Amatérsky futbal dostal zelenú, dohrá sa jeseň v tretej, štvrtej i piatej lige

ŠPORT
5 /

Všetky športové súťaže dostali na Slovensku zelenú. Týka sa to aj amatérskeho futbalu. Podľa informácií Bystricovín sa Stredoslovenský futbalový zväz rozhodol skompletizovať jesennú časť v tretej, štvrtej i piatej lige.

O spustení futbalových líg (3. až 5.) rozhodnú jednotlivé regionálne zväzy. Od soboty sa oficiálne môžu hrať všetky súťaže na všetkých úrovniach v Slovenskej republike, čiže od dospelých až po najmenších, v exteriéri aj interiéri. Informoval o tom štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár:

„Vzhľadom na to, že sa situácia zlepšuje, od pondelka funguje nový vládny semafor a konečne lícuje aj športový. Život je od pondelka do pondelka, ale my športovci to máme od soboty do soboty. Súťaže preto dostanú vo vyhláške výnimku a už od tejto soboty môžu frčať naplno.“

Napriek tomu, že súťaže dostali zelenú, niektoré športové zväzy rozhodli o ich predčasnom ukončení a anulovaní. Dôvodom je nedostatočná fyzická príprava hráčov a možné riziká zranenia. Či sa bude hrať a ktoré súťaže budú reálne spustené rozhodujú aktuálne jednotlivé športové zväzy. Bystricoviny sa spojili s predsedom Stredoslovenského futbalového zväzu Jozefom Paršom, ktorý nám povedal:

„Najbližšiu sobotu sa určite hrať nebude. Súťaže chceme spustiť posledný májový víkend, aby vznikol dostatočný čas na prípravu. Chceme skompletizovať jeseň. Do jarnej časti už nepôjdeme. Na základe skompletizovanej jesene sa rozhodne o postupujúcich celkoch z jednotlivých líg a samozrejme aj zostupujúcich. Zápasy budú bez divákov. Čakáme ešte na podmienky, ktoré musia kluby z hľadiska epidemiologických nariadení dodržať.“

Práve od týchto epidemiologických podmienok bude záležať, či jednotlivé kluby dokážu po finančnej ale aj organizačnej stránke zápas usporiadať, či vycestovať naň. Mužstvá, ktorým už v tabuľkách jednotlivých líg jesennej časti sezóny o nič nejde, by tak stratili motiváciu. Zväzy chcú v prípade kontumácií výsledkov pri dohraní vlaňajšej jesene počas mája a júna 2021 postupovať citlivo.

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny