Hamšíkovci a Badín sa lúčia so sezónou víťazstvami, tesná prehra Medzibrodu + HLASY

8 /

Cez víkend boli na programe posledné zápasy sezóny 2023/2024 v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy vyhral tenisovým výsledkom 6:2 na pôde posledného Nového Mesta nad Váhom a potvrdil rolu favorita. Výhrou sa lúči so sezónou aj štvrtoligový Badín, ktorý v Liptovskej Štiavnici neinkasoval a strelil jeden gól, čo stačilo na plný bodový zisk. Medzibrod bojoval doma s druhým celkom súťaže Kysuckým Novým Mestom, ale gól streliť nedokázal, hoci kopal i penaltu. Napokon o prehre rozhodol jeden inkasovaný gól.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica sa predstavil na pôde predposledného Nového Mesta nad Váhom a skóre stretnutia sa menilo už v 5. minúte, keď poslal hostí do vedenia Adam Jackuliak0:1. Po štvrťhodine hry už vyhrávali domáci, a to zásluhou ich dvojgólového kapitána Lukáša Šebeka, ktorý vyrovnal o minútu po inkasovanom góle na 1:1 a otočku na 2:1 zariadil v pätnástej minúte. Hamšíkovci nastúpili s viacerými hráčmi z U19-ky, ktorí si vybojovali postup do najvyššej dorasteneckej súťaže. A stihli prinavrátiť vedenie ešte do polčasovej prestávky. Puškár najprv v 38. minúte vyrovnal a potom pridal aj ďalší gól do šatne v poslednej minúte pred prestávkou – 2:3.

Po zmene strán menili skóre už len banskobystrickí hráči. Najprv rozvlnil sieť súpera Jančo v 53. minúte na 2:4, upokojil týmto gólom svoj tím, a v závere už prišli iba poistky v podobe presného zásahu kapitána RSC HA Kapora na 2:5 v 83. minúte a dve minúty na to pridal šiesty gól hostí znovu Jančo. Duel sa za stavu 2:6 následne už iba dohrával.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Zápas hodnotím veľmi pozitívne. Nielen vzhľadom na výsledok, ale hlavne preto, že sme dali príležitosť veľmi mladým hráčom, aj hráčom z kategórie U19, ktorí sa príležitosti zhostili veľmi dobre. V zápase sme hrali veľmi dobre kombinačne, dobre sme sa hýbali v medzipriestoroch a dokázali sme si vypracovať veľa gólových príležitostí. V prvom polčase bol úsek hry, kde sme pri výstavbe útoku boli veľmi nepresní, na čom musíme v budúcnosti popracovať. V Novom Meste nad Váhom nám pripravili veľmi priateľské prostredie, za čo im patrí veľké uznanie a vďaka. Myslím si, že určite patria do tretej ligy a prajem im čo najskorší možný návrat.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

AFC Nové Mesto nad Váhom – RSC Hamsik Academy 2:6 (2:3)

Góly: 6. a 15. Šebek – 5. A. Jackuliak, 38. a 45. Puškár, 53. a 85. Jančo, 83. Kapor. Rozhodovali: Barát – Slatárovič, Uram. ŽK: 48. Jakub, 87. Kolembus – 31. Jenat, 40. Holub, 68. Kajsin. Diváci: 110.

Zostava RSC Hamsik Academy: Dovec – P. Hanes (85. Ajeti), S. Hachek, Krištof (71. Y. Hachek) Puškár (71. Beran), Klandúch (53. Kajsin), Jenat, Holub, A. Jackuliak, Kapor, Jančo (85. Jančo)

zo zápasu RSC HA v Novom Meste n. V.

