Badín vyhral derby v Kováčovej, prehry RSC HA, Medzibrodu i Podkoníc + HLASY

0 /

Cez víkend boli na programe zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik Academy Banská Bystrica prehral v Seredi a Podkonice neuspeli v Beluši. V nižšej súťaži zvíťazil Badín na ihrisku Kováčovej jediným gólom z poslednej minúty! Medzibrod nepretavil doma prevahu nad zachraňujúcim sa Tvrdošínom a nečakane prehral 0:2.

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica sa predstavil v Seredi, ktorá mala na treťom mieste tabuľky o tri body viac ako bystrický celok na piatom. Diváci videli kvalitný treťoligový futbal. Celok spod Urpína sa prezentoval precíznou organizáciou hry, aj preto v prvom polčase veľa vzruchu pred bránkami nebolo. Prvé šance si vypracovali hostia, ale Abrahám a Holub ich nepremenili. Skóre napokon otvorili domáci Vantrubom ešte pred polhodinou hry, ktorý ťažil z výbornej prihrávky Šmatláka – 1:0. Následne posledne menovaný futbalista mal aj ďalšiu príležitosť, no loptu poslal nad brvno a podobne sa ešte do prestávky prezentoval i jeho spoluhráč Juriš.

Na začiatku druhého dejstva mohol vyrovnať Somov, ale ani on nenašiel recept ako loptu dostať medzi žrde. Ďalšiu možnosť mal tento hráč aj po hodine hry a už s ňou naložil lepšie. Dobre sa orientoval v pokutovom území a presne zakončil – 1:1. Sereďčania mohli ísť následne do vedenia, ale Starečeka vychytal brankár Slančík. Dôležitý moment sa udial v 71. minúte. Kanonier RSC Abrahám dostal druhú žltú kartu za to, že vyjadril nesúhlas s rozhodnutím rozhodcu a išiel tak predčasne pod sprchu. Hamšíkovcom tak chýbal kľúčový hráč v útoku . V 87. minúte fauloval v sľubne rozvíjajúcej sa šanci zo strany hostí domáci Juriš a aj on išiel po druhej žltej karte pod sprchy. Sereďčanov to však nepodlomilo a zvládli záver duelu. Najprv Assuncao mieril tesne vedľa žrde, ale v 90. minúte už Slančík kapituloval po priamom kope Michaličku a hlavičke Remeňa – 2:1. Bystrický celok už musel hrať vabank v nadstavenom čase a inkasoval napokon i tretí gól po samostatnej akcii v podaní Michaličku, ktorý uzavrel na 3:1. Následne ešte padli dve žlté karty, prvú videl strelec druhého gólu Remeň za nadmernú oslavu gólu a druhú videl aj autor tretieho gólu Michalička za zdržiavanie hry.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy pre klubový web: „Zápas sme, asi už ako zvyčajne, nezačali úplne dobre. Súper bol prvých dvadsať minút lepší, no po góle, pri ktorom sme spravili individuálnu chybu, sa hra zmenila. Dovolím si povedať, že sme boli lepším tímom na ihrisku. Do druhého polčasu sme zmenili nejaké veci a zaslúžene vyrovnali. Zhodou okolností, keď sme chceli dať druhý gól, prišlo vylúčenie nášho hráča. Potom sa ten zápas z našej strany už len dohrával, snažili sme sa ubrániť nerozhodný výsledok, možno pomýšľať na nejaký brejk, no nestalo sa. Ako už párkrát predtým v sezóne, opäť sa nám stalo, že sme dostali gól v poslednej minúte. Z tohto pohľadu to mrzí, pretože minimálne na bod sme mali. No na druhej strane treba priznať, že nás dobiehajú zranenia. Aj v dnešnom zápase sme museli dvakrát vynútene striedať, trápia nás aj žlté karty, čiže je to pre nás ťažšie obdobie, kde lepíme zostavu. Musíme sa pozviechať z toho a pripraviť ten káder, ktorý bude schopný zasiahnuť do zápasu, čo najlepšie, aby sme sa pokúsili v poslednom domácom zápase zvíťaziť.“

ŠKF Sereď – RSC Hamsik Academy 3:1 (1:0)

Góly: 26. Vantruba, 90. Remeň, 90+. Michalička – 60. Somov. Rozhodoval: Parilák. ŽK: Petrovič, Juriš, Remeň, Michalička – Abrahám, R. Kollár, Krištof. ČK: 87. Juriš – 71. Abrahám (obaja po 2ŽK). Diváci: 350.

