vedenie, tiež to nepremenili. Z tohto pohľadu je asi remíza zaslúžená. Myslím si, že vieme hrať lepšie, no bod z vonku berieme. Verím, že o týždeň na živej tráve to bude už iný futbal. Čaká nás atraktívny súper, príde k nám líder z Krásna nad Kysucou, ktorý ešte neprehral. Verím, že aj diváci si nájdu cestu a my predvedieme lepší výkon. Verím, že sa s kvalitným súperom popasujeme.“

Daniel Kohút, strelec gólu Medzibrodu: „Bol to ťažký zápas po dlhej pauze, takže o to viac to bolo pre nás ťažšie, pridal sa k tomu aj terén, teda umelá tráva, ale s tým sa musel zmieriť aj súper. Po tej zime je to pre futbalistu za trest hrať ešte aj na jar súťažný duel na umelom povrchu. Vyhrávali sme 1:0 a cez polčas sme si v šatni povedali, že to musíme uhrať. Súper do vyrovnávajúceho gólu nemal toho veľa. Inkasovaný gól nás rozhodil a Kováčová ešte na konci hrozila, takže napokon môžeme byť radi aj za bod.“

ŠK Prameň Kováčová – TJ Sokol Medzibrod 1:1 (0:1)

Góly: 81. Vronský – 34. Kohút. Rozhodoval: Belko. Diváci: 150.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Krásno n. Kys. – Zubrohlava 4:2, Makov – Bešeňová 0:3, Čadca – Tvrdošín 5:0, Staškov – Lip. Štiavnica 5:2, Kysucké N. Mesto – Príbelce 2:0.