Badín senzačne zdolal lídra z Kysúc, Hamšíkovci remizovali s Belušou + HLASY

0 /

Cez víkend boli na programe zápasy v tretej i štvrtej futbalovej lige. Vo vyššie uvedenej súťaži RSC Hamsik AcademyBanská Bystrica remizoval na MMŠ Radvaň s Belušou 0:0. V nižšej súťaži Badín senzačne zdolal lídra tabuľky z Krásna nad Kysucou. Postaral sa o prvú prehru vedúceho celku súťaže v tejto sezóne!

III. LIGA – skupina Západ

Rakytovce Sport Club Hamsik Academy Banská Bystrica sa predstavil na mestskom mládežníckom štadióne Radvaň a hostil tam v poslednom domácom zápase v sezóne Belušu. V 5. minúte sa po centri z pravej strany od Puškára dostal do zakončenia hlavou v šestnástke Somov, ale bránku netrafil. V 24. minúte to skúšal Somov opäť, tentokrát pravačkou spoza šestnástky, no s jeho strelou do stredu hosťujúcej svätyne si gólman Ciesar poľahky poradil. Podobný osud mala strela domáceho Janča z väčšej vzdialenosti v 29. minúte. Prvý polčas vyloženú šancu nepriniesol.

Po zmene strán boli ako prví celkom blízko ku gólu futbalisti Beluše. Po nákope z pravej strany zakončoval v 53. minúte z voleja z dobrej pozície v pokutovom území Biricz, no priestor troch žrdí minul. V úvode záverečnej štvrťhodiny mal zas šancu bystrický tím, keď po centri A. Jackuliaka z pravého krídla zakončoval na zadnej žrdi zblízka nepresne Ajeti. O pár minút neskôr sa zas Jančo dostal s loptou blízko k šestnástke, ale jeho strelu zblokoval na roh brániaci hráč hostí. Z následného rohového kopu hlavičkoval tiesnený obranca RSC HA Kapor zblízka nad bránku. Aj preto diváci na MMŠ Radvaň gól napokon nevideli.

Denis Tomaškovič, tréner RSC HamsikAcademy: „Prvý polčas bol vyrovnaný, no súper si vypracoval určite o jednu-dve nebezpečnejšie situácie viacej, ale nejaká vyložená príležitosť nebola ani na jednej strane. V druhom polčase sme hrali veľmi dobre kombinačne, dokázali sme sa dobre hýbať v medzipriestoroch a boli sme nebezpeční pred bránkou súpera. Vypracovali sme si dve vyložené príležitosti, no súpera sme nedokázali prekonať. Hráčom ale nemám čo vyčítať. Práve naopak, chcel by som všetkých pochváliť. Sobota bola ale veľmi šťastný deň pre celú našu akadémiu, keďže starším dorastencom sa podarilo zdolať kvalitného súpera v boji o postup. A-mužstvo čakajú ešte tri zápasy, na ktoré sa kvalitne pripravíme.“

(cb úprava + hamsikacademy.sk)

RSC Hamsik Academy – FK Beluša 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodovali: Krčová – Uram, Slatárovič. Bez kariet. Diváci: 70.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – A. Jackuliak, Jenat, Kapor (C), P. Hanes – Holub (73. Beran), Netolický – Puškár, Jančo, Ajeti – Somov (85. Kukučka).

———————————————————————————-

Podkonice vyhrali iba druhý zápas v jarnej časti súťaže. Doma zdolali v nedeľu Častkovce gólom Kukoľa z 22. minúty. Ujali sa vedenia 1:0 a tento stav zotrval až dokonca. Bližšie informácie nám z podkonickéhoklubu neposkytujú po tom ako sa Bystricoviny stali hromozvodom v konflikte medzi športovým manažérom FK Podkonice Romanom Patrášom a už bývalým trénerom tohto mužstva Petrom Venglarčíkom.

Ostatné výsledky: Rača – Lehota p. V. 4:0, Martin – Sereď 3:0, Bánová – Galanta 2:0, Zvolen – Malacky 1:1, Šaľa – Dubnica 6:1, Nové Mesto n. V. – V. Ludince 5:1.