RSC HA: Slančík – Holub (31. P. Hanes), Jenat, Kapor, Somov (78. Beran) – Krištof, Puškár (78. Ajeti) – Netolický, Jančo, A. Jackuliak (75. Santos) – Abrahám

———————————————————————————-

Podkonice opäť prehrali, tentoraz v Beluši. Na jar sa im nedarí, vyhrali iba jediný duel z jedenástich, aj to iba nad poslednou Dubnicou nad Váhom. Pričom v nedeľu išli do vedenia hostia D. Ruskom už v piatej minúte, lenže domáci do prestávky otočili stav gólmi Krčulu a Holíčka na 2:1. Na začiatku druhého dejstva vyrovnal Turňa z pokutového kopu, lenže tento hráč a kapitán Podkoníc v 70. minúte oslabil svoj tím, keď sa pohádal s čiarovým rozhodcom a videl dve žlté karty v tesnom slede za sebou. Beluša početnú výhodu na ihrisku využila a rozhodla o výhre 3:2 gólom Gašpara v 87. minúte. Rozhodca Bláha udelil v tomto stretnutí až desať žltých kariet. Z tohto duelu je aj titulná fotografia. Bližšie informácie nám z podkonického klubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

Ostatné výsledky:  Dubnica – Bánová 0:1, Galanta – Martin 4:1, Lehota p. V. – Šaľa 5:2, Malacky – V. Ludince 1:1, Zvolen – Rača 3:1, Častkovce – Nové Mesto n. V 2:6.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalisti RSC Hamsik Academysobotu 18. mája17.00 hodine na MMŠ Radvaň a privítajú Belušu, ktorá má v tabuľke len o bod viac. Pôjde o súboj tabuľkových susedov.

1. Zvolen 52b, 2. Galanta 51b, 3. Sereď 49b, 4. Beluša 44b, 5. RSC HA 43b, 6. Martin 43b, 7. Šaľa 42b, 8. Lehota p. V. 37b, 9. Malacky 35b, 10. Rača 33b, 11. Podkonice 29b, 12. Bánová 28b, 13. V. Ludince 27b, 14. Častkovce 26b, 15. Nové Mesto n. V. 19b, 16. Dubnica n. V. 7b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín sa predstavil v susedskom derby stretnutí v Kováčovej. Úvod zápasu patril domácim, ale zo svojej aktivity vyťažili len dve strely, ktoré neohrozili bránku. S pribúdajúcimi minútami sa hra vyrovnala, ale pozorné obrany na oboch stranách neumožňovali dostávať sa do nebezpečnejších situácií a tak sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Až v závere prvého polčasu prišli situácie, ktoré zdvihli prítomných divákov zo sedadiel. V 42. min mali veľkú príležitosť Badínčania, keď center Viciana priťukol Studený pred Volka, ale ten vo výbornej príležitosti zle trafil loptu a tak Högerovi nenarobil veľké starosti. V 44. min zase na druhej strane mali veľkú príležitosť domáci, keď si na center nabehol Vronský, ktorého gólovú hlavičku nádherným zákrokom vyrazil na roh Kučera.

Aj druhý polčas prebiehal s podobným priebehom ako ten prvý. Mužstvá sa navzájom pozorne bránili a nebezpečných situácií bolo ako šafránu. Keď sa zdalo, že sa obidve mužstvá rozídu bezgólovou remízou, v 90. minúte zahrával Badín priamy kop z rohu šestnástky a prudký strieľaný center Slováka si nešťastne zrazil domáci Necpál za chrbát bezmocného Högera – 0:1. Badín si tak aj s prispením šťastia pripísal do tabuľky potrebné tri body.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil zápas nasledovne: „Bolo to derby a bolo badateľné, že mužstvá sa navzájom dobre poznajú. Hral sa medzišestnástkový futbal a dominovali obrany. Od začiatku sme sa zamerali na pozornú defenzívu a chceli sme prehusťovať stred ihriska, čo sa nám aj darilo. Smerom dopredu sme pôsobili dosť nervózne a zbytočne kopili nepresnosti. Dnes to bolo ubojované a odmakané a chalani verili, že to môžeme zlomiť v náš prospech.. V remízovom zápase sa v závere na nás usmialo šťastie a po štandardnej situácii a teči domáceho hráča sme strelili víťazný gól.“

