0 /

V štvrtej a piatej futbalovej lige bolo na programe predposledné kolo jesennej časti aktuálnej sezóny. Vo vyššej uvedenej súťaži sa darí Badínčanom. Doma si poradili v derby so Šalkovou, keď ju rozdrvili výsledkom 8:0. Na svojom štadióne nepocítili počas jesennej časti trpkosť prehry či remízy a čo je obdivuhodné, neinkasovali žiadny gól a majú skóre 35:0! V piatej lige triumfovala v predstihu v jesennej časti Slovenská Lupča. Doma si poradila so Selcami (aj v našej fotogalérii) a takisto na svojom štadióne ani raz neprehrala a ani neremizovala. V piatej lige natiahol Jakub sériu víťazstiev v rade na číslo 6, keď naplno bodoval v Hriňovej.

IV. LIGA

Badínčania privítali už v sobotu v derby Šalkovú, nad ktorou nevyhrali niekoľko rokov. Do zápasu išli s jasným cieľom získať tri body. Hostia prišli bez siedmych hráčov základnej zostavy a pôsobili od začiatku odovzdaným dojmom. Otázkou bolo koľko gólov si odvezú domov. Už v prvej minúte mal svoju prvý veľkú príležitosť Erik Hudec, ale ešte sa len zastreľoval. Diváci si poriadne nesadli a už videli prvý gól, keď v 2. minúte poslal Kollár center za obranu a Laksík hlavou rozvlnil sieť – 1:0. V 5.minúte bolo už 2:0, keď Laksík zachytil zlu rozohrávku hostí, posunul loptu Vicianovi a ten poľahky prekonal brankára. Otrasení Šalkovčania kopili chybu, jednu z nich takmer využil v 8. minúte znovu Vician, mieril len tesne vedľa. V 13. minúte sa prvýkrát presadil Erik Hudec, keď si nabehol na center Urgelu a pekne trafil loptu k ľavej žrdi – 3:0. O chvíľu  ten istý hráč pridal svoj druhý gól v zápase po ďalšej peknej akcii domácich – 4:0. O minútu neskôr sa hostia dostali prvýkrát na polovicu domácich, ale strela Bindera neohrozila gólmana Jančiara. Badínčania sa aj naďalej bavili hrou a ponúkali prítomným divákom pekne akcie. V 29. minúte prudká strela Urgelu skončila len na žrdi. Potom mal ďalšie veľké príležitosti s chuťou hrajúci Hudec, keď si najskôr v 32. minúte zabehol za obranu Šalkovej, ale jeho strelu zlikvidoval brankár Gnida a o dve minúty neskôr sa na neho sám rútil, ale mieril len vedľa. Domáci sa do prestávky tešili ešte z jedného gólu, keď v 44. minúte bol na konci utešene akcie Rafanides5:0.

Aj do druhého polčasu nastúpili futbalisti Badína aktívne s cieľom pridať ďalšie góly. V 50. minúte center Viciana našiel voľného Erika Hudeca, ktorý dal hlavou svoj tretí gól v zápase a zavŕšil tak hetrik – 6:0. Potom bol blízko gólu Urgela, jeho strelu Gnida s námahou vyrazil. Následne tempo hry trochu upadlo a domáci kontrolovali priebeh zápasu. V 72. minúte hostia nedovolene atakovali v šestnástke Rafanidesa a z nariadeného pokutového kopu upravil na 7:0 Vician. V 78.min si aj hráči Šalkovej vypracovali sľubnú príležitosť, ale Pánika vychytal Jančiar. V závere zápasu zaujal ešte center striedajúceho Giertla, ktorý takmer skončil v sieti a v 89. minúte zachytil rozohrávku hostí Laksík a zavŕšil na konečných 8:0.

