´Hamšíkovci´ s novým koučom víťazne, Badín deklasoval Žarnovicu, Šalkovej sa nedarí + HLASY

12 /

Cez víkend boli v tretej a štvrtej futbalovej lige v akcii tri tímy z banskobystrického okresu. Vo vyššie uvedenej súťaži mali Podkonice po odstúpení Kalnej nad Hronom voľno. Predstavil sa iba RSC Hamsik Academy už aj s novým trénerskym duom Rastislav Kollár – Denis Tomaškovič a v Senci zdolal v dôležitom zápase bratislavský Inter tesne 1:0.  V štvrtej lige na domácej pôde Badín deklasoval Žarnovicu dvojciferným výsledkom 10:0. Žiaľ nedarí sa Šalkovej, nevyhrala už piaty duel v rade, tentoraz prehrala v Krásne nad Kysucou u štvrtého celku tabuľky.

III. LIGA – skupina Západ

RSC Hamsik Academy sa predstavil v Senci na umelej tráve a sily si meral s Interom Bratislava pod taktovkou nového trénerského dua Rastislav Kollár – Denis Tomaškovič. Doterajší kouč Peter Venglarčík bol uvoľnený z rodinných dôvodov, jeho pôsobenie v klube sa naďalej rieši. Z pohľadu diváka išlo o klasický bojovný treťoligový zápas, v ktorom si oba tímy vytvorili gólových šancí pomenej. V prvej polovici prvého polčasu hráči na jednej či druhej strane vypracovali len náznaky príležitostí. Po dvadsiatich minútach ušiel po ľavom krídle útočník RSC Patrik Abrahám, ale bol príliš z uhla a tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 34. minúte sa skóre takmer menilo, keď Mário Ždánsky po priťuknutí Denisa Janča vystrelil ľavačkou spoza šestnástky a trafil pravú žrď bránky Interu. V priebehu prvého dejstva sa lopta častejšie nachádzala na polovici domácich, ale ´Hamšíkovci´ svoje sľubne rozvíjajúce sa akcie do gólovej koncovky nedotiahli.

O výsledku napokon rozhodla druhopolčasová situácia zo 62. minúty. Stopér Richard Griglak vysunul dlhým nákopom na ľavé krídlo Patrika Abraháma, ktorý z ľavej strany šestnástky prízemne vypálil, brankárovi Danihelovi lopta prepadla, od žrde sa odrazila späť do neho a následne za bránkovú čiaru – 0:1. Rakytovce Sport Club Hamsik Academy si už v záverečnej polhodine najtesnejšie vedenie postrážil, a tak po troch prehrách v rade bodoval pod taktovkou nového 32-ročného kouča z Trnavy naplno.

Patrik Abrahám, autor víťazného gólu RSC Hamsik Academy: „Bol to dôležitý zápas a tak sme k nemu všetci aj pristúpili. Tréner nás dobre namotivoval, čo bolo dôležité. Od začiatku zápasu sme boli lepším mužstvom a už v prvom polčase sme mali dobré šance, no gól sme nedali. V druhom polčase sme pokračovali v tlaku a prišiel aj gól, ktorý sme si zaslúžili. Potom sme si výsledok postrážili až do konca zápasu. Som hrdý na chalanov za to, ako to všetci do jedného odjazdili a nechali na ihrisku všetko.“

(cb + web RSC Hamsik Academy)

FK Inter Bratislava – RSC Hamsik Academy 0:1 (0:0)

Gól: 62. Abrahám. ŽK: 68. Betík – 50. Gaško. Rozhodoval: Vaňo. Diváci: 150.

Zostava RSC Hamsik Academy: Dovec – Vávro, Gaško, Griglak, Iseni – Ždánsky (85. Túry), Neušel, Jančo – A. Jackuliak, Abrahám (90. Bobrovský), Kolláti (74. Pollák)

radosť po góle RSC

Ostatné výsledky: FK Beluša – MŠK FOMAT Martin 4:0, TJ Bánová – AFC Nové Mesto nad Váhom 1:4, TJ Družstevník Veľké Ludince – FC Slovan Galanta 0:2, ŠK Vrakuňa Bratislava – OK Častkovce 1:3, FKM Nové Zámky – FK Slovan Duslo Šaľa 1:6, OFK Malženice – ŠKF Sereď 1:2.

PROGRAM:

V nasledujúcom už poslednom kole hrajú obaja zástupcovia z banskobystrického okresu doma. Podkonice privítajú v sobotu 10. júna17.00 hodine štvrtú Belušu a v Rakytovciach si v tento deň v rovnakom čase zmeria sily RSC Hamsik Academy s poslednou ŠK Vrakuňa Bratislava.

1. Malženice 62b, 2. Galanta 53b, 3. Sereď 51b, 4. Beluša 49b, 5. Častkovce 47b, 6. Veľké Ludince 41b, 7. PODKONICE 38b, 8. Nové Mesto n. V. 36b, 9. Bánová 35b, 10. RSC HA 34b, 11. Šaľa 32b, 12. Martin 32b, 13. Inter 31b, 14. N. Zámky 9b, 15. Vrakuňa 7b.