Podkonice cestovali do Malaciek a nedokázali sa proti tamojšiemu Žolíku presadiť. Prvý polčas držali krok so súperom, no inkasovali gól do šatne tesne pred prestávkou, keď sa presadil Hermann. Do druhého polčasu išiel do podkonickej bránky miesto Gábriša Petrík, ale aj toho Hermann pokoril, konkrétne v 66. minúte. Hostia sa vybíjali v kritike rozhodcov, za čo inkasovali žlté karty a Selecký dostal aj červenú po dvoch žltých v 69. minúte. Malacky početnú výhodu pretavili do tretieho gólu a strelcom bol opäť Jozef Hermann, ktorý dosiahol hetrik v samom závere duelu a stanovil výsledok na 3:0. Bližšie informácie nám z podkonického klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom. Po ňom prevzal žezlo Róbert Jež, ale ten tiež dlho nevydržal a na konci apríla ho nahradil Miloš Foltán. Podkonice vyhrali na jar iba tri stretnutia a táto časť po celkom slušnej jeseni im nevyšla. Klub sa borí s vysokou fluktuáciou trénerov, ktorí sa dlho pri kormidle neohrejú…

Ostatné výsledky: Častkovce – Bánová 2:0, Sereď – Rača 0:0, Galanta – Zvolen 0:1, Beluša – Šaľa 0:0, Dubnica n. V. – Lehota p. V. 3:1, Veľké Ludince – Martin 2:2.

1. Zvolen 62b, 2. Sereď 56b, 3. Galanta 54b, 4. Beluša 50b, 5. Šaľa 49b, 6. Martin 48b, 7. RSC HA 47b, 8. Malacky 42b, 9. Rača 40b, 10. Lehota p. V. 40b, 11. Častkovce 35b, 12. Podkonice 35b, 13. V. Ludince 34b, 14. Bánová 31b, 15. Nové Mesto n. V. 22b, 16. Dubnica n. V. 10b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín cestoval na posledný zápas do Liptovskej Štiavnice v značne oklieštenej zostave. Napriek tomu už v 3. min išiel do vedenia, keď sa po rohovom kope presadil Caban0:1, tak s pribúdajúcimi minútami prevzali taktovku zápasu domáci. Vypracovali si aj gólové príležitosti, ale tie nedokázali premeniť, keď Trnkócyho vychytal Sršeň a Bradiak prekopol odkrytú bránku. V samom závere polčasu z ničoho nič takmer udreli Badínčania, keď sa individuálne presadil Slovák, jeho krížnu strelu Mondočko vyrazil na roh.

Druhý polčas sa hra vyrovnala, hralo sa prevažne medzi šestnástkami bez výraznejšej príležitosti. V nadstavenom čase boli domáci takmer odmenení za svoje veľké úsilie o vyrovnávajúci gól, keď ani na dvakrát v čistej príležitosti nedokázali prekonať výborného Sršňa. Hostia si tak i napriek nie príliš kvalitnému výkonu pripísal do tabuľky ďalšie tri body, ktoré im však na vylepšenie postavenia v tabuľke nepomohli. Badín teda obsadil konečné 6.miesto, čo znamená posun o dve pozície oproti minulej sezóne.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil výhru nasledovne: „Napriek tomu, že hneď v úvode zápasu sme po rohovom kope strelili gól, tak sa zápas niesol v réžii domácich. Boli agresívnejší, rýchlejší a dobre kombinovali. V prvom polčase sme mali problém s organizáciou hlavne v obrannej fáze a domáci si vytvorili tri dobré príležitosti, ktoré nevyužili. Aktivita domácich pokračovala aj v druhom polčase, ale už sme sa lepšie zorganizovali, lepšie sme bránili, dokázali sme viac podržať loptu a začali sme sa viac dostávať do hry. V poslednej minúte nás podržal brankár Sršeň, ktorý chytil najväčšiu šancu domácich.“

Sezónu hodnotil kouč Miroslav Hudec nasledovne: „Do jarnej časti sme nevstúpili dobre, keď úvodné dva zápasy sme iba remizovali a sami sme sa dostali pod výsledkový tlak, lebo ďalšie štyri zápasy sme mali na ihriskách súperov. Chytili sme sa až po zápase s Makovom a od tohto momentu to bolo iné mužstvo, ktoré začala šliapať. A až na zápas v Medzibrode sme už nestratili ani bod. Vzhľadom na celý priebeh sezóny beriem šieste miesto ako reálne odzrkadlenie našich výkonov, aj keď o pár bodov sme mali získať viac. V Badíne sa vytvorila dobrá partia hráčov, na ktorej chceme stavať aj v novej sezóne.“

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠK Badín 0:1 (0:1)

Gól: 3. Caban. Rozhodoval: Halfar. Diváci: 100.