Víťazstvo kladne hodnotil tréner ŠK Badín Miroslav Hudec: „Odohrali sme dobrý zápas. Od prvej minúty sme boli jednoznačne lepším mužstvom a herne dominovali. Vysokým napádaním rozohrávky súpera sme sa snažili získavať lopty už na ich polovici, čo sa nám aj vo veľkej miere darilo a po takýchto situáciách sme strelili prvé dva góly. Vychádzala nám kombinácia, dobre sme sa pohybovali, dokázali sme si vypracovať veľké množstvo gólových príležitostí a za osemnásť minút sme o zápase rozhodli. Chlapcom zápas chutil a futbalom sa doslova bavili. Som rád, že sme na domácom ihrisku opäť zvíťazili vysokým rozdielom. Jesenná bilancia domácich zápasov hovorí za všetko. Dokázali sme zvíťaziť vo všetkých siedmych zápasoch a skóre 35:0 nepotrebuje ďalší komentár.

Autor hetriku Erik Hudec pre bystricoviny.sk uviedol: Do posledného domáceho zápasu proti Šalkovej sme išli s jednoznačným cieľom naplno bodovať a neinkasovať žiadny gól, čo sa nám aj podarilo. Zápas sme prakticky rozhodli už v prvom polčase, v ktorom sme dali päť gólov. Druhý polčas sa nám podarilo pridať ďalšie tri a upraviť konečný výsledok na 8:0 a domáce skóre zápasov jesennej časti na 35:0. Hetrik samozrejme teší mňa ale aj celú kabínu, keďže ma ´pokuta´ neminula.“

Tréner Šalkovej Danier Vernarský sa vyjadril po zdrvujúcej prehre pre náš web nasledovne: „Úvod zápasu sme absolútne nezvládli a dá sa povedať, že vzhľadom ku kvalite oboch mužstiev bolo v piatej minúte po zápase. Výsledok je krutý a zahanbujúci. Musíme dať hlavy hore a v poslednom kole sa pokúsiť bodovať naplno.“

(ih + cb)

ŠK Badín – FK Šalková 8:0 (5:0)

Góly: 2. a 89. Laksík, 5. a 72. Vician (druhý z 11m), 13., 19. a 50. E. Hudec, 44. Rafanides. Rozhodoval: Kyseľ.

—————————————————————————————————————————————–

Medzibrod sa doma stretol s Čiernym Balogom a do vedenia sa dostal už v 6. minúte, keď sa po centri Milráda presadil hlavičkou Schütz 1:0. O pár minút mohol pridať ďalší gól Banáš, ale zo samostatného nájazdu netrafil bránku. Trest tak prišiel na druhej strane, keď nakopnutú loptu umiestnil po štvrťhodine do siete J. Auxt 1:1. Medzibrod pokračoval v dominancii, ale Pliešovský po štandardke z vnútra šestnástky netrafil bránku.

Po prestávke sa snažili domáci streliť čo najskôr vedúci gól, ktorý by ich upokojil. Šance si však vytvárali hlavne po štandardkách. Hosťujúci gólman si poradil so strelou Samuelčíka a vytlačil končekmi prstov aj hlavičku Belka. Medzibrod si z tlaku vypracoval veľké množstvo rohových kopov, ktoré žiaľ nepriniesli gólový efekt. V závere sa tak mohli paradoxne tešiť po ojedinelej akcii z troch bodov Baločania, ale Šimúth v poslednej chvíli odkopol loptu pred hosťujúcim útočníkom, ktorý sa ju chystal zasunúť do prázdnej bránky!

(hut + cb úprava)

My sme teda oslovili hrdinu záverečných minút v drese Medzibrodu Jakuba Šimútha, ktorý nám povedal: „Zápas sme zvládli kvalitne i napriek tomu, že sme mali veľa šancí a rohových kopov, ktoré sme nepretavili do gólovej podoby. Naše výkony sú na stabilnej úrovni aspoň v posledných troch – štyroch zápasoch, len treba zlepšiť koncovku i presnosť prihrávok, tu sme si dnes trochu nerozumeli. Ak chceme premieňať veľké šance, musíme k tomu už v tréningoch pristupovať zodpovedne. Treba robiť všetko naplno a ak sa to naplno nerobí, tak sa to odzrkadlí v zápasoch a preto sme aj ten víťazný gól nedali. Čo sa týka záveru a zabráneniu inkasovaného gólu, loptu som pred bránkou príliš nečakal, v poslednej chvíli som ju zbadal, tak som sa snažil urobiť s ňou čo sa len dalo. Vedel som, že za mnou je hráč. Dopadlo to napokon dobre. Gól sme síce na 2:1 nedali, ale aspoň sme uhrali bod.“

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Partizán Čierny Balog 1:1 (1:1)

Góly: 6. Schütz – 16. J. Auxt. Rozhodoval: Šottník.