Najbližšie sa predstavia futbalisti RSC HamsikAcademysobotu 25. mája17.00 hodine v Častkovciach.

1. Zvolen 53b, 2. Galanta 51b, 3. Sereď 49b, 4. Martin 46b, 5. Beluša 45b,6. Šaľa 45b,  7. RSC HA 44b, 8. Lehota p. V. 37b, 9. Malacky 36b, 10.Rača 36b, 11. Podkonice 32b, 12. Bánová 31b, 13. V. Ludince 27b, 14. Častkovce 26b, 15. Nové Mesto n. V. 22b, 16. Dubnica n. V. 7b.

IV. LIGA – Majstrovstvá regiónu STRED

Badín privítal na domácom ihrisku dve a pol hodiny pred výkopom banskobystrickej Dukly v Niké lige so Skalicou lídra z Krásna nad Kysucou, ktorý je už istý víťaz Majstrovstiev regiónu Stred. Od prvých minúť bolo vidieť, že sa stretli dve futbalovo vyspelé mužstvá s dobrou organizáciou hry. Otvoriť skóre mohli domáci už v 10.min, keď Rafanides našiel za obranou hostí Slováka, ale ten zakončoval len vedľa bránky. S pribúdajúcimi minútami prevzali iniciatívu hostia, ale zo svojej aktivity vyťažili len strely Švancaru a Macuru, ktoré bezpečne kryl Sršeň. V 33. min prišiel rozhodujúci moment zápasu. Badín zahrával rohový kop, najvyššie vyskočil Výlupok a hlavou poslal loptu na radosť domácich za chrbát bezmocného Dankova – 1:0. Odpoveď Krásna prišla už o niekoľko minút, keď v 37.min sa lopta dostala k Macurovi, ktorý napriahol z hranice šestnástky, Sršeň však jeho gólovú strelu k ľavej žrdi fantastickým zákrokom vytlačil na roh.

V druhom polčase sa Badín zameral na pozornú defenzívu so zabezpečením nebezpečných priestorov a napriek tomu, že hostia mali celý druhý polčas územnú prevahu, do šancí sa aj vďaka obetavosti domácich nedostali. Hráči Badína si tak na svoje konto pripísali cenný skalp neohrozeného lídra súťaže. Postarali sa o jeho prvú prehru v aktuálnej sezóne.

(ih + cb úprava)

Tréner Badína Miroslav Hudec pre bystricoviny.sk hodnotil zápas nasledovne: „Z našej strany to bol dobrý zápas. V prvom polčase to bolo herne vyrovnané a presadili sme sa po rohovom kope. V druhom polčase sa hralo viac na našej polovici, ale Krásno sme dobrou organizovanou defenzívou do nejakej vyloženej šance nepustili. Chalani si siahli na dno síl a kolektívnym výkonom dotiahli zápas do víťazného konca.“

Duel pre bystricoviny.sk zhodnotil aj strelec víťazného a jediného gólu v zápase Peter Výlupok: Do Badína prišiel líder našej súťaže, ktorý túto sezónu ešte neprehral. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, čo sa ukázalo už od úvodných minút, keď nás súper zatlačil, ale dobrou defenzívnou hrou celého mužstva sme nepúšťali hostí do nejakej vyloženej šance. Týmto chcem vyzdvihnúť celý kolektív za dobrý prístup k zápasu. Vyhrávali sme dôležité osobné súboje. Do vedenia sme sa dostali po nacvičenom rohovom kope a tak sme do šatne odchádzali za stavu 1:0. Do druhého polčasu sme šli s cieľom neinkasovať a hroziť z protiútokov. V zápase už gól nepadol a tak sme si pripísali ďalšie dôležité 3 body do tabuľky.

ŠK Badín – TJ Krásno nad Kysucou 1:0 (1:0)

Gól: 33. Výlupok. Rozhodoval: Jančo. Diváci: 50.

———————————————————————

Medzibrod sa predstavil v Stráňavách, ktoré boli  priečku vyššie s náskokom jedného bodu. Úvod duelu mal náš celok z bystrického okresu celkom slušný, nepúšťal domácich do nejakých príležitostí. Stráňavy si vypracovali v prvom polčase jednu veľkú gólovú príležitosť, avšak brankár Sekereš famóznym reflexom dokázal tečovanú loptu do protipohybu vytlačiť na roh. Hostia mali najväčšiu šancu, keď si Šimúth naviedol loptu z ľavej strany do pokutového územia, ale tam ho domáca obrana v poslednej chvíli dokázala zastaviť.

V druhom polčase prebrali iniciatívu futbalisti Stráňav a po úvodnom góle Mela z 56. minúty sa už zápas len dohrával. Táto situácia však zaváňala ofsajdom. Domáci nakoniec pridali aj druhý poisťovací gól opäť Melom v 73. minúte (2:0), na čo už oslabené mužstvo hostí bez viacerých hráčov zo základnej zostavy nedokázalo reagovať.

(hut + cb úprava)

Tréner Medzibrodu Tomáš Dzúrik hodnotil duel nasledovne: „Zápas.sme odohrali bez šiestich hráčov základnej zostavy. Navyše ďalší sedel na lavičke po dlhšom zranení. Museli sme improvizovať so zostavou. Ďakujem chalanom, ktorí aj so sebazaprením do duelu nastúpili. Pomohli nám aj dvaja chalani z dorastu. Okúsili ako je to hrať najvyššiu stredoslovenskú súťaž. Do tohto zápasu sme išli s cieľom najmä neinkasovať, čo sa nám v prvom polčase darilo. Zamerali sme sa na pozornú obranu a chceli sme hrať na nejaké brejky. Boli sme aj nebezpečnejší, len škoda niektorých situácií, v ktorých sme mohli ísť do vyloženejšej šance či gólu. Domáci hrozili po kolmých loptách, čo sa nám darilo zachytávať a keď sme niečo nezachytili, vyriešil to brankár Sekereš. Do druhého polčasu sme išli s rovnakým zámerom neinkasovať, počkať si na nejakú šancu. Bohužiaľ, o všetkom rozhodol jeden moment, keď sme stratili ľahkú loptu, následne nasledovala prihrávka za našu obranu, situácia zaváňala ofsajdom, bol to veľmi sporný moment, no rozhodca sa rozhodol, že to bolo v poriadku, takže sme inkasovali gól. Domácich to upokojilo, už sa ani nehnali za ďalším gólom. My sme k vyrovnaniu potrebovali asi aj kus šťastia, alebo vydarenú štandardku. To neprišlo a keď domáci pridali druhý gól, tak zápas sa už viac – menej iba dohral. Nemôžeme teraz vešať hlavy. Potrebujeme sa cez týždeň pripraviť na derby zápas, ktorý sa hrá v sobotu, nie v nedeľu. Verím, že chalani, ktorí v Stráňavách na zápase neboli, tak sa dajú dokopy a bude to z našej strany vyzerať lepšie. .“

OŠK Baník Stráňavy – TJ Sokol Medzibrod 2:0 (0:0)

Góly: 56. a 73. Melo. Rozhodoval: Belko. Diváci: 80.

—————————————————————————————

Ostatné výsledky: Zubrohlava – Staškov 4:2, Kysucké Nové Mesto – Makov 6:0, Príbelce – Lip. Štiavnica 4:0, Čadca – Kováčová 2:1, Tvrdošín – Bešeňová 1:2.

Najbližšie hrajú naše tímy z bystrického okresu proti sebe, derby medzi Medzibrodom a Badínom sa odohrá v sobotu 25. mája o 17.30 hodineMedzibrode.

1.Krásno n. K. 60b, 2. Kysucké N. Mesto 44b, 3. Staškov 37b, 4. Bešeňová 35b, 5. Zubrohlava 35b, 6. BADÍN 33b, 7. Čadca 32b, 8. Stráňavy 29b, 9. Príbelce 28b, 10. Kováčová 26b, 11. MEDZIBROD 25b, 12. Makov 25b,13. Tvrdošín 19b, 14. Lip. Štiavnica 19b.

Autor: (cb), Foto: fb TJ Tatran Krásno n. Kys.