Derby v Šalkovej vyhral na nulu Medzibrod, víťazne i Rakytovce, Badín znovu remizoval + HLASY

1 /

V 23. kole štvrtej futbalovej ligy sa hralo okresné derby v Šalkovej. Zavítal tam Medzibrod a o svojej výhre rozhodol už v prvom polčase. Domáci herne nesklamali, ale nevyužili šance, tie mal však aj súper. Rakytovce potvrdili líderskú pozíciu. Na svojom ihrisku zdolali Pliešovce 4:2. Badín zaknihoval znovu bezgólovú remízu, tentoraz pred vlastnými divákmi v dueli s Tisovcom.

Okresné derby medzi Šalkovou Medzibrodom sa hralo v sobotu večer po 19-tej hodine a očakával sa dobrý futbal na oboch stranách. Začalo sa opatrne, zaujímavé momenty sa udiali po štandardkách. Najprv hostia z rohu v trme-vrme pred bránkou neuspeli a na domácej strane sa neujala hlavička Zimnikovala. Skóre sa napokon menilo v 25. minúte. Po chybe Šalkovčanov v strede ihriska sa dostala lopta do šestnástky, kde sa odrazila pred Karmana a ten ju s prehľadom umiestnil pod brvno – 0:1. Domáci mohli vyrovnať v 35. minúte z priameho kopu. Kapitán Palovič mieril tesne vedľa horného vinkla. Dobrú možnosť mal po prihrávke z pravej strany v pokutovom území opäť Zimnikoval, ale voľný loptu netrafil. Zvýšenú aktivitu Šalkovej vytrestal Medzibrod aj druhýkrát. V 42. minúte Matis najprv pálil do protihráča, no následne si nabehol na center k zadnej žrdi, kde ho nechala obrana súpera trestuhodne samého a z tejto pozície sa hlavou nemýlil – 0:2.

Druhý polčas začali domáci tlakom, mali prevahu, ale nevyužívali šance. Najväčšiu mal Dobrota a po ňom ešte i Mikulec. Brankár Škubák však neinkasoval. Hosťom sa na druhej strane otváral priestor na protiútoky, no Studený s Rajčokom v tutovkách netrafili bránku a so samostatným únikom Studeného v závere stretnutia si poradil gólman Ursíny. Aj preto v tomto dejstve gól napokon nepadol a v platnosti zostal polčasový výsledok.

Bystricoviny oslovili po stretnutí brankára Medzibrodu Dominika Škubáka, ktorý neinkasoval gól už v treťom zápase v rade. Duel v Šalkovej hodnotil nasledovne: „V prvom polčase sme boli herne lepším mužstvom a presadili sme sa aj gólovo. Konečne sme mali aj my šťastie a odrazila sa nám lopta do čistej šance. Pri druhom góle vznikla zaujímavá situácia, keď Belko chcel dvakrát strieľať ale vždy mu zavadzal rozhodca. Nakoniec pomohlo, že sme dostali loptu do stany a presadili sa po centri. V druhom polčase sme sa zamerali na brejky a nechali domácich viac hrať. Do nejakej veľkej šance sme ich však podľa mňa nepustili. Paradoxne my sme mali tri čisté príležitosti, ktoré sme žiaľ nepremenili. Mohlo sa nám to vypomstiť ak by domáci strelili nejaký gól. Nastala by zbytočne dráma. Trošku ma sklamala Šalková. Tri – štyri roky to bolo dominantné mužstvo v tejto súťaži a teraz akoby zabudli hrať futbal. Verím, že sa z tejto krízy dostanú a znovu budú lepší.“

Tréner Šalkovej Marek Jobko pre Bystricoviny uviedol: „Myslím si, že sme neodohrali zlý zápas, len bohužiaľ sme nepremenili šance. Mužstvu ťažko môžem dnes vyčítať nasadenie, bojovnosť. Chýbal mi len väčší dôraz v šestnástke súpera. Sme smutní, ale musíme zdvihnúť hlavy a pripraviť sa na ďalší zápas, ktorý chceme vyhrať.“

FK Šalková – TJ Sokol Medzibrod 0:2 (0:2)

Góly: 25. Karman, 42. Matis. Rozhodoval: Mikloš. ŽK: žiadne. Diváci: 150.