Nová tvár v trénerskom tíme RSC HA Denis Tomaškovič

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín privítal na svojom štadióne v predohrávanom zápase už v piatok večer predposlednú  Žarnovicu. Rolu favorita potvrdzovali domáci od úvodných minút, keď sa hralo prevažne na polovici súpera. Hostia dokázali gólovo odolávať len do 13.minúty, kedy sa hlavou presadil Mesiarik. V 17.minúte bolo už 2:0, keď dal svoj prvý gól v zápase Žilinec. V akej je streleckej forme ukázal ešte niekoľkokrát a nakoniec bolo z toho päť gólov v jeho podaní, čím sa priblížil k najlepším kanonierom v tabuľke strelcomv Okrem neho sa v zápase presadil dvakrát Studený a po jednom góle pridali Giertl a Andrej Urgela. Okrem desiatich gólov Badínčania predviedli ďalšie pekné akcie a od vyššej prehry zachránil futbalistov Žarnovice brankár a zároveň kapitán Balciar, ktorý zlikvidoval niekoľko vyložených príležitostí. Badín tak zaknihoval na svojom trávniku ďalšie dvojciferné víťazstvo v tomto ročníku, tentoraz 10:0! Hralo sa slušne bez žltých kariet.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil vysokú výhru nasledovne: „Od úvodnej minúty sme súpera zatlačili pred jeho bránku a snažili sme sa čím skôr streliť gól a zápas rozhodnúť. To sa nám aj podarilo a po strelení druhého gólu to bolo len o tom koľko gólov nastrieľame. Dokázali sme sa presadzovať hlavne v krídelných priestoroch, odtiaľ prichádzali centrované lopty a padali pekné góly. Ťažko sa hodnotí takýto zápas, lebo súper bol taký aký bol.“

ŠK Badín – MFK Žarnovica 10:0 (4:0)

Góly: 13. Mesiarik, 17., 34., 57., 68. a 76. Žilinec, 35. a 83. Studený, 65. M. Giertl, 81. A. Urgela. Rozhodoval: Ratkovský. Diváci: 150.

———————————————————————

Šalková začala zápas u favorizovaného súpera v Krásne nad Kysucou dobre a hneď v úvode po peknej kombinácii sa rútil sám na brankára Pánik, avšak domáci brankár ho vychytal. Nedáš dostaneš platilo doslova, keď Kysučania využili hneď prvú chybu bystrického celku a z vnútra pokutového územia Podmanický premenil svoju šancu – 1:0. Vzápätí mohol vyrovnať opäť Pánik, ale výborný center Lašúta neumiestnil do bránky. Domáci byli silní na lopte, dobré kombinovali, no do vyložených príležitosti sa nedostávali a tak bol brankár Gnida bez práce. Ďalej sa hrá odvíjala medzi 16-kami bez výraznejších šancí. Hosťom chýbala väčšia presnosť vo finálnej fáze. Krásno sa dostalo do dvojgólového vedenia, keď štyri minúty pred prestávkou potrestalo nedôraznosť Šalkovej pred pokutovým územím a presnou strelou k žrdi upokojil svoj tím Macura2:0.

Druhý polčas bol vo väčšej réžii domácich, ktorí hrozili najmä po brejkových situáciách. Inak sa hralo medzi 16-kami a šancí bolo pramálo. Hostia v 60. minúte vyrobili ďalšiu hrúbku po autovom vhadzovaní, loptu stratili po faule volajúcom súboji a Kysučania sa tak rútili v dvojici na jediného obrancu súpera a svoju šancu bez problémov premenili Ševčíkom na 3:0. Šalkovčania chceli zaznamenať aspoň čestný zásah, ale futbalisti Krásna ich do šancí nepúšťali, aj keď treba povedať, že mužstvo z okrajovej časti Banskej Bystrice volilo aj zlé riešenia. Štvrtý gól padol opäť po chybe hostí a ich nedôraze. Pred pokutovým územím sa Švancar presadil krížnou strelou, ktorá zapadla k ľavej žrdi Gnidovej bránky – 4:0. Čestný zásah Šalkovej napokon v závere zaznamenal Tomáš Tuček, keď odrazenú loptu poslal z vnútra šestnástky do prázdnej bránky a uzavrel konečný výsledok na 4:1.

(zm + cb úprava)

Tréner Šalkovej Daniel Vernarský pre bystricoviny.sk zhodnotil prehru svojho mužstva: „Tento zápas sme si prehrali vlastnými chybami. Treba uznať kvalitu domácich, no nemôžeme robiť takéto školáčke chyby, ktoré nás zbytočne dostávajú pod tlak. Domácich sme nepúšťali do vyložených šancí, snažili sme sa tvoriť hru, ale zbytočné chyby nás stoja lepšie výsledky.“

TJ Tatran Krásno nad Kysucou – FK Šalková 4:1 (2:0)

Góly: 5. Podmanický, 41. Macura, 60. Ševčík, 89. Švancar – 90. Tuček. Rozhodoval: Valíček. Diváci: 216.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Makov – Lip. Štiavnica 6:0, Bešeňová – Kováčová 2:1, Staškov – Stráňavy 3:2, Kysucké Nové Mesto – Zvolen 0:1, Čadca – Lip. Hrádok 3:0 kontumačne.

PROGRAM:

V najbližšom kole privíta v sobotu 10. júna o 17.30 hodine Šalková doma na svojom ihrisku beznádejne posledný Liptovský Hrádok. V nedeľu 11. júna o 17.30 hodine sa predstaví Badín v Liptovskej Štiavnici.

1. Makov 60b, 2. Zvolen 59b, 3. Staškov 48b, 4. Krásno n. Kys. 44b, 5. Čadca 41b#, 6. Bešeňová 40b, 7. Kováčová 36b, 8. BADÍN 36b, 9. Kysucké N. Mesto 33b, 10. Stráňavy 29b, 11. ŠALKOVÁ 25b, 12. Lip. Štiavnica 19b, 13. Žarnovica 8b, 14. Lip. Hrádok 0b.