Hamšíkovci bodovali u lídra vo Zvolene, Badín znovu remizoval, prestrelka v Medzibrode + HLASY

4 /

Cez víkend boli na programe zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy Banská Bystrica piatykrát v rade bodoval, tentoraz neprehral u lídra vo Zvolene, kde neinkasoval a uhral remízu 0:0. Rovnakým výsledkom bodovali v nižšej súťaži futbalisti Badína v Čadci. Domácu gólovú prestrelku nezvládol Medzibrod. Dal síce tri góly, ale súper zo Zubrohlavy skóroval až štyrikrát.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica sa predstavil u lídra vo Zvolene. Domácim patril úvod duelu. Hneď v prvej minúte mal veľkú šancu po štandardnej situácii Viktor Tóth, ktorý hlavičkoval spoza päťky tesne nad brvno. O malú chvíľu pohrozil líder aj po rohovom kope, ale postupom času hra upadala a po štvrťhodine hry musel hraciu plochu opustiť pre zranenie Bystričan v drese Zvolena, spomínaný Viktor Tóth. Zvolen začal kopiť nepresnosti a chyby. Hralo sa viac medzi šestnástkami, ani jednému z tímov sa nedarilo vypracovať si šance. Obe mužstvá sa zamerali viac na pozorné defenzívy a vyložené šance neprichádzali ani po rohových kopoch a iných štandardkách. Takmer po hodine hry sa po chybe v rozohrávke RSC HA dostal do zaujímavej pozície útočník domácich Matej Starší, ale s jeho prízemnou strelou z hranice šestnástky si brankár Slančík poľahky poradil. Priebeh duelu zodpovedal bezgólovému výsledku. Hamšíkovci sú silní na ihriskách súperov najmä v brejkových situáciách, na to sa ale Zvolenčania pripravili, navyše veľmi dobre pokryli najnebezpečnejšieho hráča a kapitána Patrika Abraháma.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Mali sme výborný prvý polčas, v ktorom sme na ťažkom teréne dokázali výborne kombinovať a herne sme dominovali, no súper dobre bránil. Ťažko sa nám presadzovalo v poslednej tretine ihriska a dokázali sme si vypracovať len pološance, z ktorých sme nedokázali nič vyťažiť. V druhom polčase sme nedokázali využiť vyššie postavenie súpera, čo ma mrzí. Do každého zápasu, rovnako aj do tohto, sme išli s cieľom vyhrať. Pri troške šťastia sa nám to mohlo podariť aj v tomto zápase, ale remízu považujem za spravodlivú. Som hrdý na hráčov, ako pristupujú k zápasom. Na všetkých hráčoch je vidieť neskutočná vôľa víťaziť a bojovať za náš klub. Mrzia ma niektoré veci, ktoré sa udiali počas zápasu, lebo futbal je krásny šport, plný emócií, no mali by sme si zachovať rešpekt jeden voči druhému.“

Tréner MFK Zvolen Dušan Tóth: „Oba tímy sa sústredili viac na defenzívu. Hamšíkovci sú organizovaní, disciplinovaní a hrajú do otvorenej obrany na rýchle brejky, takže na to sme si dali pozor a Abraháma sme dokázali pokryť.“

(cb + hamsikacademy.sk)

MFK Zvolen – RSC Hamsik Academy 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodovali: Janček. ŽK: 44. Pollák, 90. Gaško – 19. Abrahám, 44. Jenat, 83. Netolický. ČK: 88. R. Kánik (tréner brankárov RSC HA). Diváci: 384.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Gaško, Nosko, Prikryl – Solivajs, Snitka, Konder, Lichý (46. Kalmár), Šteiniger (46. Sučák) – Starší, V. Tóth (16. Pollák, 79. Muráň)

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Santos (88. Palko), Jenat, Kapor, Hanes – Holub (39. Beran), Netolický – Somov, Jančo, Krištof (76. Puškár) – Abrahám

Podkonice potvrdili, že na jar sa im nedarí. Nevyhrali už siedmy duel v rade, tentoraz prehrali v Lehote pod Vtáčnikom, kde domáci vyhrali 2:1. Ujali sa rýchlo vedenia 2:0 Štrbákom v šiestej minúte a Stovičkom v sedemnástej, hostia korigovali prehru až v závere duelu v 85. minúte Molčanom. Po zime prehrali Podkoničania všetky štyri stretnutia vonku a doma trikrát remizovali. Bližšie informácie nám z tohto klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

Ostatné výsledky: Dubnica – Nové Mesto n. V. 1:3, Malacky – Beluša 1:1, V. Ludince – Galanta 0:0, Sereď – Častkovce 2:2, Rača – Martin 1:1, Šaľa – Bánová 2:0.