Rakytovce v pozícii lídra hostili doma Pliešovce a zápas začali tlakom. Po sérii rohových kopov sa v 6. minúte ujali vedenia. Lopta sa po skrumáži odrazila k Telúchovi a ten ju poslal do bránky – 1:0. V 12. minúte domáci dokázali získať loptu pred pokutovým územím hostí, Kohút prihral Telúchovi a ten pohodlne zvýšil na 2:0. Až po tomto zásahu pohrozil aj súper nášho tímu.  Po sklepnutí lopty Kudlíkom tvrdo strieľal Bobor, no len do rúk Vaníka. V 29. minúte vystihol rozohrávku hostí Vazhkyi, prihral Kohútovi, ale ten len slabo vystrelil a Gnida loptu kryl. Pliešovce napokon z protiútoku znížili na 2:1. Kudlík dostal veľa času a priestoru otočiť sa s loptou a spoza pokutového územia prvýkrát počas jari rozvlnil sieť za brankárom Vaníkom. Rakytovce sa však rýchlo otriasli. Najskôr pohrozil Kohút z priameho kopu. Jeho pokus gólman vyrazil na roh. O dve minúty opäť prišla chyba hostí, Vazhkyi sa rútil sám na bránku, pred zakončením si ešte zasekol obrancu súpera a povedľa Gnidu zvýšil na 3:1. Minútu pred polčasom prešiel pekne po ľavej strane Vozár, jeho spätnú prihrávku v sklze zastavil Sýkora rukou a domáci mali výhodu pokutového kopu. Konder s prehľadom penaltu premenil na prestávku sa išlo za jasného stavu 4:1.

Po zmene strán Rakytovčania poľavili a neboli takí aktívni ako v prvom dejstve. Pliešovce pohrozili už v 48. minúte, keď poľahky prešiel stredom Kudlík a našťastie pre „RAKY“ poslal loptu nad bránku. Až po hodine hry sa prezentovali domáci pred bránkou súpera nebezpečnejšie. Ďurta našiel centrom Hámorníka, ale ten strieľal do obrancu Pliešoviec stojaceho na bránkovej čiare. Následná dorážka Kohúta smerovala vedľa. V 70. minúte musel po priamom kope Kudlíka zasahovať Vaník, loptu vyrazil na roh. O šesť minút neskôr sa o slovo prihlásil Kohút, keď vysunul do samostatného úniku Telúcha a ten opečiatkoval žrď! Odmietol tak ponuku na hetrik. V 81. minúte domáci stratili loptu, hostia podnikli rýchlu kontru a na jej konci bola presná krížna strela Bobora 4:2. V 85. minúte mohli Rakytovce zvýšiť svoj náskok. Na bránku súpera sa totiž rútili dvaja na jedného, po prihrávke Telúcha však Ďurta netrafil priestor troch žrdí.

Tréner Rakytoviec Andrej Dubovický po zápase v klubom videu vravel: „Chlapcov by som chcel v prvom rade pochváliť za predvedený výkon. Hlavne v prvom polčase, v ktorom sa prakticky rozhodlo o tomto stretnutí. Dali sme štyri pekné góly, škoda však inkasovaného jedného. Nabádal som v prestávke chlapcov, aby v druhom polčase nepoľavili, ale možno v podvedomí ten zápas v niektorých momentoch nejako vypustili. Pramenil z toho aj ďalší inkasovaný gól. Napriek tomu sme mali asi päť vyložených šancí, žiaľ nevyužili sme ich. Chvalabohu bolo už po polčase 4:1, takže nás tie nevyužité šance nemusia až tak mrzieť. V budúcnosti sa nám to však môže vypomstiť. Musíme popracovať na koncovke, premieňať čisté gólové príležitosti. Ani hra v druhom polčase nebola z našej strany ideálna, neskoro sme pristupovali k hráčom. Získali sme tri ďalšie dôležité body, stále sme na prvom mieste. Čaká nás teraz najbližšie zápas sezóny v Kováčovej, ktorá je v tabuľke druhá. Musíme sa naň zodpovedne pripraviť. Chceme u tohto súpera bodovať.“

FK Rakytovce – TJ Tatran VLM Pliešovce 4:2 (4:1)

Góly: 6. a 12. Telúch, 34. Vazhkyi, 44. Konder (z 11m) – 30. Kudlík, 81. Bobor. Rozhodoval: Ligas. ŽK: Vazhkyi – Polaček, M. Sýkora. Diváci: 150.