Ostatné výsledky: Detva – Zvolen 0:1, Poltár – B. Štiavnica 1:1, Pliešovce – Slovenské Ďarmoty 3:2, Tornaľa – Príbelce 3:3, Málinec – Hajnáčka 0:2.

V sobotu 23. októbra 14.00 hodine sa doma predstaví Šalková v súboji s Detvou. Badín hrá v tom istom čase v ten istý deň duel v Slovenských Ďarmotách. V nedeľu 24. októbra o 14.00 hodine sa Medzibrod predstaví v Hajnáčke.

1. Banská Štiavnica 30b, 2. BADÍN 28b, 3. Poltár 24b, 4. S. Ďarmoty 21b, 5. Tornaľa 19b, 6. Príbelce 17b, 7. Málinec 16b, 8. Hajnáčka 15b, 9. Detva 13b, 10. ŠALKOVÁ 13b, 11. MEDZIBROD 11b, 12. Pliešovce 10b, 13. Zvolen 9b, 14. Č. Balog 8b.

V piatej lige sa hralo derby v Slovenskej Lupči, kam zavítali Selce (a aj my s našim fotoaparátom). Domáci vždy na svojom štadióne v aktuálnej sezóne vyhrali a nič nenechali v pozícii lídra jesennej časti ani teraz na náhodu. Do vedenia išli už v piatej minúte, kedy z pravej strany posielal center pred bránku Klinec a tečovaná lopta zapadla napokon do bránky. Selce potom trestali chybu lídra, zlú rozohrávku zachytil na šestnástke Koctúr, obišiel brankára a vyrovnal v štrnástej minúte na 1:1. Domáci sa nechceli zmieriť s nerozhodným stavom a ešte pred polhodinou išli do vedenia 2:1. Tentokrát Pipich trestal chybu hostí v pokutovom území a Faltánimu uštedril tzv. ´jasle´. Po prestávke dali Lupčania gól po rohovom kope, polovysoká lopta išla na prednú žrď a Klinec sa dobre zohol a najmä dobre ju hlavou poslal medzi žrde (zachytené aj v našej fotogalérii) – 3:1. Následne tempo hry upadlo. Na strane domácich stojí za zmienku strela Vlada Giertla z vyše 25 metrov tesne vedľa, Selčania mali príležitosť až v 89. minúte, keď Peter Ondrejka z pravej strany našiel na ľavej v šestnástke voľného Matúša Mesíka, no jeho koncovku k žrdi brankár Gašperan pokryl.

Vďaka zisku očakávaných troch bodov prezimuje Slovenská Lupča s istotou na čele tabuľky, stala sa už v predposlednom kole prvej fázy súťaže víťazom jesennej časti súťaže. Jej tréner Matúš Holécy k tomu pre bysricoviny.sk uviedol: „Chceli sme aj dnešný zápas vyhrať dobrou organizovanou hrou v obrane a byť smerom dopredu nebezpeční. Využili sme šance a zaslúžene sme vyhrali. Počas jesene sme hlavne na ihriskách súperov bojovali s ťažkým terénom, dnes sme mali u nás doma dobre pripravené ihrisko. Prezentovali sme sa však dobrou organizáciou v zadných radoch. Vpredu máme šikovných a dobrých útočníkov. Hráme sebavedomo, dobre trénujeme a aj dobre hráme. Je to však otázka dlhšieho procesu. Ja som pri mužstve dva a pol roka a za ten čas všetci spolu trénujeme, iba jedného nového hráča sme zobrali k nám. Sme zohratí, vytvorila sa dobrá partia, dobrý kolektív, poctivo trénujeme, takže je to asi tým, že sme na čele súťaže bez jedinej prehry. Chceme vyhrať túto ligu. V príprave sa už stretávame so súpermi štvrtej ligy, takže si na postup trúfame. Zázemie v klube i v obci na štvrtú ligu máme.“