Najbližšie sa predstavia futbalisti RSC Hamsik Academy v sobotu 20. apríla o 16.30 hodine na mestskom mládežníckom štadióne Radvaň v banskobystrickej mestskej časti Kráľová, kde privítajú na umelej tráve Lehotu pod Vtáčnikom.

1. Zvolen 42b, 2. Galanta 39b, 3. Šaľa 38b, 4. Martin 37b, 5. Sereď 37b, 6. RSC HA 37b, 7. Lehota p. V. 33b, 8. Beluša 32b, 9. Malacky 30b, 10. Rača 28b, 11. Častkovce 26b, 12. Podkonice 26b, 13. V. Ludince 23b, 14. Bánová 23b, 15. Nové Mesto n. V. 16b, 16. Dubnica n. V. 7b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín sa predstavil v Čadci, kde začal svoju sériu troch zápasov na Kysuciach. Do zápasu lepšie vstúpil náš celok z bystrického okresu, bol aktívnejší, dobre kombinoval, ale zo svojej aktivity vyťažil len strelu Koctúra, ktorá nenarobila veľké problémy brankárovi a hlavička Slováka do siete domácich neplatila pre ofsajdové postavenie. V 22.min sa mohlo prvýkrát meniť skóre, ale krížna strela Slováka minula bránku. Futbalisti Čadce, ktorá na jar ešte neprehrali (tri výhry a jedna remíza) boli v prvom polčase nebezpeční z rýchlych protiútokov, pri ktorých bol najaktívnejší Valek, ale bez gólovej koncovky. V závere prvého polčasu bol vzruch pred oboma bránkami po štandardných situáciách. Najskôr hosťujúci Kolláti po rohovom kope nedokázal prestreliť klbko hráčov a na druhej strane z rovnakej situácie Špila mieril nad brvno.

Aj v druhom polčase sa hral pre divákov zaujímavý zápas, v ktorom chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu obe mužstvá. Tie najväčšie, po ktorých zvonila žrď, mali najskôr domáci, keď strelu Gomolu končekmi prstov vyrazil Sršeň na žrď. Na druhej strane mal podobnú smolu Volko. V závere zápasu dovtedy pozorný rozhodca výrazne vstúpil do stretnutia, pretože v 84. minúte po druhej žltej karte prísne vylúčil Koctúra a tak museli Badínčania dohrávať v početnej nevýhode. Kysučanom tento moment vlial do žíl novú energiu a v hektickom závere, keď sa nadstavovalo až 5 minút, mali veľkú príležitosť na rozhodujúci zásah. A zase v tom mal prsty rozhodca, hostia sa dostávali do protiútoku, Joukl stiahol za dres Valenta, čo vo výklade pravidiel podľa Mensára bol dovolený zákrok, a z následnej akcie mali domáci možnosť zahrávať štandardnú situáciu. Tá im vyšla takmer dokonale, ale Caban na bránkovej čiare dokázal odkopnúť loptu do bezpečia. V dobrom zápase sa tak súperi rozišli po spravodlivej bezgólovej remíze.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil duel nasledovne: „Bol to vyrovnaný zápas dvoch vyspelých mužstiev. Čadca potvrdila dobrú jarnú formu, zamerala sa na pozornú defenzívu a po zisku lopty sa snažila o rýchly prechod do útoku. My sme boli častejšie na lopte, ale proti organizovanej hre súpera sme sa ťažšie presadzovali. Obe mužstvá nastrelili žrď, spálili po jednej tutovke a tak je remíza spravodlivá.“

FK Čadca – ŠK Badín 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Mensár. ČK: 84. Koctúr (Badín) po 2ŽK. Diváci: 170.