Badín v nedeľu večer na svojom štadióne privítal Tisovec. Zápas začal opatrne. Hostia sa zamerali na obranu a vyrážali do rýchlych protiútokov. S touto ich taktikou sa domáci vyrovnali až po dvadsiatich minútach. Až potom totiž pohrozili. Loptu so za šestnástkou prebral Rafanisdes a strieľal z asi dvadsiatich metrov tesne vedľa ľavej žrdi. Badínčania mali najväčšiu šancu v 26. minúte. Rafanides poslal za obranu loptu na Ševčíka, ten na hranici 16-ky obišiel brankára, no jeho strelu do prázdnej svätyne súpera odvrátil Slovák. Ďalšiu dobrú príležitosť si vypracovalo naše mužstvo o tri minúty neskôr. Kollár centroval z rohu a na zadnej žrdi hlavičkoval Ševčík, žiaľ vedľa. Po polhodine hry sa na ľavej strane dostal k lopte domáci V. Giertl a jehoitvrdú strelu z asi 20m len s problémami na dvakrát zneškodnil gólman Košičiar. Tisovec mal veľkú príležitosť v 37. minúte. Szczepaniak pomedzi stopérov vysunul Husanika a ten z dobrej pozície krížnou strelou mieril vedľa.

Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou zlomiť odpor hostí. V 53. minúte dobre zakombinovali, na pravú stranu dostal loptu M. Giertl a jeho center na zadnej žrdi smeroval na brata Vlada. Ten však spätnou hlavičkoval mieril tesne vedľa bránky. Badínčania mali ďalšiu šancu po hodine hry, keď Bíreš dlhou krížnou loptou preniesol hru na pravú stranu, tam si ju prebral M. Giertl a jeho prudký prízemný center na päťke zle trafil Hudec. Následne pohrozil Tisovec. Pred 16-kou sa dostal k lopte Husanik, ale jeho strelu z dobrej pozície zblokoval na roh M. Giertl. Badín mohli rozhodnúť o víťazstve v 78. minúte. Na kolmú loptu medzi stopérov od Rafanidesa si nabehol Erik Hudec, no sám pred brankárom triafal do neho. Skóre sa teda nemenilo a zostalo bezgólové až do samého konca stretnutia.

Asistent trénera Badína Miroslav Hudec pre Bystricoviny uviedol: „My sme dnes zomreli na premieňanie šancí. Celý zápas sme mali prakticky pod kontrolu, hostia hrozili z rýchlych protiútokov a myslím si, že sme si s nimi dobre poradili. Smerom dopredu sme si vypracovali tri . štyri dobré šance, ktoré sme žiaľ nepremenili. Takže aj preto zápas skončil 0:0.“

ŠK Badín – MŠK Tisovec 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Maslen. ŽK: Bíreš – J. Slovák. Diváci: 100.

Ostatné výsledky: Príbelce – Kováčová 1:2, N. Baňa – Hriňová 3:2, Č. Balog – Tornaľa 7:2, S. Ďarmoty – Detva 1:0.

Najbližšie v nedeľu 2. júna o 17.30 hodine sa hrá šláger 24. kola. Druhá Kováčová privíta prvé Rakytovce. Medzibrod hostí doma v ten istý deň v tom istom čase Slovenské Ďarmoty, Šalková sa predstaví v Pliešovciach a Badín v Tornali.

1. RAKYTOVCE 56b, 2. Kováčová 54b, 3. MEDZIBROD 45b, 4. Príbelce 39b, 5. BADÍN 37b, 6. ŠALKOVÁ 36b, 7. S. Ďarmoty 35b, 8. Č. Balog 32b, 9. Tornaľa 29b 10. Pliešovce 22b, 11. Hriňová 20b, 12. Tisovec 18b, 13. Detva 16b, 14. N. Baňa 12b.

Autor: (job), Foto: autor zo zápasu Šalková - Medzibrod