Tešia nás aj futbalisti Jakuba. Vyhrali už šiesty duel v rade a ôsmykrát po sebe bodovali. Tentoraz v Hriňovej a to zásluhou hetriku skúseného Michala Čiefa. Presadil sa už v jedenástej minúte a keďže domácim sa nedarilo vyrovnať, poslal im aj druhý gólový pozdrav priamo do kabín na konci prvého polčasu – 0:2. A to ešte tesne pred odchodom vyfasoval druhú žltú kartu a tým pádom aj červenú domáci Chriašteľ. Po zmene strán snahu oslabených Podpoľancov o zníženie stavu vytrestal Čief i tretíkrát, v 65. minúte si pripísal čistý hetrik a bolo 0:3. Hriňovčania napokon korigovali nepriaznivý stav v závere duelu po premenenej penalte, o čo sa postaral Očovan. Konečným rezultátom bol teda výsledok 1:3.

Ešte v sobotu hrala Sásová doma s Krupinou pred slabou diváckou návštevou (30), ale i napriek tomu si schuti zastrieľala. V prvom polčase to na vysokú výhru nášho celku nevyzeralo, pretože hostia išli do vedenia po dvadsiatich minútach hry Záhumenským. Vyrovnanie privodil o desať minút neskôr z priameho kopu Turčan a tento futbalista pridal v 40. minúte už priamo z hry aj druhý gól na 2:1. Lenže minútu pred prestávkou sa na opačnej strane presadil Slavomír Selecký, takže do šatní odchádzali na polčas obe mužstvá za nerozhodného stavu 2:2. Po zmene strán to už bola pesnička domáceho mužstva. V 59. minúte dal dôležitý tretí gól Ďurta, rovnako dôležitý zásah si pripísal o desať minút neskôr Veselovský – a to už Krupinčania ťažko predýchavali. Klinec do povestnej rakvy im zasadil ešte ďalšími dvoma gólmi hrajúci tréner Dubovický v pozícii útočníka v 75. a 89. minúte. Zrodila sa teda vysoká výhra bystrického tímu 6:2. Hralo sa slušne bez kariet.

V súboji poslednej Hrochote s predposlednou Dobrou Nivou sa napokon tešil z výhry náš tím z vrchného Podpoľania v banskobystrickom okrese. Hoci sa polčas skončil bez gólov, dôležitý a jediný zásah prišiel napokon v 74. minúte, postaral sa oň domáci Baitar – 1:0. Následne už hostia nedokázali vyrovnať, takže Hrochoťania sa mohli tešiť z druhej výhry v sezóne, keď majú bilanciu 2-0-10.

Všetky výsledky: Ladomerská Vieska – Dudince 5:0, Sásová – Krupina 6:2, Slovenská Lupča – Selce 3:1, Hriňová – Jakub 1:3, Brezno – Hliník n. Hr. 2:2, Bacúch – Hontianske Nemce 1:0, Hrochoť – Dobrá Niva 1:0.

V poslednom jesennom kole v sobotu 23. októbra14.00 hodine v banskobystrickej mestskej časti privíta štvrtý  Jakub druhú Ladomerskú Viesku. V nedeľu 24. októbra o 14.00 hodine je na programe derby medzi SelcamiHrochoťou. Líder súťaže Slovenská Lupča sa predstaví v Dudinciach a Sásová hrá v Dobrej Nive.

1. S. LUPČA 32b, 2. L. Vieska 26b, 3. Brezno 22b, 4. JAKUB 22b, 5. SÁSOVÁ 20b, 6. SELCE 18b, 7. Krupina 16b, 8. H. Nemce 16b, 9. Dudince 15b, 10. Hriňová 13b, 11. Bacúch 11b*, 12. Hliník n. Hr. 10b*, 13. HROCHOŤ 6b, 14. D. Niva 5b.