———————————————————————

Medzibrod privítal doma taktiež na jar dobre hrajúcu Zubrohlavu (vyhrala všetky zápasy, prehrala len s lídrom z Krásna nad Kysucou).  Úvod zápasu bol hektický, keď najskôr hostí poslal do vedenia hlavičkou Čiernik0:1. Na druhej strane odpovedal po zabehnutí za obranu Čilík1:1,ale vzápätí otočil skóre na stranu Zubrohlavy priamo z rohového kopu s pomocou vetra Šikyňa, v deviatej minúte tak bolo 1:2. Následne sa hra skôr upokojila a aktívnejší na lopte boli prevažne futbalisti z Oravy. V závere polčasu však prevzali iniciatívu domáci a tá priniesla vyrovnanie zásluhou Samuelčíka, ktorý umiestnil do siete odrazenú loptu od brvna po priamom kope Belka v 45. minúte – 2:2.

Pozitívne naladenie si Medzibrod preniesol aj do 2. polčasu a hneď v jeho úvode sa presadil Kohút, ktorého centrovaná lopta z priameho kopu skončila na prekvapenie v sieti – 3:2. Následne sa však domáci až veľmi zamerali na bránenie náskoku a ich pasivita sa im vypomstila po faule Holka vo vnútri šestnástky. Z nariadenej penalty vyrovnal na 3:3 v 73. minúte Jagnešák a o pár minút rozhodol o víťazstve hostí strelou z vnútra šestnástky Ratičák3:4! Futbalisti Medzibrodu sa v závere ešte snažili o vyrovnanie, ale napriek optickému tlaku si už nedokázali vypracovať vyloženú gólovú príležitosť.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „Zápas sa mi nebude hodnotiť ľahko. V úvode sme chceli vybehnúť na súpera, ale opak bol pravdou. Z prvého rohového kopu nepokryjeme hráča a dostaneme gól do stredu bránky. Dokázali sme odpovedať veľmi rýchlo, no v zapätí dostaneme gól priamo z rohu a v 10. minúte je 1:2. Hostia boli nebezpečnejší, nastrelili brvno. Nám sa našťastie podarilo skórovať gólom do šatne, keď sme dokázali upratať loptu do siete po priamom kope. Výborný vstup do 2. polčasu, keď vlastne z prvej nebezpečnej situácie dáme gól na 3:2. Potom nás súper pritlačil, ale dobre sme odolávali a hrozili z brejkov. Následne však prišli dva nepochopiteľné góly, kde zlyhal náš brankár. Najskôr vyrobil nezmyselný pokutový kop, keď fauloval hráča otočeného chrbtom k bránke a štvrtý gól bol klinec do rakvy. Verím, že v budúcom týždni nám už pribudnú hráči, pretože na tento zápas sme mali ďalšie absencie. Musíme sa otriasť a v ďalších dueloch ukázať viac futbalového umenia. Diváci videli sedem gólov, z tohto pohľadu sa im zápas musel páčiť, bohužiaľ body však zobral náš súper.“

TJ Sokol Medzibrod – TJ Sokol Zubrohlava 3:4 (2:2)

Góly: 7. Čilík, 45. Samuelčík, 49. Kohút – 4. Čiernik, 9. Šikyňa, 73. Jagnešák (11m), 78. Ratičák. Rozhodoval: Halfar. Diváci: 250.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Kováčová – Lip. Štiavnica 3:3, Krásno n. K. – Bešeňová 2:0, Staškov – Tvrdošín 2:1, Kysucké N. Mesto – Stráňavy 5:0, Makov – Príbelce 0:6.

Najbližšie sa Badín predstaví v sobotu 20. apríla o 16.00 hodine na ihrisku v Kysuckom Novom Meste. Futbalisti Medzibrodu hrajú v nedeľu 21. apríla o 10.30 hodine v Bešeňovej.

1. Krásno n. K. 45b, 2. Kysucké N. Mesto 32b, 3. Staškov 27b, 4. Bešeňová 26b, 5. Zubrohlava 26b, 6. Makov 25b, 7. BADÍN 23b, 8. MEDZIBROD 21b, 9. Kováčová 21b, 10. Čadca 21b, 11. Stráňavy 19b, 12. Lip. Štiavnica 16b, 13. Príbelce 15b, 14. Tvrdošín 13b.

Autor: (cb), Foto: fb MFK Zvolen photo (P. Telúch)