———————————————————————

Medzibrod privítal druhý tím súťaže Kysucké Nové Mesto, ktoré v úvode stretnutia potvrdzovalo svoje tabuľkové postavenie a do vedenia sa dostalo zásluhou Mizeru ešte pred štvrťhodinou, ktorý zužitkoval strelou pod brvno krídelný prienik a spätnú prihrávku svojho spoluhráča – 0:1. Postupne sa osmelili aj domáci, ale Čilík si v dobrej príležitosti nespracoval loptu a Rajčok o pár minút prekopol bránku. O vyrovnanie sa mohol postarať kapitán Samuelčík, ale jeho penaltu Šteiniger vyrazil a tesne pred prestávkou si poradil aj s pokusom Lacka.

Medzibrod pokračoval v aktivite aj po zmene strán, strela Čilíka však tesne minula bránku. Hostia sa zamerali hlavne na defenzívu a domáci si nedokázali vytvoriť vyložené gólové príležitosti. V nadstavenom čase už hral tím z banskobystrického okresu vabank a do otvorenej obrany mohol navýšiť vedenie hostí najskôr striedajúci Beliančin, ktorého strela skončila na brvne a o minútu gólman Holko na bránkovej čiare zneškodnil zakončenie Harvančíka.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil prehru nasledovne: „Vstup do zápasu sme nemali ideálny. Súper bol oveľa lepší. Ukázal, prečo je na druhom mieste v tabuľke. Hostia vysoko napádali, dobre kombinovali. My sme boli všade neskoro, nedostupovali sme hráčov. Uľahčili sme to súperovi a po našej chybe sme inkasovali gól. Potom sme to preskupili, vymenili sme v rámci rozostavenia nejaké posty, konečne sa to začalo podobať futbalu, ktorý sme chceli hrať. Vypracovali sme si dve alebo tri šance a zahodili sme pokutový kop. Bohužiaľ aj to patrí k futbalu, to sa tiež stáva. To, čo sa trápime celú jar, tak sa ukázalo aj v tomto poslednom zápase, teda naše nepremieňanie šancí. Je to náš obrovský problém. V druhom polčase to hostia zavreli na svojej polovici, my sme hrali možno po šestnástku, ale vo finálnej fáze to nevyšlo. Neviem, či sme si vôbec vypracovali vyloženú šancu. Takže sa lúčime so sezónou prehrou.“

Kouč Tomáš Dzúrik hodnotil aj sezónu týmito slovami: „Sezónu by som rozdelil na jeseň a jar. Kým jeseň nám prinášala radosť, tak jar taká ideálna nebola. Borili sme sa s úzkym kádrom a so zraneniami. Tréningová morálka nám začala trošku upadať, ale je to škola pre nás všetkých, pre trénerov, pre vedenie, pre hráčov. Musíme si z toho vziať ponaučenie a vyvarovať sa takejto situácii. Každopádne by som sa chcel poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prišli do Medzibrodu na futbal a podporovali nás, držali nám palce. Verím, že tie dôvody na radosť sme im nejaké spravili. Vieme, že jar nebola ideálna, ale musím sa poďakovať  aj hráčom, ktorí nastupovali do zápasov s drobným zranením, so sebazaprením, že sme to takto ubojovali. Všetci sme mali vyššie ciele, tie sa nám naplniť nepodarilo. Musíme sa oveľa lepšie pripraviť na novú sezónu.“

TJ Sokol Medzibrod – MŠK Kysucké Nové Mesto 0:1 (0:1)

Gól: 13. Mizera. Rozhodoval: Širanec. Diváci: 150.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Bešeňová – Čadca 6:2, Tvrdošín – Zubrohlava 1:5, Príbelce – Stráňavy 0:1, Kováčová – Makov 6:0, Krásno n. Kys. – Staškov 5:3.

1.Krásno n. K. 66b, 2. Kysucké N. Mesto 51b, 3. Staškov 46b, 4. Zubrohlava 44b, 5. Bešeňová 41b, 6. BADÍN 39b, 7. Stráňavy 35b, 8. Čadca 35b, 9. Príbelce 31b, 10. Kováčová 30b, 11. MEDZIBROD 28b, 12. Makov 25b,13. Lip. Štiavnica 22b, 14. Tvrdošín 19b.

Autor: (cb), Foto: fb AFC Nové Mesto n. V. zo zápasu s RSC HA