Duel pre bystricoviny.sk zhodnotil aj brankár Badína s čistým kontom Jakub Kučera: Po minulotýždňovej výhre nad Makovom sme chceli nadviazať na víťazstvo a naplno bodovať aj v Kováčovej, čo sa nám nakoniec aj podarilo, za čo som ja a určite aj chalani a vedenie nesmierne radi… Zápas veľa vyložených šancí nepriniesol ,no ako sa na pravé „DERBY“ patrí, bol nesmierne súbojový a náročný. Kováčová je doma veľmi silná a má v mužstve najlepšieho strelca Vronského, ktorého naša obrana na čele s kapitánom Bírešom fantasticky eliminovala a viac menej bol vypojený z hry. O to jednoduchšie som to mal vzadu ja… No a záver, štandardka a tak trochu šťastný gól z kopačky Vlada Slováka. Konečne sa ku nám to šťastie priklonilo, ale ako sa hovorí šťastie praje pripraveným, tak verím v to, že pripravení budeme aj do ďalších zápasov. Ja len dúfam, že tá „deka „, ktorá na nás prišla od začiatku jari je definitívne preč a sme naladení na lídra tabuľky z Krásna nad Kysucou budúcu sobotu doma. Na záver by som chcel poďakovať všetkým badínskym fanúšikom, ktorí merali cestu do Kováčovej a hlavne mojim spoluhráčom od útoku cez lavičku až po obranu za vynikajúci tímový a zodpovedný výkon. A teraz nám zostáva už len radovať sa z výhry v derby zápase. Badín do toho!“

ŠK Prameň Kováčová – ŠK Badín 0:1 (0:0)

Gól: 90. Necpál (vlastný). Rozhodoval: Holas. Diváci: 212.

———————————————————————

Medzibrod privítal na svojom ihrisku posledný Tvrdošín a od začiatku zápasu mali podľa očakávania hernú prevahu domáci, ktorí si však z nej nedokázal vytvoriť gólové príležitosti. Až po 25 minútach mohol poslať do vedenia celok z bystrického okresu zo samostatného úniku Pánik, ale Novák si s jeho strelou poradil. O pár minút neskôr sa ocitol zoči-voči hosťujúcemu brankárovi aj Čilík, ale v poslednej chvíli mu zakončenie zblokoval obranca súpera. Mužstvá tak odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Po prestávke sa naďalej hralo prevažne na polovici hostí, ktorí však začali vyrážať do nebezpečných protiútokov. Po jednom z nich mohol skórovať Perea, ale brankár Sekereš sa vyznamenal. Na opačnej strane sa zaskvel aj Hovák po priamom kope Kohúta a loptu  do siete nedostal ani Čilik, ktorý sklzom tesne minul bránku. Medzibrod pri snahe streliť víťazný gól nechával otvorenú obranu a doplatil na to v závere zápasu, keď si najskôr zbehol za obranu Kabašta a poslal Tvrdošín do vedenia – 0:1. O pár minút sa rovnaká situácia zopakovala, keď za obranou ostal tentoraz osamotený Perea a definitívne rozhodol o prekvapivom víťazstve hostí – 0:2, vďaka ktorému sa Oravčania posunuli v tabuľke na predposlednú priečku.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „Zápas sme v podstate odohrali na jednu bránku. Súper prišiel s jasnou defenzívnou taktikou zameranou na rýchle brejky. To nakoniec slávilo úspech, keďže sme zápas nezvládli. V prvom polčase to bolo z našej strany strašne sterilné, pomalé, až na výnimku piatich minút, počas ktorých sme si vytvorili dve šance, no tie sme nevyužili. V druhom polčase pokračovala hra na jednu bránku, ale robili sme katastrofálne riešenia v predfinálnej i finálnej fáze a gól sme nedali. Súper si počkal na svoju šancu. Prišlo k zbytočnej strate lopty na súperovej polovici a nasledoval brejk súpera. Hoci sme ho dokázali uhasiť, tak po odvrátenej lopte nasledovala kolmá prihrávka na ďalšieho hráča hostí, nezachytili sme jeho nábeh a inkasovali sme gól. Druhý gól sme dostali v čase, keď sme už hrali vabank. Bohužiaľ, aj takéto zápasy sú. Stále sa boríme s úzkym kádrom. Hráči, ktorí zostali si musia vstúpiť do svedomia a uvedomiť si, že nehráme iba za seba, ale že reprezentujeme aj nejakých ľudí a obec. Treba sa dobre pripraviť na zostávajúce štyri zápasy a hlavne z hľadiska určitých morálnych vlastností to dobre zvládnuť.“

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Tvrdošín 0:2 (0:0)

Góly: 83. Kabašta, 86. Perea. Rozhodoval: Matula. Diváci: 200.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Staškov – Kys. N. Mesto 0:1, Krásno n. Kys. – Stráňavy 6:3, Lip. Štiavnica – Zubrohlava 3:3, Bešeňová – Príbelce 0:1, Staškov – Kys. N. Mesto 0:1, Makov – Čadca 1:7.